• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Sziasztok!

Április végén indult 112 literes akvám halak nélkül. 7 növény van benne, kisebb igénytelenek. Amennyire emlékszem mindig ilyen ködös volt a víz. Amennyire sikerült utánanéznem, szerintem infuzória. Koncentrált fénynél látszik közelről. Természetes fénynél vagy 1m-ről (vagy távolabbról) kristály tisztának tűnik a víz. Napi 7 óra világítás (Happet AquaLED 23w/74cm 8000K , 3000lm) Tápozás napi 40 csepp carbo, 14 csepp profito (tápozást 2 napja teljesen elhagytam), heti (megpróbálom ugyanezt 4 naponta) 20liter vízcsere (ilyenkor vízkezelő) +1x3liter utántöltés a párolgás miatt. 15neon,6páncélos,1anci,4platti,2pillangósügér,4 amano garnéla. Atman cf800 szűrő gyári szűrőkkel+matrix trop+porcelán gyűrű, ezt bővítettem még 1 réteg 3cmes tm30al+még perlon. 1 állatom nem hullott el mióta megy az akku, messziről (1m vagy távolabbról) tisztának tűnik, szemre a halak is jól érzik magukat, ettől függetlenül zavar ez a "köd/füst" a vízben.
Visszaolvastam, kinek mi oldotta meg a kérdést, Seachem Purigen, és/vagy seachem clarity beszerzésén agyalok. Holnap vagy holnapután elmegyek a zöld víz akvarisztikába (remélem nem reklám) és megkérdezem ők mit ajánlanak. Vagy hátha megmondják, hogy mit rontok el. Valami biztos elkerüli a figyelmemet, de önerőből nem jövök rá, hogy mi. Tanácsaitokat előre is köszönöm. Üdv
Törölve.
Köszi Jopet, benéztem, ml-re gondoltam a cseppnél.
 
Utoljára módosított:
Iszonyú sok a napi 40 csepp carbo. Napi 5-6 csepp kellene maximum112 literre a termékleírás alapján. Ez az adag valószínűleg minden hasznos baktériumot is kiölt, ezért a zavaros víz.
1 ml = 25-30 csepp
Az 5-6 csepp az kábé semmi. A termékleírás alapján éppen hogy 100+ csepp kellene :) Szóval nem ezzel lesz a baj.
 
Sziasztok!

Április végén indult 112 literes akvám halak nélkül. 7 növény van benne, kisebb igénytelenek. Amennyire emlékszem mindig ilyen ködös volt a víz. Amennyire sikerült utánanéznem, szerintem infuzória. Koncentrált fénynél látszik közelről. Természetes fénynél vagy 1m-ről (vagy távolabbról) kristály tisztának tűnik a víz. Napi 7 óra világítás (Happet AquaLED 23w/74cm 8000K , 3000lm) Tápozás napi 40 csepp carbo, 14 csepp profito (tápozást 2 napja teljesen elhagytam), heti (megpróbálom ugyanezt 4 naponta) 20liter vízcsere (ilyenkor vízkezelő) +1x3liter utántöltés a párolgás miatt. 15neon,6páncélos,1anci,4platti,2pillangósügér,4 amano garnéla. Atman cf800 szűrő gyári szűrőkkel+matrix trop+porcelán gyűrű, ezt bővítettem még 1 réteg 3cmes tm30al+még perlon. 1 állatom nem hullott el mióta megy az akku, messziről (1m vagy távolabbról) tisztának tűnik, szemre a halak is jól érzik magukat, ettől függetlenül zavar ez a "köd/füst" a vízben.
Visszaolvastam, kinek mi oldotta meg a kérdést, Seachem Purigen, és/vagy seachem clarity beszerzésén agyalok. Holnap vagy holnapután elmegyek a zöld víz akvarisztikába (remélem nem reklám) és megkérdezem ők mit ajánlanak. Vagy hátha megmondják, hogy mit rontok el. Valami biztos elkerüli a figyelmemet, de önerőből nem jövök rá, hogy mi. Tanácsaitokat előre is köszönöm. Üdv
Nem tartom valószínűnek, hogy infúzórium, akkor már beködösödött volna jobban, de kizárni se lehet.
A 7db (szál) növény kevés, nekem ekkora akvában többszöröse van. Halak viszont vannak, a szűrő nem beállt, adagolni kéne
indítóbaktériumot is. Jelenleg enyhén megborult állapotban van az akva, és ez gond, a halakat fokozatosan kellett volna
betelepíteni, ilyen kezdeti állapotban, ez az akva túltelepített !!
Mérj NO2, NO3-at, sokat el fog árulni.
 
