• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

borat said:
helló. Bocs ha rossz helyre írok még új vagyok itt. Csak az lenne a kérdésem hogy szeretnék vasfához rögzíteni jávai mohát és azt hogy csináljam és az akvárium melyik részén érzi jól magát a moha? azthiszem röviden ennyi. kössz előre is
Ebben a topicban megtalálod a választ a moha kötözésre! ;)
A jávai moha egy elég igénytelen moha, tehát bárhova teheted, (fára,köre stb.) mindenhol megél!
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mohakötözéshez használhatok "normál cérnát", vagy mindenképp használjak ADA kötözőt?

Köszi!
 
aquahedgehog said:
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mohakötözéshez használhatok "normál cérnát", vagy mindenképp használjak ADA kötözőt?

Köszi!

Bármit használhatsz amit esztétikusnak és tartósnak érzel.
 
Sziasztok,
láttam egy nagyon praktikus megoldást moha rögzitésre a G.A ban, sűrű fémrácsra volt kötözve a moha,az előtérbe szeretnék alacsony moha szőnyeget csinálni.Kérdésem az lenne tudja-e vki hol lehet ilyen rácsot venni? (Obi kilőve):)
köszi Sanyi
 
sanyika said:
Sziasztok,
láttam egy nagyon praktikus megoldást moha rögzitésre a G.A ban, sűrű fémrácsra volt kötözve a moha,az előtérbe szeretnék alacsony moha szőnyeget csinálni.Kérdésem az lenne tudja-e vki hol lehet ilyen rácsot venni? (Obi kilőve):)
köszi Sanyi

Mezőgazd.-i bolt? A Tropica küldi így a különlegesebb mohákat.
 
sanyika said:
Sziasztok,
láttam egy nagyon praktikus megoldást moha rögzitésre a G.A ban, sűrű fémrácsra volt kötözve a moha,az előtérbe szeretnék alacsony moha szőnyeget csinálni.Kérdésem az lenne tudja-e vki hol lehet ilyen rácsot venni? (Obi kilőve):)
köszi Sanyi

Talán Nigro mondta, hogy valamelyik barkács boltban látott ilyet.
Meg kell nézni, hogy rozsdamentes legyen.
 
... esetleg műanyag szúnyogháló, amire "felvarrod" a mohát, aztán a szélét beásod/lesúlyozod !? a fémmel vigyázz, ha a vízbe teszed, a Co (savasít) és a vegyszerek miatt (reakcióba léphetnek) egy idő után beoldódhat! csak saválló/rozsdamentes, sima réz, aluminium nem lesz jó!
 
sanyika said:
Sziasztok,
láttam egy nagyon praktikus megoldást moha rögzitésre a G.A ban, sűrű fémrácsra volt kötözve a moha,az előtérbe szeretnék alacsony moha szőnyeget csinálni.Kérdésem az lenne tudja-e vki hol lehet ilyen rácsot venni? (Obi kilőve):)
köszi Sanyi

Szia,

Ha "rozsdamentes hegesztett háló"-ra v. "rozsdamentes szövetháló"-ra keresel a neten akkor meg fogod találni a neked valót, szövet v. rácssűrűség / méret stb -re figyelj a rendelésnél ... remélem tudtam segíteni.
A szövethálós kivitel jobban formálható, egész szép terepet lehet vele "gyártani".

Üdv.
 
Sziasztok!

Tegnap kicsit tenni akarási vágyam volt, így fogtam és átrendeztem az akit. :) Többek közt a szőlőgyökérre kötözött jávaimohát is újra kötöttem. Azért posztolom ide be, mert erről szól a topic és hátha a leírásom, meg a képek alapján majd jól megkritizáljátok, hogy mit csináltam rosszul.

Lenne egy kérdésem miszerint, hogy oldjátok meg, hogy a fák megálljanak maguktól és ne kelljen az aki oldalának vagy egy kőnek támasztani? Sajnos az aljzatba nem tudom annyira beásni, hogy megálljon.

Egy jódolog is történt velem, mert amíg pakolásztam, észrevettem, hogy az egyik garnélám nagyban tevékenykedik a belső szűrő belsejében, de már akkora, hogy nem tudom hogy fért oda be. Szerintetek ki tud jönni, vagy nekem kéne segíteni azzal, hogy szétszedem a szűrőt az akiban?

Másik kérdés: Azt vettem észre, hogy amióta sokat nyúlkálok az akiban (növénygondozás pl) azóta a vörösneon-ok sokkal félénkebbek, elbújnak egy sarokba, nem úsznak ki, a garnélákat is alig látom (eddig azt hittem, hogy megmurdáltak). Nálatok van ilyen tapasztalat? Illetve mit lehet ezért tenni?

