• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Nekem is beopálosodott a víz. Easy carbot adagolok én is napi 3 ml t. Az lehet a ludas? Mit tegyek? Aktiv szénszűrő segít? Vagy? Twinstar befolyásolhatja?
 
Szia.
Sajnos valószínüleg nálad is elszaporodott az infuzoria a vízben. UV lámpa (átfolyós külsö) vagy ózon generátor segítenek leghamarabb a dolgon,vagy a klasszikus Blackout (elsötétítés). Együttesen még hatásosabbak. TwinStar az aki fenntartásában segít inkább de nagyon megoszlanak a vélemények.
Sikeres gyógyítást!
 
Nekem is beopálosodott a víz. Easy carbot adagolok én is napi 3 ml t. Az lehet a ludas? Mit tegyek? Aktiv szénszűrő segít? Vagy? Twinstar befolyásolhatja?
A ködölés sok dologtól lehet: az akvárium építésénél nem mos meg/át az ember néhány építőelemet, szűrőanyagokat nem mossa át, az áramlat nem megfelelő, ezért a talajból kimos ezt-azt, nincs megfelelő baktérium állomány, meg még jó sok minden.
Azzal kezdeném a vizsgálódást, hogy alaposan megszaglászom a vizet. Ha szúrós, ammóniás szaga van, az a legegyszerűbb, mert akkor elég lesz egy beállt, jól működő akváriumból hozni egy kis vizet, mondjuk az akvárium nettó térfogatának 10-20%-át, vízcserénél ezt beleönteni és kb két nap múlva látványos javulásnak kell lennie.
Ha a lebegő részecskéket kell fizikailag kivenni a rendszerből, akkor jön a fejtörés az alkalmazandó szűrőközegről.
Szerencsés esetben az extra adag perlon pár nap alatt megbirkózik a feladattal, ha nem, akkor már szükség lehet pl a purigenre, de akár aktív szénre is, amennyiben kémiai anyag is kiszűrendő.
Az UV lámpának/ózonnak személy szerint nem vagyok híve, mivel sterilizál, ezzel ugyan megszüntet bizonyos gondokat, de ha nonstop működteti az ember, mivel jót szeretne tenni vele, akkor az akvárium élőlényeinek az immunrendszerét is kinyírja vele, mert nincs semmi, ami szükségessé tenné annak a működését (steril környezetben semmilyen inger nem éri az immunrendszert, így az leépül és később a legkisebb kihívásnak sem tud ellenállni).
TS ügyileg saját tapasztalatom ugyan nincs, de tudomásom szerint alapvetően az algamentes állapot megtartásában segít, illetve mivel az algásodási hajlamot gyengíti, a takarító személyzet esélyeit javítja. Önmagában nem csodaszer.
 
Pecás sokkal szakszerűbben válaszolt mint én,valóban nagyon sok dologtól függ a jelenség de Zeokiss akváriumáról nem tudunk közelebbit.
Talán egy kis beszámoló előrébb lenditené a dolgot. Relative sok EC használatakor jellemző a bakterkultúra pusztulása majd az infuzória elszaporodása.
 
Pecás sokkal szakszerűbben válaszolt mint én,valóban nagyon sok dologtól függ a jelenség de Zeokiss akváriumáról nem tudunk közelebbit.
Talán egy kis beszámoló előrébb lenditené a dolgot. Relative sok EC használatakor jellemző a bakterkultúra pusztulása majd az infuzória elszaporodása.
Kb. eg hónapja megtámadott az ecsetalga. Fájó szívvel de az összesnövény tövig vágtam :cry: A köveket átmosta alaposan, csináltam egy kb.80% os vízcserét. Eddig csak jbl npk t és essy carbot adagoltam. A vízcsere után easy carbo napi 2ml és minden vízcserénél (heti egyszer)7ml alga exit. Profito és easy caro amit adagolok most. Profito heti 1* 7ml.
Kimostam szűrőt is. Ezek után nem akar letisztulni majd egy hónapja az akvárium. Nem durván opálos, csak nekem zavaró. Az olvasottak alapján valószínű hogy sok lett a carbo és a nagytakarítással kiölhettem a bacikat.
A tápozás a nagy kérdés!? Jbl és Easy life termékeket tudok könnyen beszerezni!
 
