• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Landscape of Madeira

Ja igen, elsiklottam felette. Hát nem a legolcsóbb, de tényleg ott van a cucc. Nem véletlenül mondják, hogy ezek az ADA cuccok az akvarisztika mercédesze...a JBL Manadó az egy hulladék. Szerintem csak akkor jó, ha nem kell bele ültetni, de akkor is csak ha minimál áramlás van, mert egyből fölkeveredik.
 
Rendezkedés után a legelfogadhatóbb:

7808760354_12336df664_c.jpg
 
Nincs befejezve, hátul még hiányos, de kb ezt képzeltem el. Blyxa..Blyxa..Blyxa..Blyxa..Blyxa..

7792142302_e65eb719ae_c.jpg
 
Erősen gondolkodom, hogy lehet felső rétegnek Amazonia Powder kellene. Kicsit drága, de ha valóban gyorsabb, sűrűbb gyep hozható ki belőle, akkor ezen ne múljék.
HC vagy UG gyep jött eddig szóba. Attól függ, mi lesz a középső réteg. Ha sikerül Blyxát szerezni, akkor szerintem UG lenne, a hosszúkás levelei miatt. De a HC-hoz meg szinte minden passzol.
 
Akár 3l Powder is elég lehet egy vékonyabb rétegben. Az UG egy erősen hardcore növény, elég kevés embernek sikerült eddég gyepet növeszteni belőle, de próbálkozni mindig lehet, ha sikerül akkor egy atomjó gyeped lesz :)
 
Az a problémám, hogy fogalmam sincs, melyik növény mekkora, mi lesz belőle. HC-t is először a Terrán láttam élőben. Ez csak úgy fog összejönni, ha elmegyek a boltba;)
 
Minden nap tanul valamit az ember gyereke! Annyira hiányosak a növény ismereteim, hogy még a nevét sem tudom leírni.
Szóval Blyxa japonica! Így helyes;) (javítottam)
 
Nyomd le kicsit a jobb szélét a 2. számú kőnek , hogy meglegyen a háromszög. Szerintem szedj le kicsit a talajból, ha rá akarsz még tölteni, mert növényesítés után eltűnnek majd a köveid!! ;)
 
Mai napon megtanultam, hogy mindig több anyagból kell dolgozni, mint amit gondolunk egy scape összeállításához! Könnyebb dolgunk van, ha esetleg menet közben változik az elképzelés, vagy sehogy nem illik egy darab a képbe.
 
Tegnap megtörtént a növényesítés!

Növénylista:
- Hemianthus callitrichoides ''Cuba''; 5 zselés doboz
- Staurogyne repens TC; 1 doboz
- Blyxa japonica; 3 cserép
- Blyxa aubertii; 2 cserép

Viktor jóvoltából került egy kis Amazonia powder a HC alá.

Hmm.. első ültetésem tapasztalata az iszonyú fáradtság és hátfájás! Leginkább a stressz miatt lettem kikészülve, hogy akvakertészhez méltó végeredményt tudjak letenni az asztalra (szekrényre).:)
Azt nem tudom, hogy a csipeszem alkalmatlansága vagy az én bénaságom az oka, de az első pár sor HC igen lengedezik, 3-4 szálat-csomót kitépett az áramlat. Vajon megmarad vagy le kell rögzítenem majd?? (maradt feleslegbe egy dobozzal, még ki tudom javítani).
Nagyon nagy tisztelet és köszönet páromnak, aki az 5 órás műtétet türelmesen tűrte!!!

Képek hamarosan vízcsere után:
 
A hátfájás elmúlik, a növények maradnak... remélhetőleg :)
Ha kijött a HC, próbáld meg visszatenni, nem mutat olyan jól úszó erődként ;)

Kiváncsian várom a képeket.
 
Nagyon nehezen tudtam lefotózni és a HC-val is eljátszottam egy darabig. Víz alatt már lehetetlen küldetés visszahelyezni. De közben több a tapasztalatom a csipesszel is.
Most 4 órát világítok 36W-al. Naponta cserélem a vizet 1 hétig. Következő héten 2 naponta. Tápozás ez első héten nincs.
(a fényképezőgép alapból ilyen sötét, de ha fehéregyensúlyt adok rá, iszonyt beég.) Pedig élőben nagyon szép!:p
7932655836_87cd4f7a6d_c.jpg
 
Még annyit, hogy full RO-val cserélek 50%-ot. A hőmérséklet most 26 körül van. Rácsapok egy PC ventit azonnal.
A diffúzort pedig le kell cserélnem, mert ez katasztrófa! Kellene valami minőségi darab!
A HC miatt nem aggódom, mert nagy része jól le van ültetve. Az ültetés végén az utolsó dobozt nyomorgattam be a ritkább helyek közé, ezek lazábbak. Ha elszáll, elszáll.
 
Negyedrész csapvízzel 3gH; 2kH-s a víz. Alig várom már, hogy leteljen az egy hét.. és a második, harmadik:)
Minden a helyén! Stau; HC megindult. Blyxa csokroknak egészségesebb, zöldebb színük van.
A HC között látok pár szürkés barna levelet, és onnan valami fonalszerű lebeg az áramlattal. Ez vajon mi?
Hőmérséklet 24-25 fok. CO2 a DC szerint rendben. Az áramlat a bubikat végig teríti a HC felett. A diffúzor sokáig volt szárazon, talán már bejáratódott.
6 órát megy a világítás 20cm-ről, előtte 2 órával kapcsol a gáz, és egyszerre kapcsolódnak le. Éjszaka szellőztetek légpumpával.
 
Back
Oldal tetejére