• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Nem akarok beleokoskodni, mert én sem vagyok profi. de Atman CF-800 "Green Aqua növényes akvárium ajánlás: max. 100 literig". Eszerint nem jó de nem is tragikus.
Ahogy látom itt a fórumon elég változó, hogy ki mennyire szűr. De 5x alá tényleg nem szokott senki menni.

Egyébként kiszámolva itt inkább 6x szűrés van. 740l/h - 112l, bár itt sosem tudom, hogy a nettot vagy bruttot kell számolni.

De kíváncsi vagyok mi oldja meg végül a gondot, biztos tanulságos lesz. (egyébként nekem sem tűnik katasztrofálisnak)
Azt ugye tudod, hogy a teljesítmény névleges. ;)
 
Én Atman CF-600-al szűrök egy 110-est, a vizem kristálytiszta. Viszont a gyári töltettel, amíg be nem áll, kb. 1 hónap,
Ilyesmi ködösségre nem lehet megoldás.
Sokmindent tanultam Budafokon, többek között:
- az akvarista legfőbb erénye a türelem,
- az anci💩 aranyat ér egy új szűrő indításakor. 🙃

Úgy vettem észre, hogy kevesen tudnak 1 hónapot várni, inkább az instant gratifikációra hajtanak. Hobbinkban ez nem működik.
 
Sokmindent tanultam Budafokon, többek között:
- az akvarista legfőbb erénye a türelem,
- az anci💩 aranyat ér egy új szűrő indításakor. 🙃

Úgy vettem észre, hogy kevesen tudnak 1 hónapot várni, inkább az instant gratifikációra hajtanak. Hobbinkban ez nem működik.
Igen amit a naplózásról írtál, kezdő akvásnál a lehető legjobb megoldás, mert gond esetén nyomon lehet követni,
volt e egyáltalán tiszta a víz, romlik, vagy javul, esetleg stagnál-e az állapot, melyik hozzászólás milyen szempontok alapján
íródott, stb.
 
Sajnos a 3-5 szörös szűrés nagyon kevés. Az 5x talán az alja lehet de inkább 6-10x a tuti. Komolyabb helyeken a túlszűrést 10x-s körülit ajánlják, mert a gyartók által megadott infót egy pontos szetápra számolják(adott magaságra, távolságra történő vízemelés). Tegyük fel számodra hosszabb csövek kellenek a gyártó által haasználttól máris kisebb lesz a hozama a szűrőnek. Ezenkívül elkezd a szűrő telítődni az is rontja a teljesítményét. Lehetséges a 740l / óra teljesítmény valójában akár 20-30%-kal(extrém esetben 50% vagy több) is kevesebb a megadottól. Belső szűrőt semmikép nem ajánlok egy 112 literes akihoz, az kb. olyan mint halotnak a csók. :( Néztem a képeket annyira nem gáz a szitu. Amennyiben az uv lámpa nem segít szerintem a Seachem Purigen megoldja a dolgot.

Lehet elsiklottam felette, de nem tudom milyen szűrőd van, mivel van töltve?-milyen időközönként, -hogy szoktad takarítani? miben mosod át a szűrő töltetet stb.
Atman CF800, alul kerámia gyűrű rajta a gyári szivacs (talán tm10), középen kerámia gyűrű+mátrix trop rajta tm30, legfelül mátrix trop rajta gyári perlon+a gyári perlon 2szerese. Nincs még kialakulva mikor takarítom. Talán ápr.29.-én indultam halak nélkül, a halak beköltözése előtt (05.18)takarítottam (nyilván teljesen feleslegesen), utána múlt hét szombaton (06.12), amikor a tm30as szivacs, és a plusz perlon belekerült. Tölteteket csak "átlögybölöm" 2-3szor megemelem a tálcát, szivacsokat kinyomkodom akvárium vízben. A belső szűrőt úgy gondoltam, hogy a mostanihoz pluszban (már ha szükséges) A szitu tényleg nem gáz... a képeken. Ha a videót megnézed, az az, ami igazán zavar... 20cmről a "füst a vízben".
Ne keserítsen el. Köztudott, hogy a boltok túlnyomó többsége - tengermély tiszteletem a ménkű kevés kivételnek - a bevételre hajt, az alkalmazottak, meg gyakorta az alapvető ismeretekkel sem rendelkeznek, és kihasználják (nagyon alantas módon) a vevő jóhiszeműségét.

