• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Először próbálj meg nem etetni 4-5 napig. A halaknak nem lesz bajuk, ne félj. Ha kitisztul a víz, akkor az etetéssel van gond, etess fele-negyed annyival, mint most.
Volt egy 5 napos blackout (kukucskálás nélkül) és a takarás után közvetlenül is opálos volt.
De egyébként már szereztem egy UV-t...viszont olcsó szemetet vettem, már utólag bánom hogy nem Eheim-ra költöttem.
Maga a készülék 11 W, most kötöttem be, pár órát fog menni naponta. Egyébként nem szűrő részével van a gond, hanem a csőcsatlakozásai / szorítógyűrűi botrányosan rosszak.
Ha vkinek ilyesmi gondja lesz Füred környékén, akkor legalább kölcsön tudom majd adni.
 
Sziasztok.
Csatolok egy videót amiben többek között a vizet is láthatjátok.
https://photos.google.com/share/AF1...nFDVElVeWV2bGxoakJxTnhaVkI1TURxMVMzREln&hl=hu
Ahogy olvastam, ennek egy idő után el kellene múlnia, viszont már egy jó ideje (több mint egy hét...) aktívan jelen van az akváriumi mindennapokban...
Valami ötletetek van esetleg, hogy milyen úton módon tudom orvosolni ezt a problémát?
Szűrésről pár szót, ha lehetne kérni!
Perlont használsz?
 
Egy atman 3335-ös, 600l/h, Alul kerámia gyűrű, szivacs, majd lávakő és perlon ami most lett cserélve.
 
Kicsit több mint egy hete csináltam egy ürítést a szűrőtartályban, de akváriumvízzel pótoltam. De sajnos nem emlékszem már, hogy az előtt vagy az után kezdődött. Lehet összefüggés?
 
Mi az, hogy ürítés? (nem egészen értem)
Nincs túltelepítve az akváriumod? Nem etetsz túl sokat?
 
Túltelepítve nem hiszem, 10neon, 2albínó páncélos, 4nápó cori, egy anci és két ramirezi meg egy guppi a felhozatal. Etetésnél nem hiszem, hogy sokat adok.
 
Pár nap koplaltatást megpróbálnék.
Esetleg, a szűrő jól van összerakva?
Perlont ne sajnáld tőle.:);)
 
Sziasztok!
December 29-én indítottam egy Dennerle 30-as Nano-t, igyekeztem nagyon tisztán és az előírások szerint dolgozni, de még ma is opálos a víz. Vízcserét csináltam 2x (30%). Most arra gyanakszom, hogy a zselatinos CO2-ből megy valami be aminek nem kellene, de észrevettem, hogy a beépített gyökerek felületén is van valami takonyszerű.
Mit ronthattam el? Köszönöm a válaszokat!
 
A gyökereken az a takony szerű cucc az teljesen normális, nem kell aggódni miatta. (nálam nem is látszott már a fa a trutyi alatt, de mikor bekerült az anci az tisztára pucolta)
Nem vagyok nagy szakértő, de úgy sejtem indítóbaktérium esetleg segíthet.
 
A gyökereken az a takony szerű cucc az teljesen normális, nem kell aggódni miatta. (nálam nem is látszott már a fa a trutyi alatt, de mikor bekerült az anci az tisztára pucolta)
Nem vagyok nagy szakértő, de úgy sejtem indítóbaktérium esetleg segíthet.

Igen, tettem bele Seachem Stability-t. Az "anci" az micsoda?
 
Back
Oldal tetejére