• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

Sokszor az akvakertészek a halat csak kiegészítőnek nevezik, az írásodból nagyon kiderül, hogy ez mennyire nem így van!
Sajnos vannak dolgok amit nem tudunk megmagyarázni.
Talán az volna a legjobb ha gyorsan vásárolnál egy hím kakadut. :(
 
istvan.fazekas said:
Sokszor az akvakertészek a halat csak kiegészítőnek nevezik, az írásodból nagyon kiderül, hogy ez mennyire nem így van!

hát igen ezt elég sokszor olvasom mindenfele. pedig nem igaz. inkább csak már annyira természetesnek vesszük, hogy nem lehet bajuk, hogy totális sokk van ha a semmiből mégis történik velük valami.
a hétköznapokban viszont ugyanannyira fontosak ők is. és az egészséges közegben az esetek túlnyomó részében nem történik velük ilyesmi.

jellemző egyébként, hogy semmilyen halas gyógyszert nem tartok itthon. igaz ennél az esetnél még a diagnózist sem tudtam volna megmondani.

azért ha valaki sügeres véletlenül erre téved és a fentiekből ráismer valami sügér problémára szívesen olvasnám.
 
istvan.fazekas said:
Sokszor az akvakertészek a halat csak kiegészítőnek nevezik, az írásodból nagyon kiderül, hogy ez mennyire nem így van!
Sajnos vannak dolgok amit nem tudunk megmagyarázni.
Talán az volna a legjobb ha gyorsan vásárolnál egy hím kakadut. :(
Sztem.. olvasva a miniblogokat a máshol, inkább a nem akvakertészek osztják az akvakertészeket, hogy nem is lényeg nekik a hal, meg hogy szégyelljék magukat etc, de ez egy ősbaromság, hisz mindenhol van hal és pont hogy a legegészségesebb körülmények között tartják őket, eleve a környezet, a tér nagysága és a fajták nem tömeges jelenléte, hanem inkább a rajokon van a fókusz. Messze az akvakertész az aki a legjobb körülmények között tartja a halakat ... addig a szintig amíg nem tenyésztésről van szó, hanem dekoráció. (Gondolom)
 
Sajnálom V. :( Én ugyanígy jártam a Meggyhasú hímemmel, és még mindig teljesen tanácstalan vagyok.
 
Időközben elszállt a ballaszt a lámpámban. Így csak fél világítás megy erről írtam is. A végleges alkatrészre még várok miután kiderült amit küldtek nem jó a mostani lámpához. (a ballaszt új modellhez készült).

Viszont kb 3 hét alatt elképesztő megfigyelni hogyan változik az akvárium ami kezdetek óta kiszámíthatóan néz ki.

Tápozás, CO2, vízcsere ugyanaz.

108Watt megy 216Watt helyett és hogy mit okozott ez?

Az első két hétben a tömött parvula gyepem elkezdett barnulni. Tenellus megnyúlt, de nagyon. Fényközeli növényeken nem nagyon láttam változást. Talán lassabban algásodtak / öregedtek.

Harmadik héten már elkezdett bomlani a tenellus és a parvula is. A parvula gyepen kopasz foltok keletkeztek és a felszín közelében egyre több gyep darabot látni. Többi növény még mindig nem mutat negatív jeleket, de ha ez így megy tovább a gyep kipusztul. Valószínűleg a növények szenvedése miatt megjelent az üvegen egy zöld alga ami nem azonos a pont algával. - nehezen eltávolítható fajta. Sosem volt algám kivétel az indulásnál a bejáratás időszakában barna alga.

Amiért leírtam, mert sokszor beszélünk a fény szükségességéről. Persze nem kötelező talajtakaró növényeket telepíteni, de ha ilyet tervezünk világításra fordítsunk kellő figyelmet. Inkább az alapok között is szereplő 1w/liter közelébe tegyük az akit, mert hiába lesz jó talaj, co2, tápozás, figyelünk minden apróságra, ha a kevés fény miatt szenved a növény sosem lesz gyep.

Remélem a héten befut a hiányzó alkatrész és akkor odapörkölök. :angel:
 
Viktor esetleg nem gondoltál olyan megoldásra hogy a ballasztot bedugod a konnektorba (persze szabványos alkatrészeket használva) és drótokon (kulturált megoldásra gondolok nem az életveszélyesre!!!!) beviszed a ballaszt kimenetét a csövekhez? Barkácsnak barkács, de szerintem jobb megoldás mint a semmi. Ha esetleg félsz tőle (amit megértek) akkor egy villanyszerelő is szerintem secc perc alatt összedobná.
 
Uhh ez nagyon-nagyon rosszul hangzik :S Kár érte. Mit tervezel ha megjön a ballaszt megpróbálod helyrerázni, vagy átrendezés amit mondtál? Ha fölé raknád az ADA lámpát amit mondtál vagy az nem kivitelezhető?
 
Szerintem mindenképp átrendezem csak rá kell szánni magam.

Sajnálom, hogy elszállt a lámpa, de hamarosan megoldódik. Viszont minden ilyen alkalom remek dolog a megfigyelésre, amit egyébként nem nagyon tenne az ember.

Számomra meglepő volt milyen gyorsan képes negatív fordulatot venni a kipusztíthatatlan gyep és most már biztos vagyok benne, hogy nem akarok low light irányba menni. :p Korábban is azért nem volt szimpatikus ez a vonal mert túl sok limitálással járna. Most kézzelfoghatóan érzem a fény fontosságát.

Úgyhogy tanulásnak mindenképp jó lecke volt. :angel:
 
elég sok kárt okozott ezekszerint a fényhiány... de nem tudtál volna a ballaszt nélküli időszakra a GA raktárból hozni egy lámpát? :)
 
recon said:
elég sok kárt okozott ezekszerint a fényhiány... de nem tudtál volna a ballaszt nélküli időszakra a GA raktárból hozni egy lámpát? :)

Az akváriumom mellett ott van egy dobozban egy ADA Solar ;)

Azt hittem kb 1 hét alatt megoldódik. Kicsit csúszik a többkörös kanyar miatt de nem gáz. Az akváriumot hamarosan úgyis átrendezem.
 
viktorlantos said:
Azt hittem kb 1 hét alatt megoldódik.
Aha, közben nekem is eszembe jutott... Átrendezéshez nem gondoltál arra hogy majd myshowroomon nyomod az élőképet? Sztem tök jó lenne. :D
 
Véget ért a csend rendelet ;)

Aki szeret olvasni annak ajánlom a blogot: http://viktorlantos.com/wordpress/

A többieknek íme a végső fotó amit beküldtem:

5050253633_8698205733_b.jpg


nagyban: http://www.flickr.com/photos/viktorlantos/
 
Gratulálok Viktor!
Nem véletlenül lettél benne a top 100-ban! ;) :thumbup: :clap:
 
Grat Vik! Szép lett a privát sziget. :clap:
Látom nálad a razbórák megtanulták a "rendet". Mi a titkod? Halkorbács? :D
 
Back
Oldal tetejére