• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik a kedvenc akvakertészeti stílusod?

Melyik a kedvenc akvakertészeti stílusod?

  • Ryoboku

    Votes: 29 30.9%
  • Mizube

    Votes: 11 11.7%
  • Iwagumi

    Votes: 30 31.9%
  • Holland

    Votes: 24 25.5%

  • Total voters
    94
Mizube stílusra nyomtam. Nekem ez a szívem csücske, talán mert a lehető legtermészetesebb hatás érhető el vele.
 
A véleményem mint Tomié.Mizube!
Iwagumi? Alpesi legelők, komor, merev sziklák,mini szurdokok brrrr........
 
Hali!

Sry, mikor szavaztam nem volt még "holland" lehetőség.Tehát elsősorban a holland, másodsorban a mizube.
 
Én mindenevő vagyok. Bármely koncepcióból lehet gyönyörű növényest csinálni.

Most nagyon úgy néz ki, hogy nyár végén átalakítom a nagy akimat. És hasonlóan vacilálok a stílusok között. Egy biztos a következő setup csak jobb lehet mint volt :lol:
 
Nekem elsősorban Mizube utána Ryuboku és Iwagumi, ;)
De minden stílusból nagyon szép akikat lehet csinálni.
 
1. ryuboku
2. iwagumi -> ehhez annyit fűznék ha 2 akváriumom lehetne akkor az egyik biztos ilyen lenne.
3. mizube. ilyenem van xD

és az örök favorit aranyhalas búváros feeling :lol:
egyébként meglepődtem ezen a holland arányon. nem ezt tanítják a nagyok = )
 
Sztem. még nem vagyunk érettek és felnőttek a művészethez. :) (persze ez nem gúnyólódás!)Lehet, hogy még a természetest szeretjük, de majd csak rákapunk a víz alatti alkotásokhoz.Nekem tegnap jobban megdobbant a szívem amikor egy inkább holland típusú akváriumot láttam a vetítésen, mit amikor az ADA vagy akár az AGA élen járó aksijait láttam.Bár az aksim inkább mizube mint Holland....na most tegyen valaki igazságot...
 
Tanuló vagyok a növényes akik terén. Már hetek óta kutatok, hogy találjak egy összefoglalót a különboző stílusokról, de eddig még nem sikerült. Eddig ez a topik a legtöbb: itt legalább fel vannak sorolva (gondolom, az összes, legalábbis az ismertebbek). Tudnátok segíteni, hol találhatok valami leírást is róluk? Az iwagumi az egyetlen, amiről rengeteg adatot találtam - engem érdekelne a többi is olyan szinten, ahogy a greenaquas növénysuliban az iwagumi megismerhető.
 
A Green Aqua-s növénysulit olvasd végig mindenképpen. Az Iwagumi-t azért emelték ki szerintem az AquaJournal-ban külön is, mert egy sokkal kötöttebb dolog. De találsz bőven a fás elrendezésekkel kapcsolatos információkat is. Egy kis alap: A Ryoboku egy fás-köves vegyes akvárium, míg a Mizube esetén csak fa dekorokat használnak. A holland stílus egy rendezettebb, nem kifejezetten a természetes környezetek leutánozására kitalált dolog, itt inkább a növények szépsége, és a lépcsős elrendezés az ami fontos. (Elő, középső és háttér)

Érdemes lehet még az akvakertész blogokat átolvasgatni: (Viktorlantos.com, akvarisztika.budapet.hu)
Ha jó a nyelvtudásod, jöhetnek a különböző külföldi fórumok, oldalak: ukaps, stb...

Üdv a fórumon
 
gosta said:
Tanuló vagyok a növényes akik terén. Már hetek óta kutatok, hogy találjak egy összefoglalót a különboző stílusokról, de eddig még nem sikerült..
Ezt én is sokáig kerestem... De hála Peti44-nek, :clap: ITT elég jól összeszedte a különböző stílusokat.
 
Eddig úgy tűnik, hogy a fás kompozíciók 25 szavazattal kb. dupla annyira népszerűek mint az iwagumi. Ezt egyébként az eddigi galériabéli - nem reprezentatív - szóbeli felmérésem is igazolja, általában népszerűbbek az ilyen kompozíciók. ;) A szavazás ötlet egyébként nagyon jó...

Azt tudjátok, hogy én a magam részéről eddig csak iwagumikat raktam össze (a Galériában pont három db. van ezekből és egy negyedik is készül), ki tudja miért... :) Ezzel együtt ugyanazt gondolom amit Viktor. A stílus nem számít. Csak a hatás és a végeredmény számít. Bizonyára gondolkodni fogok és összerakok majd más stílusú akikat is.
 
Én az "erdős" kompozicióra szavaztam volna de nem tudtam :) így a mizube-ra szavaztam, bár az iwagumira kellet volna :D
 
Még csak most tanulok, olvasok. De az iwagumi az ami megfogott, berántott. Így arra ment a voks. :)
Ez a stílus az egyszerű, minimál, mégis stílusos. Nr.1
 
Tanulási célzattal nézegetem a naplókat. Eddig a legjobban tetsző akváiumok Ryoboku vagy iwagumi stílusúak voltak. Ha a kettő közül választanom kell, a Ryoboku felé billen a mérleg - valahogy annyira természet-szerűek ezek nekem. Vagy lehet, hogy a természetben is az ilyen jellegű környezetet szeretem igazán? Mindenesetre erre ment a voks.
 
Back
Oldal tetejére