• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low Tech növényes 115L

Tarill

Kertész tanonc
Sziasztok!

Egy évvel ezelőtt kezdtem el akvarisztikával foglalkozni, ez az akvárium amit átalakítottam szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt indult, halasnak, nem növényesnek de valahogy a növényes irány sokkal jobban bejött :)

Pár adat:
akvárium 80x35x45-ös 8-as üvegből
szűrés: aquael fan2 belül + eheim 2213 kívül
fény: 2x24w T5 (plant/6500K) plant cső van elöl a HM úgy hallottam szereti
fűtés: 100W 26 fokra állítva
talaj: JBL Manado + JBL Kugeln + Aquaplant
halak: 4db vitorlás, 2db törpe gurámi, 5db törpeharcs, 2db anci (plusz egy árva ékfoltos és egy régi guppy) :)
növények: GA Crypto Hellgreen, Crypto Flamingo, Rotala Rotundifolia, Ludwiga Palustris, Hemianthus Micranthemoides, Cryptocoryne parva, Hygrophila difformis, Anubias barteri.

Tápozni Profitoval, TF macroval illetve Easycarboval tevezek plusz a talajtápok.

és akkor pár kép a 0. napról illetve egy az átalakítás előttről :)


WP_20160220_18_47_47_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
WP_20160220_18_47_56_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
WP_20160220_18_48_36_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
WP_20160220_10_25_22_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszi hogy megnézted! :)
 
Sziasztok!

Egy évvel ezelőtt kezdtem el akvarisztikával foglalkozni, ez az akvárium amit átalakítottam szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt indult, halasnak, nem növényesnek de valahogy a növényes irány sokkal jobban bejött :)

Pár adat:
akvárium 80x35x45-ös 8-as üvegből
szűrés: aquael fan2 belül + eheim 2213 kívül
fény: 2x24w T5 (plant/6500K) plant cső van elöl a HM úgy hallottam szereti
fűtés: 100W 26 fokra állítva
talaj: JBL Manado + JBL Kugeln + Aquaplant
halak: 4db vitorlás, 2db törpe gurámi, 5db törpeharcs, 2db anci (plusz egy árva ékfoltos és egy régi guppy) :)
növények: GA Crypto Hellgreen, Crypto Flamingo, Rotala Rotundifolia, Ludwiga Palustris, Hemianthus Micranthemoides, Cryptocoryne parva, Hygrophila difformis, Anubias barteri.

Tápozni Profitoval, TF macroval illetve Easycarboval tevezek plusz a talajtápok.

és akkor pár kép a 0. napról illetve egy az átalakítás előttről :)


View attachment 5383
View attachment 5384
View attachment 5385
View attachment 5386
Köszi hogy megnézted! :)
Nekem kicsit üresnek tűnik a középső része, de még nagyon az elején van, úgyhogy biztos alakul még. Low-techben nehéz szép gyepet nevelni, de nem lehetetlen. Én mindíg úgy jártam, hogy mire kialakult egy egybefüggő, szőnyeg, addigra felszakadt valahol.
Sok türelemmel, biztos szép akva lesz ebből is. Sok sikert hozzá!
 
Sziasztok!

Egy évvel ezelőtt kezdtem el akvarisztikával foglalkozni, ez az akvárium amit átalakítottam szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt indult, halasnak, nem növényesnek de valahogy a növényes irány sokkal jobban bejött :)

Pár adat:
akvárium 80x35x45-ös 8-as üvegből
szűrés: aquael fan2 belül + eheim 2213 kívül
fény: 2x24w T5 (plant/6500K) plant cső van elöl a HM úgy hallottam szereti
fűtés: 100W 26 fokra állítva
talaj: JBL Manado + JBL Kugeln + Aquaplant
halak: 4db vitorlás, 2db törpe gurámi, 5db törpeharcs, 2db anci (plusz egy árva ékfoltos és egy régi guppy) :)
növények: GA Crypto Hellgreen, Crypto Flamingo, Rotala Rotundifolia, Ludwiga Palustris, Hemianthus Micranthemoides, Cryptocoryne parva, Hygrophila difformis, Anubias barteri.

Tápozni Profitoval, TF macroval illetve Easycarboval tevezek plusz a talajtápok.

és akkor pár kép a 0. napról illetve egy az átalakítás előttről :)


View attachment 5383
View attachment 5384
View attachment 5385
View attachment 5386
Köszi hogy megnézted! :)

Szia! Szerintem jót tett neki az átalakulás :) Nekem bejön hogy benne tér, persze idővel majd csökken úgyis.
 
hát egy kicsit tényleg üres még a közepe de számításaim szerint ha hátul a rotala meg a ludwiga megbokrosodik egyrész kitöltik a hátsó helyüket, másrészt előre is jönnek kicsit és akkor máris jobbak lesznek az arányok :)
 
a másik gondom pedig a HM gyep és a törpeharcsák viszonya, a felét kitúrták már, visszaültetgetem a töveket de ez így nem jó sosem fog így megerősödni :/ kérdésem mit ajánlanátok az előtérbe ami nem ilyen vékony könnyű kis törékeny növény mint a HM gyerekkorába? :/ de mégis valami talaj közeli legyen ne nagyra növő növény
 
a másik gondom pedig a HM gyep és a törpeharcsák viszonya, a felét kitúrták már, visszaültetgetem a töveket de ez így nem jó sosem fog így megerősödni :/ kérdésem mit ajánlanátok az előtérbe ami nem ilyen vékony könnyű kis törékeny növény mint a HM gyerekkorába? :/ de mégis valami talaj közeli legyen ne nagyra növő növény
A harcsák mellett én nem erőltetném az ilyen növényeket. Sajnos a harcsák és a növényezés nem a legjobb párosítás.
 
A harcsák mellett én nem erőltetném az ilyen növényeket. Sajnos a harcsák és a növényezés nem a legjobb párosítás.
Akkor a harcsák mennek :) becserélem őket törpe szívóharcsákra vagy nem tudom... Mit szoktak rakni ilyen aksikba ami jó algàzó de nem rombol? :D
 
Akkor a harcsák mennek :) becserélem őket törpe szívóharcsákra vagy nem tudom... Mit szoktak rakni ilyen aksikba ami jó algàzó de nem rombol? :D
Az Oto-k (szívó harcsák) jó fejek. Nem túrnak ki semmit, de az algán kívül az aljzatról is összeszedik a maradékot. Ráadásul nem nőnek nagyra. Őket ajánlom. Még az Amanó garnélák is sokat segíthetnek. Nagyon szorgos jószágok.[emoji4]
 
Az Oto-k (szívó harcsák) jó fejek. Nem túrnak ki semmit, de az algán kívül az aljzatról is összeszedik a maradékot. Ráadásul nem nőnek nagyra. Őket ajánlom. Még az Amanó garnélák is sokat segíthetnek. Nagyon szorgos jószágok.[emoji4]
Az lesz valószínű, csak tudjam ezeket kifogni rombolás nélkül :D garnélák is jók volnának csak hát a vitorlások mellé? :D
 
Az Oto-k (szívó harcsák) jó fejek. Nem túrnak ki semmit, de az algán kívül az aljzatról is összeszedik a maradékot. Ráadásul nem nőnek nagyra. Őket ajánlom. Még az Amanó garnélák is sokat segíthetnek. Nagyon szorgos jószágok.[emoji4]
Siker! igaz egyik felét szét kellett szedni az akváriumnak de meg vannak a harcsák :) és a két gurámi is kikerült valahogy nem illenek bele szerintem, a törpeharcsák helyett törpe szívóharcsák jönnek a két gurámi helyett pedig 8-10 ékfoltost szeretnék vagy neont inkább de azokat a tenyérnyi vitorlások közé hát nem tudom necces :/
 
Siker! igaz egyik felét szét kellett szedni az akváriumnak de meg vannak a harcsák :) és a két gurámi is kikerült valahogy nem illenek bele szerintem, a törpeharcsák helyett törpe szívóharcsák jönnek a két gurámi helyett pedig 8-10 ékfoltost szeretnék vagy neont inkább de azokat a tenyérnyi vitorlások közé hát nem tudom necces :/
Igazság szerint nem illene tartani vitorlásokat sem 200 l alatt... Én is nagyon szerettem volna, de jobban utánanézve lemondtam róluk. Jól csak az említett méretű medencében érzik magukat. Én inkább tőlük válnék meg...
 
