• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

Luna said:
Akkor pont beérik a következő IAPLC-re! :)
Ugye bekeretezed? :D

Még szép! Maga Takashi Amano mester szignózta ;)

A cél az is lenne az új akváriummal, hogy jövőév május végéig meglegyen a verseny fotó. Csak még el kell határoznom magam.
 
Gratulálok ! Nem kis teljesítmény :) .
Azért egy fotó jól jönne a jelenlegi állapotról is. Kíváncsi vagyok ,mennyire tett be neki a fél gőz világítás.
 
Gratulálok az elért szép eredményhez! Nagy szó a Top 100-ban végezni, de megérdemelted. Megvan már a bekeretezett oklevél helye?
 
kocsa said:
Gratulálok az elért szép eredményhez! Nagy szó a Top 100-ban végezni, de megérdemelted. Megvan már a bekeretezett oklevél helye?

persze leveszem a dolly buster posztert a wc ajtóról.... új kor kezdődik! :lol:

felmegy a bekeretezett cucc a monstrum mellé a falra. :angel:
 
Gratulálok az okirathoz, nem kevésbé a díjazott akváriumodhoz! Nem is értem, hogy nem árasztottak még el Téged ötletekkel a következő layouthoz. Tessék csak, tessék, traktáljuk a puszta kertészét ötletekkel! Mindegy is mit csinálsz, csak magyar legyen. Hortobágy a 9 lyukú híddal. Csikóst meg ha kell, öntetünk Neked környezetbarát anyagból.
viktorlantos said:
persze leveszem a dolly buster posztert a wc ajtóról.... új kor kezdődik! :lol:
és igen, eszerint van más is, aki emlékszik még a "művésznő" korszakalkotó portfólióira! :D
 
viktorlantos said:
felmegy a bekeretezett cucc a monstrum mellé a falra. :angel:

Úgy számold ki a helyét, hogy egyenletesen és ízlésesen elférjen a sor...
:D
Grat még 1-szer :thumbup:
 
A hétvégén kipucolom az akit és búcsút intek neki, hogy egy optiwhite akiban éledjen fel "kis" kedvencem.

Egy ideje már vegetált az akvárium, mivel minden energiám a boltban lévő élővilágba öltem. Szóval itt az ideje, hogy feléledjen poraiból az akvárium.
Hamarosan jelentkezem..... egy berendezés keretében. ;) :thumbup:
 
viktorlantos said:
A hétvégén kipucolom az akit és búcsút intek neki, hogy egy optiwhite akiban éledjen fel "kis" kedvencem.

Egy ideje már vegetált az akvárium, mivel minden energiám a boltban lévő élővilágba öltem. Szóval itt az ideje, hogy feléledjen poraiból az akvárium.
Hamarosan jelentkezem..... egy berendezés keretében. ;) :thumbup:

Várjuk szeretettel :)
Kíváncsi leszek az új berendezésre.Mardsz a vasfánál, vagy egyenlőre műhelytitok? :D
 
Nem lenne fair. Az akvárium az utóbbi 8 hónapban vegetált.

CO2 ment benne, de mind a vízcserék, a tápozás akadozott. Konkrétan volt, hogy 3-4 hónapig egy deka tápot nem adtam a növényeknek. Vízcserék 1-2 havonta.
Na jah. Múlt év vége óta át akartam rendezni és csak csúszott a project. Most végre van talaj és le tudtam cserélni az akit, úgyhogy építek egy nagyképernyős mozit az év végén érkező akvakertész(lánynak?) ;)

Érdekes volt látni teljesen elvadulni a növényeket. A ritka vízcserék miatt nem jelentkezett azonnal a tápozás hiánya, de azért szépen lassan befordultak a növények. Az utóbbi 1 hónapban kezdtem megint tápozni és a vízcserékre is figyelni. De nyirások még mindig elmaradtak. Csak a halacsoknak nyírtam úszóteret.

Azt azért elmondhatom, hogy a bolbitis, narrow és az anubiasok teljesen átvették az utalmat az aki felett.
A tápozás elhagyása miatti romlásból sokkal nehezebb volt visszahozni a növényeket. Halacsok köszönik jól vannak őket természetesen párom naponta etette.

Szóval nem lenne fair egy elhanyagolt formáját mutogatni. Tényleg minden erőm is időm a bolti akikra fordítom mostanság. Épp ennek vetek most véget és végre rendberakom a böszmét. ;)

Ma kihalásztam belőle az ékfoltosokat. Holnap még a két törpe sügi lány, otocinclus csapat és a narancs farkú törzsfőnököt is kiszedem a két munkálkodó sziámi kíséretében. És kipucolok mindent ami még maradt.

Az elhanyagolás ellenére semmilyen szálas, fonalas, staghorn stb alga nem volt az utóbbi 1 évben. Pedig a fény az ment ezerrel. A karbantartás miatt leginkább zöld pontalgák és GDA szaporodott el.

A múltkor épp valami építős szakik voltak nálunk szerelés miatt és megjegyezték, hogy milyen szép az akvárium..... hmm... ha látták volna korábban.... már árnyéka sem volt régi önmagának, de azért jó volt hallani.

Az akvárium cserét már régóta terveztem, de ugye működő 240-est nem szoktak csak úgy cserélgetni. Most viszont, hogy lebontom már neki tudok ugrani régi álmomnak. Fellógatom a világítást és a teljesen nyitott aki merevítők nálkül és átlátszó szilóval remélhetőleg csak emelni fogják az összhatást az új elképzelésnek.

A bolt óta a saját akik háttérbe szorultak, de ha jól sikerül természetesen megy versenyre ez is. És nemutolsó sorban végre ismét dísze lesz a nappalinknak. :thumbup:
 
Wow most látom csak, hogy 2 évet ment az akvárium.... előtte volt még 1 év. Szal 3 éve dolgozott bent az Amazonia.

Épp szétszerelés közben vagyok. Jó kis iszapolás megy.... pff :p
 
Back
Oldal tetejére