• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

Nos, nálam sz egyetlen moha, ami bírja, a Henriktől kapott cameroon, de abból nem lenne jó gyep.
Más nem bírja ezt a mostoha low-tech körülményt, meg a coryk egyébként is mindent kitúrkálnak, mint a malacok.:rolleyes:
Nem beültetve gondoltam,inkább kötözve. :)
 
Rácson(pad) lévő mohát tettem le, de pont az áramlásban van, így folyton minden mocskot összegyűjtött, az is zsákutca lett sajnos.:banghead:
 
@Szabó Henrik olyan csodás házigazda, hogy nem csupán elviselte a téblábolásom, hanem a végén még megajándékozott egy bimbós buce különlegességgel. Köszönöm!
Tegnap este beraktam, erre Paris ma ki is pattant.

2A65271E-8563-4513-B35B-0DBF8946451F.jpeg 89B0BB09-A8FC-4CDC-9F52-523B84578890.jpeg

Ja, és a garnélák köszönik, azt a barna valami trutyit reggelre lelegelték a levelek széléről, nem kellett savaznom!:D

Hoppá!
A fenti képen a CBS szerintetek is petés??????:jawdrop:
 
@Szabó Henrik olyan csodás házigazda, hogy nem csupán elviselte a téblábolásom, hanem a végén még megajándékozott egy bimbós buce különlegességgel. Köszönöm!
Tegnap este beraktam, erre Paris ma ki is pattant.

View attachment 57924 View attachment 57925

Ja, és a garnélák köszönik, azt a barna valami trutyit reggelre lelegelték a levelek széléről, nem kellett savaznom!:D

Hoppá!
A fenti képen a CBS szerintetek is petés??????:jawdrop:
Erdekes, hogy ket mini camerun csomot at tettem a harmonyba es a crs-cbs brigad nekieset. A snowok hozza se nyultak.
 
Ma szabin voltam, így kényelmesen kipucoltam a külső szűrőt és a csöveket. Gondoltam, ha elbarmolok valamit, nyitva a bolt, 2 perc alatt bármit tudok pótolni.
Az egyik tömítést cseréltem is ( volt itthon régről tarcsiban), kaptak jó kis Eheim vazelinozást, most fél évig megint nyugiban elketyeg, mint a schaffhausen!;)

Egyelőre petést nem láttam köztük, de legalább elhullás sincs.
A ventinek nagyon rég volt dolga, mostanában a 23 fokot is alig nyalogatja alulról a víz hőmérséklete.
Kaptak zöldborsót és kukoricát, mindkettőnek nagy sikere volt, bár legutóbb a karfiol és a cukkini is bejött nekik.
Hétvégén csinálok pár fotót, bár a telós képek nem annyira izgalmasak.
 
Hála @ZaCK posztjának, @Trappista figyelmeztetésének, meg hogy @Verhó nem vásárolta fel mindet, nos ma megtörtént a régóta áhított cory csapatbővítés 6 fővel, így már nyolcan bandázhatnak együtt. Minimum egy tucatot szeretnék belőlük, talán nemsokára meglesz.;)

Halálosak, ahogy legelől úszik egy oto (ők is bővültek egyébként 5 fővel, hátha a fele megmarad!), utána meg a cory banda.:happy:
Majd próbálok róluk értékelhető fotót vagy videót készíteni.:snaphappy:
Estére azért lefedem az akvát, nehogy valaki dobjon egy szaltót és reggelre panírozott hal legyen belőle.:dead:
 
Halálosak, ahogy legelől úszik egy oto (ők is bővültek egyébként 5 fővel, hátha a fele megmarad!), utána meg a cory banda.
Valóban azok!:)
Pár óra elteltével értem már miért kedvelitek ezt a parányi halat annyira.
Szuper jó fejek! Állandóan vonatoznak, az izgága viselkedésükkel mindenkit (főleg az otokat) magukkal ragadva.
 
Utoljára módosított:
Jelentem, mindenki épségben, egészségben átvészelte az éjszakát.
Ezek a kis bolondok teljesen felbolydították az egész akvárium életét!:happy:
Az otok zsinórban lógnak az üvegen, mint a verebek a dróton, a coryk fel-alá cikkáznak, mintha fizetnének nekik érte.
Állítom, több garnéla és bátrabban kaparászik elől, mint korábban.
Szerintem féltékenyek, és ők is szerepelni akarnak. Olyan ez, mint egy cirkuszi varieté!
Még a süncsiga sem csupán egy helyben áll, hanem jön-megy, mint a mérgezett egér.:D

Káprázatos az egész! Most aztán még többet fogok előtte ücsörögni.:love:
 
Jelentem, mindenki épségben, egészségben átvészelte az éjszakát.
Ezek a kis bolondok teljesen felbolydították az egész akvárium életét!:happy:
Az otok zsinórban lógnak az üvegen, mint a verebek a dróton, a coryk fel-alá cikkáznak, mintha fizetnének nekik érte.
Állítom, több garnéla és bátrabban kaparászik elől, mint korábban.
Szerintem féltékenyek, és ők is szerepelni akarnak. Olyan ez, mint egy cirkuszi varieté!
Még a süncsiga sem csupán egy helyben áll, hanem jön-megy, mint a mérgezett egér.:D

Káprázatos az egész! Most aztán még többet fogok előtte ücsörögni.:love:
Garnis, és halacsos képet ! :):) Gyönyörködni szeretnék én is bennük :)
 
Ma újabb 6 fővel gyarapodott a Misivonat!
A kis riadt, hypo színű újoncokat egyből “felkarolták” a régiek, és körbevonatoztak velük az új otthonukban.
Sajnos annyira gyorsak, hogy fotózhatatlanok, pedig hihetetlen jó arcok, csak ajánlani tudom őket (corydoras pygmaeus) mindenkinek!
 
És hogy teljes legyen az öröm, elősétált egy petés CBS is, de őt sajnos nem tudtam lefotózni.

Hétvégén kimaradt a vízcsere, most meg nem tudom, merjek-e és mennyit cseréljek??(n)
 
Back
Oldal tetejére