• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Sziasztok! Lenne nekem is egy kis problémám. karácsony után elkezdtem ro vizet használni, azóta folyamatosan opálos a vizem. Jelenleg 4 es keménységű a vizem 6-os phval. Próbálkozzak a külső szűrőbe aktiv szenet rakni? Az uvt jelenleg beszerezni nem tudok. A halak nincsenek túletetve. A külső szűrőben jelenleg szivacs, kerámia gyűrű, seachem matrix és friss perlon van. Előre is köszönöm.
 
Sziasztok!

Garnelas akvariumom vize kezd opalossa valni, mostmar szemmel is jol lathato feher pontocskak keverednek benne. Nagyitoval nezve mintha kis kukacok lennenek, de vannak kerekebb alakuak is. Amik a vizben keverednek nem tunnek elonek, viszont a kavicsok kozott lehet latni aprobb lenyeket mozogni. Ezzel egyidejuleg az akvarium oldaluvege is kiszorosodott, vekony fel centi hosszu szalak allnak rajta. Mit lehet tenni ezekkel?

2 napja csereltem vizet, JBL Biotopol C vizkezelot hasznaltam, de eloszor. Eddig csak allni hagytam a vizet, 3 hete indult az akvarium eddig tiszta volt. Az utobbi par napban alakult ez ki. Tegnap elott adtam a garniknak kajat es ma lattam egy-ketto golyot nem elfogyasztva azokat ki is szippantottam. Altalaban nem hagyom bent a nem elfogyasztott kajat, lehet hogy most ez is hozzajarult ehhez az opalosodashoz? Hosszabb leallas nem volt a szuressel.

Valaki segitsen kerem! :( A garnelakra ez nem veszelyes ugye? Csereljek megint vizet?
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék mert sajnos nem tudom megoldani ezt a "ködös" víz problémát a 100 literes akváriumomban. Tetratec ex 1200+ szűri, tápozás kétnaponta 2,5 ml micro+macro és easy carbo, CO2 nincs. Kéthetente, néha 10 naponta 50%-os vízcsere.100 ml Seachem Purigen van a szűrőben.
Próbáltam a következőket:
-dupla perlon réteg a szűrőbe
-4 napos black out
- skimmer használata

Eddig semmi nem használt, talán a black out után lett kb. fél napig kissé tisztább a víz.
Minden ötletet szívesen fogadok!
 
Talaj, dekor? Bocs ha már volt, kutyafuttában írom.
Amazonia talaj, fa nincs az akváriumban csak sok növény. Ja és 2,5 éve fut az aki, tehát nem friss az indítás. Aktív szenet is próbáltam, igaz csak simán belógatva a vízbe és nem szűrőbe rakva.
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék mert sajnos nem tudom megoldani ezt a "ködös" víz problémát a 100 literes akváriumomban. Tetratec ex 1200+ szűri, tápozás kétnaponta 2,5 ml micro+macro és easy carbo, CO2 nincs. Kéthetente, néha 10 naponta 50%-os vízcsere.100 ml Seachem Purigen van a szűrőben.
Próbáltam a következőket:
-dupla perlon réteg a szűrőbe
-4 napos black out
- skimmer használata

Eddig semmi nem használt, talán a black out után lett kb. fél napig kissé tisztább a víz.
Minden ötletet szívesen fogadok!
Szia!
Próbálj esetleg kölcsönbe beszerezni egy UV szűrőt. Volt ilyen problémám, nálam bevált.
 
Sziasztok!
Nekem új indítású az aksim (bruttó 200l, Oase 350 szűrő), de már 1 hete folyamatosan fenntartja magát ez a z opálosság. Szabad szemmel nem látok változást sajnos. Vízcsere kapacitás miatt az 1 hét alatt 3x volt 65l/alkalom RO vízzel. Egyenlőre csak növények és dekor van. Mit tehetnék még, hogy kristálytiszta vizem legyen?
 
Adagolj baktériumkultúrát. Sokat. Sűrűn.

"Gagyi" neptunos is jobb mint a semmi.

