• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Akkor az a számitás amit Victor említett (50 lumen /liter)az volna a helytállóbb inkább?mert akkor az 7500 lumen fénymennyiség.Te viszont már a 5000-et is sokallod.Én arra lennék kiváncsi mennyi lumen kell ledekkel számolva ,a 150-literes fölé?Inkább ugy kérdezem,akkor hogy 4000 lumen elégséges egy ekkora akva fölé?
Ha ezt a mostani fényedet emelni szeretnéd, akkor szerintem elég, ha megcélzod az 5000 lument. Persze kérdés, milyen mély a vized. Mély vízoszlopnál - úgy érzem - még sok az előnye a csöveknek.
 
Akkor az a számitás amit Victor említett (50 lumen /liter)az volna a helytállóbb inkább?mert akkor az 7500 lumen fénymennyiség.Te viszont már a 5000-et is sokallod.Én arra lennék kiváncsi mennyi lumen kell ledekkel számolva ,a 150-literes fölé?Inkább ugy kérdezem,akkor hogy 4000 lumen elégséges egy ekkora akva fölé?


Szia!
Nézd meg tibicuk akváriumát, kicsit fentebb le is írta az ő világítását.
A probléma itt az, hogy a ledek kisebb szögben sugározzák ki a fényt, mint a fénycsövek, így nem lesz azonos az akváriumba jutó fénymennyiség, hiába ugyanannyi a fényáram. Ezért elég ledből kevesebb. A tutit szerintem senki nem fogja itt neked leírni;), kísérletre fel!
 
Ha ezt a mostani fényedet emelni szeretnéd, akkor szerintem elég, ha megcélzod az 5000 lument. Persze kérdés, milyen mély a vized. Mély vízoszlopnál - úgy érzem - még sok az előnye a csöveknek.

40 cm-es a vízoszlop,a pilács 20 cm-re van felette
 
A tutit szerintem senki nem fogja itt neked leírni, kísérletre fel!
Az ezzel a bajom ,hogy kisérletezéshez egy picit drága móka a cree-s power led.Természetesen értem mire gondolsz,és valszínűleg igy is ugy is ez lesz ,mert 20 db led csak 60w ahogy Victor is irta fentebb .Talán lehetséges egy picit költséget csökkenteni ,persze a kezdeti ledvásárlást azt nem is említem;):)

Filózgatok a világítás módosításán ,mondom ezt azért mert a 4*18 t8 talán kevés a 150 literhez szép hc gyep képzéséhez(0,5w/liter igy ,az kevés neki nem?)
 
40 cm-es a vízoszlop,a pilács 20 cm-re van felette

A 40cm nem sok, de a 20cm az fix? Mivel a led nem fogja felforralni a vizedet, a sugárzási szögből számítsd ki, hol lesz egybefüggő a világított terület, és ereszd lejjebb. Bőven. Ha lehet. :)
 
A 40cm nem sok, de a 20cm az fix? Mivel a led nem fogja felforralni a vizedet, a sugárzási szögből számítsd ki, hol lesz egybefüggő a világított terület, és ereszd lejjebb. Bőven. Ha lehet. :)

A világítást tudom lefelé állitani ahogyan csak én szeretném ,láncon lóg;)
 
Akkor az a számitás amit Victor említett (50 lumen /liter)az volna a helytállóbb inkább?mert akkor az 7500 lumen fénymennyiség.Te viszont már a 5000-et is sokallod.Én arra lennék kiváncsi mennyi lumen kell ledekkel számolva ,a 150-literes fölé?Inkább ugy kérdezem,akkor hogy 4000 lumen elégséges egy ekkora akva fölé?