Nem tartom valószínűnek, hogy infúzórium, akkor már beködösödött volna jobban, de kizárni se lehet.
A 7db (szál) növény kevés, nekem ekkora akvában többszöröse van. Halak viszont vannak, a szűrő nem beállt, adagolni kéne
indítóbaktériumot is. Jelenleg enyhén megborult állapotban van az akva, és ez gond, a halakat fokozatosan kellett volna
betelepíteni, ilyen kezdeti állapotban, ez az akva túltelepített !!
Mérj NO2, NO3-at, sokat el fog árulni.
Igazából, nem 7 szál, de nem tudom jól leírni. Csak ludwigiából van benne 8 tő (szál) mondjuk, ezen kívül még 6 fajta különböző (akvarisztikában ajánlották mondván igénytelenek) növény, nem 1 szálasok :) Ránézésre szépen fejlődnek a Nymphoides hydrophylia taiwa-nt kivéve. Ő szemmel láthatóen nem érzi jól magát.

04.29.-én indult az akva
05.18.-án jött az első "adag" hal 10neon, 6 páncélos, 2 ramirez, 4 guppi, 1 anci
05.31.-én a második "adag" 5 neon, 4 amano garnéla, 4 platti
Tájékoztatásul írtam, nem azért mert cáfolnék bármit abból amit írsz.

Említed az indítóbaktériumot, a leírásból kimaradt: eddig minden egyes vízcserénél tettem bele easy life sart-ot, 100l-hez való adagot.

Ma voltam a "zöld víz" akvarisztikában. Vázoltam a helyzetet, mutattam videót is. A purigenről lebeszélt a hölgy, a seachem pristine-re "rábeszélt". Szerinte "baktérium robbanás"-om van, javasolta, hogy az easy life start-al álljak le.

"Mérj NO2, NO3-at, sokat el fog árulni." Ehhez én még nagyon kezdő vagyok, de ha az kell a probléma megoldásához, nyilván utánanézek.
 
Minden további nélkül, nagyon jó tájékoztatást nyújt az alapvető vízviszonyokról.
A fenti teszt nem volt az üzletben, easy life 6in1-t tudtam venni.

PH 8,5
KH 300
GH 300
TC 0,6
NO2 0
NO3 20

Milyen következtetéseket vonhatunk le ezekből az értékekből?
 
Szia!
Ezek a csíktesztek nem sokat érnek, a pontosságuk megkérdőjelezhető.

A fenti teszt nem volt az üzletben, easy life 6in1-t tudtam venni.

PH 8,5
A csapvíz keménysége 8-8,5 között szokott lenni. Ha megfelelnek a csapvizes akváriummal járó kompromisszumok, akkor rendben van.
Szerintem itt egy nagyságrendet elírtál, de 30 KH is borzasztó sok budapesti viszonylatban. Nekem KH 12-14, GH 18-20 szokott lenni (Bp. XV. ker.). Lehet, hogy nem pontos a mérés.
Lásd fentebb. Ha a KH érték közel van a GH-hoz, vagy esetleg nagyobb, akkor szikes a vized. Ezt szintén nem tartom valószínűnek Budapesten.
Ez nem tudom, mi lehet. Kizárásos alapon klór lehet. Nem tudom, jó-e ez az érték, ha nullánál nagyobb.
Nitrit szint. Nagyon jó így.
Nitrát. Egy kicsit sok, de még belefér :)
Milyen következtetéseket vonhatunk le ezekből az értékekből?
Szerintem nincs nagy gond. Az opálosság el fog majd múlni. Csapvizet használsz, ezért az igényesebb élőlényekről le kell mondanod. Lehet így is szép akváriumot csinálni.
 
Szia!
Ezek a csíktesztek nem sokat érnek, a pontosságuk megkérdőjelezhető.


A csapvíz keménysége 8-8,5 között szokott lenni. Ha megfelelnek a csapvizes akváriummal járó kompromisszumok, akkor rendben van.

Szerintem itt egy nagyságrendet elírtál, de 30 KH is borzasztó sok budapesti viszonylatban. Nekem KH 12-14, GH 18-20 szokott lenni (Bp. XV. ker.). Lehet, hogy nem pontos a mérés.

Lásd fentebb. Ha a KH érték közel van a GH-hoz, vagy esetleg nagyobb, akkor szikes a vized. Ezt szintén nem tartom valószínűnek Budapesten.

Ez nem tudom, mi lehet. Kizárásos alapon klór lehet. Nem tudom, jó-e ez az érték, ha nullánál nagyobb.

Nitrit szint. Nagyon jó így.

Nitrát. Egy kicsit sok, de még belefér :)

Szerintem nincs nagy gond. Az opálosság el fog majd múlni. Csapvizet használsz, ezért az igényesebb élőlényekről le kell mondanod. Lehet így is szép akváriumot csinálni.
Szia!
Köszönöm az elemzést.
TC Total Clorine. Klór
Szépségével most is meg vagyok elégedve. 70 centiről már nem látni az opálosságot. Természetes fénynél sem. Csak és kizárólag ha beülök az akvárium elé, és a világítás fel van kapcsolva.
Remélem úgy lesz ahogy mondod, és elmúlik, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá. Lassan 2 hónapja ilyen:


Nem koncentrált fénynél/nem a fény felé nézve:

Természetes fénynél:
 
Szia!
Köszönöm az elemzést.
TC Total Clorine. Klór
Szépségével most is meg vagyok elégedve. 70 centiről már nem látni az opálosságot. Természetes fénynél sem. Csak és kizárólag ha beülök az akvárium elé, és a világítás fel van kapcsolva.
Remélem úgy lesz ahogy mondod, és elmúlik, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá. Lassan 2 hónapja ilyen:


Nem koncentrált fénynél/nem a fény felé nézve:

Természetes fénynél:
Szívesen, bár elemzésnek ezt nem nevezném :)
Az első videón úgy látom, hogy lebegő szemcsék vannak a vízben. Írtad, hogy van a szűrőben perlon, ki kellene szűrnie az ilyesmit. Persze csak akkor, ha legfelül van. Szerintem vegyszerek nem fognak ezen a problémán javítani.
 
Szívesen, bár elemzésnek ezt nem nevezném :)
Az első videón úgy látom, hogy lebegő szemcsék vannak a vízben. Írtad, hogy van a szűrőben perlon, ki kellene szűrnie az ilyesmit. Persze csak akkor, ha legfelül van. Szerintem vegyszerek nem fognak ezen a problémán javítani.
Nevezzük szemcsének... Jól látod... Szombaton tettem a szűrőbe plusz 1 réteg tm30as szivacsot+a gyári perlon réteg dupláját, de inkább 3szorosát... A helyzet változatlan.
Kb ilyen:
 
Nevezzük szemcsének... Jól látod... Szombaton tettem a szűrőbe plusz 1 réteg tm30as szivacsot+a gyári perlon réteg dupláját, de inkább 3szorosát... A helyzet változatlan.
Kb ilyen:
Nekem ez "poros viznek tunik".
Seachem Purigen megoldaná, viszont kiszedné a vizböl az osszes no3-at, ami nélkul a novenyek nem lennének boldogok.