Ha pont emiatt van, akkor mondjuk szívás :)

Ha sok baktériumot toltál állj le vele. Szellőztesd a vizet. Vízcserék stb. Ha van UV az is megoldja. Bacterial bloom néven találsz róla infót a neten.
Ha talaj miatt van, homok, kavics stb, akkor ki kell seggelni ha nem volt rendesen kimosva. Esetleg megnézhetnéd, hogy a gyéren telepített akváriumnál nem zavarja e nagyon az aljzatot a szűrő.
 
Ha pont emiatt van, akkor mondjuk szívás :)

Ha sok baktériumot toltál állj le vele. Szellőztesd a vizet. Vízcserék stb. Ha van UV az is megoldja. Bacterial bloom néven találsz róla infót a neten.
Ha talaj miatt van, homok, kavics stb, akkor ki kell seggelni ha nem volt rendesen kimosva. Esetleg megnézhetnéd, hogy a gyéren telepített akváriumnál nem zavarja e nagyon az aljzatot a szűrő.

Indítás után egy Sera Bio nitrivecet 100ml-et adtam bele. Gondolom, így nem toltam túl a szert. Akkor beszerzek még baktériumot. (y)
 
Sziasztok ..üdvözlók mindenkit!

Segítségetek szeretném kérni .
Kb 3hete indítottam egy új akváriumot
Diversa led 50 ( 37,5liter,10w led világítás )
A belső szűrő helyett tetra ex600 plus szűri a vizet
Co2 05kg palackkal ,Ista nyomáscsőkkentővel,diffúzorral (a világítással együtt megy 12-21ig)
A talaj 4cm vastagon Ada soil amazonia
Talajtakaró növény és Jávai moha

A problémám,hogy sajnos nem szép tiszta a víz..ködös
A köveken enyhe algásodást látok..
Megmértem a vizet:neptun cseppel
Összkeménység:3
Karbonátkeménység:7
Ph:7,5

Segítsetek megoldani a problémámat!

Előre is Köszönöm
 
Sziasztok ..üdvözlók mindenkit!

Segítségetek szeretném kérni .
Kb 3hete indítottam egy új akváriumot
Diversa led 50 ( 37,5liter,10w led világítás )
A belső szűrő helyett tetra ex600 plus szűri a vizet
Co2 05kg palackkal ,Ista nyomáscsőkkentővel,diffúzorral (a világítással együtt megy 12-21ig)
A talaj 4cm vastagon Ada soil amazonia
Talajtakaró növény és Jávai moha

A problémám,hogy sajnos nem szép tiszta a víz..ködös
A köveken enyhe algásodást látok..
Megmértem a vizet:neptun cseppel
Összkeménység:3
Karbonátkeménység:7
Ph:7,5

Segítsetek megoldani a problémámat!

Előre is Köszönöm
Szia, Baktériumot adagolsz? vízcsere milyen gyakran?
 
Sziasztok ..üdvözlók mindenkit!

Segítségetek szeretném kérni .
Kb 3hete indítottam egy új akváriumot
Diversa led 50 ( 37,5liter,10w led világítás )
A belső szűrő helyett tetra ex600 plus szűri a vizet
Co2 05kg palackkal ,Ista nyomáscsőkkentővel,diffúzorral (a világítással együtt megy 12-21ig)
A talaj 4cm vastagon Ada soil amazonia
Talajtakaró növény és Jávai moha

A problémám,hogy sajnos nem szép tiszta a víz..ködös
A köveken enyhe algásodást látok..
Megmértem a vizet:neptun cseppel
Összkeménység:3
Karbonátkeménység:7
Ph:7,5

Segítsetek megoldani a problémámat!

Előre is Köszönöm
@Keinrath Adrian kérdésére, én meg azt kérdezném hogy milyen töltet van a szűrőbe?
Meg jó lenne egy kép is, mert abban is elég sok információ van.
 
Ezek gyárilag voltak benne.
  • Plusz sera siporax biológiai töltetet vettem bele (amennyi belefért a felső kosárba)
És köszönöm a gyors választ
 
Back
Oldal tetejére