• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam.
"
Ez eddig amiben biztos vagyok, de szeretnék még valamit:
-3-5db Dario dario. Az etetésüktől kicsit tartok. Itt azt olvastam, hogy csak az élőt, max a fagyasztott kaját fogadják el.
-1 pár Trichogaster lalius?
-1 pár Mikrogeophagus ramirezi. Ezek elintézik, hogy ne legyen garnéla egy idő után...
Valami jó ötlet? Előre is köszönöm :)
"
Ez a három variáció közül az egyiket szeretném. Az Oto-kat és az Amanókat inkább engedjem el? Valami más rajhal a törpeszájú mellé?
 
Amano ugyanazt csinálja mint a többi garnéla csak kicsit nagyobb. Ízlés kérdése. Még tuti nem is szaporodik, míg a neocaridina igen.
Dario tuti rámegy a kis garnikra de kiìrtani nem fogja. Nálam fagyi kaján és porkaján jól vannak, max szaporulat nincs... Ahhoz biztos kéne az élő kaja. Viszont azt nem tudom hogy nagyobb társaságot hogy viselik. Nálam pár bohóccsuka és endler hím van az akváriumban (meg garnéla). Bohóccsuka nem zavarja mert a felszínnél úsznak a dariok inkább alul-középen a növény között. Endlerek még kis méretűek és egymással foglalkoznak.
Oto meg nem csinál semmit, ha meg is marad jó eséllyel bujkál és ha megijed koppan az üvegen. Palacsinta algázó legalább vicces. Bár nálam a favorit a panda garra, de azt nem biztos hogy ajánlanám dariok mellé... Ahhoz túl aktív halak.
 
Sziasztok. Leendő 180l-es akváriumba szeretnék véleményeteket kérni. Tartottam sok fajta halat, de a rajhalakra sajnos nem volt elég életterem. Viszont mindig szerettem volna egy szép rajban úszó csapatot. Espei razbóra és a Vörösfejű pontylazac között vacillálok. Szeretném, hogy rajban ússzanak. Ők erre alkalmasak? Tartottam espeit is, 60l-ben 6db-ot. Ott nem vettem észre, hogy rajban mennének, de nyilván az élettér szűkössége miatt. Köszönöm!
 
Sziasztok. Leendő 180l-es akváriumba szeretnék véleményeteket kérni. Tartottam sok fajta halat, de a rajhalakra sajnos nem volt elég életterem. Viszont mindig szerettem volna egy szép rajban úszó csapatot. Espei razbóra és a Vörösfejű pontylazac között vacillálok. Szeretném, hogy rajban ússzanak. Ők erre alkalmasak? Tartottam espeit is, 60l-ben 6db-ot. Ott nem vettem észre, hogy rajban mennének, de nyilván az élettér szűkössége miatt. Köszönöm!
Nekem volt mindkettő és kifejezetten összetartó rajban úsztak. Egyik fajtával sem tudsz mellélőni.
 
Érdekes ez a csapatban úsznak dolog. Egy 160-literes akvában történik minden. Ha félnek, megijednek akkor szinte "kézen fogva" mozognak, álltalában egy sarokban alul. Ha lazulnak, akkor nagyobb távolságban de együtt a "csapat", szinte mutatják, övék a víztér. Van olyan, hogy egy-kettő külön van tőlük, még nem jöttem rá az okára. Éjjel szintén a nappali lazulós felállás van, csak akkor "állnak" és van közöttük 3-4 a felső víztérben is. Vörösfejű pontylazacom még nem volt.
 
Sziasztok. Leendő 180l-es akváriumba szeretnék véleményeteket kérni. Tartottam sok fajta halat, de a rajhalakra sajnos nem volt elég életterem. Viszont mindig szerettem volna egy szép rajban úszó csapatot. Espei razbóra és a Vörösfejű pontylazac között vacillálok. Szeretném, hogy rajban ússzanak. Ők erre alkalmasak? Tartottam espeit is, 60l-ben 6db-ot. Ott nem vettem észre, hogy rajban mennének, de nyilván az élettér szűkössége miatt. Köszönöm!
Nálam 20+ vörösorrú volt 180l-ben, szinte mindig rajban. Felenkek, és túl jó ugrok.
Már szinte túl rajak, nem lakják be a többi zugot. Így nálam csak az előteret hasznosították, minél hosszabb az akvárium, szerintem annál jobb nekik, 90cm hossz hamar elfogy számukra.
Mára csak 6-an vannak, és mindig együtt. Gyönyörű halak, de más apróbb termetű halak jobban illeszkednek egy 180-asba.
 