Növényesbe pici csapat halakat szoktak tartani. Az ékfoltos razbóra is jó választás lehet, de van még jónéhány fajta ilyen apró hal. Egyébként nekem is ékfoltosak vannak. A neonoknak eléggé kirívó (olyan természetellenes) színük van, így szerintem nem illenek egy növényesbe, de mindenkinek más az ízlése. Ha az tetszik, akkor azt kell választani.[emoji4]
 
Igazság szerint nem illene tartani vitorlásokat sem 200 l alatt... Én is nagyon szerettem volna, de jobban utánanézve lemondtam róluk. Jól csak az említett méretű medencében érzik magukat. Én inkább tőlük válnék meg...
igen tudom, de kis koruk óta nálam vannak :/ kis plüsseim :) szépek nagyon szerintem annyira nem érzik magukat rosszul de nagyobb akvárium kéne nekik tudom :(
 
Pár változás történt, kikerültek a törpeharcsák(hajrá HM :D ) kikerült a két gurámi és 1 vitorlás(az amelyik a leg kirekesztettebb volt) jött viszont 10db ékfoltos és a hétvégén pár db törpe szívóharcsa mondjuk egy 5-re gondoltam :) illetve a bal oldali farakás közé is tettem egy anubiast. Nagyjából ennyi :)
 
egy kis update: 1 hetes az akvárium :)
WP_20160227_18_06_29_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és ma beköltözött 4db törpe szívóharcsa is had takarítgassanak csak :) azért az első napi képhez képest látható a növényeken a fejlődés ennek örülök :) kivétel a HM azt naponta ültetem újra... ancik kitúrják de több bent marad még így is mint a törpeharcsák mellett :D
 
Sziasztok! itt egy újabb kép, 2 hetes az új design :)
WP_20160306_12_20_54_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

raktam be a héten két új növényt, az egyik papagájvirág a rotala mellé került a fele másik fele pedig bal közép, illetve a crypto flamingo mellé raktam a másik növényt aminek sajna nem tudom a nevét :/

technikailag felraktam pluszba egy 18w-os t8 csövet így már 2x24w T5 és1x18W T8 a fény, a difformis nagyon gől el és gyökereket ereszt középről is nem tudom mi a terve de majd alakul :D

egyben segíthetnétek, kellene valami növény a HM és a két hátsó bokor közé, valami közepes magasságú sok fényre nem bealgásodó de co2 nélkül jól ellevő növény, én reineckii mini-re gondoltam első körbe vagy crypto wendtii green-re :) más ötlet?
 
Sziasztok! itt egy újabb kép, 2 hetes az új design :)
View attachment 6281

raktam be a héten két új növényt, az egyik papagájvirág a rotala mellé került a fele másik fele pedig bal közép, illetve a crypto flamingo mellé raktam a másik növényt aminek sajna nem tudom a nevét :/

technikailag felraktam pluszba egy 18w-os t8 csövet így már 2x24w T5 és1x18W T8 a fény, a difformis nagyon gől el és gyökereket ereszt középről is nem tudom mi a terve de majd alakul :D

egyben segíthetnétek, kellene valami növény a HM és a két hátsó bokor közé, valami közepes magasságú sok fényre nem bealgásodó de co2 nélkül jól ellevő növény, én reineckii mini-re gondoltam első körbe vagy crypto wendtii green-re :) más ötlet?
A Crypto jó ötlet, algásodás esetén bátran lehet nyírni. Bár nem egy sprinter, de mindig hoz új levelet.
 
Sziasztok! itt egy 3 hetes kép máról.
WP_20160313_19_05_58_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a középső ürességet kitöltöttem reineckii minivel és valamilyen crypto félével nem tudom pontosan melyik ez, mindkettő még a feléledés folyamatában tart de lassan észheztérnek :) a három tő difformisből kivettem egyet elvileg az nagyon eszi a macrot, sok növényem stagnál csak :/ nemmellesleg felemeltem a macrot 1mlről 1.5ml/napra és egy keveset a micron is emeltem, most várok hogy mit reagál rá a többi növény. a ludwigát megnyírtam kicsit algásodik nem fejlődik szépen olyat is olvastam hogy low techben 15cm fölé nem szabad engedni mert ez lesz vele.
technikában történtek nagyobb változások a belső szűrőt leváltottam egy második 2213-ra így már szerintem a szűréssel nem lehet gond illetve a múlthéten felrakott 18w-os csövet levettem, többek is mondták hogy elég ez a 2x24w főleg hogy az egyik cső plant.
 
Back
Oldal tetejére