• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok!
(Remélem jó helyre írok, itt a sok fórum között...)
Én még új vagyok a itt a fórumon, és a növényes akvarisztika terén is.
Viszont mostanában tervezek beindítani egy 120x50x50-es akváriumot, ami ugyan nem kifejezetten növényes lenne, de első körben megelégednék annyival is, hogy a növényeim ne csk úgy vegetáljanak, ha nem is látványosan, de fejlődjenek.
Az akvárium kihasználható része (a hátterezés miatto_O ) 120x35x50. Erre egy: Odyssea DUAL T5 DP 120/140 (2x54W) világítást tervezek, szóval ez körübelül 0,54 watt/liter.
Aljzatnak JBL Florapol-t és erre egy réteg égetett agyag talajt tennék.
Dekorációnak pár fa és vörös homokkő lenne (a háttér vöröses színe miatt).
A szűrés még készülőben van, ezt házilag oldanám meg a háttér mögött egy 1500 l/h szivattyúval.
Sajnos CO2 rendszerem nincsen, ezt Easy Carboval próbálnám ellensúlyozni, tápnak esetleg Green Aqua Macro+Micro?
Abban kérném a segítségeteket, hogy ez így naggyából megfelelne ha nem is egy "vízalatti álomkert", de egy kis "növényes menedék" létrehozásához? Esetleg tudnátok ajánlani növényeket ilyen körülmények mellé?
 
Sziasztok!
(Remélem jó helyre írok, itt a sok fórum között...)
Én még új vagyok a itt a fórumon, és a növényes akvarisztika terén is.
Viszont mostanában tervezek beindítani egy 120x50x50-es akváriumot, ami ugyan nem kifejezetten növényes lenne, de első körben megelégednék annyival is, hogy a növényeim ne csk úgy vegetáljanak, ha nem is látványosan, de fejlődjenek.
Az akvárium kihasználható része (a hátterezés miatto_O ) 120x35x50. Erre egy: Odyssea DUAL T5 DP 120/140 (2x54W) világítást tervezek, szóval ez körübelül 0,54 watt/liter.
Aljzatnak JBL Florapol-t és erre egy réteg égetett agyag talajt tennék.
Dekorációnak pár fa és vörös homokkő lenne (a háttér vöröses színe miatt).
A szűrés még készülőben van, ezt házilag oldanám meg a háttér mögött egy 1500 l/h szivattyúval.
Sajnos CO2 rendszerem nincsen, ezt Easy Carboval próbálnám ellensúlyozni, tápnak esetleg Green Aqua Macro+Micro?
Abban kérném a segítségeteket, hogy ez így naggyából megfelelne ha nem is egy "vízalatti álomkert", de egy kis "növényes menedék" létrehozásához? Esetleg tudnátok ajánlani növényeket ilyen körülmények mellé?
Ilyen technikai feltételekkel már elég sokféle növényt lehetne tartani CO2 nélkül is. A vörös és narancs színű növények(egy két kivétellel)viszont felejtősek.
Anubias, Echinodorus, Cryptocorine, Aponogeton félék például simán.
 
Szia Lacos!

Sziasztok! Szerintetek melyik lenne nekem jobb/könnyebb/szebb előtéri növény: Marsilea hirsuta vagy Elatine hydropiper ? 30L, 24W fényem van, CO2 nuku, de semmiképpen nem is szeretnék...ja és mennyit vegyek? 1-2-3 adag?

Az is számít milyen lesz a berendezés!
A Marsilea felnyújtózkodhat 5-10cm magasra is és nem lehet egybe nyírással szép gyepet csinálni (sokáig látszanak a feketedő levágott szárak)!
Az Elatinének még nem kiforrottak az igényei, de egységesebb, finomabb, alacsony gyepet lehet belőle fazonírozni (levélmérete a Marsilea ötöde)!
Csak előtérbe elég lehet a 2-3 adag (de még most vegyél hajfestéket, ha az utóbbit választod, amíg látod milyen színű volt őszülés előtt)!

A.ttila
 
Rendeltem 2 doboz elatinet. Az új ADA talajba azért reményeim szerint jobb lesz, mint a manadoba lenne... :D
 
Sziasztok,

GA shopban esetleg tudtok nekem olyan háttérnövényt ajánlani, ami hasonlít a eleocharis vivipara-ra? Ahogy nézem ezt nem árulják a srácok, de nekem nagyon megtetszett.
 