A vízcsere után easy carbo napi 2ml és minden vízcserénél (heti egyszer)7ml alga exit. Profito és easy caro amit adagolok most. Profito heti 1* 7ml.
Egy bruttó 72 literes akváról beszélünk...
Ebbe gond nélkül mehet -szükség esetén- napi 5 ml EC! Nálam 54 literesben sem volt ezzel gond, amikor anno @Nigro javaslatára az ajánlott mennyiség duplájával operáltam alga gondok miatt és nem 2-3 napig.
A tápot úgy kell számolni, hogy a heti adagot a növények fel is használják, tehát ha pl csinálsz hét közepén egy 50%-os vízcserét, akkor a beadagolt heti táp mennyiség felét vissza kell pótolni.
Az adagolást érdemes több alkalomra elosztani: pl a patikában veszel egy 2 ml körüli fecskendőt és mondjuk két naponta adsz neki 2-2 ml-t, vízcserénél meg arányosan visszapótolod azt, amennyit a vízzel elvettél a rendszerből. Így egyenletesebb a tápanyag mennyisége a vízben, a növényeknek is jobb.
 
Sziasztok !
Én is most tapasztaltam az opálosodást az akimban. 54 liter, belső tetra in 400 szűrő,2*24 watt 6500K világítás,levegőztető.13 hal,növények bacopa,anubias fajok.
Pár napja volt kb 30% vizcserém,prime vizkezelőt mindig öntök hozzá.
Most kiszedtem a lilacenákat mert valamit nem bírtak.A leveleik fonnyadoztak,némelyik mintha rohadt volna.egy ideig szedegedtem az elpusztult leveleket de már nem volt értelme így tovább csinálni úgyhogy ma kiszedtem őket.Gondoltam hátha ettől ilyen ködös a víz. Régebben voltak süllőhinárjaim,azokat is ki kellett szednem mert azok is el kezdtek rohadni és lekopaszodni és akkor is ilyen ködös volt a víz.A jelenség akkor elmúlt a hínárok kiszedésével
A halállomány egyenlőre jól van,nem pusztult el egy sem.
Tápozás: GA 1-1 pumpa micro macro megy naponta + kb 2ml easy carbo
Mi a teendő ha nem múlik el az opálosodás a növények eltávolítása után sem?
 
Sziasztok !
Én is most tapasztaltam az opálosodást az akimban. 54 liter, belső tetra in 400 szűrő,2*24 watt 6500K világítás,levegőztető.13 hal,növények bacopa,anubias fajok.
Pár napja volt kb 30% vizcserém,prime vizkezelőt mindig öntök hozzá.
Most kiszedtem a lilacenákat mert valamit nem bírtak.A leveleik fonnyadoztak,némelyik mintha rohadt volna.egy ideig szedegedtem az elpusztult leveleket de már nem volt értelme így tovább csinálni úgyhogy ma kiszedtem őket.Gondoltam hátha ettől ilyen ködös a víz. Régebben voltak süllőhinárjaim,azokat is ki kellett szednem mert azok is el kezdtek rohadni és lekopaszodni és akkor is ilyen ködös volt a víz.A jelenség akkor elmúlt a hínárok kiszedésével
A halállomány egyenlőre jól van,nem pusztult el egy sem.
Tápozás: GA 1-1 pumpa micro macro megy naponta + kb 2ml easy carbo
Mi a teendő ha nem múlik el az opálosodás a növények eltávolítása után sem?
CO2 nélkül, belső szűrővel szerintem sok a 2*24W. A helyedben beszereznék gyorsan egy külső szűrőt.
 
CO2 nélkül, belső szűrővel szerintem sok a 2*24W. A helyedben beszereznék gyorsan egy külső szűrőt.
Köszönöm.külső szűrőre így karácsony előtt nem lesz keret
Eddig nem volt ilyen jelenség.junius óta van ilyen világításom.akkor még több halam is volt mint most.18 db hal volt benne.növény is több volt benne amit azóta ritkitottam ilyen olyan okoból.
ilyen opálosnak csak akkor láttam a vizet ha egy hal elpusztult vagy amikor rothadtak a süllőhínárok.
bár tegnap dobtam nekik spirulinatablettát amit még eddig soha.már arra is gondoltam hogy attól van.
most egyenlőre a lilacinakat kiszedtem,kaját nem adok nekik 2 napig.ha holnap sem javul akkor lehet vizcserézek is.
 
Végül letisztult a víz. Lehet hogy a növények bolygatása miatt lett ilyen zavaros.Mindenesetre 1 napig nem kaptak kaját a halak.
Bár nálam a halak nem ifjoncok,kifejlettek és sokat koszolnak.A kajából egyébként is vissza kellene venni.
Csak az a baj hogy a xifok és a dániók mindent felzabálnak a többi (neon,fenéklakók)elől.Még a spirulináért is képesek lemenni a fenékre.

Más: Nitrátszintet szeretnék mérni.Melyik gyártó az ajánlott JBL,SERA,Prodac (ez a legolcsóbb)? Ti melyiket használjátok?

Köszi
 
Sziasztok. A tegnapi vícsere után ma reggelre enyhén ködössé vált a víz az akváriumban. Estére romlott a helyzett. 96 literes aki napi 9óra 56watt világítás+ CO2 (30ppm) Eheim prof 3 350 szűrővel.
Csináltam víztesztet : ammónia - nem kimutatható , nitrit <0.025 mg/l , KH 8 , NO3 - 10 mg/l, PO4 - 0,1 mg/l, Fe - 0,4 mg/l

mi okozhatja az opálos vizet? (n)
 
Sziasztok. A tegnapi vícsere után ma reggelre enyhén ködössé vált a víz az akváriumban. Estére romlott a helyzett. 96 literes aki napi 9óra 56watt világítás+ CO2 (30ppm) Eheim prof 3 350 szűrővel.
Csináltam víztesztet : ammónia - nem kimutatható , nitrit <0.025 mg/l , KH 8 , NO3 - 10 mg/l, PO4 - 0,1 mg/l, Fe - 0,4 mg/l

mi okozhatja az opálos vizet? (n)
Hosszabb szűrő leállás nem történt? Klór a vízbe nem került?
 
Hosszabb szűrő leállás nem történt? Klór a vízbe nem került?

Karácsonykor három napra elutaztunk, hazaérkezésünk napján volt egy CO2 baleset.Kifogyott a palack, a reduktor meg valószinőleg egyszerre benyomta az utolját és szódát csinált a vízből. Mire megérkeztünk mindkét sziámi algaevő megfulladt , csak az alma és hólyagcsigák élték túl. Másnap (kedden) volt egy 50 % vízcsere,meg ment egy adag nitrivec a vízbe. Tegnap megint vízcsere, mára meg köd lett .
az aki november 2. án indult. A halakat, almacsigákat két hete telepítettem
 
Karácsonykor három napra elutaztunk, hazaérkezésünk napján volt egy CO2 baleset.Kifogyott a palack, a reduktor meg valószinőleg egyszerre benyomta az utolját és szódát csinált a vízből. Mire megérkeztünk mindkét sziámi algaevő megfulladt , csak az alma és hólyagcsigák élték túl. Másnap (kedden) volt egy 50 % vízcsere,meg ment egy adag nitrivec a vízbe. Tegnap megint vízcsere, mára meg köd lett .
az aki november 2. án indult. A halakat, almacsigákat két hete telepítettem
Elképzelhető, hogy sérült a baktérium kultúrád és ez okozza a jelenséget.
 
:( ezt most ügyesen összehoztam... pedig már egész jól alakultak a dolgok. Az agancsalga is kezdett háttérbe szorulni, mióta jobban odafigyeltem a tápozásra.
 
Jelentem, mára teljesen megszünt a köd! (y):happy:
Megint minden szép és jó. Illetve majdnem, mert megjelent egy újabb algafaj...:nailbiting:
 
Back
Oldal tetejére