• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Hm, fejben kezd összeállni a garnis nano.
Red Moor van egy szép ágas-bogas a pinyóban, arra jön fissi, és akkor mögé kell még raknom valami egyenesebb szálú, sűrűbb "stemet" (mondjuk olyan 25-26 cm-es magasságig) ami elviseli a fél-low techet. (Ha minden jól megy, meglesz a 26-27 lumen/liter... ez kb. 0,4W/liternek fel meg. Nagyon köbö.)
CO2 nem lesz, easy carbo és micmac igen. Tippek mit rakjak be hátra? :D
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-eleocharis-vivipara.html szeretne benne?
Microsorumok továbbra is kizárva. :D
Nálam a garnélák nagy kedvence a Limnophila sessiflora. Mindig van benne 10-20 :)
 
Nem akarnám hetente nyírni, meg félek, hogy a viszonylag kevés fény miatt nagyon nyúlna felfelé... :(
 
Sziasztok!

Egy 40 literes hightech akiba milyen előtéri "gyepszerű" növényt javasoltok, ami nem száll fel egy idő után?
A HCvel már próbálkoztam, az eléggé hajlamos rá, hogy felemelkedjen. :)

Előre is köszönöm a javaslatokat.

Üdv,
 
Nekem parvula mini nem akar repülőgépet játszani.
Azért a parvula is meg tud emelkedni, de talán az tartható a legkönnyebben lent. Ac MC is jó lehet, de gyakran kell nyírni, hogy ne legyen túl vastag, mert akkor pillanatok alatt felszakad. Nekem ezekkel van tapasztalatom. Talán még a glosso is jó lehet.
 
Sziasztok!

Egy 40 literes hightech akiba milyen előtéri "gyepszerű" növényt javasoltok, ami nem száll fel egy idő után?
A HCvel már próbálkoztam, az eléggé hajlamos rá, hogy felemelkedjen. :)

Előre is köszönöm a javaslatokat.

Üdv,
Nekem eddig a MonteCarlo-hoz volt szerencsém kétszer, de mindegyik alkalommal lent maradt. Nem szabad megfeledkezni a nyírásáról és akkor nem lesz gond. Így nem kell az alsó rétegnek nagy vastagságú pázsitot a talajhoz rögzítenie. Valamint talán kevésbé érzékeny a melegre, kevésbé igényes, mint a HC. Igaz a HC levelei kisebbek, mint az MC-é ezért 40 literesbe talán jobban passzolna, de ezt már neked kell eldönteni ;)
 
Sziasztok

Egy 60x30x36-os méretű akváriumba erdős témába melyik illik jobban a háttérbe? Illetve ekkora akváriumban melyik a kezelhetőbb?

Limnophila sessiliflora
Myriophyllum matogrossense
Limnophila Aquatica

Köszönöm a segítséget
 
Nagyon köszönöm az tanácsokat.
Lehet,hogy nem láttam a leírásodban a talajodat elnézést érte. Ha esetleg manadod van akkor a monte carlo,hc hajlamos a lebegésre mivel nem megy mélyre a gyökérzete és nagyon tud bubizni. Parvula bírja mert szinte az üvegig lemegy a gyökere.Ha nehezebb a talajod mindegy mit ültetsz bele lent fog maradni.
 
Sziasztok

Egy 60x30x36-os méretű akváriumba erdős témába melyik illik jobban a háttérbe? Illetve ekkora akváriumban melyik a kezelhetőbb?

Limnophila sessiliflora
Myriophyllum matogrossense
Limnophila Aquatica

Köszönöm a segítséget
Hát nekem van ezekből a növényekből gyorsan és nagyra nőnek szélességben is. Erdőshöz ekkora akiba szerintem ezek aránytalanul nagynak látszanak,apróbb levelű növényekben gondolkoznék. A limnophilák nálam 8-10 cm szélesek még a tetején is.
 
Köszönöm a tanácsokat, eléggé hajlok a mini parvula felé...
Az Elatine hydropiper növénykéről mik a tapasztalatok? Hightech akiban tartható? Viktor a növény fórumán jókat írt róla, viszont van rengeteg negatív hozzászólás is.
A Glossostigma Elatinoidesről azt olvastam, hogy könnyebb tartani, viszont arról sokan írják, hogy hajlamos felfelé nőni?!
 