A perlonvatta nalam sem segitett soha.
Vagy hozzaszoksz a porhoz, vagy purigent teszel a szurobe, es folyamatosan méricskéled a viz no3 szintjét, amit tovabbä mindig vissza is tápozol ca 10-15 mg/l-re.
 
Nekem ez "poros viznek tunik".
Seachem Purigen megoldaná, viszont kiszedné a vizböl az osszes no3-at, ami nélkul a novenyek nem lennének boldogok.

A perlonvatta nalam sem segitett soha.
Vagy hozzaszoksz a porhoz, vagy purigent teszel a szurobe, es folyamatosan méricskéled a viz no3 szintjét, amit tovabbä mindig vissza is tápozol ca 10-15 mg/l-re.
Hosszú távú megoldás csak az ha elfogadom ezt a helyzetet?
Tegyük fel hogy beteszem a purigent, megoldja, tiszta lesz a víz. Majd kiveszem. Újra elő fog jönni a "por"? Vagy ezt így nem lehet kijelenteni?
 
Szia!
Ezek a csíktesztek nem sokat érnek, a pontosságuk megkérdőjelezhető.


A csapvíz keménysége 8-8,5 között szokott lenni. Ha megfelelnek a csapvizes akváriummal járó kompromisszumok, akkor rendben van.

Szerintem itt egy nagyságrendet elírtál, de 30 KH is borzasztó sok budapesti viszonylatban. Nekem KH 12-14, GH 18-20 szokott lenni (Bp. XV. ker.). Lehet, hogy nem pontos a mérés.

Lásd fentebb. Ha a KH érték közel van a GH-hoz, vagy esetleg nagyobb, akkor szikes a vized. Ezt szintén nem tartom valószínűnek Budapesten.

Ez nem tudom, mi lehet. Kizárásos alapon klór lehet. Nem tudom, jó-e ez az érték, ha nullánál nagyobb.

Nitrit szint. Nagyon jó így.

Nitrát. Egy kicsit sok, de még belefér :)

Szerintem nincs nagy gond. Az opálosság el fog majd múlni. Csapvizet használsz, ezért az igényesebb élőlényekről le kell mondanod. Lehet így is szép akváriumot csinálni.
A csíktesztek csapvizes halas akvánál miért ne érnének sokat? Főleg kezdőknél és gyors elemzésre a legjobbak.
GH, KH, NO2, NO3, PH, stb-ről pillanatok alatt tájékoztatnak.
A 20-as nitrát se sok, nem egy Ro-vizes növényesről van szó, hanem egy halas akváról.
 
Utoljára módosított:
Ez az infuzórium jellemzően szervesanyag feldúsulásnál jelentkezhet, eléggé nehéz kiirtani, főleg újonnan indított halas akvák szenvedhetnek tőle, Túletetés is segíti a megjelenését, de mivel élőlényekről van szó,
UV használata 100% biztonsággal eltünteti, egyébként eléggé makacs tud lenni az akvában.
Vízcserék nem segítenek, mert pillanatok alatt újra elszaporodik. KIszűrni nehéz, mert mikroszkópikus méretű lények sokasága.
Megszokni nem lehet és nem is szabad, mert a halakra nézve igencsak káros, megtámadja a nyálkahártyát, illetve a kopoltyút.
 
Utoljára módosított:
A fenti teszt nem volt az üzletben, easy life 6in1-t tudtam venni.

PH 8,5
KH 300
GH 300
TC 0,6
NO2 0
NO3 20

Milyen következtetéseket vonhatunk le ezekből az értékekből?
Ennél a tesztnél KH-GH-nál ne az alsó sorban lévő nagyobb számokat nézd, hanem a felette lévő kisebb értékeket.
vagyis nálad a GH kb18, a KH pedig ugyanennyi, vagyis 18.
A Klórnak nullának kell lenni. Próbálj újat mérni.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére