• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Ha nem is beszívni, de a levélnek illene rátapadnia a beszívókosárra. Tehát lehet, hogy nagyobb lett az áramlás, de mégsem viszi körbe a vizet, vagy nem elég hatékonyan.
Szerintem még mindig valamilyen dekor megtöri a flowt, ezért nem cuppan a levél a szívóágra.

Gyakorlatilag tánctér az akvárium közepe, mit kéne még kivegyek/arrébb tegyek?:


24 órája megy az uv.
Szemmel látható változás nincs:
Nagyon sok minden más mellett, azt sem értem, hogy a videó elején a "hóesés" miért felfele megy a nyomó ág felé, és nem lefele a szívóághoz?
 
Gyakorlatilag tánctér az akvárium közepe, mit kéne még kivegyek/arrébb tegyek?:


24 órája megy az uv.
Szemmel látható változás nincs:
Nagyon sok minden más mellett, azt sem értem, hogy a videó elején a "hóesés" miért felfele megy a nyomó ág felé, és nem lefele a szívóághoz?
Azt az esőztetőt emeld feljebb és 45fokos szögben fúvasd a felszínt az akva közepe felé. Ettől majd egy kicsit erősebb lesz az a körkörös áramlás. Kéne az a lilypipe.
Amúgy normális, ahogy áramlik, nem szivattyúz le azonnal mindent, mert nem csap és mosdókagyló kombó. 🙂
 
Gyakorlatilag tánctér az akvárium közepe, mit kéne még kivegyek/arrébb tegyek?:
Azt a nagy vízikalászt, tedd hátra. Alacsony cryptok elférnek itt-ott. (cryptocoryne parva) hátulra valami gyorsan növő száras növény... Nem baj a tánctér, inkább az üresebb háttér zavaró. Ennyi halnak kell a kiúszótér. Szerintem indíts egy naplót neki, mert ez már csak foglalni fogja a ködös víz topicot.
 
Azt az esőztetőt emeld feljebb és 45fokos szögben fúvasd a felszínt az akva közepe felé. Ettől majd egy kicsit erősebb lesz az a körkörös áramlás. Kéne az a lilypipe.
Amúgy normális, ahogy áramlik, nem szivattyúz le azonnal mindent, mert nem csap és mosdókagyló kombó. 🙂
Az esőztetőm kb 45fokos szögben van. Ha feljebb teszem, "kipisil" a vízből. A szűrőhöz járt gyári lily pipe, facebook csoportban ajánlották, hogy az esőztetőt használjam.
 
Gyakorlatilag tánctér az akvárium közepe, mit kéne még kivegyek/arrébb tegyek?:


24 órája megy az uv.
Szemmel látható változás nincs:
Nagyon sok minden más mellett, azt sem értem, hogy a videó elején a "hóesés" miért felfele megy a nyomó ág felé, és nem lefele a szívóághoz?
Most már tényleg ki kellene találni, hogy mi a boci az az izé, ami úszik a vízben? Akár milyen (jó vagy rossz) a szűrő,
Akkor 30fok és feljebb. Vagy 20fok és feljebb. Hidd el jó a lily. Én is használnám, ha nem lenne keresztbe merevítés az akvámban.☺️
Bocs, de nem visszük be a kollégát az erdőbe? Azt sajnos nem tudom, hogy mitől ködös a vize, de én a diffuzorral ötleteltem, Te meg a spricni szögével... Ezek lehetnek akkora hatással a rendszerre, hogy ilyen legyen a víz?
 
Én a művi bujkálót kicsit feljebb emelném :)

A hajó már kikerült, tényleg vegyem ki azt is? :cry:
Nehogy má' feladjuk! Pláne, hogy még a hajóroncs is kikerült a kedvünkért... ;)
Pl. látok gyorsan növő növényeket a háttérben, "olvadó" (máló) levelekkel. Nem lehet, hogy az termeli folyamatosan az uszadékot? Ha állandóan termelődik, a világ legjobb szűrője se tud megbírkózni vele.
A hydrophylla taiwan-nak bomlott a levele. Kikerült ő is az akvából.
Nincs ezzel az akvával semmi baj, növényeket még bele, aztán majd beáll. Mennyi most a GH_KH_ NO2_NO3_Ph ?
8,5 a pH, 16,8 a KH, 56 a GH, nitrit 0, nitrát 20.

Délután ha végre eljutok odáig, tényleg indítok egy naplót, hogy ne ezt a topicot "szemeteljem" tele.
Az eddigi segítséget köszönöm szépen, illetve továbbra is számítok rátok ;)
 
A hajó már kikerült, tényleg vegyem ki azt is? :cry:

A hydrophylla taiwan-nak bomlott a levele. Kikerült ő is az akvából.

8,5 a pH, 16,8 a KH, 56 a GH, nitrit 0, nitrát 20.

Délután ha végre eljutok odáig, tényleg indítok egy naplót, hogy ne ezt a topicot "szemeteljem" tele.
Az eddigi segítséget köszönöm szépen, illetve továbbra is számítok rátok ;)
A GH irtózatosan sok. Mérd meg a csapvizet is, ha az 20-30 körül van, akkor távolíts el minden követ, bújkálót, stb.
És persze fokozatos 30-40% vízcserék.
 