Hosszútávon gondolkodj, ne kapkodj el semmit. Inkább várj, gyűjtögesd a forintokat, majd még egy, ugyanilyen szűrőbe invesztálj be. ÉS növényekbe!

Növényeid zöme lassú fejlődésű (Anubias, Cryptók), amik épp ezért kevesebb tápanyaggal is beérik. Az az egy Echnidorus (legalábbis annak vélem a bal hátsó sarokban lévő növényt) , a Nymphoides és Ludwigia nagyon kevés, hogy a vízben felhalmozódó anyagokat "megegye". Sokkal több növényre van szükség, több okból is:
- mint korábban írtam, ők is szűrik a vizet,
- az elevenszülő aprónép el tud bújni
- szebb lesz az akváriumod.

Nem véletlenül kérdeztem rá a dekorokra. Az a hajó bizony pont úgy van elhelyezve, hogy totál derékba töri az áramlást, és a szutyok java el sem jut a beszívó ágig. Helyedben ki is kapnám, mert akárhogy helyezed el, nem lesz frankó.

A vízcsere - ebben a felállásban - nagyon kevés, inkább (főleg most, hogy gond van) 40 litert cserélnék Helyedben.
A "vízjelekből" ítélve, úgy látom csapvizet használsz. Erre utal az akvárium felső peremének közelében látható vízkő lerakódás. Nem baj, magam is évtizedekig csapvízzel akvarizáltam, de jó lenne tudni, hogy milyen is a vized. Van lehetőséged mérni értékeket? Legalább nézd meg, hogy a vízmű milyen adatokat közöl. (A Fővárosi Vízművek honlapján megtalálod, csak ne vedd Szentírásnak. Iránymutató adatok, de kiindulásnak jó.

Addigis, amíg nem tudod korrigálni a technikai oldalt, meleg szívvel ajánlom, a Pothos (Pistike, szobai futóka, meg mittomén még milyen néven nevezik) bevetését. A biztonság kedvéért beillesztek egy képet az enyémről:
View attachment 150715
Egy egyszerű tapétacsipesszel gyökereztessed az akváriumban. Kizabál mindent, ami nem odavaló, és az infuzóriák nagyon hamar éhkoppon maradnak, és számuk jelentősen csökkenni fog.
De a vízcsere mértékét akkoris növelned kell.

Kitartás, messze sincs veszve semmi. :)
Ma van a vízcsere napja, cseréltem egy kellemes 40est.
Csapvizet használok. Csíkteszt szerint: pH 8,5, KH 16,8, GH 56, klór 0-0,6, nitrit 0, nitrát 20
Amikor nagyobb bomló levél kerül a vízbe (amit este etetéskor nyilván kiveszek) ha nincs a víz tetején, akkor a szűrő szívó ága mellett van a talajon. Ezért feltételeztem, hogy az áramlásom ok.
Lehet hogy velem van a baj... miért akarom 20centriről nézegetni amikor 1mről teljesen kielégít a látvány:

 
Atman CF800, alul kerámia gyűrű rajta a gyári szivacs (talán tm10), középen kerámia gyűrű+mátrix trop rajta tm30, legfelül mátrix trop rajta gyári perlon+a gyári perlon 2szerese. Nincs még kialakulva mikor takarítom. Talán ápr.29.-én indultam halak nélkül, a halak beköltözése előtt (05.18)takarítottam (nyilván teljesen feleslegesen), utána múlt hét szombaton (06.12), amikor a tm30as szivacs, és a plusz perlon belekerült. Tölteteket csak "átlögybölöm" 2-3szor megemelem a tálcát, szivacsokat kinyomkodom akvárium vízben. A belső szűrőt úgy gondoltam, hogy a mostanihoz pluszban (már ha szükséges) A szitu tényleg nem gáz... a képeken. Ha a videót megnézed, az az, ami igazán zavar... 20cmről a "füst a vízben".

