• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

Üdv
Lávakövön milyen moha tud megtapadni? Van willow , fissi és karácsony mohám. Mert gondolkodom egy lávaköves scapen és nem tudom miként tudnám a legjobban rögzíteni a mohát...
 
Üdv
Lávakövön milyen moha tud megtapadni? Van willow , fissi és karácsony mohám. Mert gondolkodom egy lávaköves scapen és nem tudom miként tudnám a legjobban rögzíteni a mohát...

Ezek közül a fissi a legalkalmasabb, mert képes megtapadni.
 
És miként tudom rögzíteni? Mert elég nagy darab lávakövek vannak. Ragasszam sűrűn kis pamacsokban vagy miként lehet megoldani?

Ez attól függ. Ha kövek összeérnek, akkor én első körben oda szorítanám be, hogy onnan terjedjen szét. Ha valahogy bele lehetne dörzsölni a lávakőbe, az lenne a legszebb. Ahhoz persze az is kellene, hogy az áramlás ne legyen túl nagy azon részen az akvában.
 
Ez attól függ. Ha kövek összeérnek, akkor én első körben oda szorítanám be, hogy onnan terjedjen szét. Ha valahogy bele lehetne dörzsölni a lávakőbe, az lenne a legszebb. Ahhoz persze az is kellene, hogy az áramlás ne legyen túl nagy azon részen az akvában.
Arra gondoltam - bár lehet butaság - hogy fúrok a lávakőre kb. 3-4 mm nagyságú lyukat és abba beletömöm a mohát, így meg tud kapaszkodni valamennyire és utána már hátha magától is megáll o_O
 
Arra gondoltam - bár lehet butaság - hogy fúrok a lávakőre kb. 3-4 mm nagyságú lyukat és abba beletömöm a mohát, így meg tud kapaszkodni valamennyire és utána már hátha magától is megáll o_O
Csak dörzsöld bele. Nagyon természetesen fog majd hatni. ;)
 
Épp ma raktam az akiba egy adagot. Beletömködtem a lyukakba és a kövek közé. Nekem is lávakő van.
 
Sajnos érdemi válasz senkitől nem érkezett , pedig fontos lenne tudnom ezért szellemidézésbe kezdek
Egy rövid válasz ereéig (hány hét alatt tapad meg a Tropica Fissidens Fontanus moha 3 300,00 Ft Green Aqua megídézlek @viktorlantos :notworthy:
Ugyan nem a Viktor vagyok, de szívesen válaszolok helyette (Van elég dolga szegénynek...!)
A Fissi nem tapad meg könnyen köveken-hacsak nem valamilyen lukacsos lávakő-, de rákötözve teljesen eltakarja azt, meg persze a kötöző anyagot is!:) Mi inkább fára szoktuk kötni, mert arra tényleg ránő.
Üdv.: Niki, Atti
 
Sziasztok!

Abban az esetbe, ha azt szeretném, hogy egy ágat teljesen körbe nőjön a moha, akkor az ág alsó részére kell kötöznöm, s majd feltör?
Ha nem ez működik, akkor milyen módszer ami igen?

Köszi.
Márk.
 
Sziasztok!

Abban az esetbe, ha azt szeretném, hogy egy ágat teljesen körbe nőjön a moha, akkor az ág alsó részére kell kötöznöm, s majd feltör?
Ha nem ez működik, akkor milyen módszer ami igen?

Köszi.
Márk.
Nem, kötözd teljesen körbe!
Ne túl vastagon rakd a mohát, mert berohadhat.
Ha jót akarsz magadnak valami tartós kötözőt használj! Mondjuk nagyon vékony damilt.
 
Jelenleg kötözve van, illetve pár részen már megpróbálkoztam a ragasztással is. Viszont minden esetben az ág felső részére van rögzítve, így az ág alsó kétharmada kilátszik. Bizonyos helyeken szeretném teljes kerületében bevonni mohával az ágat. Mindenképpen kötözni fogom, szimpatikusabb, hogy a lehető legkevesebb idegen anyag kerüljön az akváriumba.
 
Back
Oldal tetejére