• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Már a múlt héten gyanús volt, most már szépen láthatóak a zöld szálak.

lehet, hogy nem ide való (ezer bocsánat), de megjegyzem, a térképen nem látok semmit (a térképet kivéve :D )

Még friss a regisztrációd. 2 hét és 25 hozzászólás. Utána megnyílik a végtelen lehetőségek tárháza :)
De addig is a profilodon a várost ha beállítod az nagy segítség :)
 
Még friss a regisztrációd. 2 hét és 25 hozzászólás. Utána megnyílik a végtelen lehetőségek tárháza :)
De addig is a profilodon a várost ha beállítod az nagy segítség :)

OK, értem. A Várost beírtam. Addig is elmerülök a tápozás bugyraiban, ott is van még mit fejlődni ;)
 
Hali!

Ma hajnalban váratlan áramszünet miatt 2 órára leállt a külső szűrőm. A szűrőm szépen újraindult, viszont a 2 órás leállás alatt elég opálos lett a víz (az akvárium most Március 12.-én lett indítva, de már az első nap kristály tiszta lett). Mi lehet az oka ennek?
Akvárium: 30liter
Külső szűrő: Eheim Ecco Pro 130
 
Ha nem lett volna áramszünet, akkor is beopálosodik az első pár napban. Ez természetes dolog frissen indított akváriumnál, mikor kezd beállni a szűrőd. Hamarosan magától kitisztul.
 
Üdv !
Opálos a vizem kb. 2 hónapja. Volt egy elbénázott szűrőtisztításom szeptember legvégén, ez lehet hogy betett a baktériumoknak.
Viszont azóta le kellett volna tisztulnia, az ammónia, nitrit, nitrát egyébként 0,0, <10, szóval normális értékek.
Amit próbáltam eddig: 60% vízcsere 2-szer, és egy 4 és fél napos blackout (ma szedtem le a takarást, sajnos ezúttal nem segített)
Mivel a blackout nem segített, feltételezem, hogy vmi szervetlen 'csapadék' lehet a vízben..
A szűrésem jelenleg egy Eheim 2228, 1050l/h, a szűrőanyagok trop + substrat pro + szivacs + kevés eheim mech gyűrű + perlon + Seachem Purigen (250ml) és perlont kb havonta cserélek.
Az akva 160l, Co2 beoldás nincs, 99W T5 + T8 (0,61 W/l), sok növény ( HM , Crypto, Hygrophila, Limnophila, Rotala)
Red moor fák vannak még benne, ADA amazonia (ez jól eliszapolódott a 2 év alatt). A tápozásom DIY makro és TF mikro jelenleg, kb 1-2 naponta 2 ml + carbo 2-3 ml naponta.
Alga helyzet: GSA, a háttérüvegen, de kontrollálható mennyiségben, más nincs.
2 dolog érdekelne, mitől lehet és milyen lehetőségeim vannak még ?
Amit még nem próbáltam:
80-90%-os vízcsere
Seachem Clarity
UV szűrő
Vki tud tanácsot adni hogyan tovább ? :D
 
Üdv !
Opálos a vizem kb. 2 hónapja. Volt egy elbénázott szűrőtisztításom szeptember legvégén, ez lehet hogy betett a baktériumoknak.
Viszont azóta le kellett volna tisztulnia, az ammónia, nitrit, nitrát egyébként 0,0, <10, szóval normális értékek.
Amit próbáltam eddig: 60% vízcsere 2-szer, és egy 4 és fél napos blackout (ma szedtem le a takarást, sajnos ezúttal nem segített)
Mivel a blackout nem segített, feltételezem, hogy vmi szervetlen 'csapadék' lehet a vízben..
A szűrésem jelenleg egy Eheim 2228, 1050l/h, a szűrőanyagok trop + substrat pro + szivacs + kevés eheim mech gyűrű + perlon + Seachem Purigen (250ml) és perlont kb havonta cserélek.
Az akva 160l, Co2 beoldás nincs, 99W T5 + T8 (0,61 W/l), sok növény ( HM , Crypto, Hygrophila, Limnophila, Rotala)
Red moor fák vannak még benne, ADA amazonia (ez jól eliszapolódott a 2 év alatt). A tápozásom DIY makro és TF mikro jelenleg, kb 1-2 naponta 2 ml + carbo 2-3 ml naponta.
Alga helyzet: GSA, a háttérüvegen, de kontrollálható mennyiségben, más nincs.
2 dolog érdekelne, mitől lehet és milyen lehetőségeim vannak még ?
Amit még nem próbáltam:
80-90%-os vízcsere
Seachem Clarity
UV szűrő
Vki tud tanácsot adni hogyan tovább ? :D
Érdekes. Két hónapja? Én már szétkaptam volna teljesen, de ez vérmérséklet kérdése. Isszonyú sok és gyakori vízcsere...? 2 hónap alatt 2 vízcsere az semmi.
 