Ma van a vízcsere napja, cseréltem egy kellemes 40est.
Csapvizet használok. Csíkteszt szerint: pH 8,5, KH 16,8, GH 56, klór 0-0,6, nitrit 0, nitrát 20
Amikor nagyobb bomló levél kerül a vízbe (amit este etetéskor nyilván kiveszek) ha nincs a víz tetején, akkor a szűrő szívó ága mellett van a talajon. Ezért feltételeztem, hogy az áramlásom ok.
Lehet hogy velem van a baj... miért akarom 20centriről nézegetni amikor 1mről teljesen kielégít a látvány:

Takarítani nem fölösleges, hanem hiba volt a szűrőt, ez a töltet nem a legjobb, de a szivacsokkal be fog állni,
azután a szűrés helyreáll. Amit írtál, 5napos etetési szünet nem javasolt, elevenszülőknél főleg.
Napi kétszeri etetés, de maradék ne legyen, és akkor ok.
 
Amikor nagyobb bomló levél kerül a vízbe (amit este etetéskor nyilván kiveszek) ha nincs a víz tetején, akkor a szűrő szívó ága mellett van a talajon. Ezért feltételeztem, hogy az áramlásom ok.

Ha megfelelő lenne a szűrésed, akkor nem Neked kellene kiszedni a bomló levelet. Pláne a szívóág mellől. Ezért az a feltételezésed, hogy az áramlásod OK, nem helytálló.
 
Elkeserít hogy szerinted kicsi a szűrőm. Akvarisztikában ajánlották, mindent egy helyen szereztem be, tudták hogy milyen akvához lesz. Ettől függetlenül a "neten" is azt olvasom, hogy 3-5szörös szűrés elég. Nyilván ha nem jutok 1ről a 2re ezzel a "ködösséggel" kénytelen leszek beszerezni egy belső szűrőt.
Nincs nagy növényem, fotót teszek.
CO2 nincs (nem is lesz)
Aljzat "sima" sat 2 kvarchomok talán? 1-2mm
Dekorokat látod a képen majd
Heti 20liter vízcsere+2x3liter párolgás pórlás. Vízcserekor bacit+vízkezelőt kap.
Hét elején megjön az uv szűrő, bízom benne, hogy megoldja a gondom... ha nem, marad a hascsikarás :(

Szia.
Az első 112 literes akváriumomat szintén cf800-as szűrővel indítottam, ami idővel kevésnek bizonyult. Helyette lett egy tetra ex 1200 plus szűrő, amivel már jobb lett. Fontos a biológiai szűrőanyag, Seachem Mátrix vagy ehhez hasonló, ebbe több belefér. A cf800-at később a 64 literes akváriumnál használtam, ott tökéletes volt.
Csak egy tálcában volt/van mechanikai szűrőanyag-kerámiagyűrű/szivacs-a többi biológiai, a tetején perlon-Seachem Purigen.
 
Atman CF800, alul kerámia gyűrű rajta a gyári szivacs (talán tm10), középen kerámia gyűrű+mátrix trop rajta tm30, legfelül mátrix trop rajta gyári perlon+a gyári perlon 2szerese. Nincs még kialakulva mikor takarítom. Talán ápr.29.-én indultam halak nélkül, a halak beköltözése előtt (05.18)takarítottam (nyilván teljesen feleslegesen), utána múlt hét szombaton (06.12), amikor a tm30as szivacs, és a plusz perlon belekerült. Tölteteket csak "átlögybölöm" 2-3szor megemelem a tálcát, szivacsokat kinyomkodom akvárium vízben. A belső szűrőt úgy gondoltam, hogy a mostanihoz pluszban (már ha szükséges) A szitu tényleg nem gáz... a képeken. Ha a videót megnézed, az az, ami igazán zavar... 20cmről a "füst a vízben".
A kerámia gyűrű nem túl jó biológiai szűrésre, szerintem a szűrő közepén csak a helyet foglalja. Én úgy csinálnám, hogy legalulra tennék egy réteg szivacsot, ez összeszedi a mechanikai szennyeződések nagy részét. Fölé jöhet egy sor kerámia gyűrű, segít egyenletesen eloszlatni a vízáramlást. Ez nem olyan fontos, ki is hagyhatod, de ha már megvan, érdemes valamennyit felhasználni belőle. A többi helyre biológiai szűrőanyagot tennék. A Seachem Matrix nagyon jó, de elég drága. Szerintem a Matrix Trop is tökéletes. Legfölülre pedig mehet a perlon, ezt érdemes minden szűrőtisztításkor kicserélni.


