• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Amióta "hozzátok járok" tanulni (akvakertész.hu), azóta szembesültem azzal, hogy van olyan, hogy zselés növény.
Azt már tudom, hogy nem szabad kinyitni a dobozt, ha nem ülteti el az ember azonnal, mert elrohad.
Meg azt is tudom róluk, hogy sterilek, minden féle baktériumtól, kórokozóktól mentesek.
Tehát ez azt jelenti, hogy szívósabbak, tartósabbak, jobbak, mint egy olyan növény, amit valamelyik kis állatkereskedésben veszek műanyag cserépben?
Miben jobb vagy nem jobb?
Nem szívósabb, nem különlegesebb. Ezek emersen (szárazon, víz felett) nevelt növények, így csigáktól és algáktól is biztosan mentesek, és nincs tele a gyökerük eltávolíthatatlan kőzetgyapottal. Hátrányuk, hogy akváriumba ültetve levelet kell váltaniuk víz alattira, ami megviseli őket.
 
Nem szívósabb, nem különlegesebb. Ezek emersen (szárazon, víz felett) nevelt növények, így csigáktól és algáktól is biztosan mentesek, és nincs tele a gyökerük eltávolíthatatlan kőzetgyapottal. Hátrányuk, hogy akváriumba ültetve levelet kell váltaniuk víz alattira, ami megviseli őket.
Áhhááá. És ez a zselé mit tartalmaz? Tápot vagy mit?
 
sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem, tegnap újjáépítettem az akváriumom itt van róla minden infó: https://akvakertesz.hu/threads/low-tech-noevenyes-115l.6053/ a gondom az hogy a törpeharcsák kitúrják a HM-et(pedig tökre örültem hogy feltöltés közben egyetlen szál sem jött fel) de egy nap alatt kb a felét kitúrták, nagyját visszaültettem de akkor sem lesz ez így jó. Mit ajánlanátok kitölteni azt a helyet? valami erősebb növény kelene nem ilyen gyenge kis cérnás mint a HM hanem ami már ültetéskor is combosabb, de előtéri növény legyen és szeresse a sok fényt mert ott aztán kap :D pl: Sagittaria Platyphylla ??
 
Utoljára módosított:
Szeretném átalakítani az egyik akvát, s kérdezném a profikat hogy akvaterráriumhoz milyen növényeket ajánlotok? :)
 
Alakul a fejemben a következő scape. A kérdés: bonsai jellegű fát szeretnék imitálni, 2-3 darabot, kisebb ágas-bogas fácskák segítségével. Melyik moha lenne a legjobb (nyilván kötözni kell majd valahogy)? 10-15 cm magas "fácskákról" beszélünk, elég vékony és szerteágazó ágacskákkal.
 
A monosolenium erre egyáltalán nem alkalmas.

A fissi már inkább. A riccia is.

Igazából olyan véleményére várok, aki csinált már így fácskát az akváriumba. :) A szivacs egyáltalán nem jó ötlet, csúnya és a kis ágakra szivacsot, meg arra mohát rakni sok hűhó semmiért és nem is igazán kivitelezhető.
 
@Etele ! A Te akváriumod és természetesen azt csinálsz vele amit Te szeretnél, de én ezt a You.tu.be-on láttam és végig is néztem hogy csinálják! Nem lehetett látni a szivacsokat! Csak a segítő szándék vezérelt! Te kértél segítséget, de akkor inkább hagyjuk....:(
 
En fissit kotoztem ra, hagytam noni, es szepen bedusult. Ricciaval vigyazz, ha egyszer bekerul az akiba soha nem szabadulsz tole :)

Mit fogsz alapnak hasznalni? Kaptam halott bonsaii fat es szt vettem eszre h idovel nagyon tornek a kis agai a viz alatt


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ricciaval vigyazz, ha egyszer bekerul az akiba soha nem szabadulsz tole :)
Én több hónapja kiszedtem már a ricciát, de a mai napig szedem ki csipesszel a kis y alakú riccia darabokat. Valahonnan mindig előkerül egy-egy újabb darab... Igazi túlélő.
Szóval óvatosan vele tényleg. :)
 
A monosolenium erre egyáltalán nem alkalmas.

A fissi már inkább. A riccia is.

Igazából olyan véleményére várok, aki csinált már így fácskát az akváriumba. :) A szivacs egyáltalán nem jó ötlet, csúnya és a kis ágakra szivacsot, meg arra mohát rakni sok hűhó semmiért és nem is igazán kivitelezhető.

Flame mohával így néz ki egy fácska. Csak arra figyeltem, hogy legalább egy ici pici kerüljön mindenhová...

8006927054_08aaf4bb8f_b.jpg
8009734879_3400c7dec6_b.jpg
8080333375_92d4e5e195_b.jpg
8255933876_65d8726d26_b.jpg
8234560051_4b60c4655c_b.jpg
 
Sziasztok
Amazóniai biotóp akváriumba milyen növények kerüljenek?
Nem nagy igényű növényekre gondolok.
 
Sziasztok!
Kaptam egy Aponogeton boivinianus gumót. Elültettem és láss csodát, Két hét alatt 8db óriási leveleket hozott. 30-40cm hosszal.
Hogy lehetne ezt a növényt szaporítani a későbbiekben? Olvastam, hogy talán két ivarú egyedek?
Tehát kéne egy "fiú és egy lány"? Vagy van valami más megoldás is?
Szerinted @viktorlantos, @Beni?
Köszi a választ előre is!
 
Utoljára módosított:
Elméletileg gumókat növeszt oldalt majd, de mivel ott ahonnan jön vannak évszakváltások, így hagyni kell pihenni is a növényt!
Tartása szigorú követelményeket támaszt: lágy és enyhén savas vizet kíván, ráadásul rendszeresen és nagyon alaposan meg kell tisztítani az algáktól, melyek szeretnek megtelepedni a levelein. Hogy az algák szaporodását elkerüljük, cseréljük gyakran – hetente! –az akvárium vizének felét. Ennek a növénynek az évszakokhoz igazodó téli pihenőjét tiszteletben kell tartani, különben egy szezon alatt elpusztul.
 
Back
Oldal tetejére