• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Landscape of Madeira

pisces

Kertész szaki
Következzen az első komolyabb nekifutás a növényes akvarisztikában.

A hardscape nagyban hasonlít Madeira szigetének sziklás tájaira, így erről neveztem el a naplót.
Itt említeném meg Cecska mester nagyon sok segítségét az elindításban. Ráadásul az Ő régi technikáját fogom használni.:)

Technika:
Üveg: 45x27x30 Opti white 36l
Szűrő: Eheim 2071, Eheim Substrat pro, ADA Bio Rio, Sachem Seachem Purigen
Világítás: 2x18W PC
CO2: 2kg-os palack, Papillon reduktor, AM mágnesszelep, noname üveg kerámia diffúzor. Tetratec visszafolyásgátló, buborékszámláló, üveg tartósteszt GA folyadékkal.
GA nano üveg kifolyó cső, Gush nano üveg befolyó cső.
Talaj: Tropica táptalaj 1,2l; ADA Amazonia 9l;
Dekoráció: Fuji kő 2,2kg

Az élővilág még nincs pontosan megtervezve.

Egy kép Madeira szigetéről:
Madeira_Route_naar_Pico_do_Arieiro_2004_05_18.jpg


És akkor az első lépések, a hardscape: (törölve)
 
Pont szemből kéne igazából egy fotó. Abból lehetne megmondani a frankót;)
OFF
Azzal a szürke vagy fekete konkurenciás dobozzal ugye most csak bosszantani akarsz:D
 
Először is ugyanolyan méretű akváriumunk lesz,és sok hasonló cuccunk(pl.befolyónk),szóval lehet majd tapasztalatokat cserélni :D
1,2 liter táptalaj milyen vastagságban volt elég?
És már indításkor szinte csak biológia szűrőanyag?Mechanikaiból nem akarsz betenni?
A scape nekem kicsit...nem tudom leírni...De nagyon magas a talaj elől is,és a kövek is magasak.Lejjebb nyomhatnád őket,de ez csak az én véleményem,mert még nem tudom elképzelni benövényesítve.
Sok szerencsét a nanohoz!
 
Pont szemből kéne igazából egy fotó. Abból lehetne megmondani a frankót;)
OFF
Azzal a szürke vagy fekete konkurenciás dobozzal ugye most csak bosszantani akarsz:D
Próbálok szemből fotót, de vakuval nehéz, és még nincs felette a világítás.
OFF: ne izgulj, nyomtatót és fénymásolót nem veszek a **-tól:)
 
1,2 liter táptalaj milyen vastagságban volt elég?
És már indításkor szinte csak biológia szűrőanyag?Mechanikaiból nem akarsz betenni?
A scape nekem kicsit...nem tudom leírni...De nagyon magas a talaj elől is,és a kövek is magasak.Lejjebb nyomhatnád őket,de ez csak az én véleményem,mert még nem tudom elképzelni benövényesítve.
Sok szerencsét a nanohoz!
Az 1,2l Tropica talaj kb 1cm vastag a széleitől elhagyva.
A szűrőt bejáratva kaptam, most a jelenlegi akváriumot viszi. Onnan lesz ráakasztva erre. Nem tudom mennyire lesz koszos a Subtrat pro alul.
Erre gondoltam én is, hogy lejjebb kellene nyomni még a sziklákat. Az elején a vastagság nem zavar, úgysem lesz fotózva.
 
Szia!

Na bent vannak a kövek és a talaj jó lesz ez!(y)
Próbáld meg egy kicsit még dombosítani, és a köveket egy kicsit még lentebb hozni és hátra fele dönteni azokat amik a domb miatt előre állnak (pl. jobb oldali második köved), hogy a nagyobb teret kapjon a háttér, így hátulra bal oldalt is tudsz még emelni (ha akarsz). Még most tudod variálni és nézegetni, rengeteg időd van (ezért mondtam, hogy fotózd le, mert a fotón máshogy néz ki a hardscape mint ahogy te látod a szobában);)

Próbáld meg a bal hátsó követ a bal oldali kő mellé rakni a bal első sarok irányában (csak egy próba).;)
A szűrőanyagot hagyd, mert takarításkor lecserélt vízben jól átmostam (tehát nincs eltömődve), sok layoutot indítottam el ezzel a szűrőanyaggal, sosem volt gondom vele ( a perlont kell idővel cserélni s majd a purigent regenerálni), nekem a Source akim is evvel a szűréssel és anyaggal ment!!

Sok sikert és sok örömöt kívánok az új szerzeményhez, s nem utolsó sorban szép zöld, alga mentes akváriumokat!!(y)
 
Na így már látszik a lényeg. Nem is rossz(y) de ahogy Cecska mestrer írta, még tudsz rajta finomítani.
Nyugodtan kipróbálhatsz több verziót is, és mindegyikről tehetsz fel képet. Több szem többet lát alapon.
 
Mivel most még az elején vagy van időd játszani.