mármint a vivipara? nekem is az van, én használok nagynyomású co2 rendszert és 48W világít meg bruttó 52 litert. Szépen növöget, de azt nem szereti, ha nagyon sűrűn van ültetve, mármint tömötten. Én telepítéskor elkövettem azt a hibát, hogy a kapott cserepet egyben ültettem el. Na ettől egy része kirohadt. Szedd szét amennyire tudod és úgy ültesd egymás mellé a töveket. Kicsit macerás növény, mert a tetején hozza sz új hajtásokat és ha meglátod, hogy azokmár gyökérrel is rendelkeznek, akkor azokat le kell vágni és újra elültetni.
Amugy gyönyörű növény, nagyon szép háttért lehet elérni vele.
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy van-e valami hátránya azoknak a növényeknek amik emersen vannak nevelve? Kell-e azokat esetleg valamivel kezelni mielőtt az akváriumba tesszük? Gondolok itt valami fertőtlenítésre. Valahol olvastam, hogy ezek a növények ledobják a levelüket mikor bekerülnek az akváriumba. Igaz ez? Érdemes ilyen növényt venni? vagy inkább nem tanácsos?
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy van-e valami hátránya azoknak a növényeknek amik emersen vannak nevelve? Kell-e azokat esetleg valamivel kezelni mielőtt az akváriumba tesszük? Gondolok itt valami fertőtlenítésre. Valahol olvastam, hogy ezek a növények ledobják a levelüket mikor bekerülnek az akváriumba. Igaz ez? Érdemes ilyen növényt venni? vagy inkább nem tanácsos?


Szia!

A piacon szinte csak emers növényeket lehet beszerezni. Megbízható forrásból származó Tropica, Anubias, növényeket nem kell különösképpen előkezelni, bár egy napi karanténozás és egy átöblítés nem árt meg, de vízelőkészítőn kívül más "vegyszereket" még véletlenül se használj. Az emers növényeknek kell 1-2 hét mire átalakulnak, és megszokják a víz alatti életmódot, de ez semmi hátrányt nem jelent. Odafigyeléssel, megfelelő világítás, tápozás stb.. gond nélkül átvészelik ezt az időszakot- ezek a növények genetikailag így vannak kódolva. Bátran használhatod!

Üdv:w-rig!
 
Szia!

A piacon szinte csak emers növényeket lehet beszerezni. Megbízható forrásból származó Tropica, Anubias, növényeket nem kell különösképpen előkezelni, bár egy napi karanténozás és egy átöblítés nem árt meg, de vízelőkészítőn kívül más "vegyszereket" még véletlenül se használj. Az emers növényeknek kell 1-2 hét mire átalakulnak, és megszokják a víz alatti életmódot, de ez semmi hátrányt nem jelent. Odafigyeléssel, megfelelő világítás, tápozás stb.. gond nélkül átvészelik ezt az időszakot- ezek a növények genetikailag így vannak kódolva. Bátran használhatod!

Üdv:w-rig!
Rendben. Köszönöm a válaszodat.
 
Sziasztok!

Szerintetek melyik növények jöhetnek szóba, ha a két fő szempontom a kis termet és a kis fényigény, plusz a párkányra, amire majd ültetni szeretném 1-2 cm magas talajt tudok csak halmozni! Én kis termetű Anubiasokra, ill. valamilyen Cryptocoryne fajra gondoltam, de nem tudom ezeknek az igényeknek melyik válna be a legjobban!? Bármilyen tipp jöhet, a moha kivételével, mert az már be van tervezve! :)
Előre is köszönöm!

Zoli
 
Sziasztok!

Szerintetek melyik növények jöhetnek szóba, ha a két fő szempontom a kis termet és a kis fényigény, plusz a párkányra, amire majd ültetni szeretném 1-2 cm magas talajt tudok csak halmozni! Én kis termetű Anubiasokra, ill. valamilyen Cryptocoryne fajra gondoltam, de nem tudom ezeknek az igényeknek melyik válna be a legjobban!? Bármilyen tipp jöhet, a moha kivételével, mert az már be van tervezve! :)
Előre is köszönöm!

Zoli

mivel 1-2 cm vastag talajt tudsz felhalmozni a párkányra, ezért én mégis a mohát erőltetném
 
Sziasztok!

Szerintetek melyik növények jöhetnek szóba, ha a két fő szempontom a kis termet és a kis fényigény, plusz a párkányra, amire majd ültetni szeretném 1-2 cm magas talajt tudok csak halmozni! Én kis termetű Anubiasokra, ill. valamilyen Cryptocoryne fajra gondoltam, de nem tudom ezeknek az igényeknek melyik válna be a legjobban!? Bármilyen tipp jöhet, a moha kivételével, mert az már be van tervezve! :)
Előre is köszönöm!

Zoli
Anubias-okat amúgy sem lehet ültetni, hanem valamilyen dekorra tudod kötözni, csakúgy mint a bolbitis-t is. Bár ő szereti ha el van kényeztetve, de a hanyag körülmények között is fejlődik, csak lassabban. Jó lehet még esetleg a Lomariopsis, azt se kell ültetni és nagyon dekoratív. ;)
 
Back
Oldal tetejére