• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

Erről olvastam már, de rendes leírást még nem teláltam róla.Le kell engednem a vizet? Garnélák vannak az akváriumban, nekik nem árt ?
 
Power Flex Gél
Ha jól emlékszek, talán ezt javasolták korábban, a lényeg, hogy mindenképpen GÉL legyen.
Én is próbáltam, sikerült. Javasolt a csipesz használata, mert elég mókásan be tudod telepíteni az ujjadat is mohával.
Egyébként én azt javaslom, hogy egy nagyobb vízcserével kösd össze, a követ kicsit sikáld meg, a mohára nyomj egy kevés gélt és nyomd rá a kőre pár másodpercre. Nem nagy ördöngősség.
 
Szombaton felkötöztem 1-1 kis csomó mohát agyagcserepekre cérnával. Most akkor várni kell, amíg annyira megtapad, hogy a cérnát levehetem? Honnan fogom tudni, hogy nem megy tönkre? (az algásodásától tartok, bár mozog a cserépdarabok körül rendesen a víz)
 
Szombaton felkötöztem 1-1 kis csomó mohát agyagcserepekre cérnával. Most akkor várni kell, amíg annyira megtapad, hogy a cérnát levehetem? Honnan fogom tudni, hogy nem megy tönkre? (az algásodásától tartok, bár mozog a cserépdarabok körül rendesen a víz)
Nem kell levenni a cérnát, pár hét alatt úgy be fog indulni a moha, hogy eltakar mindent!
 
Az mitől lehet, hogy két kötözött jávai moha közül (ugyanakkor, ugyanabból az adagból, ugyanarra a fára, a fán két különböző helyre) az egyik rendesen elindult, szép zöld, a másik meg rondabarna színű ,és egyáltalán nem látni, hogy új hajtásokat hozna?
Annyi a különbség a kettő között, hogy a szép az lent a talajtól kb 4 centire van, a ronda meg fent a felszín alatt 2-3 centire.
 
Az mitől lehet, hogy két kötözött jávai moha közül (ugyanakkor, ugyanabból az adagból, ugyanarra a fára, a fán két különböző helyre) az egyik rendesen elindult, szép zöld, a másik meg rondabarna színű ,és egyáltalán nem látni, hogy új hajtásokat hozna?
Annyi a különbség a kettő között, hogy a szép az lent a talajtól kb 4 centire van, a ronda meg fent a felszín alatt 2-3 centire.

Egyéb infó hiányában arra gondolok, hogy pont a helyük miatt tapasztalsz különbséget. Amelyik szép ott biztosan megfelelő a fény és a vízáramlás. Biztosan jól érzi magát, míg a másiknak kevésbé jó hely jutott.
 
Sziasztok
Ma a kereskedésbe sikerült beszereznem mohát. Az eladó szerint tudja a f...m hogy milyen moha. Annyi biztos hogy nem jávai moha de valami hasonló én Taxiphyllum barbierinek tippelném. Ezt szeretném felkötözni fára. Csak nem tudom hogy hogyan csináljam.
Azt szeretném megtudni, hogy:
- Milyen sűrűn kötözzem, egy szálat vagy többet kössek egy helyre?
- A rögzítés során a cérnát sorosan egymás mellé tekerjem vagy hagyjak közte hézagot?
- Ha hézagosan kell kötözni akkor mekkorák legyenek a hézagok?
- Ez idővel ránő a fára vagy csak rögzítéssel marad rajta?

köszönöm
 
En javait kotoztem sima zold himzofonallal.
Szalakra szetszedtem a mohat a fara korbe felfektetve benedvesitve odatapad annyi idore, amig rakotozod. Korbe, minden oldalon legyen par szal.
Elotte a cerna veget rakotod a fara, utanna mar konnyu szorosan korbetekerni az agon.
Suruseg: ahogy epp esik. Jobb surun kotni. En kb majdnem 1-2 milimeterenkent tekertem, de volt nagyobb heza is.
A fonal az rajtamarad a fan, kb 2 hete tekertem, es mar most novi be szepen a fat., csak egy ket helyen latszik meg a fonal.
Nem kell tulaggodni, a moha sem aggodja tul, kino az szepen.
 
Én mostanában karácsony mohát kötözök kövekre damillal, 4-7 mm-es közökkel. Tökéletesen tart, és a moha is néhány hét alatt teljesen elfedi a damilt (meg a követ is).
 
Back
Oldal tetejére