• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nano bozótos

Ákos_Szeged

Tapasztalt kertész
Üdv mindenkinek!

2014 októberében kezdtem az első nano növényes lowtech akváriumom. Elsősorban a munkám miatt, mert az akvárium azóta már 300km-rel arrébb van mint a kiinduló időszakban. És fontos volt, a könnyű költöztethetőség, meg érdekelt is egy nano akvárium.

Felszereltség:

20x20x25cm álló 10L akvárium, készíttetett, ragasztott

Világítás: Zen Artist Cosmos 20W

Szűrő: JKA-IF301(2015.01.26-ig)
JKA-MHF100 külső akasztós szűrő

Talaj: JBL AquaBasis Plus és JBL Manado táptalajok

Dekor: Egyszerű bazalt kövek

Növények: Eleocharis Parvula,
Eleocharis Parvula mini,
plusz egy általam sajnos meghatározhatatlan növény talán (Micranthemum Sp. Monte Carlo)

Akváriumlakók:
Hegyes hólyagcsiga (Physa acuta)
Tányércsiga (Planorbarius corneus)
1 Rili garnéla
1 Red Cherry utód Vörhenyes garnéla
3 Vadas garnéla
2 Rézlazac

Bár ahogy olvastam egy tíz literes akváriumhoz sok lehet, sok lenne a 20w-os világítás, de szerencsére algásodás emiatt még nem történt.

Sajnos volt egy két hetes üres időszak, amikor nem tudtam foglalkozni az akváriummal, akkor azt hiszem fonal algák kezdték ellepni az akváriumot, rátelepedve a növényzetre. Szerencsére a vízfrissítés, és néhány csiga, majd garnéla segített ezen a problémán. Az óta semmi ilyen probléma nincs.

2015.01.26-ig tápozás nélkül, csak a fény és a táptalaj volt a növényeknek, amelyek így első kísérletemre szerintem elég jól növekedtek és elterjedtek az akváriumban.

A 20 w-os világítás 11-22-ig van bekapcsolva. Jelenleg azt tapasztalom, hogy ez éppen nem sok és nem kevés.

26-tól pár napja elkezdtem, easy carbo-t használni, remélem sikerül okosan, mert ez az első ilyen próbálkozásom.

Az alap célt sikerült elérni, egy növényes akvárium, mondhatni pázsit létrehozása benne.

Most viszont a folytatáson gondolkozom, főleg, azon hogy mivel lehetne javítani, mik a hibák vagy az előnyök az akváriumban, és persze tanulni, okosodni.



WP_20140923_13_07_02_Pro_193029.jpg
PhotoEditor_2015_01_28_16_31_22_193045.jpg
P128029402_202913.JPG

PC170151_204830.JPG
 
Utoljára módosított:
Még a háttérrel vagyok harcban.

Nem tudom eldönteni, hogy mivel jobb az akvárium.
Szerencsére pillanatok alatt leszedhető, feltehető a háttér.
Előnye, hogy kiemeli a halakat, a garnélákat és a növényzetet.
hátránya, hogy kicsit olyan sötét hangulatot ad az akváriumnak.
Bár ez már csak mellék kérdés nálam.
 
Szia Ákos
Szuper kis nanot sikerült össze hoznod gratulálok(y). Nekem is sötét a háttér de valóban egy kicsit sötét a hangulata. Örülök hogy, újabb szegedi erősíti az akvakertészek táborát. Olvasd a fórumot mert mindenre választ találsz és ha mégsem kérdezz a naplódban vaslaki mindig válaszol. Néha össze szoktunk jönni beszélgetni figyeld a következő topikot ha érdekel :)
Szeged és környéke Frakció
 
Szia Ákos
Szuper kis nanot sikerült össze hoznod gratulálok(y). Nekem is sötét a háttér de valóban egy kicsit sötét a hangulata. Örülök hogy, újabb szegedi erősíti az akvakertészek táborát. Olvasd a fórumot mert mindenre választ találsz és ha mégsem kérdezz a naplódban vaslaki mindig válaszol. Néha össze szoktunk jönni beszélgetni figyeld a következő topikot ha érdekel :)
Szeged és környéke Frakció

Szia! Köszönöm szépen!