Helló!
Remélem tudok segíteni.
Saját tapasztalatból annyit tudok a témához hozzáfűzni, hogy 20 lumen/ l min. kell egy növényes aki bevilágításához. Én magam inkább túltervezem a fényerőt és a rendszerbe beteszek egy dimmert is. A 150l -re 4000 lumen sztem elég, (26 lumen/l) de én inkább tennék bele még ledet, meg persze dimmert is. Fontos tényező a vízoszlop magassága és a mederalj színe. 50-60 cm-ig én 5630 cw vel gyártok lámpát, ettől mélyebbre projektorozni kell. A legjobb aljzat led világításhoz egy világos színösszetételű alj. Ugyanazzal a fényerővel egy sötét vagy fekete aljzat szabályszerűen elnyeli a fényt. A legjobb a fehér kvarchomok fénytechnikai szempontból.
Üdv
 
Helló!
Remélem tudok segíteni.
Saját tapasztalatból annyit tudok a témához hozzáfűzni, hogy 20 lumen/ l min. kell egy növényes aki bevilágításához.

Tropica mostanság kibővítette az infogyűjteményét. A témához kapcsolódik:
Tropica Aquarium Plants - Lys over akvariet

20lumen / literrel max a legigénytelenebb növények mennek. Easy kategória
25-50 a közepes
50 felett az igényesebbek (a fórumon ezekből az akikból van a legtöbb. CO2 sok fény stb)

És mindehhez tegyük hozzá, hogy a Tropica általában szerényen méri a számokat. A valóság ennél több is lehet.
Érdemes a felső számokat venni, különben sok meglepetés érhet. Így az advanced valahol 70-80 lumen / liter körül lehet és felette (pl szuper vörös stemek stb - ATI lámpával azonos mértékű teljesítmény)
 
Helló!
Remélem tudok segíteni.
Saját tapasztalatból annyit tudok a témához hozzáfűzni, hogy 20 lumen/ l min. kell egy növényes aki bevilágításához. Én magam inkább túltervezem a fényerőt és a rendszerbe beteszek egy dimmert is. A 150l -re 4000 lumen sztem elég, (26 lumen/l) de én inkább tennék bele még ledet, meg persze dimmert is. Fontos tényező a vízoszlop magassága és a mederalj színe. 50-60 cm-ig én 5630 cw vel gyártok lámpát, ettől mélyebbre projektorozni kell. A legjobb aljzat led világításhoz egy világos színösszetételű alj. Ugyanazzal a fényerővel egy sötét vagy fekete aljzat szabályszerűen elnyeli a fényt. A legjobb a fehér kvarchomok fénytechnikai szempontból.
Üdv

Szia ,köszönöm a véleményed,az a helyzet áll fenn ,hogy az aljzat adott (sötét színű Aquatic Nature Pro Soil),ezt bolygatni nem akarom ,meg nem is fogom.Ebből kell kiindulni valamerre.40 cm-es vízoszlopom van és 150 lityis az aki .Ha tudsz bővebben informálni ,kérlek irj egy pü-et ha nem gond .Eléggé valószínű hogy kevés a leendő 72w fényem ,mert nem akarnak a növények bubizni .Ezért is ,no meg költségkíméletesség miatt is váltanék ledvilágításra,az már csak hab a tortán ,hogy egyenletesebb lenne a fény szóródása,mostani fénycsöveim rövidek és nem világítják be teljesen az akit.Üdv.
 
20lumen / literrel max a legigénytelenebb növények mennek. Easy kategória 25-50 a közepes 50 felett az igényesebbek (a fórumon ezekből az akikból van a legtöbb. CO2 sok fény stb)
Ennyi lumennel számolva akkor viszont nem elég a 4000 lumen ,ennyivel már 7500 lumen-re jön ki az érték.Viktor is kb.ennyit irt elöbb azt hiszem(nem olvastam vissza:))
 
Szia ,köszönöm a véleményed,az a helyzet áll fenn ,hogy az aljzat adott (sötét színű Aquatic Nature Pro Soil),ezt bolygatni nem akarom ,meg nem is fogom.Ebből kell kiindulni valamerre.40 cm-es vízoszlopom van és 150 lityis az aki .Ha tudsz bővebben informálni ,kérlek irj egy pü-et ha nem gond .Eléggé valószínű hogy kevés a leendő 72w fényem ,mert nem akarnak a növények bubizni .Ezért is ,no meg költségkíméletesség miatt is váltanék ledvilágításra,az már csak hab a tortán ,hogy egyenletesebb lenne a fény szóródása,mostani fénycsöveim rövidek és nem világítják be teljesen az akit.Üdv.
Hello
Mivel friss reg. vagyok ezért nem megy a püm. Írj konkrét aki méretet és kalkulálok egy megvalósítható fénymennyiséget az akidra, szem előtt tartva a sötét alapot.
üdv
 