Nálam 20+ vörösorrú volt 180l-ben, szinte mindig rajban. Felenkek, és túl jó ugrok.
Már szinte túl rajak, nem lakják be a többi zugot. Így nálam csak az előteret hasznosították, minél hosszabb az akvárium, szerintem annál jobb nekik, 90cm hossz hamar elfogy számukra.
Mára csak 6-an vannak, és mindig együtt. Gyönyörű halak, de más apróbb termetű halak jobban illeszkednek egy 180-asba.
A kiugrálás nálam az espeinél is jelen volt sajnos. Milyen apróbb termetű halra gondolsz?
 
Sziasztok. Leendő 180l-es akváriumba szeretnék véleményeteket kérni. Tartottam sok fajta halat, de a rajhalakra sajnos nem volt elég életterem. Viszont mindig szerettem volna egy szép rajban úszó csapatot. Espei razbóra és a Vörösfejű pontylazac között vacillálok. Szeretném, hogy rajban ússzanak. Ők erre alkalmasak? Tartottam espeit is, 60l-ben 6db-ot. Ott nem vettem észre, hogy rajban mennének, de nyilván az élettér szűkössége miatt. Köszönöm!
Vörösorrú. Egyértelmű raj lesz. 200 literben van csapatom. Nélkülük el sem tudom képzelni az üvegemet. 🙂
 
Sziasztok! Picit OFF, de mégis ide tartozik legjobban. Szerintetek van olyan akváriumi hal, ami kis kerti tóban is jól érzi magát? Most építek egy pici tavat(150 literes, de kap egy 50 literes "szűrőtavat" is) , nyilván ez kicsi arra, hogy egész évben legyenek ott halak, pláne trópusi félék. De tavasztól ősz elejéig el tudom képzelni, hogy van olyan hal, ami szívesen lenne ott, utána meg visszaköltözni az akváriumba. A szivárványos cselle (nem trópusi) az pl jónak tűnik, mert nem nagy, de bírja a hideget-meleget normális körülmények közt. Más szóba jöhet? Pl guppyk, mollyk nagyon fáznának? (Aranyhal és társai a méretűk miatt nem jönnek szóba)
 
Sziasztok! Picit OFF, de mégis ide tartozik legjobban. Szerintetek van olyan akváriumi hal, ami kis kerti tóban is jól érzi magát? Most építek egy pici tavat(150 literes, de kap egy 50 literes "szűrőtavat" is) , nyilván ez kicsi arra, hogy egész évben legyenek ott halak, pláne trópusi félék. De tavasztól ősz elejéig el tudom képzelni, hogy van olyan hal, ami szívesen lenne ott, utána meg visszaköltözni az akváriumba. A szivárványos cselle (nem trópusi) az pl jónak tűnik, mert nem nagy, de bírja a hideget-meleget normális körülmények közt. Más szóba jöhet? Pl guppyk, mollyk nagyon fáznának? (Aranyhal és társai a méretűk miatt nem jönnek szóba)
Hali!
Kisgyermek koromban, csináltam egy "kerti tavat" vizibolha tenyészetnek. Egy nagyon régi porcelán masogatót lesüllyeszettem a virágágyásba... Talán 10-15-20 liter lehetett.
Történt egyszer, hogy egy fiú guppit hasvízkórosnak néztem (felborzolt pikkelyek, stb). Ki kellett emelni a többiek közül. Megölni sajnáltam. Gondoltam, kiteszem a "tóba", aztán lesz vele, ami lesz.
Több hónappal később arra sétáltam, és a legnagyobb megdöbbenésemra a halacska vidáman ott úszkált. :) Már nem emlékszem, hogy milyen évszak(ok) voltak, de a tél nyilván nem volt benne.
 
guppik bírják.
egy telet kibírtak úgy hogy volt fólia a víz felett és egy vízmelegítő. Igazából a tavi növények miatt nem lett teljesen leengedve a víz.
De tél kivételével, bármi extra nélkül nagyon jól elvannak a kis tóban amiben egy jó nagy ékszerteknős is tölti az idejét.
 
