• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Készülő 8000L-es

Jani 614 said:
Mizu?
Fejlemények?

Szia!

Sok válltozás nem történt, mivel rendelésre készítenem kellett egy 1100 L es akit komplett állvány, háttér, szűrő aki , stb.
Ez eléggé elvette az időm. Jelenleg fel van töltve vízzel, a fa már nem színez, kicsit penészes. A szűrőakvárium folyamatban van. Front üvegje hiányzik , mert így kényelmesebb beleragasztanom a fakkokat. Ízelítőnek pár adat : a szűrőaki 220x 80x 80 as lesz , ( 1400L ) az alján 8 helyen fúrva, a víz 8 szivacsoszlopon jut be aminek oszloponként 0,8 m2 a felülete. 150db ( 120 fm ) üvegcsík lesz beleragasztva , most járok a felénél. ( Ezek mind csiszolva amit a Fiamnak köszönhetek , mivel ezt a feladatot Rá bíztam. ) Minden igaz remélem a héten végzünk és felragaszthatom a frontot, és ha megköt a ragasztó akkor csak elfordítom a 8 csapot és indulhat a szűrés.

Üdv! Zoli
 
zoltan2000 said:
a szűrőaki 220x 80x 80 as lesz , ( 1400L ) ...

Üdv!

Sokkolóak a számaid :shock: Ha jól emlékszem a fórum jelenlegi és tervezet akváriumai is jóval kisebbek, mint a szűrőakváriumod.
Szerintem még azt is bárki elfogadná még a kész formájában is. Minden rekeszben más és más növényes "stílus." :?: Drukkolok. A "koszokra" külön kíváncsi vagyok.

...aki holtig tanul
 
Jól olvasom???
120méter üvegcsík???
Nem semmi munka van ezzel az akival!
Sok sikert továbbra is! :thumbup:
Ha időd engedi néhány képet tudnál felrakni a jelenlegi helyzetről,technikáról?

Üdv Jani.
 
Szia Zoltan2000!
Elhülve néztem végig az akváriumod készítését!
Nekem jelenleg 62l-es itthon a zászlóshajó.
Volt ugyan 285l-es is, de attól egy költözés alkalmával meg kellett váljak (azóta a szomszéd srác nézegeti).

Nem tudom hogy állsz a növény választással, a Valiznéria gigantea jó alany lehetne.
100l-es akváriumban (100x25x40) co2 nélkül, 30W világítás melett 4-5 tő kéthavonta megduplázta magát.
Lapos agyag párologtató edénybe voltak beültetve, alattuk agyag-tőzeg keverék külön tápozás nélkül.
A hosszuk elérte a 2-2,5 métert (182cm vagyok, felfelé kinyújtott karral tartva a vége még a földön kígyózott).

Ha tudsz írjál valamit, vagy küldj fotót, várom a fejleményeket!
 
Sziasztok!

A szűrőakvárium elkészült, az már fel van töltve ozmóvízzel. Az aki feltöltéséhez minimum egy hét szükséges, mivel a működő akváriumokon is kell közben vízet cserélnem, így nehezen telik a nagy. Ezen felül a munka miatt nem sok időm van rá. Lehet , hogy növények nélkül próbaüzemet fogok tartani , keringés, szűrés, egyebek. Kb 60 db 10cmes diszkosszal, hátha jobban nőnek a nagy akiban. Egyenlőre ennyi :)

Üdv! Zoli
 
Eltelt közel egy hónap, mióta legutóbb hírt adtál a "kicsikéről" :D Mi újság? Haladt valamennyit a projekt? Esetleg 1-2 képet is felrakhatnál, nem csak én örülnék neki szerintem. ;)
 
stevo said:
Eltelt közel egy hónap, mióta legutóbb hírt adtál a "kicsikéről" :D Mi újság? Haladt valamennyit a projekt? Esetleg 1-2 képet is felrakhatnál, nem csak én örülnék neki szerintem. ;)

Szia!

Elnézést hogy ilyen későn reagálok, sok változás nem történt, egyéb szezon jellegű elfoglaltságom miatt nincs sok időm a projektre , annyi történt, hogy a fémhalogéneket nekiálltam bekötni. A 6ból jelenleg 3 működőképes. 3 van még hátra meg a fénycsövek. Jelenleg ennyi.

Üdv! Zoli
 
stevo said:
weak said:
Képet, képet, képet...! :mrgreen:
A számból vetted ki a szót! :p Mondjuk én "Fotót, Fotót, fotót!!! "mondtam volna :D
Nekem rajz is jó, csak lássak már belőle valamit. :p

Zoli, most komolyan... ha elkészül szerintem teli ikaruszbuszokkal fogunk menni (májkrémkonzervvel teli hátizsákkal :mrgreen: ) és belépőt is szedhetsz ;)
 
bitumen said:
Behergelted már a medencét? Bármi fejlemény?

Sziasztok!

Kb 2 hete lett tele ozmóval, a szűrés is megy ( bár még jelenleg csak 5000 L / óra ) , ami késöbb kb 20 000 L / órával fog működni. Haveromnak van csak megfelelő fotófelszerelése , majd készítünk képeket és akkor majd rakok fel. Haladásnak még annyit, hogy bekerült a homok, és a fekete bazaltőrlemény, ami alatt virágkertészetben használt égetett agyaggolyók vannak. A fán itt ott megjelent penész meg a háttéren egy kis zöld alga mivel egy fémhalogénnel már világítottam , mert nekem már ebben az állapotában is tetszett, de most napok óta sötétben van. Legnagyobb gond, mint mindíg, hogy idő a legkevesebb!

Üdv! Zoli
 
Jani 614 said:
Mi újság a kicsikével?
Pár képet tudsz lőni nekünk?

Sziasztok!

Idő hiányában a növényes projekt csúszik, jelenleg pár szál fodros levelű vízi kalász osztozik 65 növendék discussal kb. egy hónapja. Így döntöttem mivel ezen a karácsonyon már nem akartam a félkész akváriumot nézegetni. A növényes projekthez meg még nem volt időm kiépíteni a CO2 rendszert. Ezen halakat később el szándékozom adni mivel vadakat szeretnék, valószínű akkor valósul meg a növényes rész. Ha képeket készítünk akkor teszek fel.
Üdv. Z.
 
Szia,

Még Karácsony előtt dobj fel képeket mindenképpen, sokkal könnyebb lenne beadni az asszonynak a készülő nagy bevásárlást ... mert az eltörpülne a tied mellett :D
 
Egy képet dobjál mindenképpen, az a 65 diszkosz az nagyon-nagyon izgalmasan hangzik!
 
Back
Oldal tetejére