• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

Köszi mindenkinek ;)

Nigro said:
Látom nálad a razbórák megtanulták a "rendet". Mi a titkod? Halkorbács? :D

Most képzeld el, hogy hónapokon át szinte simogatod a növényeket halakat, mint a kis japán kertész. A halak már már az ember kezéből esznek, erre egy nap becsomagolják az egész "szigetet" egy 3 méteres kartonba és egy hajszárítóval türelmetlenül rohangáló leányzó kergeti őket egyik oldalról a másikra. Én nem csodálkozom, hogy ennyire összekapták magukat. :lol:

Volt olyan fotó ahol jobb volt az átúszás, csak bezavartak a nagyméretű halak:

5050252601_3c8ef2ac09_b.jpg
 
Igazán szép kis sziget/liget, szívemből gratuálok hozzá, mert igazán jól sikerült. És hát ezt értékelték is ;) :thumbup: :clap:
 
Az a növény amelyik szépen felúszik a víz tetején, az lenne a Vallisneria nana? Mennyi idő kell neki, hogy ilyen szépen besűrűsödjön?
 
KaZe said:
Igazán szép kis sziget/liget, szívemből gratuálok hozzá, mert igazán jól sikerült. És hát ezt értékelték is ;) :thumbup: :clap:

Köszi ;)

Gabcsika said:
Az a növény amelyik szépen felúszik a víz tetején, az lenne a Vallisneria nana? Mennyi idő kell neki, hogy ilyen szépen besűrűsödjön?

A Vallisneria Nana és a Cypherus Heliferi is úszik, de Vallisneriából több van szerintem erre gondolsz. Nálam rakéta módon nőtt. 1-2 hónap alatt fent volt a felszínen. Egy egy ilyen levél 50-70cm hosszú.
 
dekalabda00 said:
Nagyon szép, én is gratulálok!!
Valamilyen vörös növényen nem gondolkodtál?

Köszi :)
Ebbe az akváriumba nem, de a vörös növényekkel erősen szimpatizálok, lehet egy következő telepítésnél tervezek megint.
 
Tényleg Viktor írtad, hogy újra rendezés + meglepetések az idei évben.
Azt lehet tudni, hogy a kettő közül melyikkel kezded?
 
Namtar said:
Tényleg Viktor írtad, hogy újra rendezés + meglepetések az idei évben.
Azt lehet tudni, hogy a kettő közül melyikkel kezded?

Jó kérdés, a nano akvárium egy frissebb telepítés, lehet a nagy akváriummal indítok majd. De még a durva fagyok előtt kellene lépni. Később lehetetlen lesz növényt szerezni.
 
Gabcsika said:
Az a növény amelyik szépen felúszik a víz tetején, az lenne a Vallisneria nana? Mennyi idő kell neki, hogy ilyen szépen besűrűsödjön?

A Vallisneria Nana és a Cypherus Heliferi is úszik, de Vallisneriából több van szerintem erre gondolsz. Nálam rakéta módon nőtt. 1-2 hónap alatt fent volt a felszínen. Egy egy ilyen levél 50-70cm hosszú.

Tényleg nem tökölt. :) Feltételezem, hogy egy low-tech akiban ez azért tovább tart.
 
Gabcsika said:
Tényleg nem tökölt. Feltételezem, hogy egy low-tech akiban ez azért tovább tart.

Van egy 60 literes 0.4W/l megvilágítású akváriumom is. Dekor aljzattal. Ott Carbo megy napi szinten tápozás kicsit ritkítva. A növény hónapok alatt sem fejlődött ki. Vegetál. Ilyen akváriumi körülmények között sajnos nem lesz olyan mint a fenti fotón. Lehet egy jobb aljzat még javítana a helyzeten, de a Vallis Nana elviekben mindenhol megél.
 
Figyelgettem az akváriumodat és meg kell mondjam, a természetessége mindig lenyűgözött . Tökéletes összhangban van, mintha egy tisztásról lenne kiragadva.
Szerintem nem lesz majd könnyű megválni tőle..
Megkérdezhetem jelenleg mennyivel világítasz?

Üdv. Igéző
 
Igéző said:
Figyelgettem az akváriumodat és meg kell mondjam, a természetessége mindig lenyűgözött . Tökéletes összhangban van, mintha egy tisztásról lenne kiragadva.
Szerintem nem lesz majd könnyű megválni tőle..
Megkérdezhetem jelenleg mennyivel világítasz?

Üdv. Igéző

Köszi a kedves szavakat ;) A tisztást Nigro bácsi akváriumáról lestem le :shh:

4*54W megy felette.
 
Szia!

Gratulálok az ADA IAPLC-n elért helyezésedhez, örvendetes hogy kis hazánkban is vannak emberek akik ilyen magas fokon űzik már az akvarisztika ezen ágát! :clap:
Megkérdezhetem hogy a pályázati fotókon milyen háttér látható az akvárium mögött? Ez valamiféle opálos fotokarton, vagy valami "speciális anyag"?

Üdv: Levi
 
Levi85 said:
Szia!

Gratulálok az ADA IAPLC-n elért helyezésedhez, örvendetes hogy kis hazánkban is vannak emberek akik ilyen magas fokon űzik már az akvarisztika ezen ágát! :clap:
Megkérdezhetem hogy a pályázati fotókon milyen háttér látható az akvárium mögött? Ez valamiféle opálos fotokarton, vagy valami "speciális anyag"?

Üdv: Levi

Szio, köszi ;) :angel:

Nem használtam hátteret az aki mögött. Fehér fal van. Sajnos az akvárium kb 10 cm-re van a faltól ez nem elégséges rendes háttérvilágításhoz. De szerencsém volt. ;)
A kékes derengés szerinem a spec WB beállítás miatt lehet amit használok fotózásokhoz.
 
viktorlantos said:
Levi85 said:
Szia!

Gratulálok az ADA IAPLC-n elért helyezésedhez, örvendetes hogy kis hazánkban is vannak emberek akik ilyen magas fokon űzik már az akvarisztika ezen ágát! :clap:
Megkérdezhetem hogy a pályázati fotókon milyen háttér látható az akvárium mögött? Ez valamiféle opálos fotokarton, vagy valami "speciális anyag"?

Üdv: Levi

Szio, köszi ;) :angel:

Nem használtam hátteret az aki mögött. Fehér fal van. Sajnos az akvárium kb 10 cm-re van a faltól ez nem elégséges rendes háttérvilágításhoz. De szerencsém volt. ;)
A kékes derengés szerinem a spec WB beállítás miatt lehet amit használok fotózásokhoz.

Kár.. pedig reménykedtem valami speciális megoldásban, nálam sajnos wenge bútorok vannak bordó fallal, szóval a háttér nélküliség kiesik. :(
 
Gratulálok ehhez a szép eredményhez! :thumbup:
Az akival mi újság? Kezd magához térni mióta helyreállt a világítás?
 
Ramen said:
Gratulálok ehhez a szép eredményhez! :thumbup:
Az akival mi újság? Kezd magához térni mióta helyreállt a világítás?

Köszi ;)
Persze az akvárium helyre jönne és annyira nem sikerült lebombázni. Szerintem hosszútávon is fent tudnám tartani a jelenlgi álapotokat. Ahogy néztem elmúlt 1 éves a akvárium ebben a formájában.
Viszont most megint valami mást kellene csinálni. ;)
 
Back
Oldal tetejére