Sziasztok! Picit OFF, de mégis ide tartozik legjobban. Szerintetek van olyan akváriumi hal, ami kis kerti tóban is jól érzi magát? Most építek egy pici tavat(150 literes, de kap egy 50 literes "szűrőtavat" is) , nyilván ez kicsi arra, hogy egész évben legyenek ott halak, pláne trópusi félék. De tavasztól ősz elejéig el tudom képzelni, hogy van olyan hal, ami szívesen lenne ott, utána meg visszaköltözni az akváriumba. A szivárványos cselle (nem trópusi) az pl jónak tűnik, mert nem nagy, de bírja a hideget-meleget normális körülmények közt. Más szóba jöhet? Pl guppyk, mollyk nagyon fáznának? (Aranyhal és társai a méretűk miatt nem jönnek szóba)
Galaxy dániót megpróbálnám. A napsütés sokat tesz a színükhöz. Ez persze nemcsak rá igaz. 🙂
 
Huhh, köszi, ezek elég jó találatok voltak, bár a japán rizspontyot nem tudom be lehet-e szerezni egyáltalán itthon... Szerintem a guppival fogok próbát tenni, a galaxyt félteném... de akkor még azért megvárom a tavasz közepe-vége környékét. Azon kívül, hogy élje túl, nyilván azt sem akarom, hogy túlélje, de szenvedjen.Illetve a guppi gondolom levadássza a szúnyoglárvákat is, ez sem utolsó szempont.

a kis tóban amiben egy jó nagy ékszerteknős is tölti az idejét.
Egyébként a teki nem eszi meg a halakat? Illetve télen bent van a teknős?
 
Huhh, köszi, ezek elég jó találatok voltak, bár a japán rizspontyot nem tudom be lehet-e szerezni egyáltalán itthon... Szerintem a guppival fogok próbát tenni, a galaxyt félteném... de akkor még azért megvárom a tavasz közepe-vége környékét. Azon kívül, hogy élje túl, nyilván azt sem akarom, hogy túlélje, de szenvedjen.Illetve a guppi gondolom levadássza a szúnyoglárvákat is, ez sem utolsó szempont.


Egyébként a teki nem eszi meg a halakat? Illetve télen bent van a teknős?
trehány lusta teknős... jobb szereti a kaját amit kap a gazdáitól, meg néha csigákat szed össze a kertből. Na meg a sok szúnyoglárva a vízben.
De hogy komolyan is válaszoljak, még ha egyet egyet el is kap azért a guppikat nem kell félteni.

A teknős csak tavasztól őszig van kint, télen van egy benti akváriuma.
 
Sziasztok! Picit OFF, de mégis ide tartozik legjobban. Szerintetek van olyan akváriumi hal, ami kis kerti tóban is jól érzi magát? Most építek egy pici tavat(150 literes, de kap egy 50 literes "szűrőtavat" is) , nyilván ez kicsi arra, hogy egész évben legyenek ott halak, pláne trópusi félék. De tavasztól ősz elejéig el tudom képzelni, hogy van olyan hal, ami szívesen lenne ott, utána meg visszaköltözni az akváriumba. A szivárványos cselle (nem trópusi) az pl jónak tűnik, mert nem nagy, de bírja a hideget-meleget normális körülmények közt. Más szóba jöhet? Pl guppyk, mollyk nagyon fáznának? (Aranyhal és társai a méretűk miatt nem jönnek szóba)
Nem egyszerű projekt. Ilyen kis vízmennyiségnek nagy a hőingadozása. Nyáron nappal bőven 30 fok fölé melegszik a víz, de éjszakánként lemehet akár 15 fok alá is (elég gyorsan). A legtöbb trópusi díszhal ezt nem viseli el.
Leginkább én is a medakát ajánlanám, ez rendelkezik a legnagyobb hőmérsékleti toleranciával. A GA-ban szokott lenni platina színváltozat. Tavaly én is tartottam néhányat a szabadban, egy 40 literes edényben. Szerintem jól érezték magukat, mert szaporodtak is. Április elején - ha marad a korán jött tavasz - ismét kiteszem őket a kertbe.
Az alábbi halak jöhetnek még szóba:
- guppi: vigyázni kell, hogy ne szaporodjanak túl
- platti: nem bírja a hűvösebb vizet, ezért csak a legmelegebb hónapokban lehet a szabadban
- kínai paradicsomhal: általában minden hallal agresszív, ezért csak 1 darabot érdemes tartani
- rózsás díszmárna: csapatban érzi jól magát
- szivárványos cselle: nem bírja a meleg vizet
- kolibrihal: kényes a víz oxigéntartalmára, ezért levegőztetni kell
Érdemes a "tavat" olyan helyre tenni, ahol csak néhány óra közvetlen napsütés éri. Kánikulában még így is elég meleg lesz a vize. Az enyémet dryvit hálóval lefedtem, így a halak nem tudtak kiugrani, a szitakötők pedig a vízbe petézni.
 
