• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sálgó Nano iwagumi

stevbig

Főkertész
Sziasztok!

Mint ahogy ígértem, új helyre került az akvárium és ma elkezdtem a rendezését.
Adatok:
Akvárium: 30X30X35
Szűrés: Auqel FZN-2 akasztós külső szűrő 800l/h
Világítás: Aquatic Nature Solar Duo Boy 26W
Talaj: Tropica Plant Substrat+Aquatic Nature Pro-Soil
Dekoráció: Seiryu kő
Tápozás: Micro-Macro+Liquid Carbo
A növények ami még nem végleges: Marsilea hirsuta vagy Elatine hydropiper vagy Eleocharis parvula amit sikerül a jövő héten beszereznem. És Echinodorus tenellus, Vesicularia ferriei 'Weeping', Staurogyne repens, Hydrocotyle Tripartita Japan, Anubias barteri v. nana Petite ezek már megvannak.
Valószínű, hogy ennyi fajta nem fog belekerülni.
Várhatóan jövő hétvégén lesz a berendező party :lol: !
Egy pár kép a legózásról:
16430515_e024f1f6494be33a5e78d6705b649d0a_m.jpg

16430517_ee593851b4015379653bf82b1634322f_m.jpg

16430519_a2db5a84febb0732f5e5f80b1029597a_m.jpg

16430521_81829bfefbb7afdd56021d3b4af0f455_m.jpg

Várom az észrevételeket és a javaslatokat!
Nekem az utolsó kettő tetszik eddig!
 
Szia!
Nagyon vagány kis köveket sikerült összeválogatni..így már nem is olyan nehéz jó hard scapet építeni! ;)
Nekem az első megfejtés tetszik jobban,annyi megjegyzéssel,hogy a lenti kövek a fotó alapján nagyon párhuzamosnak hatnak,esetleg azon lehet korrigálni!
De ha van még időd,próbálj ki nyugodtan több verziót is..ki tudja mi fog kisülni belőle!:)
 
Az első tényleg jó lehet, de azt az ágaskodó sziklát bal felül én kivenném és mást tennék a helyére. Nagyon agyoncsapja a látványt.
 
Az első tényleg jó lehet, de azt az ágaskodó sziklát bal felül én kivenném és mást tennék a helyére. Nagyon agyoncsapja a látványt.
Lehet, ha jobbra dőlne, akkor máris megoldódna a probléma. Ettől függetlenül nekem is a No.1. tetszik a legjobban.
 
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és észrevételeket :) !
Teszek fel még egy pár variációt:
16435969_eab24ff32c85c1011d663e094f1f5e56_m.jpg

16435971_478276cc9d962453ed391251fa2ba76e_m.jpg

16435973_9b1c316ebfac0c88ba14e814e65fc446_m.jpg
 
Szerintem még játszál vele, mert sajnos az utóbbi három esetében mindegyiknél az egyik kő nagyon elviszi a tekintetet (elsőn a fallosz, másodikon a túl középre sikerül főkő, a harmadikon pedig a főkő és a mögüle kikandikáló kő..). Ne csüggedj, ha kell aludj egyet rá! ;)
 
Ááá de jó talaj, istenem de bánom már, hogy Manadot vettem. Nekem is ugyanezek a méretek.
 
Szerintem még játszál vele, mert sajnos az utóbbi három esetében mindegyiknél az egyik kő nagyon elviszi a tekintetet (elsőn a fallosz, másodikon a túl középre sikerül főkő, a harmadikon pedig a főkő és a mögüle kikandikáló kő..). Ne csüggedj, ha kell aludj egyet rá! ;)

Köszi!
Alszom rá egyet :sleep:!
 
Egy újabb elképzelés.
Holnapra el kell döntetem mert szombaton berendező party :ROFLMAO: .
A növények már megvannak.
16517563_e5e85a23aa7272d2a5aed30929832e9a_m.jpg
 
Növénytől is függ, melyik lenne a jó elrendezés. Ez a legutóbbi csak igen alacsony növényekkel működne, de azzal szuper ;)
 
Növénytől is függ, melyik lenne a jó elrendezés. Ez a legutóbbi csak igen alacsony növényekkel működne, de azzal szuper ;)
Az előtérbe Marsilea Hirsuta föntebb Stau és mohák, hátra pedig Blyxa vagy HM vagy Tennelus, de ez még nincs teljesen eldöntve.
 
Szép lesz ez...Van CO2?Mert HM-nek tudtommal kéne...És mitől Sálgó ha szabad kérdeznem
 
A HM teljesen jol megvan nálam a nanoba co2 nélkül. Nő mint a gomba:)
Milyen mohákat tervezel?

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
Szép lesz ez...Van CO2?Mert HM-nek tudtommal kéne...És mitől Sálgó ha szabad kérdeznem
Köszi!
Nem lesz CO2.
Azért Sálgó mert ez az akvárium Salgótarjánban van nem Debrecenbe.
A munkám miatt bérlek itt egy lakást és elhoztam otthonról a nanómat, mert nem akartam itt vízi világ nélkül lenni :sneaky:.
A HM teljesen jol megvan nálam a nanoba co2 nélkül. Nő mint a gomba:)
Milyen mohákat tervezel?

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
Igen HM el van CO2 nélkül is, Az előzőben is volt.
Jelenleg Vesicularia dubyana 'Christmas' és Vesicularia ferriei 'Weeping' mohákat hoztam magammal.
 
Ma meg volt a berendező party :sneaky: !
A következőt sikerölt összehoznom:
Adatok:
Akvárium: 30X30X35
Szűrés: Auqel FZN-2 akasztós külső szűrő 800l/h egy kis biológiai szűranyaggal megspékelve
Világítás: Aquatic Nature Solar Duo Boy 26W
Talaj: Tropica Plant Substrat+Aquatic Nature Pro-Soil (5-6L)
Dekoráció: Seiryu kő
Tápozás: Micro-Macro+Liquid Carbo
A növények
-Marsilea hirsuta
-Staurogyne repens
-Anubias barteri v. nana Petite (remélem ezzel nem fog pont algásodni)
-Echinodorus tenellus
-Vesicularia dubyana 'Christmas' (ragasztva lett a kőre)
-Pogostemon erectus (ideiglenesen)
-Blyxa Japonica (kedvencem)
-Alternanthera reineckii 'Mini' (hátha megtöri a zöld uralmat)
Vízfeltöltés: 3/4 RO 1/4 csapvíz
Tápozási terv: napi 0,7 ml. carbo és 1-1ml. micro-macro
Világítás: eleinte 6 óra amit fokozatosan emelek 8 órára
Megjegyzés: eddig ilyen típusú talajom még nem volt, de azt kell mondjam hogy öröm volt bele ültetni. Alulról fölfele ültettem és mindig annyi vizet adagoltam bele hogy tocsogos legyen és így nagyon könnyű volt az ültetés!
A képeken még látszik a nitrivic hatása.
És akkor íme a végeredmény :snaphappy: :
16532833_9f1c7b5b7d54433da7c764426542ae36_m.jpg

16532829_1d1844b9a11b05cff907bcaa24008bd3_m.jpg
 
Back
Oldal tetejére