• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech: Kavicsos-kvarchomok növénnyel-táppal menni fog?

Köszi srácok, de közben elfogadtam a sorsot és annyi jót olvastam itt az Amazonia-ról, hogy inkább veszem azt.
Mondjuk JBL Aquabasis+ megy alá.. azért ez így is 5x jobb lesz, mint a mostani kavicsos
 
Még nem próbáltam, de olvastam, hogy volt aki kísérletezett vele. Árban kb. Manado, de az egyéb jellemzői? Bocs az OFF-ért Roskó.

Én is csak mint alternatíva hallottam róla, de jókat írnak. Nincs benne tápanyag, de ugyanúgy aktív agyagos aljzat.
 
Köszi srácok, de közben elfogadtam a sorsot és annyi jót olvastam itt az Amazonia-ról, hogy inkább veszem azt.
Mondjuk JBL Aquabasis+ megy alá.. azért ez így is 5x jobb lesz, mint a mostani kavicsos
Amazonia light? En is nagyon sokat olvastam es sokaig amazoniat szerettem volna, de azt olvastam, hogy nagy algabummot kepes az elejen csinalni szemben az amazonia lighttal.

  • "Csökkentett tápanyagtartalomnak köszönhetően az akvárium bejáratási időszaka alatt kevesebb algásodás várható, könnyebb a bejáratás."(GA)
Low technel lehet, hogy jobb valasztas.
(De ne hallgass ram. Buta kezdo vagyok)
 
Köszi srácok, de közben elfogadtam a sorsot és annyi jót olvastam itt az Amazonia-ról, hogy inkább veszem azt.
Mondjuk JBL Aquabasis+ megy alá.. azért ez így is 5x jobb lesz, mint a mostani kavicsos
Én is így kezdtem... a mostani setupban meg már Power Sand került alá. Egyébként szerintem is lehet növényeket nevelni kvarchomokban is, ha van alatta elég táptalaj. Csak jó vastag fedőréteg kell. Az első berendezésnél a 3D háttér miatt szívtam sokat, nem tudom, hogy anélkül milyen lett volna, de jó 1 évig úgy is szép volt. Én elsősorban azért váltottam növényi talajra, mert sötét színűt akartam, ami nem bazalt. A precíz karbantartás (mulmozás) egyik esetben sem kerülhető meg. Aztán ott vannak az árak is, amik jelentősen közbeszólnak, de most már széles a választék, nem kell feltétlenül ADA.
 
Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt!
Tulajdonképp a hipotézist, hogy "menni fog-e kvarchomokban" megválaszoltuk, hogy igen, csak közben rájöttem, hogy "de minek?" :)

Úgyhogy beficcent az Amazonia, alá meg a JBL Aquabasis, oszt jónapot növénykék! Most pihentetem, kezelgetem két hétig, aztán ha minden oké, jön bele pár neon kezdésnek...nameg a takarítóbrigád

A topikot ezennel elhagyom :)))
 
Egyébként szerintem is lehet növényeket nevelni kvarchomokban is, ha van alatta elég táptalaj. Csak jó vastag fedőréteg kell.
Én csak annyit mondanék hogy nálam a nagyban a parvula 1 cm homokban terjeszkedik mint a bolond gomba, és alatta semmi más talaj nincs. A kicsiben meg a HC 2 cm homokban terjeszkedik, szintén táptalaj nélkül.
 
Én csak annyit mondanék hogy nálam a nagyban a parvula 1 cm homokban terjeszkedik mint a bolond gomba, és alatta semmi más talaj nincs. A kicsiben meg a HC 2 cm homokban terjeszkedik, szintén táptalaj nélkül.

Low-Techben? Sajna ami működik CO2 adagolt Estimative Index szerint tápozott akváriumban, az Low Tech esetén sanszos, hogy földbe áll.
 
Utoljára módosított:
Én csak annyit mondanék hogy nálam a nagyban a parvula 1 cm homokban terjeszkedik mint a bolond gomba, és alatta semmi más talaj nincs. A kicsiben meg a HC 2 cm homokban terjeszkedik, szintén táptalaj nélkül.
Low-Techben? Sajna ami működik CO2 adagolt Estimative Index szerint tápozott akváriumban, az Low Tech esetén sanszos, hogy földbe áll.

Egy HC-t megnézném, hogy közelekedik homokban, low techben :D A csiga lekörözné... :D
 
Back
Oldal tetejére