• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED világítás

Kornél

Nézelődő
Megjött az a301-esem, a 30-as nanohoz, kb fele annyi idő alatt mint írták. (Ali-ról) Szeretnèm kicserélni a ledszalagot 5730-as cri95-ösre, 2sor hideg (6500k)fehérrel nincs gond, viszont a 4500k ,,természetes” fehér nem kapható, vagy csak 5m-eres kiszerelésben. Van esetleg valakinek egy eladó 30-40centis darabja? Vagy ha helyette piros ledet rakok? A 2x30centi 5730-as cri95 viszont lehet kevés lesz mivel a méteresre írnak 2550lument, ez így kb 1500lumen de dimmelni is kéne. Tud valaki segíteni, mi lenne a jó megoldás?
Helló, itt van nekik raktáron UNILED.AT, csak az a kérdés, hogy postáznak e külföldre is. Bécsben van az üzlet nekik. :)

Jopet

Legenda
milyen vastag (0,25 - 0,3 - 0,5...
Ez mi? Kábel vastagsága? 16 Amperig elég a 1,5-es kábel. Vagy lámpatest szélessége? Fedje le minél jobban az akvát (de a világítás szögének függvényében se menjen túl sok fény "kárba"), ugyanakkor ne legyen útban sem a lámpa. Vagy?
be kell e kötni két oldalról, vagy elég csak egyről
Ha 70 cm-enként megtáplálod (párhuzamos kötés), akkor elég egyoldalról. Ha sorba kötöd őket (3,5 méter), akkor tápláld meg mindkét végén.
hány órát világítson és hány százalékon egy 100 l akva felett
Ledek élettartama miatt max 80%-on használd tartósan. De hogy mennyi fény kell, az a ledszalagok fényerejétől függ.
Világítás napi ciklusa 8 óra legyen, vagy óvatosságból ennél kevesebb (min. 6 óra).

Kornél

Nézelődő
Ez mi? Kábel vastagsága? 16 Amperig elég a 1,5-es kábel. Vagy lámpatest szélessége? Fedje le minél jobban az akvát (de a világítás szögének függvényében se menjen túl sok fény "kárba"), ugyanakkor ne legyen útban sem a lámpa. Vagy?

Szia. Igen, kábel vastatgágra gondoltam. Párhuzamosan lesz bekotve TC420 ra. Valami ilyen kábelon gondolkodom, csak nem tudom, milyen vastag legyen az ér benne.
A LED szalagok tipusa :
Válaszodat előre is köszönöm.

Jopet

Legenda
1,5 A/m, tehát 1,05 A/0,7m a fenti ledszalag áramfelvétele maxon.
A 0,35-ös vezeték max terhelhetősége 1,1 A. Ezért én úgy gondolom, hogy a 0,35-ös is még pont jó, a 0,5-ös meg bőven jó (ha jól értelmezem, ilyen keresztmetszetű kábelekből áll a linkelt vezeték). De nem vagyok elektromos szakember!

Kornél

Nézelődő
1,5 A/m, tehát 1,05 A/0,7m a fenti ledszalag áramfelvétele maxon.
A 0,35-ös vezeték max terhelhetősége 1,1 A. Ezért én úgy gondolom, hogy a 0,35-ös is még pont jó, a 0,5-ös meg bőven jó (ha jól értelmezem, ilyen keresztmetszetű kábelekből áll a linkelt vezeték). De nem vagyok elektromos szakember!
Igen, így van. Köszi az infót

cs_z_

Kertész tanonc
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem a LED szalag bekötésével kapcsolatban. Tehát, van 5 db szalag 70cm, 2 pólus, azaz 10 eres kábel. Keresgéltem, de nem tudom mi lenne a jó, milyen vastag (0,25 - 0,3 - 0,5...) meg hogy be kell e kötni két oldalról, vagy elég csak egyről. Na meg a másik dolog, hogy hány órát világítson és hány százalékon egy 100 l akva felett, nem túlzsúfolt növényzettel. Előre is köszi a válaszokat.
Szia,
Nekem egy méteres szalag egy oldalról van táplálva,és tökéletes.
Hogy meddig kell világítani, szerintem ahhoz kellene tudni,hogy hány lument ad le összesen. Azt olvastam valahol, lowtechben 30-60 lumen/liter-t kell belőni.

Oldal tetejére