• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

Szia,
Kötöztem már sokféle kőre, simára is. Nálam a damilos módszer bevált. Idővel átnő úgyis a damilon és szép gombóc lesz belőle. Elég tartós szerintem ez a megoldás. Hozzá nem tapad a kőhöz, de a damil stabilan fogja tartani ;)
Lávakőre sem tapad rá?
 
üdv
kezdő vagyok
van egy gömbmohám, amit már 1-2szer le kellett felezni, de most akkorára nőt (olyan kb 2 öklömnyi volt), hogy teljesen szétesett (vagy 5-7 darabra)
kérdés:
régen mikor feleztem, akkor damillal próbáltam összekötni és valami nehezékhez is hozzákötöttem
de most túl sok túl kis darabban van. hogyan lehetne ezeket szép kis gömböcskéké formálni?
itt a damilt nem érzem annyira jónak, főleg mert azzal gömb alakot nehéz gyártani

ötlet?
köszi!
 
üdv
kezdő vagyok
van egy gömbmohám, amit már 1-2szer le kellett felezni, de most akkorára nőt (olyan kb 2 öklömnyi volt), hogy teljesen szétesett (vagy 5-7 darabra)
kérdés:
régen mikor feleztem, akkor damillal próbáltam összekötni és valami nehezékhez is hozzákötöttem
de most túl sok túl kis darabban van. hogyan lehetne ezeket szép kis gömböcskéké formálni?
itt a damilt nem érzem annyira jónak, főleg mert azzal gömb alakot nehéz gyártani

ötlet?
köszi!
Szia!

tuti gömbmohad van? Nalam meg egyszer sem estek szet a gömbmohak sok kis gömbmoha darabra..
Meretben valtozott az tuti, de hogy szet nem esett...
 
üdv
kezdő vagyok
van egy gömbmohám, amit már 1-2szer le kellett felezni, de most akkorára nőt (olyan kb 2 öklömnyi volt), hogy teljesen szétesett (vagy 5-7 darabra)
kérdés:
régen mikor feleztem, akkor damillal próbáltam összekötni és valami nehezékhez is hozzákötöttem
de most túl sok túl kis darabban van. hogyan lehetne ezeket szép kis gömböcskéké formálni?
itt a damilt nem érzem annyira jónak, főleg mert azzal gömb alakot nehéz gyártani

ötlet?
köszi!

A darabokat kis kövekre lehet ragasztani és idővel ismét gömb alakot fognak felvenni. Kb. 1 év.
 
így nézki most a széteset megagömb:
http://indafoto.hu/vakrepulo/image/26309465-37cfe3a8/786503
http://indafoto.hu/vakrepulo/image/26309467-5f44a08f/786503
http://indafoto.hu/vakrepulo/image/26309469-bd7f2b7a/786503

  1. mivel tudom kisköre ragasztani?
  2. mivel gyorsan kéne lépnem, mert csuszik szét az egész, most szerintem összehalászok mindent, gyúrok belőle egy golyót és akkor utána........? nem tudom
Moha ragasztóval vagy bármi pillanatragasztóval. Minden estre ez elég döglöttnek tűnik nekem, nem szétesik hanem inkább málik. Vagy nem gömbmoha...
 
Sziasztok
A véleményetekre vagy tapasztalatra lennék kíváncsi, hogy mohafal kialakításához működhet e , epiweb tábla, hygrolon háló, vagy parafa tábla a vízalatt?
 
Egyet kell értenem @star67 Csillával.
Elég sok mocskot összegyűjt a moha. Én már többféleképpen próbáltam összerakni a mohafalat.
Talán a legjobb eredményt karácsony mohával értem el, de ott sem egybefüggő mohafalat csináltam.
51890310897_5700b2c0c9_c.jpgP1670113 by Zsolt, on Flickr
Elég sötét a kép de szinte egybefüggő mohafal volt hátul. Viszont ilyenkor a felkötözött és alul lévő mohák nem jutnak elég fényhez így ritkításnál sárgás elhalt részek is vannak.
Talán ha az ember egy kis dőlésszöget rak bele akkor működhet.
Parafa könnyebb mint a víz, azt nem választanám. A másik két említett dologgal még nem találkoztam személyesen de, szerintem az megtelik a mocsokkal és rontaná a víz minőségét. Esetleg egy lapos vasfa darabbal érdemes lenne kísérletezni.
Csilla kedvéért mini fissi 'félfal'-as kép, valamint jobb oldalon cameroon mohából is egy szép adag van az üvegen:
51891925950_0b513b512e_c.jpgP1670118 by Zsolt, on Flickr
Ezeket a 'falakat' általában úgy készítem, hogy egy tapadókorongra rákötözök egy darab vasfát amire rákötöm a mohákat és aztán bizonyos távolságra feltapasztom az üvegre. Ahogy megnő a moha szépen összeáll egy növénymasszává.
kb. így néz ki kezdetben a dolog:
52448484563_ab185ba599_c.jpgP1700916 by Zsolt, on Flickr
 
Régebben készítettem mohafalat, műanyag rács, tapadókorongos megoldással.Kezdetben nagyon szép volt, de pár hónap múlva tényleg kirohadt , levált. Most találtam egy szuper kő, növény ,gyökér, MOHA ragasztót(JBL pro haru)amivel nagyon jó scapezni,,.
Az elgondolás az lenne, hogy kivehető, tisztítható hátfalat (valami táblát /itt jön a parafa vagy az epiweb a képbe/ )ragasztanék tele kisebb kövekkel, meg full mohával.
Az ötletet az akváriumban lévő szivacs szűrő adta, mivel azon olyan szépen kapaszkodik a moha, hogy alig lehet leszedni.Ezért kéne valami porózusabb anyag amibe kapaszkodik, az se lenne rossz ha nem kéne ragasztani csak belenyomkodni, de lehet túl sokat akarok🤣😁
 
Back
Oldal tetejére