• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

tropica.com oldalon nagyon jó a növények bemutatása, van könnyű, közepes, nehéz gondozású és az egyes növényeknél fény és CO2 igény is van, számadattal. saggi: 0,25 W/l, 3-5 mg/l a CO2
Köszönöm, a segítséget. Eddig is nézegettem, hogy ez való nekem, csak pl elatineból kiindulva azért a low-tech növény se mindig ilyen igénytelen...mindenesetre ma megpróbálom elültetni (víz alatt manadoba)és miután meghülyültem és leszakadt a derekam megnézzük hogy bírja nálam a kiképzést. Még egyszer kösz mindenkinek
 
Sziasztok!

Érdeklődöm, tudnátok mondani pár növényt, amit fára kötözve is lehet tartani low-tech körülmények között? (Mohán kívül). Kisebb méretű növényekre lennék elsősorban kíváncsi.
Előre is köszi a válaszokat.
 
Sziasztok! Egyelőre nem lesz co2m, milyen előtéri növényt válasszak? Hm, hc, parvula felejtős?
 
Sziasztok! Egyelőre nem lesz co2m, milyen előtéri növényt válasszak? Hm, hc, parvula felejtős?

Szia!
HM mehet nyugodtan, de gyakran kell majd nyírni (akár hetente), ha alacsonyan akarod tartani, mert azért felfele is szeret nőni. A HC tényleg felejtős, a parvula passz (nekem nem maradt meg:( , de neked lehet nagyobb szerencséd lenne). A Marsilea hirsutát szokták ajánlani, más most nem jut eszembe.
 
Sziasztok! Egyelőre nem lesz co2m, milyen előtéri növényt válasszak? Hm, hc, parvula felejtős?
Ha nincs co2-d de rendelkezel 0,5 vagy egy kicsit nagyobb W/liter fénnyel, akkor lenne esély a parvulára, persze normális talajjal (táptalaj, és agyagos talaj), ha nem akarsz kisérletezni akkor meg ajánlom a mohát , mint előtéri növényt.
 
Sziasztok!
Low-tech mohát tudnátok ajánlani?
nincs olyan hogy low-tech vagy high-tech moha, inkább úgy csoportosítanám, hogy melyik az amelyik csak a lágy vízben és melyik az amelyik a csapvízben is elél.
Pl. a riccardia, fissidens jobban szereti a lágy vízet, de a többi simán elvan a csap vízben is
 
nincs olyan hogy low-tech vagy high-tech moha, inkább úgy csoportosítanám, hogy melyik az amelyik csak a lágy vízben és melyik az amelyik a csapvízben is elél.
Pl. a riccardia, fissidens jobban szereti a lágy vízet, de a többi simán elvan a csap vízben is
Ok, akkor a Green Aqua-án bátran válogathatok, csak a vízigényre figyelek. Köszi.
 
nincs olyan hogy low-tech vagy high-tech moha, inkább úgy csoportosítanám, hogy melyik az amelyik csak a lágy vízben és melyik az amelyik a csapvízben is elél.
Pl. a riccardia, fissidens jobban szereti a lágy vízet, de a többi simán elvan a csap vízben is
a fissidens is elvan csapolt vízben, nálam legalábbis jól érzi magát.
 
Egy kis segítség kellene.
Gondolkozok egy nagyobb tereprendezésen, amihez kellene hosszabb fű féle ami biztosan megnő 10cm-re.Nézegettem a tenellus-t és a sagittaria-t, de nem tudom ezek közül valamelyik is eléri e a kívánt magasságot.Fényem nagyjából 1W/L van, így igényesebb és gyorsan növő faj is szóba jöhet, bár növekedés terén mindenképp szeretném ha tempós lenne :)
 
Helló! Mivel kihaltak az elatine-ok agyalok valami előtéri növényen.

Marsilea hirsuta egész jónak tűnik, nem tudom bírja-e low-techben, néhol alacsony igényűnek írják, de a tropica oldalon közepesnek...A eleocharis parvulát könnyűnek írják, ebből a mini mennyire fény és CO2 igényes? Tartja vki low-techben?

Hátul sem vagyok megelégedve a növények egészségi állapotával...lehet a lindernia jobban bírná, mint a HM vagy rotala...
Az eleocharis sp. montevidensis-sel kapcsolatban van low-tech tapasztalat?

Az az érdekes, hogy jól megnéztem, hogy milyen strapabíró növényeket válasszak, volt 1-2 közepes igényű a listámban, aztán végül amikor a növény beszerzésre került a sor olyanokat kaptam ami pont a nehezebben tarthatóak...kéne valami sikerélmény :)
 
Marsilea hirsuta egész jónak tűnik, nem tudom bírja-e low-techben
Bírja, de a nagyon lassú.


A eleocharis parvulát könnyűnek írják, ebből a mini mennyire fény és CO2 igényes? Tartja vki low-techben?
Tartják, de viszonylag sok fénnyel. Nélküle nem marad meg.


Az eleocharis sp. montevidensis-sel kapcsolatban van low-tech tapasztalat?
Ez egy teljesen új növény, még nincs tapasztalat.
 
Olyat semmiképp nem akarok, a parvula minit már megutáltam, így őt sem szeretném :) Mindenképp az említett két növényhez hasonló levélzetűt (lapos-széles) szeretnék majd.

Eleocharis acicularis? Olyan, mint a parvula, csak hosszabb szálú.
 
Milyen kisebb méretű víz felszínén úszó, gyakori, igénytelen növényt ajánlanátok? Békalencse? :)
 
Back
Oldal tetejére