Hát nekem van ezekből a növényekből gyorsan és nagyra nőnek szélességben is. Erdőshöz ekkora akiba szerintem ezek aránytalanul nagynak látszanak,apróbb levelű növényekben gondolkoznék. A limnophilák nálam 8-10 cm szélesek még a tetején is.

Csak azért kérdem mert elég sok hasonló méretű erdős akvába láttam már a fák között a háttérben. Itt a fórumon a naplókban például a Yakushima nevű akváriumban ha jól tudom pont Viktor kimondottan ajánlotta is hogy a Rottala helyett a Myriophyllum matogrossense legyen a háttérbe. Csak a három közül nem tudom hogy bármelyiket választhatom vagy csak a matogrossense a megfelelő erre a célra. Mert mondjuk a másik kettőt nehezebb tartani, esetleg nem bírják ha nagyon visszavágom őket vagy csak kevésbé illenek egy erdőbe.
 
Csak azért kérdem mert elég sok hasonló méretű erdős akvába láttam már a fák között a háttérben. Itt a fórumon a naplókban például a Yakushima nevű akváriumban ha jól tudom pont Viktor kimondottan ajánlotta is hogy a Rottala helyett a Myriophyllum matogrossense legyen a háttérbe. Csak a három közül nem tudom hogy bármelyiket választhatom vagy csak a matogrossense a megfelelő erre a célra. Mert mondjuk a másik kettőt nehezebb tartani, esetleg nem bírják ha nagyon visszavágom őket vagy csak kevésbé illenek egy erdőbe.
Nézd ez egy fórum. Mindenki a saját véleményét írja le mint ahogy én is tettem.Nekem 160 literesben van 40X40-be sok fény sok táp ebből 10 cm-t elfoglal a szélessége a növénynek az nem kevés és ettől a tied keskenyebb. Ha ebből szeretnél vegyíteni erdősbe tedd meg a véleményemből tudsz meríteni meg máséból is.Veszteni valód igazából semmi. Mind a 3 szép növény , bírja a vágást,és nem nehéz tartani egyiket sem.Az sem baj ha mind a 3-bol teszel bele és amelyik elnyeri a tetszésedet azt hagyod meg. Követheted melyik hogy viselkedik mivel nincs 2 egyforma vízkémia ezért nálad is fejlődhet teljesen másként mint nálam vagy valaki másnál.
 
Myriophyllum matogrossense DURVÁN nő. Mint a gyom. Én meguntam, hogy szinte állandóan vágni kell, anno száműztem a 240-esből.
 
Sziasztok!
Valaki tudna egy strapabíró előtéri növényt(ket) ajánlani,co2tő nincsen csak folyékony tápozás(Green Aqua Micro Macro ,easy carbo), világítás 0,66W/l.
Talaj mando meg alatta jbl táptalaj.Az aki 72literes.
 
Szia @Farkas 26
Stílusfüggő a dolog, vagyis látnunk kellene az akvát.
Amúgy: KÖNNYEN TARTHATÓ ELŐTÉRI NÖVÉNYEK. A növényekre kattintva pedig az adatlapjukból
illetve hozzászólásokból bővebben...
Köszönöm a segítséget.(y)
A képen látható előtéri növény,valamiért tönkre ment,a bal oldalon lévő hátsó növény pedig kikerül az akiból,másik lesz helyette.( Hygrophila corymbosa).
Gondolom gyepet nem nagyon lehet mandoban létrehozni?o_O
13731034_647500682067430_4888118330554060748_o.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sracok!

Mit ajanlanatok egy 30 literes nanoba hatternövenynek, ami nem is növi ki 2 nap alatt az akit?
Függönyszerüen vagy csak a sarokban bokorkent, eltakarni a szüröcsövet valamennyire.
Taptalaj van, feny 0,7 W/Liter, CO2 van, de nincs diffuzorral beoldva, tapozas lesz.

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére