• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

A hatalmas tank pandáimat se kaptam még rajta, pedig együtt tobzódnak a garnikkal az algatabi körül. Lehet, hogy néha lecsúszik egy-egy pöttöm, de kétlem, hogy nagy pusztítást végeznének. :)
 
A hatalmas tank pandáimat se kaptam még rajta, pedig együtt tobzódnak a garnikkal az algatabi körül. Lehet, hogy néha lecsúszik egy-egy pöttöm, de kétlem, hogy nagy pusztítást végeznének. :)

Így legyen, bár ugye bettában is van ilyen is, meg olyan is.:love:
 
Így legyen, bár ugye bettában is van ilyen is, meg olyan is.:love:
Az a baj a bettákkal, hogy nekem csak kevés van belőle. :D
Miért kérdezted amúgy, rajta kaptál egy pöttömöt, hogy megette a kisgarnit? Vagy csak megelőzés? Abból szempontból jogos a félelem, hogy (elvileg) a talajban lakó férgeket is megeszik, de ugye erre is van ellenpélda, hogy a coryk mellett van planária. Szerencsére nálam nem tudtak megtelepedni, és szeretném azt hinni, hogy a kis földtúró társaságnak köszönhető.
 
@Verhó kedves közreműködésének köszönhetően tegnap az oldalsó szűrőpolc utolsó fakkjába a külső szűrő pipája mellé bekerült a korábbi szivattyú egy kifolyó pipával, így remélhetően megszűnik a víz pangása, punyhadása.
Most aztán dupla flow forgatja a halakat és garnélákat.:D
 
Nos, sok érdekes nem történt a legutóbbi bejegyzésem óta, ezért sem erősségem a naplózás.
A pangás megoldódik a szűrőrekeszben, ha rákapcsolom a plusz szivattyút, de akkor olyan vihar van az akváriumban, hogy a talajból dűnéket épít a sodrás.

Egy CRS elpusztult, szerencsére nem volt petés.:(
A petésekből egyébként azóta csak a CBS-t láttam, de remélem, a többi is megvan, csak bújkálnak a jó zeg-zugos gyökér adta rejtekhelyeken.
Coryk remekül érzik magukat, mintha látnék pár ikrát, de lehet, csak vízió.
Majd próbálom nagyítóval lecsekkolni holnap.:pompous:

A nagyobbik buce bimbó holnap szeritem kipattan, mert már akkora, mint egy lufi.:cool:
 
A+A Annamari és Attila (aki szintén nem Zsolt, mint @Etele) meglátogattak hétvégén, hogy átvegyék a GA buli tombolán nyert posztert és pólót.
Megnézték a Misifája akvám, és szerintem nem nagyon hitték el, hogy 14 törpe cory, 6 oto és két tucat CRS lakja, mert mindenki szemérmesen elbújt a rengetegben.
Megleptek 3 gyönyörű tő bucéval, amiből az egyik(red under leaf) mára KÉT bimbót is hozott!
IMG_6007.JPG
Köszönöm!:notworthy:
 
(y)

Nekem az egyik akvában két éve van 2 tő buce deep purple, eddig semmit nem mutatott már elkönyveltem hogy nem is purple, most meg egyszer csak elkezdett tényleg durva sötétlila lenni.
Nagyon tuti kis növények!
 
(y)

Nekem az egyik akvában két éve van 2 tő buce deep purple, eddig semmit nem mutatott már elkönyveltem hogy nem is purple, most meg egyszer csak elkezdett tényleg durva sötétlila lenni.
Nagyon tuti kis növények!

Így is dukál, a különleges garnéláidhoz tuti kis növények!;)
Mindkettő veszélyes függőséget képes okozni.:rolleyes:
 
Nemrégiben bedöglött a PC ventim, de vettem gyorsan egy 14cm-es Arctic standard hűtőt, amit @Szabó Henrik távfelügyeletével sikerült beüzemelnem, és bár van hangja, pillanatok alatt lehűti a kívánt hőfokra a vizet.(y)

És még egy örömhír: felbukkantak az első csöppségek, amik már nem is annyira bébik, tehát van remény, hogy meg is maradnak.
B255D08F-9D62-4014-A3E8-18D4B9CD7323.jpeg
 
Nemrégiben bedöglött a PC ventim, de vettem gyorsan egy 14cm-es Arctic standard hűtőt, amit @Szabó Henrik távfelügyeletével sikerült beüzemelnem, és bár van hangja, pillanatok alatt lehűti a kívánt hőfokra a vizet.(y)

És még egy örömhír: felbukkantak az első csöppségek, amik már nem is annyira bébik, tehát van remény, hogy meg is maradnak.
View attachment 61006
Crs? Csak mobilon latom.
 
Nálad sem a garnélák, sem a bucék nem :poop:kodnak. A táp mellé milyen búgatócuccot öntesz az akvába? :ROFLMAO:

Semmiféle táp nincs, se CO2.
Salty shrimp GH+ megy az RO-hoz, meg minekoturon por, black water por, minőségi kaják, égert toboz, dió és catappa levelek, oxydator.
Valami mégsem kerek, mert a kicsik nem nagyon maradnak meg, ezen kellene még javitanom.
A törpe coryk, meg az otok csak nem eszik meg őket.(n)
 
Back
Oldal tetejére