Hello
Mivel friss reg. vagyok ezért nem megy a püm. Írj konkrét aki méretet és kalkulálok egy megvalósítható fénymennyiséget az akidra, szem előtt tartva a sötét alapot.
üdv

Oksa.98*35*45 a mérete az akinak ,38-40 cm-es vízoszloppal .
 
Pls privátban a továbbiakat. A topik maradjon informális és ne üzleti jellegű.
Utóbbi egyébként sem engedélyezett a fórumon.

1.ledtechniker még nem tud privátot írni,sajna:(
2.szerintem a kérdésem pontosan hogy informális volt,és nem üzleti jellegű
3.másfelől ,ha te mégis az utóbbinak érzed ,akkor ne haragudj,elnézést kérek,szánom-bánom,sajnálom ,tényleg csak érdeklődés szinten kérdeztem meg a dolgot:)
 
1.ledtechniker még nem tud privátot írni,sajna:(
2.szerintem a kérdésem pontosan hogy informális volt,és nem üzleti jellegű
3.másfelől ,ha te mégis az utóbbinak érzed ,akkor ne haragudj,elnézést kérek,szánom-bánom,sajnálom ,tényleg csak érdeklődés szinten kérdeztem meg a dolgot:)

Dobd el neki az elethetoseged privatban. privatot olvasni tud csak irni nem
 
Tropica mostanság kibővítette az infogyűjteményét. A témához kapcsolódik:
Tropica Aquarium Plants - Lys over akvariet

20lumen / literrel max a legigénytelenebb növények mennek. Easy kategória
25-50 a közepes
50 felett az igényesebbek (a fórumon ezekből az akikból van a legtöbb. CO2 sok fény stb)

És mindehhez tegyük hozzá, hogy a Tropica általában szerényen méri a számokat. A valóság ennél több is lehet.
Érdemes a felső számokat venni, különben sok meglepetés érhet. Így az advanced valahol 70-80 lumen / liter körül lehet és felette (pl szuper vörös stemek stb - ATI lámpával azonos mértékű teljesítmény)

Viktor, van esetleg ilyen kiindulási számod wabihoz is? csak úgy sacc per kb. (Végig néztem a HAC wabik fényeit, de akkora a szórás, hogy nem lettem okosabb.)
 
Viktor, van esetleg ilyen kiindulási számod wabihoz is? csak úgy sacc per kb. (Végig néztem a HAC wabik fényeit, de akkora a szórás, hogy nem lettem okosabb.)

Amíg akváriumoknál ez a bűvös 1W/L teljesítmény a felső határ (T5 esetén vagy a fenti lumenek kb irányadók LED-nél) addig Wabinál innen indul a használható fény.
Emers módban sokkal több fény kell.

A bolti emers kert fölött 150W HQI tolja a fényt. kb 25cm-re! Sokkal szebb minden alatta. Szép kompakt formájúak lesznek a növények és nincs árnyékos rész miatti elhalás.
Nem véletlen, hogy az ADA aki elkezdte népszerűsíteni ezt a fajta növényezést, 70W HQI-t ajánl alapból a wabi táljai fölé.

De a LED vonalon maradva itt az új ADA Aqua Sky, ami direkt emers cuccokhoz van. (Waterfall, Wabi stb)
ADA AQUASKY 301 - 30cm LED lámpa - Wabi Kusa most csak 41500 Ft -
A LED kb 15cm-vel van a víz felszín felett (viszonylag közel van) és innen világítod ezzel a lámpással, ami elég erős LED vonalon.
 
Back
Oldal tetejére