• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CITII AQUA Led-lámpa

Leírás alapján - ár/érték figyelembe vételével - Te jónak találod a lámpát?

  • Nem rossz, de ennyit nem adnék egy bizonytalan hátterű lámpáért

    Votes: 0 0.0%
  • Nem, mert Drága/Ronda/Gyenge/Kamu...

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    2
  • Poll closed .

Jopet

Kertész bálvány
Gondoltam, nyitok egy topikot ázsiai barátunk - Mr. Lion Law - LED lámpáinak. Néhány külföldi fórumon már zajlanak eszmecserék a termékeiről, de igazán hasznos információkat még nem találtam hosszabb távú tapasztalatokról.
Egy régebbi modellre hónapokkal ezelőtt bukkantam rá, de abban még nem láttam meg a professzionális minőséget, így nem is nagyon kerestem utána. Az újabb LDP széria viszont felkeltette a figyelmemet, a továbbiakban az összefoglaló erről a növényes ledvilágításról fog szólni.

Nyitottam egy egyhetes szavazást arra az esetre, ha nincs hozzáfűznivalótok, de véleményeznétek a terméket.

A topik nyitásával az a célom, hátha többen is utánanéztek és hasznos infókra bukkantok, amikről itt lehetne magyar nyelven is diskurálni. Ha valaki bevállalna egy nagyobb teljesítményű verziót (rendelésre) és megosztaná a tapasztalatait, egyértelműen az lenne a leghasznosabb a fórum közösség számára.
Nekem jelen pillanatban nem igazán van szükségem új lámpára, de a közeljövőben elképzelhető, hogy beruházok egy kisebb méretű alap modellre kiegészítők nélkül, hiszen ennek ára (is) eléggé barátinak mondható.

Ha már az árat említettem: találataim szerint az LDP széria - legkisebb - 300-as lámpája 57 $ áron elérhető, a legnagyobb 2000-es modell 309 $-os árával szemben (ne feledjük, hogy ezen felül még ÁFA kötelezettségünk van). A lenti fotók egyikén az LDP-900 modell méretei és technikai adatai láthatók, melynek ára jelenleg 152 $. A szállítás díjmentesen biztosított az értékesebb modellek esetében akár 7 munkanapon belül is.

A tápegység része a csomagnak és elvileg minőségi MeanWell darabokról van szó, melyhez teljesítmény függvényében külön - aktív hűtéssel ellátott - dobozt is kapunk. A táp elektromos csatlakozója szintén választható. Választható külön távirányító illetve vezérlőegység is a lámpák mellé - természetesen felárral, mely szintén nem tűnik érvágásnak.

A vezérlés és kapcsolhatóság két csatornára van bontva. Az egyik a nagy teljesítményű 6500K fehér, a másik a típusonként eltérő darabszámú kék és piros ledeké. A gyártó igény szerint vállalja a lámpákba épített ledek sztenderd darabszámának variálását is csekély felár ellenében. (Felárért más jellegű módosítások is elérhetők) A közzé tett adatok a ledek teljesítményéről abszolút hihetőnek és reálisnak tűnnek. Sztenderd méretű akváriumok 40-90 lm/liter fényáram érhető el a megfelelő méretű lámpákkal.
Youtube-on találhatók videók a ledek cserélhetőségéről is - ha valamelyikük kiégne.

Az összeszerelés minősége szintén igényesnek tűnik. Bár a ház formatervezése nincs túlbonyolítva, az anyagminőség és dizájn is tetszetős. A lámpa elhelyezéséhez fém állítható talpakat kapunk, mely - ha nem is a legszebb megoldás - funkcióját valószínűleg tökéletesen ellátja és része az alapcsomagnak.

Hasznos infókkal szolgáló fotók:

Aluln%2525C3%2525A9zet%252520t%2525C3%2525A1voli.jpg

2%252520Channels.jpg

Panel%252520k%2525C3%2525B6zeli.jpg

Ultra%252520Booster.jpg

Aluminium%252520Cover.jpg

Dimensions.jpg

T%2525C3%2525A1p%2525201.jpg

T%2525C3%2525A1p%2525202.jpg

Controller%2525201.jpg

Controller%2525202.jpg


Jöhetnek a vélemények :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Nagyon jól néz ki ,szépen kialakított lámpás,de hát a puding próbája az evés.Kíváncsi lennék egy akvárium fölött hogy produkál.
 
6400 lumen nem túl sok.
A fenti 90 centi széles lámpa például egy szabvány 90x45x45 182 literes akvárium fölött csak 35 lumen/litert ad ki. Ez karcsú, legalább 60 lumen/liter kellene. 2 darabot meg nem túl esztétikusan lehet elhelyezni az akvárium felett. Az árnövelő hatásról nem is beszélve.
 
6400 lumen nem túl sok.
A fenti 90 centi széles lámpa például egy szabvány 90x45x45 182 literes akvárium fölött csak 35 lumen/litert ad ki. Ez karcsú, legalább 60 lumen/liter kellene. 2 darabot meg nem túl esztétikusan lehet elhelyezni az akvárium felett. Az árnövelő hatásról nem is beszélve.

Bizony. 4x39w Osram 865-ös cső 11400 lument tud leadni körben, egy jobb reflektor ennek nagy részét vissza is veri az akváriumba.
 
6400 lumen nem túl sok.
A fenti 90 centi széles lámpa például egy szabvány 90x45x45 182 literes akvárium fölött csak 35 lumen/litert ad ki. Ez karcsú, legalább 60 lumen/liter kellene. 2 darabot meg nem túl esztétikusan lehet elhelyezni az akvárium felett. Az árnövelő hatásról nem is beszélve.
Ezzel én is számoltam. Persze a 2 db egyértelműen kilőve. Kisebb méretű modelleknél nagyobb a lumen/liter szám sztenderd méretű akváriumok esetén. A 600-asnál pl. 4100 + 1800 lm, ahol egy sztenderd 60x30x30-ra 75 lm/liter ill. 109 lm/liter jön ki, mivel:
A piros és kék ledek teljesítményét nem számítjuk bele a lumen számba? Az én gondolatmenetem szerint ha szélesebb spektrumú - egyféle - fényforrás (akár led) lenne benne, akkor is számolnánk ezzel az értékkel, csak akkor kevesebb lenne a lumen/watt érték. Tehát ezeket össze kell adnunk, nem? A 9300 már jóval szebben hangzik, mint a 6400.. Persze pont ezért lenne jó megnézni a hatását egy akvárium fölött.
Sajnos visszajelzéseket eddig csak olyanokat találtam, hogy "szépen növekszenek alatta a növényeim" és hasonlók. Lehet Hydro Japant tart az illető :D
 
A magam részéről az RG csatornát nem, vagy csak kis mértékben használnám. Ugyanis szép rózsaszín színe van a kettőnek együtt, pont mint a növényes fénycsöveknek. Ez ugyan ízlés kérdése, de én behányok tőlük. Ha benne lenne a B csatorna is, tehát RGB ledekkel lehetne színeket keverni pluszban, akkor már bizony lehetne számolni velük.
 
Ha benne lenne a B csatorna is
Gondolom, itt a G-re gondoltál. Mint minden jóra való férfi :) Szerintem ezen nem múlik a dolog, mert elvileg 10$ (vagy ki tuddja meddig ér az UP) felárért a gyártó tetszés szerint variálja nekünk a ledeket. Így akár a teljesítménynövelés is elvárható, bár akkor gondolom a tápot stb. is hozzá kell igazítani.
Customize.jpg

(a contact-ot én húztam ki)
Alap esetben a ledek teljesítménye - a megadott paraméterek alapján - jónak tűnik. Kérdés innentől a darabszám és hűtés, nem?
Mondjuk a hozzá kérhető vezérlő is csak két csatornás, de biztos jó hozzá másik is..
 
Gondolom, itt a G-re gondoltál.
Igen, arra. Úgy látszik elfáradtam, pedig még csak hétfő van.
A hűtés bizony nagyon kritikus kérdés a LED technológiánál. Egy túlhajtott növényesben, mondjuk maxon pörgetve az RGB ledeket (ez ugye fehér fényt ad) már jelentős többlet hővel kell számolni. Elég vékonyka az a ház, én félek tőle, hogy nem bír el hosszú távon a plusz hővel.
 
93917d1436470386-citii-ldp-800-pantalla-led-imageuploadedbytapatalk1436481773.526701.jpg


Neten vadászott fotó. Annyival lettünk okosabbak, hogy a fehér led chip 5630-as, a piros-kék pedig 5050.
 
Szerintem senki nem meri egyelőre megugrani a dolgot. Én bevállalnám, de sajnos mire felfedeztem, már minden alkatrészt beszereztem a DIY led lámpámhoz. Talán legközelebb...
 
Ma vettem észre ezt a témát. Szerintem nem a profi és sokkal drágább lámpákhoz kellene hasonlítani, hiszen ha nem is olyan jó, de olcsóbb, akkor nem összemérhető.

Viszont nekem nagyon tetszik, de kimondottan DIY szempontból. Az ára és teljesítménye, valamint a kinézete nagyon is összemérhető azzal, amit magunk tudunk építeni. Annál azért sokkal pöpecebb! Akár ha kérésre, vagy utólagos alakítással még egy zöld csatornát is kap, akkor egy nagyon jó kiindulási alap egy saját pl. arduinos vezérlőhöz. Vagy akármi ilyesmi játékhoz, aminek egy értelmes és ízléses kinézetű végeredménye lehet. Momentán én sem gondolkozok olyan projekben, amihez kellene, de megjegyzem magamnak, hogy van ilyen is. Köszi, hogy bedobtad ide!
 
Én is ezen gondolkodom, már rajta van az ujjam a vásárláson, de mégsem merem megnyomni :) valaki esetleg azóta kipróbálta??
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére