• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

Nos, a világításhoz érkezett egy kis erősítés, mert az ISTA nem volt elég.
Most van mellette egy szintén LED VERTEX Illumilux 300 (20W), ami javított rajta, de még így sem érzem túl soknak.

A sarokból kigyomlált növények helyére @Luigi13 Niki kedves közreműködésével :notworthy: érkezett fára erősítve 7 tő akciós buce rainbow , ami állítólag olyan gyorsan nő, hogy hamarosan eltakarja a szűrőszivacsot.
Így legyen!
Az íves ág pont illeszkedett Misifája gyökerem kinyúló végéhez, így olyan lett, mint egy íves alagút vagy szivárvány!:rolleyes:

És igen, a szivacs tetején a rm.rácson az ott lángmoha, azaz flame moss, csak nálam ilyen spéci.:LOL:
A riccardia vegetál, de még megvan, a cameroon pedig hihetetlen módon bokrosodik, bárhová kerül belőle pár szál.

A garnéláim nem ebben az akváriumban pusztultak ki, csak most az összes elbújt.
Hamarosan (holnap délután!:nailbiting:) jön hozzájuk egy tucat PRL CRS! Azokat majd igyekszem nem kinyírni egy nap alatt.(y)

Bármilyen ötletet, tanácsot, észrevételt szívesen fogadok, örömmel várok!

IMG_5858.JPG
 
Értem én, semmi inspiráló nincs az akváriumban, gyenge a fotók (telefonos) minősége, de legalább lehetne savazni, hogy a régi háttér helyett tehetnék fel fekete vagy opál öntapadós fóliát, meg ilyenek.:love:

Pl. mi lesz a microval, ha a felszínre felfekvő leveleket a vízszint magasságában lemetszem?:rolleyes:
 
Hehe, azt úgy eldugtad a fotó szélén, hogy fel se tűnt. Meg hát az a sok szép buce úgy le tudja láncolni a tekintetet! :)
Jó a megoldás, csak ne szívja meg nedvvel magát a hurkapálca.

Ez a megoldás már tavaly jelesre vizsgázott, nem volt vele gond. A hurkapálcát csak a Garniga lakói rágcsálják, itt védve van.:D
 
Hogy ne csupán új technikával és növényekkel gazdagodjon az akvárium, @Jalos -nak hála, tegnap frissült az állomány 12 + 2 bónusz gyönyörűséges CRS garnélával. Többféle méret, mintázat és ivar, tehát ha nem baltázok el megint valamit, talán itt is örülhetek hamarosan egy olyan szép, erős szaporulatnak, mint ami nála, a Szigeti Garnizonban megcsodálható.

Köszönöm.:notworthy:

És akkor néhány tőlem megszokott, béna telós kép, pedig a valóságban tényleg fantasztikusak!

Érkezés:
IMG_5861.JPG
Beszoktatás után, ismerkedés az új hellyel.
IMG_5862.JPG IMG_5863.JPG

Köszönöm, hogy benéztél!
 
Nagyon szépek! Csak annyi odafigyelés kell nekik. :sorry:

Volt olyan, amikor 80-100 körüli taiwan garnéla rohangált nálam is, aztán szép fokozatosan elkoptak, pedig ugyanúgy figyeltem rájuk, mint korábban, nem változott semmi, mégis.
A CRS nagy kihívás volt nálam kezdettől, majd meglátjuk mire jutok ezekkel!
Én nagyon bizakodó vagyok.;)
 
@viktorlantosnak hatalmas köszönet, hogy a naplómhoz az általam vágyott képe bevarázsolta!:notworthy:
Így, ha nem is nagy, de valami kis fejlődés látható az indulához képest!;)

Thanks Vik(y)
 
Gratula a garnikhoz és sok sikert hozzájuk. :)
Én kicsit az előteret hiányolom.Esetleg valami mohából jól nézne ki egy kis gyep.Nem gondolkoztál valami ilyesmiben? :)
 
Nos, nálam sz egyetlen moha, ami bírja, a Henriktől kapott cameroon, de abból nem lenne jó gyep.
Más nem bírja ezt a mostoha low-tech körülményt, meg a coryk egyébként is mindent kitúrkálnak, mint a malacok.:rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére