• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Szellemtanya V2

Hát nem tegnap volt az utolsó bejegyzésem :) Persze a fórumot aktívan olvasom, de valahogy nem volt kedvem naplózni. A legfőbb ok talán az, hogy nem tudtam eldönteni, hogy szétszedjem-e az akvát és építsek újat, vagy maradjon. Jelenleg még üzemel és most úgy vagyok vele, hogy teljes rescape nem is lesz, inkább csak alakítgatom. A legnagyobb problémám továbbra is a mohával folytatott szüntelen küzdelem. Szerintem havonta legalább 2 maréknyi kijön az akvából :oops:. Még a felső részekkel nem is lenne gond, de az alsó rétegekben baromi macerás karbantartani. Volt, hogy fél órán át, szálanként húzgáltam ki, hogy úgy nézzen ki az összkép ahogy szeretném. Na de mindegy. Jelenleg az a terv, hogy teljesen megszabadulok a mohától és a helyére valami könnyebben kezelhető kerül. Van pár ötletem, de még nem döntöttem el.

A technika nem változott, a tápozással variáltam egy kicsit, mert volt egy szőralga bummom az anubiasokon. Még azt is mondanám, hogy tetszett a mélyzöld színe, szép egységesen lepte el a leveleket, de közelről azért randa volt. Radikális módszert nem akartam, ezért egy időre zéróra váltottam a gyári ajánlás szerint, a világítás 1 órával rövidebb lett és excel is ment naponta. Mára nincs szőr, csak egy-két helyen ha nagyítóval nézem, ellenben némi hiánytünet jelentkezett a leveleken. Vissza is álltam complete tápra, a világítás is 7 óra ismét. Az új levelek már régi fényükben ragyognak.

Az utolsó bejegyzésem után nem sokkal, egy csapat red sakura is érkezett, gondoltam egy próbát megér. Nem igazán igazítottam semmit a garnéla tartáshoz, de úgy szaporodnak, mint a gomba :) Szeretem nézni amikor bekerül a táp és megindulnak, mint a kis zombik :D Fogalmam sincs mennyien lehetnek, de mindig van minden korosztályból. Nem is szelektálok, kifejezetten érdekesek a színhibás példányok is. Egyetlen problémám velük, hogy rendesen összekeverték a dekor homokot a garnéla aljzattal :rolleyes:

Na de mára ennyi szöveg elég is, jöjjenek a képek:


IMG_0672.JPG

IMG_0654.JPG

IMG_0660.JPG

IMG_0650.JPG

IMG_0670.JPG

Ma ennyi voltam, köszi, hogy benéztél! :)
 
Egy utolsó képpel zárom ezt a naplót, mert rescape lett. Bár gondosan megterveztem előre mindent, nem volt zökkenőmentes a dolog, de ezt majd talán egy új naplóba leírom :)

Kb ez volt az utolsó állapot:

IMG_0838.JPG

Köszönöm az eddigi figyelmet, talán lesz új napló :)

Megkérnék egy admint @inadsz , hogy tegye át a befejezett akváriumok közé. Köszönöm!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére