• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

Tudok-e mohából (pl. jávai) "gyepszőnyeget" varázsolni az akvárium homokjára? Ha igen, akkor hogyan?
Simán! Ha megnézed az aláírásom első tagját (vezetéknév:)), ott a "gyep" jávai és flame moha keveréke. Low technek indult, de amikor CO2-t kapott nagyon bedúsult hetente kellett nyírnom. Nem tudom milyen körülményeid vannak, low techben is működhet, csak talán lassabban. Kis darab mohákat összetört csempére kötöztem damillal.
 
Simán! Ha megnézed az aláírásom első tagját (vezetéknév:)), ott a "gyep" jávai és flame moha keveréke. Low technek indult, de amikor CO2-t kapott nagyon bedúsult hetente kellett nyírnom. Nem tudom milyen körülményeid vannak, low techben is működhet, csak talán lassabban. Kis darab mohákat összetört csempére kötöztem damillal.
Atyaééég! Ez nagyon szép! Na, ezt a csempe dolgot kipróbálom. Köszönöm az ötletet :)
 
Atyaééég! Ez nagyon szép! Na, ezt a csempe dolgot kipróbálom. Köszönöm az ötletet :)
Köszönöm, most néztem meg a régi képeket és sima cérnával kötöztem. Csempe vagy járólap darabok helyett léteznek direkt moha kötözők is, műanyag vagy rozsdamentes kivitelűek. Bármit használhatsz, csak lesüllyedjen és ne oldódjon ki belőle semmi.
 
@mintor kolléga hálóját elkezdtem tesztelni. Ha van valami fejlemény, természetesen beszámolok róla.

Sarkokon 2-2 szál behajtva, egymásba akasztva, hogy ne tudjon foszlani.
24372360003_dac8974f7a_b.jpg 24905910931_07652ea497_b.jpg

Moha csak nyomokban, hogy látszódjon a rosta...
24881185242_7229790fa4_b.jpg 24999200255_633f84a8b1_b.jpg
 
sziasztok, tanaltam ilyen joghurtos ragasztási módot is. Ismeritek?
http://www.plantedtank.net/forums/12-tank-journals/898361-new-adventure-hallelujah-mountains-[13g]-2.html

Most vettem esgy orias gyokeret, es gondolkozok milyen modot novesszem be valami novennyel (fissi a nyero eddig). Sajnos nalam a damilos kotozes nem nagyon jott be, azert szeretnek valami mas modot.
Szia,
Elég sokan csináltuk már a joghurtos mohásítást. Itt a fórumon is találsz hozzá topicot ;)
https://akvakertesz.hu/threads/emers-moha-neveles-joghurtban-csak-inyenceknek.3263/
Sok sikert a dologhoz ;)
 
Sajnos nalam a damilos kotozes nem nagyon jott be,
Mi volt a gondod vele?Nem lehet ,hogy szimplán vastag volt a damilod?Én még most is úgy vélem ,hogy kötözve hamarabb ,és biztosabban lesz szép mohás a dekorod.;)
Vékony damil kell hozzá,vagy cérna
 
Nem ertes lehetett a gond, vagy az inteligens halak voltak nagyon gonoszak es ők bontottak le a damilt a dekorrol. Elegge furcs alaku a gyokerem, es arra akartam mohat kotozni. 1-2nap volt a boldogsag, utana mar lattam hogy bomlik le a damil vagy a moha kiuszik alola vagy a halak beleakadnak a damilba a gyoker also reszen. Persze 1. nem adtam fel, de mar a 3.nal azt mondtam hogy ez nem nekem valo. Azert gondoltam hogy kihalaszom a gyokeret, es valahogy mashogy varazsolom ra a mohat.
 
Kereső nem dobja ki sajna... ADA Moss Cotton mennyi idő múlva bomlik el? Fissidenst érdemes vele kötözni? Az ágak felső, fény felé eső részére akarom csak a mohát, ezért szokásos damil nem játszik, ez az ADA azért is lenne jó mert az ág talaj felé néző részéről eltűnik majd... Ragasztani most nincs kedvem, meg hát ha már van itthon ADA mohakötöző... használnám.

Topikot anno végigpörgettem, ott azt írtátok többen, hogy nem jó mert túl hamar elbomlik és nincs ideje a moháknak megkapaszkodni. :(
 
Utoljára módosított:
Kereső nem dobja ki sajna... ADA Moss Cotton mennyi idő múlva bomlik el? Fissidenst érdemes vele kötözni? Az ágak felső, fény felé eső részére akarom csak a mohát, ezért szokásos damil nem játszik, ez az ADA azért is lenne jó mert az ág talaj felé néző részéről eltűnik majd... Ragasztani most nincs kedvem, meg hát ha már van itthon ADA mohakötöző... használnám.

Topikot anno végigpörgettem, ott azt írtátok többen, hogy nem jó mert túl hamar elbomlik és nincs ideje a moháknak megkapaszkodni. :(

Fissidens viszonylag gyorsan megtapad. Elméletileg nem lehet gond. Víz alatt mondjuk lassabb.
Alapvetően a leggyorsabban megtapadó mohákra találta ki a gyártó.
 
Kereső nem dobja ki sajna... ADA Moss Cotton mennyi idő múlva bomlik el? Fissidenst érdemes vele kötözni? Az ágak felső, fény felé eső részére akarom csak a mohát, ezért szokásos damil nem játszik, ez az ADA azért is lenne jó mert az ág talaj felé néző részéről eltűnik majd... Ragasztani most nincs kedvem, meg hát ha már van itthon ADA mohakötöző... használnám.

Topikot anno végigpörgettem, ott azt írtátok többen, hogy nem jó mert túl hamar elbomlik és nincs ideje a moháknak megkapaszkodni. :(
Amúgy 3 hónapot mondanak a Moss Cotton lebomlására!Ami hellyel közel igaz is!
 
Jó, mert olvastam én 2-4 hetet is. :)

De akkor megpróbálom a Moss Cottonnal kötözni a fissit, 2-3 hónap alatt meg kell tapadnia!
 
Bizony, hogy nem szégyen. A legjobb :)
Szinte mindig damilt használok kötözésre. Olcsó, tartós, "láthatatlan". Néha kötözök sima kerti "kötöződróttal" is, ha sokat kell és nem szánok rá sok időt, eddig úgy tűnik az is bírja a vizet.
 
Back
Oldal tetejére