• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-Tech Cube (125 L)

isujjj

Főkertész
Elindítom második akváriumomat. Csak olyan dolgokat használtam fel hozzá, amik eddigi akvarisztikai pályafutásomból megmaradtak, és amiket a nagy aksitól örökölt.

Adatok:

Akvárium: 50x50x50 cm
Világítás: DIY tető, 2x18W T8 10000K
Szűrés: Evolution 2212 vagy Jbl Cristalprofi e700 (ezt még nem döntöttem el)
Aljzat: JBL Manado és kvarchomok

Egy kép a hardscape-ről: (bocsi a koszos üvegért)
7668861098_494ff2d872_c.jpg
 
Szia!

Növényeket mit tervezel bele (kicsit kevésnek érzem a fényt az 50cm-es magassághoz)?
Hová kerül a Manadó (vagy keverni akarod a homokkal)?

Minden esetre kíváncsian várom a folytatást!

A.ttila
 
Sziasztok

Kicsit alakítottam a hardscapen. Manado került még bele és 2 fa. Az elrendezéssel kapcsolatban minden kritikát, javaslatot szívesen veszek.
Csináltam egy próbatöltést is. A háttérrel gondban vagyok. Az akvárium hátfalára kövek voltak ragasztva fekete szilikonnal és csúnya maradt miután leszedtem, ezért muszáj olyan hátteret kitalálnom ami vízálló és belül tudom elhelyezni. Ötlet?

Képek:
7929966026_30d66c0594_c.jpg


7929959704_c7e68f4b45_c.jpg
 
A baj csak az lesz vele, hogy a talaj rá fog mászni a homokra és a végén totál elfedi.. :confused:
 
Szia!

Pengével próbáltad leszedni a szilikont? Ha sehogy se jönne le, akkor megnézném egy fekete háttérel, legalább eltakarja a ragasztót is.
 
Próbáltam pengével, de nem lehet maradéktalanul leszedni, minden kő egyesével volt odaragasztva és rengeteg ragasztó van rajta.
 
Majdnem nagyon jó, a dekorhomok közepére dobott fa nem tetszik, nem természetes. A lefolyt talajt pedig meg kéne valamivel tartani, mert le fog csúszni. Ez a háttér viszont nagyon elcsúnyítja ezt a jó berendezést.
 
A scape nagyon tetszik, kár hogy utópisztikus a talajok használata :) Nálam a 3-4cm-es manado domb is eltűnt fél év alatt.
A világítótesteket én inkább cserélném valami kompakt fénycsőre, mondjuk 2db 24wattosra! A kövek nagyon szépek! Hajrá!
 
Ha nem akarsz sokat költeni a talajok elválasztására, akkor a bonbonos doboz tetejét, az átlátszó műanyagot, simán tudod ilyen célokra is felhasználni, és még finom is a töltelék. :D
 
Back
Oldal tetejére