• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok! Tudnátok ajánlani 1-2 gyakori kevésbé igényes vöröses növényt? Köszönöm

Szia! Én is nézegettem milyen vöröses növényt lehetne, de arra jutottam, hogy egyáltalán nem mind1 mit értesz kevésbé igényes alatt. Sok növény tág tűrésű pl. pH és vízkeménység szempontjából a fényre azonban nem feltétlenül.

Vöröses színűeknél úgy láttam pont ez a helyzet. Szép színüket a fény mennyiségtől függően, annak hatására érik el...

Szakik, szerintetek?

A Green Aqua oldalán amúgy tudsz szűrni könnyen tarthatóság és szín szerint is :)
 
Sziasztok!
Vannak a Green Aqua-ban könnyen tartható növénykék is... Ezek mindegyike elvan és fejlődik is CO2 nélkül ténylegesen?

:)


Szia!
A többség igen! A maradék meg fényigényes.


Vöröses színűeknél úgy láttam pont ez a helyzet. Szép színüket a fény mennyiségtől függően, annak hatására érik el...


A különbség szerintem itt abban van, hogy a növény mennyi fényt igényel a vörös szín eléréshez. A Ludwigiák nálam szépen vörösödnek 0.44 W/l fény alatt.
 
Szia!
A többség igen! A maradék meg fényigényes.





A különbség szerintem itt abban van, hogy a növény mennyi fényt igényel a vörös szín eléréshez. A Ludwigiák nálam szépen vörösödnek 0.44 W/l fény alatt.

Ez jó hír, akkor lehet mégsem mondok le róluk, csak annyira írták, hogy fényigényes, meg fény hatására vörösödnek :) az akvárium tervezetem szerint még kéne valami nem túl bokrosodó fajta a jobb hátsó térfélre :)
 
Sziasztok!

Nemsokára megrendelek egy nagyobb akváriumot, viszont itt nem a növényeken lesz a hangsúly, de mégis szeretnék sok-sok növényt bele amivel kevesebb gond van. Az ok nagyon egyszerű.
Diszkoszokat akarok bele, és nem akarom őket túl sokat zavarni nyírással és egyéb növényes dolgokkal.
Valami olyan növényeket szeretnék, amivel nincs sok gond, és jól mutatnak.

Az akvárium:
Méretei: 120*60*50
Világítás: 4*39W
CO: nagynyomású SERA
Szűrés: JBL CP-e900 + EHEIM 2075

A talajra azt hiszem bazaltot fogok választani, valami táp talajjal, mivel úgy tervezem, hogy "az idők végezetéig" nem akarom cserélni így nem gondolnám, hogy lenne jelentősége, a jobb minőségű talajnak, mivel 1 év után úgyis kimerül a tápanyag, és tetszik a bazalt.
Gyep természetesen meg sem fordul a fejemben, leginkább Echinodoruszok, Sagittaria, Cryptocoryne, Valissneria és moha fajok jöhetnek szóba ha jól tudom. Ismerem a GA webshop szűrési feltételeit is, viszont az összeállítással vannak gondjaim mi mutatna jó együtt. Ebben kérném a segítségeteket, ötleteket.
 
Sziasztok!

Valami olyan növényeket szeretnék, amivel nincs sok gond, és jól mutatnak.

Az akvárium:
Méretei: 120*60*50
Világítás: 4*39W
CO: nagynyomású SERA
Szűrés: JBL CP-e900 + EHEIM 2075

A talajra azt hiszem bazaltot fogok választani, valami táp talajjal, mivel úgy tervezem, hogy "az idők végezetéig" nem akarom cserélni így nem gondolnám, hogy lenne jelentősége, a jobb minőségű talajnak, mivel 1 év után úgyis kimerül a tápanyag, és tetszik a bazalt.
Gyep természetesen meg sem fordul a fejemben, leginkább Echinodoruszok, Sagittaria, Cryptocoryne, Valissneria és moha fajok jöhetnek szóba ha jól tudom. Ismerem a GA webshop szűrési feltételeit is, viszont az összeállítással vannak gondjaim mi mutatna jó együtt. Ebben kérném a segítségeteket, ötleteket.

Szia! Nekem van fölös fodros levelű vizikelyhem. Bazaltban nő, nincs vele gond. Az atomvillanást is túléli, táp nélkül is.
Ma lesz 2 hete, hogy regisztráltam (y) talán már majd PÜ-t is tudok írni :whistle: Ott megbeszélhetjük, ha kell.

Gonosz: CO-t ne nagyon rakj az akidba, max CO2-t :ROFLMAO:
 
Szia! Nekem van fölös fodros levelű vizikelyhem. Bazaltban nő, nincs vele gond. Az atomvillanást is túléli, táp nélkül is.
Ma lesz 2 hete, hogy regisztráltam (y) talán már majd PÜ-t is tudok írni :whistle: Ott megbeszélhetjük, ha kell.

Gonosz: CO-t ne nagyon rakj az akidba, max CO2-t :ROFLMAO:
Köszi valóban CO2-re gondoltam :D
 
Hello, kéne nekem egy kis segítség. Éppen most akarok rendelni a GA-tól, és nagyoin nézegettem a zselés növényeket, de nem tudom, mi az ami bírja a kevés fényt? Myriophyllum matogrossens? Vagy esetleg saggi? 100 liter/36 watt...tudom, tudom...2 könyebbet kérdezzek:)
Apropó ilyenkor van már növény kiszállítás? Mármint A hidegre való tekintettel.
 
Hello, kéne nekem egy kis segítség. Éppen most akarok rendelni a GA-tól, és nagyoin nézegettem a zselés növényeket, de nem tudom, mi az ami bírja a kevés fényt? Myriophyllum matogrossens? Vagy esetleg saggi? 100 liter/36 watt...tudom, tudom...2 könyebbet kérdezzek:)
Apropó ilyenkor van már növény kiszállítás? Mármint A hidegre való tekintettel.

A Myrio nekem is nagyon tetszik, érdekelne róla minden tapasztalat. A GA-n azt írják, hogy közepes igényű, fényre is. Ez kb. mekkora W/litert igényt takar?

Kac, hátulra vagy előre szeretnél növényt? A két említett faj tök másmilyen méretben meg mindenben.
 
Hello, kéne nekem egy kis segítség. Éppen most akarok rendelni a GA-tól, és nagyoin nézegettem a zselés növényeket, de nem tudom, mi az ami bírja a kevés fényt? Myriophyllum matogrossens? Vagy esetleg saggi? 100 liter/36 watt...tudom, tudom...2 könyebbet kérdezzek:)
Apropó ilyenkor van már növény kiszállítás? Mármint A hidegre való tekintettel.

Szia. Nekem 54 l-24 watt -tal (Tropica táppal) szép volt a myriophyllum, gyorsan is nőtt.
 
Az az igazság, hogy most éppen kedvem van átalakítani a tankot, csak nem akarok olyan növényt se, ami biztos halálra van ítélve. Az mindegy, hogy előtéri e vagy háttérnövény, még élesztős co2 is van, ha kell. Csak a mato nagyon tetszik, a saggi meg amennyire tudom, jobban bírja a kiképzést...Egyéb elképzelést is szívesen meghallgatok.
 
Hello, kéne nekem egy kis segítség. Éppen most akarok rendelni a GA-tól, és nagyoin nézegettem a zselés növényeket, de nem tudom, mi az ami bírja a kevés fényt? Myriophyllum matogrossens? Vagy esetleg saggi? 100 liter/36 watt...tudom, tudom...2 könyebbet kérdezzek:)
Apropó ilyenkor van már növény kiszállítás? Mármint A hidegre való tekintettel.
Nem gondolnám, hogy ne szállítanák ki a hideg miatt, ha jól emlékszem régen még télen is rendeltem növényt, csak akkor hungarocel dobozban szállítják.
A fény ha jól tudom 0,3 W/L alatt nagyon alacsony 0,3-0,5 alacsony 0,5-1 közepes, 1- erős.
Persze tudsz játszani a fényerővel úgy is, hogy többet világítasz, de nem érdemes a végtelenségig ezt fokozni, mert elvileg a növények max 10-12 órát képesek táplálkozni, bár az én tapasztalatom az, hogy 8 óra után még ugyan bubiznak a növények, ellenben akkor már az algák is nagyon nőnek.
A növények igényére szépen tudsz szűrni a GA oldalon, ezek a feltételek szerint.
 
  • Like
Reactions: kac
Köszönöm szépen, már meg is rendeltem tegnap, lett belőle saggitaria, holnap elvileg érkezik, hétvégén lehet játszani :) Egyébként már így is 10 órában megy a fény...
 
a tropica.com oldalon nagyon jó a növények bemutatása, van könnyű, közepes, nehéz gondozású és az egyes növényeknél fény és CO2 igény is van, számadattal.
saggi: 0,25 W/l, 3-5 mg/l a CO2
 
Sziasztok
Lassan Összeáll az akváriumom végre, de csak lassan, szeretnék már egy picit gyönyörködni benne!
Annyira nekem nem tetszenek a sziklás aksik, így egy szép gyökeret és dús növényzetet szeretnék!
Szeretnék a későbbiekben színes növényeket is!Valami hasonlóra gondoltam majd!
893888_446060902146800_687990416_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egyenlőre csak álom egy ilyen akvárium!
Nos minden adott az aksimhoz a rendes világításon és a co2-n kívül, majdnem a lényeg :)
De már nem szeretnék várni, tudtok valami olyan növényt ajánlani, ami ezek hiányába is "pompázni" tudna?
 
Sziasztok
Lassan Összeáll az akváriumom végre, de csak lassan, szeretnék már egy picit gyönyörködni benne!
Annyira nekem nem tetszenek a sziklás aksik, így egy szép gyökeret és dús növényzetet szeretnék!
Szeretnék a későbbiekben színes növényeket is!Valami hasonlóra gondoltam majd!
893888_446060902146800_687990416_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egyenlőre csak álom egy ilyen akvárium!
Nos minden adott az aksimhoz a rendes világításon és a co2-n kívül, majdnem a lényeg :)
De már nem szeretnék várni, tudtok valami olyan növényt ajánlani, ami ezek hiányába is "pompázni" tudna?
Türelem Rotalát terem! Szerintem várj még! Te írtad mi hiányzik: "a lényeg"! Ezek nélkül komoly és nehéz harc előtt állsz!
Nézd meg azok naplóját akik megfelelő technikával indítanak szinte probléma mentesen indulnak.(Nehogy el menjen a kedved.)
 
Türelem Rotalát terem! Szerintem várj még! Te írtad mi hiányzik: "a lényeg"! Ezek nélkül komoly és nehéz harc előtt állsz!
Nézd meg azok naplóját akik megfelelő technikával indítanak szinte probléma mentesen indulnak.(Nehogy el menjen a kedved.)

Egyet értek az előttem szólóval, ha tuti recept szerint dolgozol, kisebb a rizikó, de azért a remény HAL meg utoljára, hogy low tech akival is lehet boldogulni. Tibi, kukkantsd meg a naplómat (lent a link) hosszas google-zás, GA és Tropica weboldal böngészés után raktam össze egy növénylistát. Remélem hamarosan ültethetek és gyakorlati tapasztalatokról is beszámolhatok!
 
Back
Oldal tetejére