Érdekes. Két hónapja? Én már szétkaptam volna teljesen, de ez vérmérséklet kérdése. Isszonyú sok és gyakori vízcsere...? 2 hónap alatt 2 vízcsere az semmi.
A 2 vízcsere az extrában ment, amúgy 2 hetente 1X cserélek kb 30%-ot. A szétkapáson gondolkodtam én is, már 2 éve megy az akva.
 
Szia!
Gondolom nincs túletetés. Nagy arányú 90% vízcserét megpróbálnék, perloncsere természetesen amúgy is most volt "sötétítés"az akváriumban.
Vízcserék sűrűségét is emelném.pl:hetente,10 naponta
Talajt átporszívóztad?
 
Szia!
Gondolom nincs túletetés. Nagy arányú 90% vízcserét megpróbálnék, perloncsere természetesen amúgy is most volt "sötétítés"az akváriumban.
Vízcserék sűrűségét is emelném.pl:hetente,10 naponta
Talajt átporszívóztad?
A talajom nagyja sajnos sár szerű, az amazonia majdnem mindenhol elvesztette a szerkezetét és nagyon porol, ezért nem is erőltettem a porszívózást.
A vízcseréket emelni fogom, és rögtön kezdek is egy nagyobb arányúval, mondjuk 70%-al + perlon csere.
Egyébként lehet, hogy túl is etetek, de a szűrőm látszólag azt elintézi, és az ammónia mindig 0.
Az az igazság, hogy lehet hogy egy újraindítás kellene már, lehet hogy januárban meg is ejtem, ha lesz rá keret.
Még lehet hogy a Seachem Clarity-t meg fogom próbálni.
 
Nem szeretnék reklámot csinálni.:) (De)
Tropica talajjal üzemelek már több mint 2 éve. Volt már egy-két nagyobb ültetés, variálás.:D
Egyenlőre egybe van, nem porol nem mállik szét. Szóval próbáld ki, ha van rá lehetőséged.
Remélem azért letisztúl az akvád, olyan jó ránézni!(y)
 
Az iszaposodás leginkább por. Le lehet szívni és a talaj 70-80%-a ott lesz normális bogyó formában.
UV-t nem tudsz kölcsönkérni valahonnan? Lehet érdemes lenne ráengedni 1 hétre. Ha a perlonod valóban tiszta.
 
Oké, akkor megpróbálom porszívózni is + vízcsere és perlon csere első körben.
Az UV már neccesebb, nem igazán van akvás ismerősöm, de lehet hogy veszek egy UV szűrőt is akkor.
Jelenleg úgy érzem hogy egy újraindítás is közeleg.
Szerintem amúgy nem volt ez rossz akva igazából, és sokat is tanultam belőle.
 
Az iszaposodás leginkább por. Le lehet szívni és a talaj 70-80%-a ott lesz normális bogyó formában.
UV-t nem tudsz kölcsönkérni valahonnan? Lehet érdemes lenne ráengedni 1 hétre. Ha a perlonod valóban tiszta.

Lehet, hogy néhány "bogyó" szétmálott és apró agyagrészecskék? Esetleg pár cm apró kavics a tetejére segíthet? Ha az áramoltatás nem olyan erős, akkor esetleg leüllepedik és biofilmek képződhetnek, ami valamennyire "összeragaszthatja" az egészet. Saját akváriumnál bizonyos (problémás) esetekben teljesen lekapcsolom a vízkeringetést (nem szűrőt!) és hagyom, hogy az egész leüllepedjen. (Növényt állóvízben is láttam már nőni, emiatt még nálam semmi sem pusztult ki...) (Növénylevélen a talaj algát okozhat)
 
Utoljára módosított:
Jelentem letisztult a vizem :D
Tegnap nyomtam még egy 75%-os vízcserét aljzatporszívózással egybekötve + perlon csere ( egyébként a régi nem tűnt nagyon retkesnek, lehet elment mellette a víz )
Köszönöm a segítséget !
 
Hoppsz :( kicsit elhamarkodott volt az öröm, mert megint visszafertőzödött a vizem.
A vízcsere csak ideig-óráig oldotta meg a dolgot. Olyan mintha a világítás végénél lenne leginkább opálos, és legkevésbé meg reggel ill. amikor felkapcsol a pilács.
Nem maradt más hátra, próbálok egy UV szűrőt !
 
Hoppsz :( kicsit elhamarkodott volt az öröm, mert megint visszafertőzödött a vizem.
A vízcsere csak ideig-óráig oldotta meg a dolgot. Olyan mintha a világítás végénél lenne leginkább opálos, és legkevésbé meg reggel ill. amikor felkapcsol a pilács.
Nem maradt más hátra, próbálok egy UV szűrőt !
Nem lehet,hogy infuzoria?
Hasonlóan néz ki,mint a sima bekukkant víz,csak ha jól megfigyeled,vannak benne apró mozgó egysejtűek.Az uv leviszi hamar.
 
Back
Oldal tetejére