Sokat nézegettem, végül is három hónapon keresztül, nem volt háttér. Mostanában láttam, hogy sok helyen használják a sötét hátteret, hogy kiemelje a növényeket meg a kis élőlényeket, de valahogy ebben a mini világban mintha nem az előnyeit emelte volna ki.

Az akvárium jelenleg elég minimalista stílusú, de nagyon örültem neki, hogy ilyen szépen sikerült zölddé varázsolni a talajt, féltem hogy kemény fába vágtam a fejszémet, de úgy látom a parvula az én kezeim alatt is jól bírja.:)

Úgy látom, hogy az easy carbo használatával nagyon óvatosan kell bánnom, mert bármerre olvastam róla mindenhol mást láttam. Próbálok valami egyensúlyt kialakítani, ne hogy a garnélák bánják mindezt.

Nagyon szeretem a fórumot, mióta elkezdtem a nano akváriumot azóta folyamatosan olvasgatom, mindig találok újat.
Bár csak most jutottam el odáig, hogy én is aktív tagja legyek a fórumnak.

A szeged és környéke frakciót mindenképpen figyelem majd, benne vagyok minden élőben való beszélgetésben és okulásban.:):)

P1300299_164134.JPG
P1300300_164139.JPG
 
Jól néz ki nagyon. Nekem is egy ugyanekkora akváriumom volt és van is berendezve, bár most csak ideiglenesen. Amint lesz időm kotorászok képeket a régiről, hogy feltöltsem.
Valamint érdekelne a Vadas garnéla, ha tudsz egy képet feltölthetnél róla.
 
Jól néz ki nagyon. Nekem is egy ugyanekkora akváriumom volt és van is berendezve, bár most csak ideiglenesen. Amint lesz időm kotorászok képeket a régiről, hogy feltöltsem.
Valamint érdekelne a Vadas garnéla, ha tudsz egy képet feltölthetnél róla.

Örülök, hogy tetszik! Próbáltam összehozni valami képet a vadas garnéláról, de nem mondom, hogy túl jól sikerült. Az otthoni akváriumban az Amano kicsinyei vadasodtak vissza, ahogy láttam.

Remélem sikerül képeket feltöltened, kíváncsi vagyok más nano-kra is.

1024_173504.JPG

P1270293_173640.JPG

(Rili, "cherry" vörhenyes, és a vadas)
 
Az Amano kicsinyei nem igen vadasodnak mert meg sem maradnak ilyen vízben de a red cherrynek szoktak születni vadas kicsinyei ezért kell szelektálni ha azt szeretnéd piros maradjon a csapat. A red cherry és a rili össze keveredik ezért nem szerencsés együtt tartani mert vadas utódok lesznek. Ne félj a carbotól csak tartsd be az adagolási útmutatót és a víz cseréket ne hanyagold. Nekem is nanom van 18l-es kattints az aláírásomra ha érdekel.Bár nem éppen minimál az enyém
 
Nekem nagyon tetszik, mindig is szerettem a különlegességeket. Régebben volt olyan, mivel madarászkodom is vegyesen, hogy két pintyféle de nem egy családból összehozott egy kis utódot. Amint lesz időm kikeresem a képeket és feltöltöm.
 
Nagyon szép pázsit sikeredett, a Parvula meghálálta a sok fényt :)
A sötét háttér tényleg kicsit komorrá teszi az akváriumot, de fotózáskor nagyon érdekes hangulatot kölcsönöz a zöld és fekete kontrasztja!
 
Az Amano kicsinyei nem igen vadasodnak mert meg sem maradnak ilyen vízben de a red cherrynek szoktak születni vadas kicsinyei ezért kell szelektálni ha azt szeretnéd piros maradjon a csapat. A red cherry és a rili össze keveredik ezért nem szerencsés együtt tartani mert vadas utódok lesznek. Ne félj a carbotól csak tartsd be az adagolási útmutatót és a víz cseréket ne hanyagold. Nekem is nanom van 18l-es kattints az aláírásomra ha érdekel.Bár nem éppen minimál az enyém

Ebben igazad lehet, akkor viszont biztos, hogy a Red cherry utódok vadasodtak vissza. Otthon van egy nagyobb 70L-es akváriumom, ott gyönyörűen elszaporodtak, és csak Amano és Red cherry volt benne, semmi más.
Sajnos azzal az akváriummal jelenleg nem tudok foglalkozni, így önállósodhatnak az ottani garnélák. :)

Egy kis ideig marad nekem ez a füves nano.:)

Az viszont érdekes, hogy a jelenleg a profilképemnél lévő képen a garnéla szintén ugyanonnan származik és Red cherry uivadék. De nekem nem egy tipikus Red cherry. Ezért Viccesen elneveztem vörhenyes garnélának. Hogy mi kereszteződött mivel vagy mi ez azt nem tudom, de érdekes színe van. Bár én garnélákban nagyon kezdő vagyok.
 
Nagyon szép pázsit sikeredett, a Parvula meghálálta a sok fényt :)
A sötét háttér tényleg kicsit komorrá teszi az akváriumot, de fotózáskor nagyon érdekes hangulatot kölcsönöz a zöld és fekete kontrasztja!

Igen érdekes a háttér a fotóknál elég jól hat, a valóságban sem volt rossz, de kicsit természetellenes, mondhatni "éjszakai" hátteret adott neki. Kicsit Darth Veder-es. :LOL:

Egy pozitívuma volt a fekete háttérnek, hogy a fehér fényből előhozott valami érdekes kékes hatást. Na de ez már fotózás.
Végül is levettem a hátteret, marad a régi jól bevált átlátszó mindenhol az akvárium stílus. Ez a legtisztább.
 
Sziasztok!

Bár ebben a mini aksiban nem terveztem garnéla szaporítást, és szerintem ez ahhoz, amúgy is kicsi.
De lehet, hogy szelektálok majd és csak ezt a nagyon vörös Red Cherryt tartom meg, néhány társával.

Arra ki mit mond, hogy az egyik Red cherrym már két hete ikrás. Szép sárga ikrái vagy petéi vannak, félek tőle, hogy sosem teszi le vagy nem kelnek ki. Kell neki ilyen sok idő ehhez, vagy valami lassítja a folyamatot?
 
Sziasztok!

Azért írok, a naplóba újra, mert megpróbálkozok, kicsit a növényesítéssel.

Mivel a pázsit szépen fejlődik, és jól érzi magát az akváriumban, megpróbálok egy néhány új növény fajt bevinni az akváriumba.
Ez a terv, aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
A szavannás, füvespusztás jelleget nem akarom nagyon elnyomni, de hátul hiányolok magasabb és kontrasztos növényeket.

Úgy tervezem nekifutok, két hét próba, és meglátjuk...

Ma este meg tervezgetés. Mi illik és mi nem egy 10L-es nanoba.

Azt mondhatom, hogy tanulmányozgatom Barnapl a nanodat, nekem az egy szép etalon.
Ilyen dzsungelt még nem tervezek, nem tudnám kezelni, bár előttem lebeg ez is, majd idővel és több tapasztalattal. :)
 
Szerintem a te nanodba nem is kéne nagy dzsungel mert nem illik bele . Mit szolnál az Ammania sp. Bonsai-hoz. Vagy a Hottonia palustris-hez. esetleg a Staurogyne repens ez inkább közép tájra való.
 
Köszi!

A ammania sp. bonsai az nekem nagyon tetszetős, szerintem el lehetne helyezni szépen benne.
A staurogyne repens szintén érdekes, és el is tudom képzelni apróbb foltokban. A Hottonia palustris is bár az képről olyan zelleres nekem. :ROFLMAO:
 
Szép növény, olyan gusztusos. :D
Amúgy most szereztem egy növényt, ami nagyon hasonlít a ammania sp. bonsai-ra de szerintem inkább valami rokona lehet neki.
Ha nem nő nagyra talán mehetne nanoba, ha nem akkor marad a 70L-ben

P2060307_220013.JPG
 

Hasonló topikok

Válaszok
8
Megtekintések
2K
Back
Oldal tetejére