• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nano bozótos

Szép növény, olyan gusztusos. :D
Amúgy most szereztem egy növényt, ami nagyon hasonlít a ammania sp. bonsai-ra de szerintem inkább valami rokona lehet neki.
Ha nem nő nagyra talán mehetne nanoba, ha nem akkor marad a 70L-ben

P2060307_220013.JPG
Nekem is ilyen van a nanoban... :D Igaz, hogy Lindernia rotundifolia-t rendeltem, de valahogy ez jött :mad: Pedig nagy valószínűséggel ez nem egy és ugyanaz... :hungover:
 
Akár még Lindernia rotundifolia is lehet annyira nem vagyok egy növény tudor:confused:. Google-ban a képeken csíkos a levele a Lindernia rotundifolia-nak.
 
Köszi!

A ammania sp. bonsai az nekem nagyon tetszetős, szerintem el lehetne helyezni szépen benne.
A staurogyne repens szintén érdekes, és el is tudom képzelni apróbb foltokban. A Hottonia palustris is bár az képről olyan zelleres nekem. :ROFLMAO:


Tudok adni pár szál Bonsait nyírásból ha érdekel, majd el szaporodik.
 
Köszönöm, az infókat!
Akkor megnézem a nanóban, milyen lesz, valahol közép hátsó tájon.

Barnapl a Bonsait, ha lehet azt megköszönöm! Majd írd meg mivel tartozok érte, mindenképpen jöhet egy kis felesleg bonsai.
 
Mivel nem bírok magammal, és van is egy pici szabadidőm, próbálok ötletelni a jövőre.

Találtam talán használható sziklát elfekvőben, ami "azt mondta nekem", hogy szeretne akváriumban lenni újra, bár darabokban. :ROFLMAO:

WP_20150206_22_19_44_Pro_125842.jpg

Ezért ráérős időmben, gondoltam játszok vele kicsit, régen legóztam már, nagyon-nagyon. :D

Elég nehezen akaródzik összejönni az összhatás, de kis játékkal sikerült valamit összehozni. Mindezt persze a kicsi 10L-es nano-ban kellene elképzelni.
Ha sikerül valami összeállítást csinálnom, lehet a régi kövek lecserélhetőek lennének erre. De minden a gondos tervezés.

Persze elsietni nem fogom és emiatt a nanót nem bolygatom meg még, de ha összeáll a kép, talán egy ilyen sziklás növényes hangulatot érdemes lenne összehozni benne.
WP_20150207_10_43_13_Pro_125851.jpg
proba_125823.jpg

A pálcikák senkit nem rémísszenek meg, csak fényképen nem adja vissza a mélységet, ezzel próbáltam kiemelni.

WP_20150207_10_43_35_Pro_125859.jpg
proba2_125834.jpg


A művelethez segítségemre volt egy 10L-es (vagy 20) műanyag vödör tele bányahomokkal. :)
 
Barnapl a Bonsait, ha lehet azt megköszönöm! Majd írd meg mivel tartozok érte, mindenképpen jöhet egy kis felesleg bonsai.[/QUOTE]

A bonsait ingyen adom vagy olcsóbban.:) Hogy, szeretnéd át venni és mikor?
 
Barnapl a Bonsait, ha lehet azt megköszönöm! Majd írd meg mivel tartozok érte, mindenképpen jöhet egy kis felesleg bonsai.

A bonsait ingyen adom vagy olcsóbban.:) Hogy, szeretnéd át venni és mikor?[/QUOTE]

Azt nagyon szépen megköszönöm, a vasárnapot nem garantálom, de ha jobb minél előbb neked, akkor holnap megoldjuk. De addig megbeszéljük.
Amúgy Szegeden bárhol jó. :)
 
Új hét, új megoldandó ügyek. :)

A pozitív visszajelzések miatt csak belevágtam az akvárium variálásába.
Bár nem úgy alakult, mint ahogy én azt elterveztem, de kezd már körvonalazódni néhány dolog.

Mint kiderült, a kövek éppen kicsit nagyobbak voltak, mint azt terveztem. Egy 20L-es nanoba pont befértek volna, ide sajnos nem sikerült a tervezett összképet létrehozni, kövek kihagyása miatt.

Balról a második sziklával nem vagyok megelégedve, de ha lesz időm, még gondolkozok az elhelyezésen.

Még a bonsai-nak találtam helyet, az még belekerül akkor az akváriumba, és megnézzük mi lesz az összhatás.

De ha bárkinek bármi ötlete van, kérem ne rejtse véka alá. Bár azt itt figyelembe kel venni, hogy fél-low tech akváriumról van szó. :)
WP_20150208_17_52_42_02_090515.jpg

WP_20150208_18_11_22_Pro_090415.jpg



Annyi még érdekes, hogy a parvula nagyon szereti a környezetet, de a parvula mini, bár szép, nem hajlandó úgy terjedni és nőni, mint a nagy testvére. Kíváncsi leszek a kb. egy hete elkezdett óvatos easy carbo-zás mit hoz ki belőle?!
 
Szép növény, olyan gusztusos. :D
Amúgy most szereztem egy növényt, ami nagyon hasonlít a ammania sp. bonsai-ra de szerintem inkább valami rokona lehet neki.
Ha nem nő nagyra talán mehetne nanoba, ha nem akkor marad a 70L-ben

P2060307_220013.JPG

Ez bacopa caroliniana-nak tűnik, nekem is van a 240-esben, ez bizony akár 50 centisre is megnő, én is állandóan vágom vissza a tetejét, hogy bokrosodjon meg ne nőjön a vízfelszín feölé. :)
 
Viszont nagyon szép tud lenni, ha van elég táp meg fény, a felső részen a levelek gyönyörűen bepirosodnak! Nekem a kedvenc növényem.
 
Magasságot figyelem persze, de levéltőnél érdemes, mert onnan hozza a levelenkénti 1 új hajtást. Van olyan szálam, ami már vagy 6x el lett "ágaztatva". :)

Mivel te nanozol, lehet érdemes az alsó leveleknél rögtön nyírni egyet ha majd kicsit gyökeresedett.

RE: persze csak ha bokrosítani szeretnél. :)
 

Hasonló topikok

Válaszok
8
Megtekintések
2K
Back
Oldal tetejére