• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Lonely Carmona

Zuzmi

Mágus
Sziasztok,

Lehet őrültség, de majd kiderül...

Történt ugyanis, hogy vettem egy 60*30*16-os akit mindenestül ( köszönet @Cs. Géza ), de földhöz vágtam, na nem dirket a vele kapott szűrőt...Miután megbírkóztam a kezdeti agyvérzéssel, átszerveztem az életünket itthon.
Az aki kapott egy kis díszt. Már régóta agyalok ezen, és most ki kellett próbálnom.
Adatok.: Lávakő, Virágföld, Bonsai Talaj, ADA Amazonia, JBL világos homok.
A dombtető kapott egy Carmona Macrophyllat (by Marczika bonsaiszat). Jövőhéten pedig a domboldal emers növényvilágot fog kapni. A Wabijaim, miután a kiállításról visszatérnek úgyis megérnek egy ritkításra, és ide szánom a felesleget. Minimális vizet tervezek az aljába, ahol bucék és mohák kapnak helyet.
Fogadjátok szeretettel!20180826_132905.jpg 20180826_132918.jpg
 
Utoljára módosított:
Gekko viszont kis vizet sem szeret, nem igaz?
Ezt cáfolnám. :D Nem saját kép,de az enyémek is fürdőztek, amikor bejöttek a nagy melegek.
male_leopard_gecko_1493698091_d23e2030.jpg
De például rákot lehetne bele tenni, az a kicsi vizet szereti. :whistle:

Nem tudom mennyi talaj, és mennyi lávakő van a domb alatt, de ha az emelést csak a kövekkel csináltad, akkor talán olyan nagyon sok víz nem juthat fel a bonsai gyökereihez, hogy kirohassza. Lehet, hogy nem fogod kibírni, hogy ne töltsd meg vízzel. :p
34673586_524497164697948_537748923574386688_n.jpg f022c9a8bbfe5823a0778e1c5fc571de.jpg
 
Ezt cáfolnám. :D Nem saját kép,de az enyémek is fürdőztek, amikor bejöttek a nagy melegek.
View attachment 61988
De például rákot lehetne bele tenni, az a kicsi vizet szereti. :whistle:

Nem tudom mennyi talaj, és mennyi lávakő van a domb alatt, de ha az emelést csak a kövekkel csináltad, akkor talán olyan nagyon sok víz nem juthat fel a bonsai gyökereihez, hogy kirohassza. Lehet, hogy nem fogod kibírni, hogy ne töltsd meg vízzel. :p
View attachment 61989 View attachment 61990
Nem tagadom, hogy pont ez a masodik kep tetszett meg nekem is. Ma meg talaltam egy kis infot is rola. Ha minden igaz 2014-es osszeallitas.Screenshot_20180828-201543_Pinterest.jpg
 
Sziasztok.
Kapott meg egy keves novenyket a domboldal. Bucekat, cryptocoryne lutea hobbitot ( Dani mondta a GAban, hogy meg jokor hoztam el mert ezt is beszunteti a dennerle:mad:), riccardia, montecarlo, limnophila hippuridoides, staurogyne, anubias, es @tsokee -eknak hala egy csomo uszonovenyke kerult a vizre. Remelem mindenki teszi a dolgat szepen. Kicsit fonnyadoznak, de kitartoan sprickolom oket.
Igen kapott egy kis akasztos szurot. Megtomtem matrixal. Megnezzuk mit tud.
20180902_181000.jpg
 
Back
Oldal tetejére