• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

de ha a platti nem játszik
ez a kettő is nagyon tetszik:
Pirosorrú pontylazac
Vérfoltos pontylazac

mindkettőnél azt írják félénkek nem szeretik a fényt és nagyobb medence kell hozzá mint nekem van 50 literes
de a neonoknál is kb ezt írják szóval nem tudom...

Vannak vörösorrú pontylazacaim. Határozottan 100liter felett ajánlom csak. Nálam 200 literben vannak. 😉https://akvakertesz.hu/threads/balatonalmadi-voeroes-ko.8609/page-26#post-548803
 
Vannak vörösorrú pontylazacaim. Határozottan 100liter felett ajánlom csak. Nálam 200 literben vannak. 😉https://akvakertesz.hu/threads/balatonalmadi-voeroes-ko.8609/page-26#post-548803
mondjuk azt olvastam, hogy vörösorrú pontylazac néven 3 faj is utazik amik külsőre szinte ugyanolyanok nem lehet, hogy a legigénytelenebbek ellennének?
(bár nem hiszem de nem sikerült kiderítenem melyik az a3 faj)
vérfoltos? annak elvileg kisebb a hely igénye
vagy valami ezekhez hasonló kisebb testű?
 
Utoljára módosított:
mondjuk azt olvastam, hogy vörösorrú pontylazac néven 3 faj is utazik amik külsőre szinte ugyanolyanok nem lehet, hogy a legigénytelenebbek ellennének?
(bár nem hiszem de nem sikerült kiderítenem melyik az a3 faj)
vérfoltos? annak elvileg kisebb a hely igénye
vagy valami ezekhez hasonló kisebb testű?
Nincs igénytelen állat, ahogy igénytelen ember sem.
Nem tudom hol és miket olvasol, de kezd bosszantani, hogy netes "okosságokkal" rukkolsz elő.
Segítséget/tanácsot kérsz, megkapod a korrekt, tapasztalatokon alapuló választ, és akkor jössz azzal "hogy de...."
Könyörgöm, a fórumot olvasgasd, és ne guglizz.
 
Nincs igénytelen állat, ahogy igénytelen ember sem.
Nem tudom hol és miket olvasol, de kezd bosszantani, hogy netes "okosságokkal" rukkolsz elő.
Segítséget/tanácsot kérsz, megkapod a korrekt, tapasztalatokon alapuló választ, és akkor jössz azzal "hogy de...."
Könyörgöm, a fórumot olvasgasd, és ne guglizz.
oké elnézést ha felbosszantottalak
"de..." :)
 
remélem lenyugodtak a kedélyek
nem akarok flémelni, pláne nem veled aki annyit segített
se igazán offolni
de régóta van netem, jó pár fórumon megfordultam
de ilyen tanácsot még az életben nem kaptam:
Könyörgöm, a fórumot olvasgasd, és ne guglizz.
sőt inkább az ellenkezőjét "Gugli a barátod" címszóval
lehet nem úgy tűnik de mielőtt kérdeznék inkább rákeresek minthogy fölöslegesen írogassak
a fórum olvasgatásáról meg annyit, hogy Pl.: a vízcserés topikot elejétől a végéig végigolvastam
mégsem lettem sokkal okosabb kb az ahány ház annyi szokás alapon cserél mindenki vizet
több kérdésem nem lesz
majd az adok-veszekben nézelődök ha letelik a két hét
 
remélem lenyugodtak a kedélyek
nem akarok flémelni, pláne nem veled aki annyit segített
se igazán offolni
de régóta van netem, jó pár fórumon megfordultam
de ilyen tanácsot még az életben nem kaptam:

sőt inkább az ellenkezőjét "Gugli a barátod" címszóval
lehet nem úgy tűnik de mielőtt kérdeznék inkább rákeresek minthogy fölöslegesen írogassak
a fórum olvasgatásáról meg annyit, hogy Pl.: a vízcserés topikot elejétől a végéig végigolvastam
mégsem lettem sokkal okosabb kb az ahány ház annyi szokás alapon cserél mindenki vizet
több kérdésem nem lesz
majd az adok-veszekben nézelődök ha letelik a két hét
Nem kell mellre szívni. 🙂 Alapvetően érzékeny kérdés, hogy hány liter egy-egy adott halfaj minimális helyigénye, illetve hány litert kell számolni egy db halra.
 
