• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano indítás

elaca

Kertész szaki
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy növényes nano indításában! Már hetek óta bújom az internetet hasznos információk után kutatva, és azt hiszem az alapok már megvannak, viszont tudom hogy ez még édes kevés, és mivel "ide jár a legtöbb szakértő", gondoltam tudnátok segíteni!
Az alap koncepció: HC gyep, parvulával vagy acicularissal párosítva (az utóbbiak valamelyike lenne a háttérben), és kövek! Természetesen ebben is várom javaslataitokat.
Technika:
Aki: Aquatic Nature Coccon 3 (30x30x35) 31L
Szűrő: Aquael FZN-1 külső akasztós
világítás: Solar Duo Boy 26w
Fűtés: Sera automata
Co2: Aquatic Nature co2 professional kit
Talaj: ADA power sand + ADA aqua soil
Táp: Green Aqua Macro + micro plus carbo
Azt hiszem minden megvan!
Ami fontos lenne
- jó-e a technika?
- az indítás leglényegesebb elemei
- co2 adagolás
- napi tápozás
- a fenti növények legkényesebb pontjai
...stb minden hasznos infó!

Köszönöm szépen!
 
elaca said:
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy növényes nano indításában! Már hetek óta bújom az internetet hasznos információk után kutatva, és azt hiszem az alapok már megvannak, viszont tudom hogy ez még édes kevés, és mivel "ide jár a legtöbb szakértő", gondoltam tudnátok segíteni!
Az alap koncepció: HC gyep, parvulával vagy acicularissal párosítva (az utóbbiak valamelyike lenne a háttérben), és kövek! Természetesen ebben is várom javaslataitokat.
Technika:
Aki: Aquatic Nature Coccon 3 (30x30x35) 31L
Szűrő: Aquael FZN-1 külső akasztós
világítás: Solar Duo Boy 26w
Fűtés: Sera automata
Co2: Aquatic Nature co2 professional kit
Talaj: ADA power sand + ADA aqua soil
Táp: Green Aqua Macro + micro plus carbo
Azt hiszem minden megvan!
Ami fontos lenne
- jó-e a technika?
- az indítás leglényegesebb elemei
- co2 adagolás
- napi tápozás
- a fenti növények legkényesebb pontjai
...stb minden hasznos infó!

Köszönöm szépen!


Szia!
-Nagyjából jó az összeállítás, a szűrőt viszont alapból cseréld le egy külső szűrőre mondjuk egy Eheim 2032 ECO tökéletes hozzá, High-Tech akihoz elengedhetetlen !
-A világításról, lehet a szép HC mezőhöz, kevés a 26W ki kell kísérletezni, én legalább 36W-ot javasolnék!
-Talaj és tápválasztás tökéletes, a tápozást gyári ajánlás szerint adagold /EI-szerint/!
-A növények közül az Acicularis túl magas, HC-Prvula, vagy Tenellust javasolnám, esetleg Blyxa Japonica ha lágy vizet használnál!
A választott növények, magas fényigényűek. Nano akiról lévén szó, heti kétszeri 50% vízcsere az elején pedig napi szinten az első pár héten.
Kövek, valami szép textúrájút használnék, pld.:Seiryu,Dragon,.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert az új akihoz, remélem nemsokára látjuk a naplók közt!

Üdv:w-rig!
 
Szia! Fontos, hogy indítás előtt (akár napokig) figyeld az elrendezést és ha 110%, hogy az tetszik, csak akkor töltsd föl vízzel! Utána már nem nagyon tudod átrendezni. A scape kialakításánál figyelj arra is, hogy később "kényelmesen" tudj metszeni! Főleg a HC miatt fontos, hogy eléred mindenhol! Álljanak stabilan a kövek, számíts arra is, hogy a talaj néhol picit össze is esik! Az üveg mellett próbálj hagyni helyet arra, hogy algakaparóval tudj dolgozni később!
Kb ennyi jutott eszembe :).
Talán még az, hogy a dragon ilyen kis akiban nem annyira mutat jól szerintem, de ez ízlés dolga. Mindenképp valami aprólékos,részletes sziklát válassz!

Sent from my Motorola.
 
katonajanos said:
Szia! Fontos, hogy indítás előtt (akár napokig) figyeld az elrendezést és ha 110%, hogy az tetszik, csak akkor töltsd föl vízzel! Utána már nem nagyon tudod átrendezni. A scape kialakításánál figyelj arra is, hogy később "kényelmesen" tudj metszeni! Főleg a HC miatt fontos, hogy eléred mindenhol! Álljanak stabilan a kövek, számíts arra is, hogy a talaj néhol picit össze is esik! Az üveg mellett próbálj hagyni helyet arra, hogy algakaparóval tudj dolgozni később!
Kb ennyi jutott eszembe :).
Talán még az, hogy a dragon ilyen kis akiban nem annyira mutat jól szerintem, de ez ízlés dolga. Mindenképp valami aprólékos,részletes sziklát válassz!