Csapvizet használok. Csíkteszt szerint: pH 8,5, KH 16,8, GH 56, klór 0-0,6, nitrit 0, nitrát 20
Amikor nagyobb bomló levél kerül a vízbe (amit este etetéskor nyilván kiveszek) ha nincs a víz tetején, akkor a szűrő szívó ága mellett van a talajon. Ezért feltételeztem, hogy az áramlásom ok.
Lehet hogy velem van a baj... miért akarom 20centriről nézegetni amikor 1mről teljesen kielégít a látvány:

Ha jók a mérési eredmények, akkor a GH 56 borzasztóan sok. Ha tényleg ennyi, akkor valószínűleg van valami az akváriumodban, ami keményíti a vizet.
 
A kerámia gyűrű nem túl jó biológiai szűrésre, szerintem a szűrő közepén csak a helyet foglalja. Én úgy csinálnám, hogy legalulra tennék egy réteg szivacsot, ez összeszedi a mechanikai szennyeződések nagy részét. Fölé jöhet egy sor kerámia gyűrű, segít egyenletesen eloszlatni a vízáramlást. Ez nem olyan fontos, ki is hagyhatod, de ha már megvan, érdemes valamennyit felhasználni belőle. A többi helyre biológiai szűrőanyagot tennék. A Seachem Matrix nagyon jó, de elég drága. Szerintem a Matrix Trop is tökéletes. Legfölülre pedig mehet a perlon, ezt érdemes minden szűrőtisztításkor kicserélni.



Ha jók a mérési eredmények, akkor a GH 56 borzasztóan sok. Ha tényleg ennyi, akkor valószínűleg van valami az akváriumodban, ami keményíti a vizet.
Jó, hogy írod az 56 GH-t ! írni akartam, hogy mérjen újra, de elsikkadt. ha jó a mérés, akkor a Hajóroncs gyanús.
 
Jó, hogy írod az 56 GH-t ! írni akartam, hogy mérjen újra, de elsikkadt. ha jó a mérés, akkor a Hajóroncs gyanús.
Kivettem a roncsot.

Létezik olyan hogy egy kezdő (adott esetben én) olyan balf@sz módon tudja összerakni a külső szűrőt, hogy a víz nem járja meg benne mint a 3 tálcát?
A videón 8mp-nél mekkoda darab khm... valami jön ki a nyomó ágon?:


Létezhet olyan, hogy a nyomó ág, csak keveri a lekvárt, a szívó ág keveset szív, és amit beszív sem szűri meg jól?:

 
Kivettem a roncsot.

Létezik olyan hogy egy kezdő (adott esetben én) olyan balf@sz módon tudja összerakni a külső szűrőt, hogy a víz nem járja meg benne mint a 3 tálcát?
A videón 8mp-nél mekkoda darab khm... valami jön ki a nyomó ágon?:


Létezhet olyan, hogy a nyomó ág, csak keveri a lekvárt, a szívó ág keveset szív, és amit beszív sem szűri meg jól?:

Távirati stílusban: zárd el a csapokat. Vedd le a szűrőfejet. Ellenőrizd a kosarak elhelyezkedését, a lemenővíz kosarankénti
gumiktömítései megvannak e, valamint a kosaraknak könnyedén kell helyükre menni, az alsó kisebb, mint a felső.
Mindez persze csak javaslat. :)
 
Sziasztok,

a utolsó utáni segélykérésem következik, Ti vagytok az utolsó esélyem, után a lentebb sorolt eszközök vagy eladóak lesznek vagy mennek a kukába ha nem találok megoldást (mert egy nagyra magasztalt FB csoportban 0 segítséget kaptam 3 poszt után is). Megpróbálok mindent is leírni a lehető legnagyobb részletességgel:

Adott az alábbi setup:

25 liter és 1.5 hónapos kb.
Talaj: JBL AquaBasis Plus + JBL Manado
Világítás: HapPet 11 Watt 1500 lumen és 8:00-tól 16:00-ig megy időzítővel
Szűrő: Oase FiltroSmart 60 (benne szivacs, seachem matrix, és vatta) és egy Eheim Skim 350 aminek a kimenő ágát letompítottam egy szivaccsal, mert hurrikánt generál az akváriumban.
Co2: csak Tropica 95g-os palack pötyög, nem igazi high tech
Növények: Eleocharis acicularis mini "gyep", egy kisebb bokor rotala és egy anubias középen (ami am feltételezem jól érzi magát, mert hetente hoz virágot...). A növényeket az előző indulásból hoztam át miután megtisztogattam, leöblítgettem őket.
Tereptárgyak: Seiryu kő és 2 kisebb vasfa, hogy tartsa az anubiast (ebből az egyik már 1 éve ázik, a másik induláskor került be)
A lakók: 2 süncsiga és 7-8 red cherry
Vizet hetente cserélek kb. 40-50%-ot, ott is pihentetett vízzel és utána 20 literhez adagolok hozzá JBL Biotopolt és Easy-Life EasyStartot.

Naponta adagolok 1-1-1 ml. Green Aqua Micro/macro és Seachem excelt.

Csak JBL Androidos tesztem van, az alapján rendben van minden. (Tudom, ezek nem jó tesztek, stb., de csak ez van.) Eredményt csatolom.

Indítás előtt 1 évig ment majdnem minden tökéletesen, majd kezdődött az opálosodás. Próbáltam küzdeni ellene, de úgy gondoltam, hogy eltelt 1 év, egye fene újraindítom. Az első 3 hétben olyan überkristálytiszta volt az akvárium, hogy el se hittem, utána jött megint az opálosodás. Valószínűleg infuzória lesz, mert maga a víz tejszerű és fény alatt olyan mintha ködszerűen "hömpölyögne" benne valami.

Amiket próbáltam:
A szűrővel kapcsolatban a kérdésem az lenne, hogy az olvasataim alapján szerintem gyárilag fordítva működik...: víz bemegy->vatta->matrix->szivacs->víz kimegy. Ez nem fordítva volna normál esetben? Azért is vagyok bizonytalan, mert egy nevesebb boltban azt mondták, hogy (idézem): "tök mindegy, csak legyen benne minden". Bár szerintem a ködös vízhez nem befolyásoló a szűrő.

Algám nyílván van, de ezt annak tudom be, hogy nem rég indult. Gondolom sok a táp egyelőre. Majd eltűnik mint az előző indításnál, meg egyelőre nem is idegesít annyira, mint a víz...

A kérdésem az lenne, hogy végelkeseredésbe b*sszam ki az egészet a kukába vagy van valami járható út még? Elsősorban az UV nélkül, már így is költöttem annyit erre a 20 literre és mégse akar beindulni...

Köszönöm, hogy elolvastátok és a válaszokat előre is! 🙏


Kép az akváriumról vízcsere előtt
Kép a tesztről
Kép az akváriumról vízcsere után
 
Sziasztok,

a utolsó utáni segélykérésem következik, Ti vagytok az utolsó esélyem, után a lentebb sorolt eszközök vagy eladóak lesznek vagy mennek a kukába ha nem találok megoldást (mert egy nagyra magasztalt FB csoportban 0 segítséget kaptam 3 poszt után is). Megpróbálok mindent is leírni a lehető legnagyobb részletességgel:

Adott az alábbi setup:

25 liter és 1.5 hónapos kb.
Talaj: JBL AquaBasis Plus + JBL Manado
Világítás: HapPet 11 Watt 1500 lumen és 8:00-tól 16:00-ig megy időzítővel
Szűrő: Oase FiltroSmart 60 (benne szivacs, seachem matrix, és vatta) és egy Eheim Skim 350 aminek a kimenő ágát letompítottam egy szivaccsal, mert hurrikánt generál az akváriumban.
Co2: csak Tropica 95g-os palack pötyög, nem igazi high tech
Növények: Eleocharis acicularis mini "gyep", egy kisebb bokor rotala és egy anubias középen (ami am feltételezem jól érzi magát, mert hetente hoz virágot...). A növényeket az előző indulásból hoztam át miután megtisztogattam, leöblítgettem őket.
Tereptárgyak: Seiryu kő és 2 kisebb vasfa, hogy tartsa az anubiast (ebből az egyik már 1 éve ázik, a másik induláskor került be)
A lakók: 2 süncsiga és 7-8 red cherry
Vizet hetente cserélek kb. 40-50%-ot, ott is pihentetett vízzel és utána 20 literhez adagolok hozzá JBL Biotopolt és Easy-Life EasyStartot.

Naponta adagolok 1-1-1 ml. Green Aqua Micro/macro és Seachem excelt.

Csak JBL Androidos tesztem van, az alapján rendben van minden. (Tudom, ezek nem jó tesztek, stb., de csak ez van.) Eredményt csatolom.

Indítás előtt 1 évig ment majdnem minden tökéletesen, majd kezdődött az opálosodás. Próbáltam küzdeni ellene, de úgy gondoltam, hogy eltelt 1 év, egye fene újraindítom. Az első 3 hétben olyan überkristálytiszta volt az akvárium, hogy el se hittem, utána jött megint az opálosodás. Valószínűleg infuzória lesz, mert maga a víz tejszerű és fény alatt olyan mintha ködszerűen "hömpölyögne" benne valami.

Amiket próbáltam:
A szűrővel kapcsolatban a kérdésem az lenne, hogy az olvasataim alapján szerintem gyárilag fordítva működik...: víz bemegy->vatta->matrix->szivacs->víz kimegy. Ez nem fordítva volna normál esetben? Azért is vagyok bizonytalan, mert egy nevesebb boltban azt mondták, hogy (idézem): "tök mindegy, csak legyen benne minden". Bár szerintem a ködös vízhez nem befolyásoló a szűrő.

Algám nyílván van, de ezt annak tudom be, hogy nem rég indult. Gondolom sok a táp egyelőre. Majd eltűnik mint az előző indításnál, meg egyelőre nem is idegesít annyira, mint a víz...

A kérdésem az lenne, hogy végelkeseredésbe b*sszam ki az egészet a kukába vagy van valami járható út még? Elsősorban az UV nélkül, már így is költöttem annyit erre a 20 literre és mégse akar beindulni...

Köszönöm, hogy elolvastátok és a válaszokat előre is! 🙏


Kép az akváriumról vízcsere előtt
Kép a tesztről
Kép az akváriumról vízcsere után
A szűrő valóban fordítva van töltve, NO2 alapján is, szűrés nincs, vagy elégtelen.
Ez a leírásod alapján is, infuzórium.
"DRJaka"hasonló problémájára adott válaszaimat ha elolvasod, a témában annyit tudok segíteni.
 
A kérdésem az lenne, hogy végelkeseredésbe b*sszam ki az egészet a kukába vagy van valami járható út még? Elsősorban az UV nélkül, már így is költöttem annyit erre a 20 literre és mégse akar beindulni...

Köszönöm, hogy elolvastátok és a válaszokat előre is! 🙏


Kép az akváriumról vízcsere előtt
Kép a tesztről
Kép az akváriumról vízcsere után
Ne dobd ki. Egy évig ment gond nélkül azt írtad. Ugyanezzel a szűréssel? Milyen gyakran takarítod a szűrőt, hogyan... csapvíz, RO víz? Kicsit több infó kell. A fórumon rengeteg infó van csak pörgetni kell visszafelé.
 