Az elburjánzott jávai:

f%2525C3%2525A9nycs%2525C5%252591%252520%25252B%252520LED.jpg


a kötözés:

DSCF2851.jpg


Az új kép:

DSCF2855.jpg


és a maradékból új ikrabunker az Apisto-knak:

DSCF2854.jpg


Kisvido
 
A fával csak azt tudod csinálni, hogy kövekkel alábástyázod és azok támasztják meg (kövekre mohát kötözhetsz!)
garnélát ki is veheted, de egyébként ő jól elvant bent, mert a szivacsról leszedi a kaját magának (ha akar, úgy is visszamegy! ;) )
A LED-es világítást azt nem a matatással egyidőben durrantottad be? Mert szerintem sokkal inkább ammiatt félősebbek!
javaslat: hátteret cseréld le egy kartonapra, vagy öntapadós tapétára! ;)
 
Köszi a hozzászólást, a félősség előbb kezdődött mint a LED-es világítás turbó. Talán inkább a CO2-dal kezdődött. Éjszakai levegőztetés szerintetek fontos? Csak így is alig tudom néha zölden tartani a checkdrop szinét a palackos CO2-mmel.

Mészkövet kiveszem ha hazamegyek, sajnos nagyon nehéz a szőlőgyökerem, és kövekkel nehéz megtámasztani, majd kísérletezek.
A hátteret már tervezem lecserélni. Egy újabb külsőszűrőre most nem tudok semmikép beruházni, így tervezem egy esztétikus kis műanyaghálós karácsonyfamohás takarást a belső szűrőnek, illetve a kövek átválogatását, és újak beszerzését is, hogy egységesek legyenek.

Garnikat egyelőre hagyom békén, had egyék, azt és ott amit és ahol akarnak. Majdcsak szaporodnak, aztán lesz több is, hogy lássam őket.

Kisvido
 
Sziasztok!

Egy GA-s akváriumberendezős videó elején volt szó a hogy a mohákat ragasztásos technikával lesznek rögzítve. Tudnátok írni erről pár sor, sajnos a filmben a rész nem került rögzítésre, csak a végeredményt látni . Egyáltalán milyen ragasztót szokás használni, ami gyorsan is szárad, és nem is mérgezi a vizet?
http://vimeo.com/26365431
 
Victor said:
Sziasztok!

Egy GA-s akváriumberendezős videó elején volt szó a hogy a mohákat ragasztásos technikával lesznek rögzítve. Tudnátok írni erről pár sor, sajnos a filmben a rész nem került rögzítésre, csak a végeredményt látni . Egyáltalán milyen ragasztót szokás használni, ami gyorsan is szárad, és nem is mérgezi a vizet?
http://vimeo.com/26365431

Én 100fts pillanatragasztót használok. Gombostûfejnyi elég.
 
fontos, hogy a mohákat le kell nyírni a kötözés után.

jártam már úgy is, hogy kedves kis sziámi halam szétbontotta a mohát és a kötözőt is. vagy épp a pleco rendezte át teljesen a felkötözött mohákat pedig ott damilt használtam. ez sajnos hal függő.

lassú mohákat más módszerrel érdemes rögzíteni. hálóval, fém hálóval ha talajon van, ha a fára akarjuk tenni akkor kis pillanatragasztó is használható, remekül megfogja a csomókat ami utána már biztonságosan fejlődhet. ezt a módszert alkalmazzák a japán és távolkeleti csoda akikban is. csak figyeljünk rá mert nem minden pillanatragasztó jó. vannak ilyen zselés cuccok általában ezt használják. fissidens, pelia stb növényekhez remek módszer.

rögzíteni végülis bármivel lehet. cérna, damil, háló, rács, ragasztó stb. akvárium és helyzet függő a dolog.
Mivel Peti topikja az akváriumáról szól, gondoltam jobb ha itt folytatjuk a mohakötözéses történetet.

Szó volt az ADA mohakötöző alkalmasságáról, alkalmatlanságáról.