Sent from my Motorola.


Köszönöm!
 
Szia!

Az indításnál az első héten naponta, a második héten 2 naponta, a harmadik héten 3 naponta cserélj 50% vizet. Majd a heti 2 vízcserére állítsd be. Gondolom EI szerint fogsz tápozni. A bejáratás alatt érdemes 1,5- el szorozni a napi táp mennyiségét. Jelen esetben 1,5 ml kellene a Macro és Micro tápból, ha heti egy vízcseréd lenne. De ugyebár az első héten naponta kell, kellene cserélned, ezért 7x1,5=10,5 ml/nap, de ott az 1,5- ös szorzó, tehát én 16 ml nyomnék naponta az első héten. A Carbot naponta 1- 1,5 ml nyomnék a villany felkapcsolása előtt. ;)

A fényed lehet, hogy kevés lesz... De szerintem ezt utólag is korrigálhatod egy nagyobb teljesítményűvel. Én kezdetben 5-6 órát világítanék és heti 1 órával emelném az időtartamot egészen 8 óra hosszáig.
A szűrésed az 100%, hogy nagyon gyenge lesz, a már korábban javasolt szűrő jó lesz. A lényeg 10 szeres megforgatás (nanonál még több: 15-20) és a nettó szűrőtérfogat az aki 10%-a legyen. Ez az alga elleni harcban sokat fog segíteni. MOZGÁSTÉR!!! :cool:

Remélem tudtam segíteni.
Sok sikert az akihoz!!! :wave:
 
Hoppá!
CO2 adagolás: kezdetben 1-2 bubi/s. A beoldást a villany felkapcsolása előtt 1,5- 2 órával indítanám és a pilács lekapcsolása előtt 0,5 órával kapcsold le. A végleges bubiszámot majd úgy is az adott akid dönti el. Egy Drop Checker jó támpont lehet az ideális CO2 szint figyelésére... :thumbup:
A lényeg, hogy mikor a villany felkapcsol a DC már szép lime zöld legye. Egy két nap, hét és szépen finoman be tudod lőni.

A kövek közül azt válaszd amelyik neked tetszik!!! :cool:
 
Üdv! A 16ml biztos hogy napi mennyiség egy 31 literes akiba?Nem kötözködni akarok félre ne érts csak akkor én nagyon keveset nyomok a nanomba.
 
viking said:
Üdv! A 16ml biztos hogy napi mennyiség egy 31 literes akiba?Nem kötözködni akarok félre ne érts csak akkor én nagyon keveset nyomok a nanomba.

Ez az indításnál van, mikor minden nap cserélsz vizet. Tehát ez olyan mintha 1 nap alatt telne el az 1 hét. ;)
20 literre kell 1 ml Macro- Micro naponta!!! Tehát 30 literre 1,5 mili és ha ezt megszorzod 7-el kijön a 10,5 ml összesen hetente. Na és ha betartod a 1,5 szeres megnövelt mennyiséget akkor kijön a 16 ml/hét. De ugyebár most 1 nap alatt teleik el 1 hét. :cool:

Én így indítottam a nanomat és algát is csak képről láttam és most sincs egy szál sem!!! :D
Ez az én tapasztalatom...
 
Köszi bandee az infót!Akkor én tényleg nagyon keveset tápoztam. :? Mondjuk én TPN+ adagolok de gondolom a szitu hasonló.
 
viking said:
Köszi bandee az infót!Akkor én tényleg nagyon keveset tápoztam. :? Mondjuk én TPN+ adagolok de gondolom a szitu hasonló.

EI szerint én így tápoznák az indításnál! ;)
 
bandee said:
viking said:
Üdv! A 16ml biztos hogy napi mennyiség egy 31 literes akiba?Nem kötözködni akarok félre ne érts csak akkor én nagyon keveset nyomok a nanomba.

Ez az indításnál van, mikor minden nap cserélsz vizet. Tehát ez olyan mintha 1 nap alatt telne el az 1 hét. ;)
20 literre kell 1 ml Macro- Micro naponta!!! Tehát 30 literre 1,5 mili és ha ezt megszorzod 7-el kijön a 10,5 ml összesen hetente. Na és ha betartod a 1,5 szeres megnövelt mennyiséget akkor kijön a 16 ml/hét. De ugyebár most 1 nap alatt teleik el 1 hét. :cool:

Én így indítottam a nanomat és algát is csak képről láttam és most sincs egy szál sem!!! :D
Ez az én tapasztalatom...