Ne dobd ki. Egy évig ment gond nélkül azt írtad. Ugyanezzel a szűréssel? Milyen gyakran takarítod a szűrőt, hogyan... csapvíz, RO víz? Kicsit több infó kell. A fórumon rengeteg infó van csak pörgetni kell visszafelé.
Nem ezzel a szűréssel ment végig az első indítás, vmikor 9-10 hónap után váltottam le erre, előtte egy kis noname belső szűrővel ment, abban alap szivacs és asszem aktív szén volt. Sokak javaslatára invesztáltam bele ebbe a szűrőbe, hogy ez majd überkirály cucc lesz... Rá 1-2-3 (nem emlékszem pontosan) hónappal jött a ködösödés.

A víz csapvíz (BP. IX. ker.) amit állni hagyok kannákban 1 hétig kb. és utána mikor cserélem JBL Biotopollal kezelem. RO vízet is tudnék szerezni (bár azt akvaboltban), de eddigi ahol olvasgattam azt írták, hogy ez nem befolyásolja az infuzórium keletkezését.

Illetve a takarítást 3-4 naponta ejtem meg most, hogy ilyen a helyzet. De a matrixot és a szivacsot is épp átöblítem az akvárium vizében, vattát cserélek, átsikálom a csöveket és akváriumvízzel vissza is töltöm. Bár azt mondták, hogy ne nyúljak hozzá kb. 1 hónapig, de a fordított működése miatt szerintem hamar eltömődik a vattánál, mivel az az első réteg amivel találkozik a víz... 🤦‍♂️
 
Utoljára módosított:
A szűrő valóban fordítva van töltve, NO2 alapján is, szűrés nincs, vagy elégtelen.
Ez a leírásod alapján is, infuzórium.
"DRJaka"hasonló problémájára adott válaszaimat ha elolvasod, a témában annyit tudok segíteni.
Akkor ha "átalakítom" az általános sorrendre, akkor azzal csak javíthatok a helyzeten gondolom.

Átolvasom az említett részeket, köszönöm!
 
Akkor ha "átalakítom" az általános sorrendre, akkor azzal csak javíthatok a helyzeten gondolom.

Átolvasom az említett részeket, köszönöm!
Forgasd át a tölteteket. A perlon az ucsó legyen. Tilos egy külső szűrőt 3-4 naponta abajgatni. 1-2 havonta, ha nagyon muszáj. (pl., ha nagyon lecsökken az áramlási sebesség a nyomó ágon.) Lehet, hogy nem klórozod ki a bacikat a szűrőből, de nem is segíted a megtelepedésüket. A szivacs nem a legjobb szűrő anyag, idő kell neki amíg "beáll". Tudni kell jól használni.
 
Forgasd át a tölteteket. A perlon az ucsó legyen. Tilos egy külső szűrőt 3-4 naponta abajgatni. 1-2 havonta, ha nagyon muszáj. (pl., ha nagyon lecsökken az áramlási sebesség a nyomó ágon.) Lehet, hogy nem klórozod ki a bacikat a szűrőből, de nem is segíted a megtelepedésüket. A szivacs nem a legjobb szűrő anyag, idő kell neki amíg "beáll". Tudni kell jól használni.
Igen, és még a gyakori vízcserék is gátolják, hogy az egysejtűek szaporodása felfusson aztán lecsengjen, mert az újabb cseréltvíz,
újabb munícióval látja el őket. Ezzel a folyamatos megújulásuk biztosított.
 
Igen, és még a gyakori vízcserék is gátolják, hogy az egysejtűek szaporodása felfusson aztán lecsengjen, mert az újabb cseréltvíz,
újabb munícióval látja el őket. Ezzel a folyamatos megújulásuk biztosított.
Tehát az első lépés, hogy fordítsam át a tölteteket és utána legalább 1 hónapig hozzá se nyúljak a szűrőhöz? Víz cserénél bacit adagoljak akkor továbbra is? Purigent rakjam bele?
 
Back
Oldal tetejére