Nem egyszerű projekt. Ilyen kis vízmennyiségnek nagy a hőingadozása. Nyáron nappal bőven 30 fok fölé melegszik a víz, de éjszakánként lemehet akár 15 fok alá is (elég gyorsan). A legtöbb trópusi díszhal ezt nem viseli el.
Leginkább én is a medakát ajánlanám, ez rendelkezik a legnagyobb hőmérsékleti toleranciával. A GA-ban szokott lenni platina színváltozat. Tavaly én is tartottam néhányat a szabadban, egy 40 literes edényben. Szerintem jól érezték magukat, mert szaporodtak is. Április elején - ha marad a korán jött tavasz - ismét kiteszem őket a kertbe.
Az alábbi halak jöhetnek még szóba:
- guppi: vigyázni kell, hogy ne szaporodjanak túl
- platti: nem bírja a hűvösebb vizet, ezért csak a legmelegebb hónapokban lehet a szabadban
- kínai paradicsomhal: általában minden hallal agresszív, ezért csak 1 darabot érdemes tartani
- rózsás díszmárna: csapatban érzi jól magát
- szivárványos cselle: nem bírja a meleg vizet
- kolibrihal: kényes a víz oxigéntartalmára, ezért levegőztetni kell
Érdemes a "tavat" olyan helyre tenni, ahol csak néhány óra közvetlen napsütés éri. Kánikulában még így is elég meleg lesz a vize. Az enyémet dryvit hálóval lefedtem, így a halak nem tudtak kiugrani, a szitakötők pedig a vízbe petézni.
Tulajdonképpen ilyen szempontból szerencsés helyre kerül a mini tó. Egy virágos (magas)ágyásba, egyik oldalánál egy magas fenyő(nem lóg fölé, de közvetlen mellette van), két oldalán magas kerítés, a negyedik oldala felől pedig a közeli házunk árnyékol, így tényleg csak a déli órák naposak, de még az se feltétlen, ha kinyitjuk az ernyőt. Mi is ott szoktunk hűsölni. Plusz az ágyásban van öntözőrendszer, nagy kánikulában napközben is adunk egy adag vizet, ez biztos segítené a tavat is, hogy kicsit hűtse.
Én inkább a hidegtől féltem a halakat, amit te is mondtál...
Összességében a guppik és a szivárványos cselle felé hajlanék (esetleg az általad említett platina medaka..). Mondjuk a guppik túlszaporodását nem tudom hogyan lehetne gátolni.
(ide kerül a tó: )
1711233547755.png
 
Sziasztok,
Galaxy razbórából van egy tizen fős csapatom egy kisebb akváriumban de át kéne tennem őket a nagy akiba. Ott vörösorrú pontylazac és kékneon csapat van néhány kalászhallal.
A neonok és a vörösorrúak nagyobbacskák már és igazából az a kérdés, hogy nem bántják-e majd a kis galaxy razbórákat? Tudom nem ideális a 2-3cm-es halakat a nagyobb testűekkel összerakni de 240L és nincs nagy népesség...lenne gond vele? Köszi.
 
Sziasztok,
Galaxy razbórából van egy tizen fős csapatom egy kisebb akváriumban de át kéne tennem őket a nagy akiba. Ott vörösorrú pontylazac és kékneon csapat van néhány kalászhallal.
A neonok és a vörösorrúak nagyobbacskák már és igazából az a kérdés, hogy nem bántják-e majd a kis galaxy razbórákat? Tudom nem ideális a 2-3cm-es halakat a nagyobb testűekkel összerakni de 240L és nincs nagy népesség...lenne gond vele? Köszi.
Bírni fogják. Mondanám, hogy hozzád vágok egy 20 fős csapatot galaxyból, hogyha fogynának, csak nem bírom őket kihalászni. 50-60 galaxy nyomtalanul eltűnik, ha hálót veszek a kézbe. 🤷
Amúgy nálam is vörösorrúék vannak vörös neonnal. Majdnem ugyanaz... 🙂
 
Back
Oldal tetejére