• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok,

Lehet, hogy picit off, mert nem akvárium, hanem egy mini csiga terráriuma. Csak nagyon kopár még.

Szerintetek milyen növényt lehetne beletenni ami nem mérgező és apró?

Szerintem füvet fogok ültetno, azt nyírni is könnyű. Szedek mohát is egy keveset. De még szép lenne valami leveles növény.

Kevés a fény, kellemes a meleg, 80% pára.

Köszönöm.
 
Sziasztok,

Lehet, hogy picit off, mert nem akvárium, hanem egy mini csiga terráriuma. Csak nagyon kopár még.

Szerintetek milyen növényt lehetne beletenni ami nem mérgező és apró?

Szerintem füvet fogok ültetno, azt nyírni is könnyű. Szedek mohát is egy keveset. De még szép lenne valami leveles növény.

Kevés a fény, kellemes a meleg, 80% pára.

Köszönöm.
Kérdezd @Versenycsiga t, ő a csigaszakértő! 😊
 
80% pára nem jó emers akváriumi növényeknek? Vagy strapabíróbb kell mert eszi őket a csigusz? :D
Alapvetően az is jó lenne szerintem. Itt a kérdés, hogy melyik mérgező és melyik nem a csigusz számára. Esetleg erről van tapasztalatod?
(mondjuk nem biztos, hogy vennék 2-3.000 forintért amit lelegel 1 hét alatt :D )
 
Alapvetően az is jó lenne szerintem. Itt a kérdés, hogy melyik mérgező és melyik nem a csigusz számára. Esetleg erről van tapasztalatod?
(mondjuk nem biztos, hogy vennék 2-3.000 forintért amit lelegel 1 hét alatt :D )
Burney csak viccelt, nem vagyok én akkora szakértő, csak szeretem őket :D Pontosan milyen csigáról van szó?
Zsolti ötlete szerintem is nagyon jó, amit a kertben is szeretnek a csigák az tuti jó neki.
Azt nem hinném, hogy bármelyik akváriumban tartott növény mérgező lenne... Ha rendesen eteted akkor kevésbé valószínű, hogy megeszi őket. De ki kell tapasztalni. Ha levelesre vágysz, az anubiast tuti kipróbálnám a helyedben.
 
Alapvetően az is jó lenne szerintem. Itt a kérdés, hogy melyik mérgező és melyik nem a csigusz számára. Esetleg erről van tapasztalatod?
(mondjuk nem biztos, hogy vennék 2-3.000 forintért amit lelegel 1 hét alatt :D )
Alapvetően amit te megehetsz, az a csigusznak biztos jó lesz.
Esetleg fehér here, vörös here. Ha nyírod, alacsony marad. Ezeket vetőmagboltban be lehet szerezni.
 
Sziasztok!

Előtérbe az alábbi növények közül szeretnék választani:

  1. Elatine Hydropiper
  2. Glossostigma elatinoides
  3. Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
  4. Micranthemum Sp. 'MonteCarlo'

Ha sorba kellene állítani, akkor melyik lenne az amelyik szerintetek a legkevésbé igényes a nyírásra? Nem szeretném ha felszakadna és a HC-vel már sajnos jártam úgy hogy felszakadt.
Az elatine tetszik most leginkább, viszont ezzel nincsen tapasztalatom, hogy milyen sűrű nyírás szükséges.

Köszi.
 
Sziasztok!

Előtérbe az alábbi növények közül szeretnék választani:

  1. Elatine Hydropiper
  2. Glossostigma elatinoides
  3. Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
  4. Micranthemum Sp. 'MonteCarlo'

Ha sorba kellene állítani, akkor melyik lenne az amelyik szerintetek a legkevésbé igényes a nyírásra? Nem szeretném ha felszakadna és a HC-vel már sajnos jártam úgy hogy felszakadt.
Az elatine tetszik most leginkább, viszont ezzel nincsen tapasztalatom, hogy milyen sűrű nyírás szükséges.

Köszi.
Cuba nem a nyírásra érzékeny, hanem a hőmérsékletre. 24c fölé nem mehet, de már az is sok neki. Ott még van esély lent tartani.
Tehát csak olyan lakásban helyiségben lehet az akva, ahol a légkondi megy éjjel nappal annyira, hogy míg kint 36 fok van, bent csak 23. Különben nyáron el fogja dobni magát.

Egyébként én ezért is nem kezdek nyár elején új scapet. Mert az alga csata is sokkal nehezebb magasabb hőmérsékleten. Amikor évente egyszer rescapelek akkor az decemberben van. Ha kétszer akkor nyár végén valamikor szeptemberben és februárban. Mire bejön a meleg kialakul a végleges kép és lehetett róla lőni képeket. Az emeleti akvámat nem tudom hidegen tartani kondi mellett sem, ott nem ritka a 26 fok. Nem is tehetek bele akármit.
 
Az Elatine-nél fokozottan számít a hőmérséklet. Túl meleg vízben pikkpakk elolvad. Tapasztalat, de még a GA-ban is volt probléma ebből, valami ilyesmit meséltek bent a fiúk. Pedig nekem is az tetszene amúgy.
 
Low-tech, csapvizes akvába keresek valami "háttér" növényt, amit 15-18 cm magasságban lehet tartani és dús, sűrű.
Sessiliflora-val próbálkoztam, de úgy nő, hogy 2-3 naponta nyírni kéne.
 
Sziasztok!

Microsorumból melyik az ami a legkisebb "növésű"? Egy 96 literes akváriumba keresek hozzá "illőt"
 
Back
Oldal tetejére