Plusz egy a kubotai-ra, de a Galaxy razbórát is ajánlani tudom, nagyon dinamikus úszók és egyáltalán nem félősek.
 
Sziasztok!

Zöld fonal algára és elhalt ecset algára milyen halat / csigát ajánlotok leginkább?

Köszönöm!
 
Boraras brigittae, Boraras urophthalmoides. Illetve még egy szavazat a galaxyra.
A 30l -re ajánlott nano halak kötött van olyan ami kimondottan garnéla barát, szóval nem csipkedi/kergeti munka közben a “munkásokat” ill az áramlást is bírja? Bár arra gondoltam idővel a visszatérő ágat talán lehet majd fojtani egy szimpla csappal ( 30-as kocka, lily és egy Eheim experience 250)
 
A 30l -re ajánlott nano halak kötött van olyan ami kimondottan garnéla barát, szóval nem csipkedi/kergeti munka közben a “munkásokat” ill az áramlást is bírja? Bár arra gondoltam idővel a visszatérő ágat talán lehet majd fojtani egy szimpla csappal ( 30-as kocka, lily és egy Eheim experience 250)
A 3 faj közül a galaxy bírja legjobban az áramlást. De a másik 2 sem problémázik tőle. Abban nem tudlak megbíztatni, hogy van olyan, ami nem eszi a pár napos garnélát. Arra való a dzsungel, hogy elbújjon a susnyásban a kölyöksereg. Ha nem csinálsz elegendő sűrűt akkor alapvetően nem fog nagy szaporulat maradni. Illetve a halak etetése is számít. Ha éhesek és nem a kedvükre valót kapnak, akkor olyanok lesznek, mint após németjuhásza régen. (Ha este 6-ig nem kapott enni, vagy kevesellte, akkor átmászott a tyúkkerítésen és lőtt magának vacsit. Napközben be is lehetett engedni közéjük, nem bántotta a kapirgászokat. )
 
A 3 faj közül a galaxy bírja legjobban az áramlást. De a másik 2 sem problémázik tőle. Abban nem tudlak megbíztatni, hogy van olyan, ami nem eszi a pár napos garnélát. Arra való a dzsungel, hogy elbújjon a susnyásban a kölyöksereg. Ha nem csinálsz elegendő sűrűt akkor alapvetően nem fog nagy szaporulat maradni. Illetve a halak etetése is számít. Ha éhesek és nem a kedvükre valót kapnak, akkor olyanok lesznek, mint após németjuhásza régen. (Ha este 6-ig nem kapott enni, vagy kevesellte, akkor átmászott a tyúkkerítésen és lőtt magának vacsit. Napközben be is lehetett engedni közéjük, nem bántotta a kapirgászokat. )

Nálam van egy 7 fős galaxy csapat amit úgy örököltem az akváriummal. A restartot túlélték attól függetlenül hogy régi víz ill baci sem maradt. Ugyanakkor most bekerült egy csapat Malawa és mérettől függetlenül piszkálódnak velük elég rendesen. Kiszedtem őket, valószínűleg egy ismerős befogadja a csapatot így békésebb, kisebb csapathalra gondoltam. Szóval nem is ivadék garnélákról van szó...
 
Nálam van egy 7 fős galaxy csapat amit úgy örököltem az akváriummal. A restartot túlélték attól függetlenül hogy régi víz ill baci sem maradt. Ugyanakkor most bekerült egy csapat Malawa és mérettől függetlenül piszkálódnak velük elég rendesen. Kiszedtem őket, valószínűleg egy ismerős befogadja a csapatot így békésebb, kisebb csapathalra gondoltam. Szóval nem is ivadék garnélákról van szó...
Hááát, nincs szerencséd. A 35 liter is okozhatja, hogy nem annyira békések. Az enyémben a felnőtt példányok nem piszkáljàk a sárga neocaridinákat. Csak egymással foglalkoznak, verébrazbórákkal vannak együtt. De 60 literben, ősdzsungel mellett. 🙂
 
Back
Oldal tetejére