Utoljára módosított:
Sajnálom, hogy így felpörgött ez a topic, de látom kitartóan kezeli mindenki a helyzetet. :) És már én sem maradok ki a jóból, úgyhogy megosztom veletek.
Tegnap kapott egy nagyobb adag tápot, mert vas és foszfát hiány is volt. Ilyet csináltam már máskor is de nem volt ilyen hatása.
Egy dolgot csináltam másképp mint máskor: nem pihentettem és vízelőkészítőt használtam vízcserekor, ráadásul neptunt. (Mert változott a heti program és nem akartam tovább halasztani a vízcserét.)
Persze nem biztos, hogy ez az oka csak más nem változott az elmúlt hetekben.
Kép oldalról, hogy hangsúlyosabb legyen :D
IMG_20210623_101923.jpg
Ma már jobb volt a helyzet, de teljesen átlátszó szokott lenni.
IMG_20210624_122735.jpg
Azért holnap kap egy kisebb vízcserét, pihentetett vízből.
Ha esetleg másnál is okozott gondot a vízelőkészítő, vagy hülyeséget írtam akkor osszátok meg velem kérlek.
 
Sajnálom, hogy így felpörgött ez a topic, de látom kitartóan kezeli mindenki a helyzetet. :) És már én sem maradok ki a jóból, úgyhogy megosztom veletek.
Tegnap kapott egy nagyobb adag tápot, mert vas és foszfát hiány is volt. Ilyet csináltam már máskor is de nem volt ilyen hatása.
Egy dolgot csináltam másképp mint máskor: nem pihentettem és vízelőkészítőt használtam vízcserekor, ráadásul neptunt. (Mert változott a heti program és nem akartam tovább halasztani a vízcserét.)
Persze nem biztos, hogy ez az oka csak más nem változott az elmúlt hetekben.
Kép oldalról, hogy hangsúlyosabb legyen :D
View attachment 150922
Ma már jobb volt a helyzet, de teljesen átlátszó szokott lenni.
View attachment 150921
Azért holnap kap egy kisebb vízcserét, pihentetett vízből.
Ha esetleg másnál is okozott gondot a vízelőkészítő, vagy hülyeséget írtam akkor osszátok meg velem kérlek.
EL vassal nekem is voltak regen hasonlo problémaim, ill elektrorudi is emlitette, hogy nala is volt már ködösség.
Post in thread 'Erdő - egy zöldfülű vergődései' https://akvakertesz.hu/threads/erdo-egy-zoeldfuelu-vergodesei.7898/post-480288
 
EL vassal nekem is voltak regen hasonlo problémaim, ill elektrorudi is emlitette, hogy nala is volt már ködösség.
Post in thread 'Erdő - egy zöldfülű vergődései' https://akvakertesz.hu/threads/erdo-egy-zoeldfuelu-vergodesei.7898/post-480288
Köszi, hogy belinkelted! :) Tudtam, hogy olvastam már valahol ilyet, csak nem emlékeztem a részletekre és hogy hol. Próbáltam rákeresni többféleképpen, valahogy nem találtam meg a fórumon.
Szóval más vas is segíthet? nem a víz előkészítővel reagál?
 
Köszi, hogy belinkelted! :) Tudtam, hogy olvastam már valahol ilyet, csak nem emlékeztem a részletekre és hogy hol. Próbáltam rákeresni többféleképpen, valahogy nem találtam meg a fórumon.
Szóval más vas is segíthet? nem a víz előkészítővel reagál?
Hogy mivel lép reakcióba, az szamomra nem derült ki. 🤷🏻‍♀️
Viszont a ködösség mindig hamar elmult magától (24ora) es az élölényeknek semmi bajuk sem lett.
Én annyin változtattam, hogy nem hetente egyszer adtam x adag vasat a vizhez, hanem naponta x/7 adagot.
Ich a ködösség alig volt észrevehetö.
 
Pluszban még, ha bacikultúrás vízelőkészítőt használtál véletlenül, akkor az új baktériumok is képesek kissé megborítani
az akvát, hasonló tüneteket okozva.
Bacisat ebben nem használok már. meg a bacisnál normális az opálosodás.. Amire gyanakodtam az Neptun Antiklór volt, mert amúgy nem ilyet szoktam használni.
De akkor a vas tápozást figyelem meg jobban. ha tényleg az akkor lehet hogy váltok.
 
Bacisat ebben nem használok már. meg a bacisnál normális az opálosodás.. Amire gyanakodtam az Neptun Antiklór volt, mert amúgy nem ilyet szoktam használni.
De akkor a vas tápozást figyelem meg jobban. ha tényleg az akkor lehet hogy váltok.
Azért is írtam, hogy "véletlenül" . Én pl. profito helyett szoktam adni karbót, vagy fordítva, bár az egyiknek piros
a fedele, a másiknak fekete, de ki nézi azt. :) :)
 
Back
Oldal tetejére