Köszi bandee, reméljük így lesz :)
 
"Ez az indításnál van, mikor minden nap cserélsz vizet. Tehát ez olyan mintha 1 nap alatt telne el az 1 hét. ;)
20 literre kell 1 ml Macro- Micro naponta!!! Tehát 30 literre 1,5 mili és ha ezt megszorzod 7-el kijön a 10,5 ml összesen hetente. Na és ha betartod a 1,5 szeres megnövelt mennyiséget akkor kijön a 16 ml/hét. De ugyebár most 1 nap alatt teleik el 1 hét. :cool: "

Hát azért nem teljesen igaz ez így. Mivel ha egy hét alatt fokozatosan (normális esetben naponta a heti adag 1/7-ét, vagyis a szokásos napi mennyiséget adagolva) teszed bele a vízbe a heti adagot, úgy a növények folyamatosan fogyasztják is a tápokat. Így sosem lesz olyan tápmennyiség egyszerre a vízben, mint az általad leírt esetben, amikor egyszerre teszed bele a heti adagot, mondván, hogy "1 nap alatt teleik el 1 hét".
 
calishu said:
"Ez az indításnál van, mikor minden nap cserélsz vizet. Tehát ez olyan mintha 1 nap alatt telne el az 1 hét. ;)
20 literre kell 1 ml Macro- Micro naponta!!! Tehát 30 literre 1,5 mili és ha ezt megszorzod 7-el kijön a 10,5 ml összesen hetente. Na és ha betartod a 1,5 szeres megnövelt mennyiséget akkor kijön a 16 ml/hét. De ugyebár most 1 nap alatt teleik el 1 hét. :cool: "

Hát azért nem teljesen igaz ez így. Mivel ha egy hét alatt fokozatosan (normális esetben naponta a heti adag 1/7-ét, vagyis a szokásos napi mennyiséget adagolva) teszed bele a vízbe a heti adagot, úgy a növények folyamatosan fogyasztják is a tápokat. Így sosem lesz olyan tápmennyiség egyszerre a vízben, mint az általad leírt esetben, amikor egyszerre teszed bele a heti adagot, mondván, hogy "1 nap alatt teleik el 1 hét".

"Túltápozásból" még sosem volt gond! ;)
 
bandee said:
calishu said:
"Ez az indításnál van, mikor minden nap cserélsz vizet. Tehát ez olyan mintha 1 nap alatt telne el az 1 hét. ;)
20 literre kell 1 ml Macro- Micro naponta!!! Tehát 30 literre 1,5 mili és ha ezt megszorzod 7-el kijön a 10,5 ml összesen hetente. Na és ha betartod a 1,5 szeres megnövelt mennyiséget akkor kijön a 16 ml/hét. De ugyebár most 1 nap alatt teleik el 1 hét. :cool: "

Hát azért nem teljesen igaz ez így. Mivel ha egy hét alatt fokozatosan (normális esetben naponta a heti adag 1/7-ét, vagyis a szokásos napi mennyiséget adagolva) teszed bele a vízbe a heti adagot, úgy a növények folyamatosan fogyasztják is a tápokat. Így sosem lesz olyan tápmennyiség egyszerre a vízben, mint az általad leírt esetben, amikor egyszerre teszed bele a heti adagot, mondván, hogy "1 nap alatt teleik el 1 hét".

"Túltápozásból" még sosem volt gond! ;)

Ez egy kicsit könnyelmű kijelentés volt :p.
Túltápozásból is lehet gond ,amennyiben nincs összhangban pár együtt említendő dologgal----->szűrés,világítás,tápozás,CO2
Itt, ha megborul a kényes egyensúly ,okozhat galibát :!:
 
N-emy said:
bandee said:
calishu said:
"Ez az indításnál van, mikor minden nap cserélsz vizet. Tehát ez olyan mintha 1 nap alatt telne el az 1 hét. ;)
20 literre kell 1 ml Macro- Micro naponta!!! Tehát 30 literre 1,5 mili és ha ezt megszorzod 7-el kijön a 10,5 ml összesen hetente. Na és ha betartod a 1,5 szeres megnövelt mennyiséget akkor kijön a 16 ml/hét. De ugyebár most 1 nap alatt teleik el 1 hét. :cool: "

Hát azért nem teljesen igaz ez így. Mivel ha egy hét alatt fokozatosan (normális esetben naponta a heti adag 1/7-ét, vagyis a szokásos napi mennyiséget adagolva) teszed bele a vízbe a heti adagot, úgy a növények folyamatosan fogyasztják is a tápokat. Így sosem lesz olyan tápmennyiség egyszerre a vízben, mint az általad leírt esetben, amikor egyszerre teszed bele a heti adagot, mondván, hogy "1 nap alatt teleik el 1 hét".

"Túltápozásból" még sosem volt gond! ;)

Ez egy kicsit könnyelmű kijelentés volt :p.
Túltápozásból is lehet gond ,amennyiben nincs összhangban pár együtt említendő dologgal----->szűrés,világítás,tápozás,CO2
Itt, ha megborul a kényes egyensúly ,okozhat galibát :!:

Hát igen, a megfelelően összehangolt technika az nélkülözhetetlen! :cool:
Én csak a tápozásra adtam tanácsot. A többi dolog nálam természetes, hogy rendben van. ;) Vagyis annak kéne mindenkinél lennie... :lol:
 
Back
Oldal tetejére