A layout amit mocs csináltál elmegy egy minimalista akváriumnak. És ha jól növényesíted biztosan szép lesz a végeredmény.

Próbálkozhatsz nem csak ezzel a sima hátra emelkedő aljzattal, hanem kicsit begbolondított emelkedőkkel is. Leszúrt kartonlapokkal meg lehet fogatni ideiglenesen a különböző emelkedőket. amit később mielőtt feltöltöd érdemes műanyag lapokra cserélni, hogy időtálló legyen. De így könnyen készíthetsz teraszokat és érdekes, egyedi dombokat is.
 
Kíváncsi vagyok,hogy mit sikerül majd doborítanod ebből az aksiból!
Jó látni,hogy egyre többen használnak fuji köveket..nem csak seiryu köveket!(y)
 
Próbáld meg a bal hátsó követ a bal oldali kő mellé rakni a bal első sarok irányában (csak egy próba).;)
Most esett le, mit mondtál:D
Nem teljesen irányvonalban van, hanem inkább mellette, de nagyjából látszik a különbség:
7772660946_bec598aabb_z.jpg
 
Jobb lett!!(y)
Próbálj meg egy kicsit még jobban szemből fotózni, hogy párhuzamos legyen a két rövid oldal!!
Majd a front oldalon, próbáld még csökkenteni a talaj magasságot kb. 1cm-rel, amit elölről kiveszel teheted hátra.
S csináld a képeket, de a végeredmény az legyen ami neked is tetszik, nem az amire mi rá mondjuk az áment, sokunknak más az ízlése, más tetszik, szóval a lényeg hogy neked tetszen !! :geek::cool:
 
Dolgozom rajta! De még nagyon ráérek vele, hiszen míg a lámpát nem tudom feltenni, addig nem töltöm fel.
Gondolkodom a növényeken is. Egy biztos - 5 fiatal Amano garnéla már várja az új lakosztályt!:)
 
Az aljzat kicsit nyugtalanít, van egy kevés használt aktív szenem, azt kifelejtettem. Úgy terveztem, hogy alászórom. Volt 4 db JBL agyaggolyóm, azt is belenyomtam, nem árt neki. Valamint hiányolom a baktérium kultúrát, de az úgy is be fog állni szerintem, csak így később. Nem is szívesen költenék most ilyenekre, mert nem vagyok biztos a sikerben, és akkor csak feleslegesen öntöm ezeket bele. Majd egy következő setup-ba beszerzem ezeket is.
 
Az aljzat kicsit nyugtalanít, van egy kevés használt aktív szenem, azt kifelejtettem. Úgy terveztem, hogy alászórom. Volt 4 db JBL agyaggolyóm, azt is belenyomtam, nem árt neki. Valamint hiányolom a baktérium kultúrát, de az úgy is be fog állni szerintem, csak így később. Nem is szívesen költenék most ilyenekre, mert nem vagyok biztos a sikerben, és akkor csak feleslegesen öntöm ezeket bele. Majd egy következő setup-ba beszerzem ezeket is.
Nem hiányzik semmi, ha benne vannak a JBL golyók az nem baj, de natúran a Tropica talaját már sokan használták és még használják is (én is használtam) nagyon nagy sikerrel, szóval nem kell félni nem ezen fog bukni a dolog , ha bukni fog!!;)
 
Mivel most még az elején vagy van időd játszani.

A layout amit mocs csináltál elmegy egy minimalista akváriumnak. És ha jól növényesíted biztosan szép lesz a végeredmény.

Próbálkozhatsz nem csak ezzel a sima hátra emelkedő aljzattal, hanem kicsit begbolondított emelkedőkkel is. Leszúrt kartonlapokkal meg lehet fogatni ideiglenesen a különböző emelkedőket. amit később mielőtt feltöltöd érdemes műanyag lapokra cserélni, hogy időtálló legyen. De így könnyen készíthetsz teraszokat és érdekes, egyedi dombokat is.
Köszi Viktor! Meg fogom próbálni! Annyira új nekem az Amazonia, nem tudom még mire képes. Érdekes, milyen berögződéseim vannak a Manadoval kapcsolatban és a régi akvárium magasságával (mintha egy jól megszokott autóból átülnél egy újba - Ladából Ferrariba:D).
 
Nekem a főkő túl középen van, de alakul ez :)
Lehet úgy tűnik, de a csúcspontja már a harmadában van. Úgy tudom, így már jó. De javíts ki!
Azt vettem észre, hogy a főkő hasonlít a Te "nyuszis" kövedhez:)
 
Lehet úgy tűnik, de a csúcspontja már a harmadában van. Úgy tudom, így már jó. De javíts ki!
Azt vettem észre, hogy a főkő hasonlít a Te "nyuszis" kövedhez:)

Igen hasonlít rá :) Nekem az fura, hogy a jobb aranymetszében van, de a bal oldalról.
 
Back
Oldal tetejére