Alapvetően az a célja, hogy egy gyorsan használható, praktikus lebomló kötöző legyen gyorsabb mohákhoz amit fára növesztünk.
A kötöző 2-4 hét után elbomlik ezért érdemes jól bekötözni az adott rész, hogy a felbomló szálak ne veszélyeztessék az első időben a moha rögzítését.

példának a múl évi szemináriumi képeket hoznám:

http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=139
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=140
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=141

fontos, hogy a mohákat le kell nyírni a kötözés után.

jártam már úgy is, hogy kedves kis sziámi halam szétbontotta a mohát és a kötözőt is. vagy épp a pleco rendezte át teljesen a felkötözött mohákat pedig ott damilt használtam. ez sajnos hal függő.

lassú mohákat más módszerrel érdemes rögzíteni. hálóval, fém hálóval ha talajon van, ha a fára akarjuk tenni akkor kis pillanatragasztó is használható, remekül megfogja a csomókat ami utána már biztonságosan fejlődhet. ezt a módszert alkalmazzák a japán és távolkeleti csoda akikban is. csak figyeljünk rá mert nem minden pillanatragasztó jó. vannak ilyen zselés cuccok általában ezt használják. fissidens, pelia stb növényekhez remek módszer.

rögzíteni végülis bármivel lehet. cérna, damil, háló, rács, ragasztó stb. akvárium és helyzet függő a dolog.
Mivel Peti topikja az akváriumáról szól, gondoltam jobb ha itt folytatjuk a mohakötözéses történetet.

Szó volt az ADA mohakötöző alkalmasságáról, alkalmatlanságáról.

Alapvetően az a célja, hogy egy gyorsan használható, praktikus lebomló kötöző legyen gyorsabb mohákhoz amit fára növesztünk.
A kötöző 2-4 hét után elbomlik ezért érdemes jól bekötözni az adott rész, hogy a felbomló szálak ne veszélyeztessék az első időben a moha rögzítését.

példának a múl évi szemináriumi képeket hoznám:

http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=139
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=140
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=141

fontos, hogy a mohákat le kell nyírni a kötözés után.

jártam már úgy is, hogy kedves kis sziámi halam szétbontotta a mohát és a kötözőt is. vagy épp a pleco rendezte át teljesen a felkötözött mohákat pedig ott damilt használtam. ez sajnos hal függő.

lassú mohákat más módszerrel érdemes rögzíteni. hálóval, fém hálóval ha talajon van, ha a fára akarjuk tenni akkor kis pillanatragasztó is használható, remekül megfogja a csomókat ami utána már biztonságosan fejlődhet. ezt a módszert alkalmazzák a japán és távolkeleti csoda akikban is. csak figyeljünk rá mert nem minden pillanatragasztó jó. vannak ilyen zselés cuccok általában ezt használják. fissidens, pelia stb növényekhez remek módszer.

rögzíteni végülis bármivel lehet. cérna, damil, háló, rács, ragasztó stb. akvárium és helyzet függő a dolog.
Itt írtad, hogy a mohákat meg kell nyírni kötözés után. Nekem ez kimaradt indításkor-egy hete. Szeretném megkérdezni, hogy a karácsony mohámat fára kötöztem. Nyírjam meg? És ha igen, akkor milyen módon?
 
Hallottam, hogy flame mohát úgy is lehet ültetni, hogy talajba szúrjuk. @viktorlantos Előbbi Tőled származik, egy workshopon láttuk.
Weeping moss is "ültethető"?
 
Én pedig azt szeretném kérdezni, hogy mohát pillanatragasztóval vajon nedves felületre is lehet ragasztani? Most épp azon agyalok, hogy a 3D hátteremre (ú, tudom, nagyon noob :D ) ragasztanék, szerintem jól nézne ki, meg közelebb tudnám tenni a fényhez. Köszi!
 
Én pedig azt szeretném kérdezni, hogy mohát pillanatragasztóval vajon nedves felületre is lehet ragasztani? Most épp azon agyalok, hogy a 3D hátteremre (ú, tudom, nagyon noob :D ) ragasztanék, szerintem jól nézne ki, meg közelebb tudnám tenni a fényhez. Köszi!
Ez engem is érdekelne,most készülök red morra ragasztani,esetleg van bevált pillanatragasztó?
 
Ez engem is érdekelne,most készülök red morra ragasztani,esetleg van bevált pillanatragasztó?

Van. Nézz be az "Ujjászületés" nevű naplómba, ott pár oldallal a vége előtt le is van írva melyik ragasztó a jó.
(Telefonról most se belinkelni, se megkeresni nem tudom)
 
Van. Nézz be az "Ujjászületés" nevű naplómba, ott pár oldallal a vége előtt le is van írva melyik ragasztó a jó.
(Telefonról most se belinkelni, se megkeresni nem tudom)

Cdak sikerült megkeresni:

Loctite Super Attak Power Flex Gel
 
Back
Oldal tetejére