• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

Hallottam, hogy flame mohát úgy is lehet ültetni, hogy talajba szúrjuk. @viktorlantos Előbbi Tőled származik, egy workshopon láttuk.
Weeping moss is "ültethető"?

Langmohat osszefoghatsz befottesgumival es kavics vagy kisebb vasfa segitsegevel lesulyesztheted a neki szant helyre.Ennek ket elonye van. Mozgathatod tetszes szerint, illetve kiveheto es le lehet mosni
hogy ne gyuljon benne fel a mulm. En szemely szerint leszurom a manadoba, mukodik , semmi jele rothadasnak.
5-6 honap utan kiszedem es az also reszt ahol a gumi osszeszoritja, levagom ( 3- 5 cm ) majd az egeszseges zold szalkat ujrakotozom. Nagyon szep tomott bokrok nevelhetoek igy.
 
Jávai moha ha oda kötözöm Pl:. egy kőhöz az egy idő után rátapad? ha elvágom a kötöző anyagot akkor rajta marad?
 
Jávai moha ha oda kötözöm Pl:. egy kőhöz az egy idő után rátapad? ha elvágom a kötöző anyagot akkor rajta marad?
Attól függ milyen köved van. Ha porózus, érdes felületű, ránő szépen. Más kövekre rá kell kötözni vékony damillal, és nem szabad levágni róla.
Ha vékony cérnával kötözöl mohát fára, akkor viszont mire lebomlik a cérna addigra odatapad a moha a fához.
 
Kicsit érdes a kövem ,cérnával kötöztem oda .Akkor ennek sok idő kell mire rá tapad rendesen ?
 
A kicsit érdes és az érdes között igen nagy a különbség... egy homokkőre odaköt igen hamar, másra nagyon lassan.
Inkább tekerd á vékony damillal biztos ami biztos alapon.
 
Jávai mohát talajra szeretném lerakni rács segítségével!Szerintetek a rács tetejére kötözzem és le súlyozzam vagy alárakjam a rács alá?Tapadókoronggal rögzítem a rácsot ugye akkor lesz kb 2cm üres tér a akvárium alja és a háló között és ha alá be raknám a mohát akkor egy idő után kinőne a rács között?
 
Ha rozsdamentes acél rács akkor lesüllyed az aljára! Ha úgy rögzíted ahogy írtad akkor is kinő alóla, de a tetejére is kötheted.. attól függ hogy akarod e a rácsot nézni 1-2hétig vagy nem! Ha egy szál is lebeg a vízben az is megered :lurking:
 
Ha rozsdamentes acél rács akkor lesüllyed az aljára! Ha úgy rögzíted ahogy írtad akkor is kinő alóla, de a tetejére is kötheted.. attól függ hogy akarod e a rácsot nézni 1-2hétig vagy nem! Ha egy szál is lebeg a vízben az is megered :lurking:
Köszi a választ!Akkor inkább a rákötözést választom,de be fogják teríteni a rácsot egy idő után?
 
Karácsonymohát fogok red moor fához kötözni cérnával, a kérdésem: megnyírjam kötözés után a mohát? Ha igen, mennyire vágjam vissza?
Köszi!
 
Karácsonymohát fogok red moor fához kötözni cérnával, a kérdésem: megnyírjam kötözés után a mohát? Ha igen, mennyire vágjam vissza?
Köszi!
Szerintem se. És ne kösd nagyon vastagon, próbáld meg csak egy rétegben, "szellősen" kötözni, tapasztalatom szerint úgy gyorsabban magához tér, ráadásul sokkal kevesebb is elég.
 
Köszi srácok, akkor azon leszek. Mondjuk ipari adag áll a rendelkezésemre, szóval spórolni nem kell vele, szerintem még marad is majd. :)
Gondolom bokrosodik majd magától, és a kötözési helyeket is benövi majd...
Mohakötözésben szűz vagyok azért a sok hülye kérdés. :D
 
Nálunk nemrég szigetelték a szomszéd panelt, és ott volt egy csomó műanyag háló szerű cucc(rács), amivel a vakolatot rögzítik a szigetelésre. Fújta a szél össze vissza a kis nyesedékeket, gondoltam mentek egy darabot, jó lesz moharögzítésre...:)
 
Nálunk nemrég szigetelték a szomszéd panelt, és ott volt egy csomó műanyag háló szerű cucc(rács), amivel a vakolatot rögzítik a szigetelésre. Fújta a szél össze vissza a kis nyesedékeket, gondoltam mentek egy darabot, jó lesz moharögzítésre...:)
Én is azt használom és be vált. ;)
 
Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy tudnék rögzíteni olyan kőre riccardiát és fissidens fontanust amit nem tudok kivenni az akváriumból, helyszíni kötözés sem nagyon megoldható.
 
Back
Oldal tetejére