• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Készülő 8000L-es

Gratulálok, nem semmi munka egy ilyet összerakni. :thumbup:
Szerintem mutatós lesz ez a háttér, csak én sötétebb színre fújnám úgy jobban mutatnának a halak/növények, ilyen világosban kicsit el fognak veszni.
 
nem látom a fémlépcsőt... hol van? A kilógó gallyaktól hogyan fogsz gumimatracozni??? :clap: :lol:

Nagyon brutál... tigrislazacot bele (tegnap láttam a national geographicon ezt a halat)!!!!

Feltölteni nem lesz semmi...én biztos izgulnék, hogy nem fog folyni sehol... egy ilyet egy rohamra fel lehet tölteni teljesen?
 
bitumen said:
nem látom a fémlépcsőt... hol van? A kilógó gallyaktól hogyan fogsz gumimatracozni??? :clap: :lol:

Nagyon brutál... tigrislazacot bele (tegnap láttam a national geographicon ezt a halat)!!!!

Feltölteni nem lesz semmi...én biztos izgulnék, hogy nem fog folyni sehol... egy ilyet egy rohamra fel lehet tölteni teljesen?

Szia!

Már többször fel volt töltve, az első feltöltés még a benton hátterezés elött történt, mivel ellenőrizni kellett a műanyag szigetelést, első alkalommal kicsit szivárgott is, de meglett a hiba és utána készült a háttér. Már 2 hónapot 1 éve ázott benne a fa.

Üdv! Zoli
 
Sziasztok!

Többen említettétek a sötétebb hátteret, belinkelek egy képet amit itt a fórumon küldtétek régebben, és Nekem nagyon megtetszett. ( Se nem homogén se nem sötét! )

http://www.pbase.com/plantella/image/113250731

Üdv! Zoli

U.i.: gondolkodom, hogy a szuterinban 450x120as alapterület 80cm es magasságú nevelőakváriumon a nyomásnak engedve lehet annak már HOMOGÉN SÖTÉT HÁTTERE LESZ :lol:
 
Tulajdonképpen "spórolnál" is még egy akival, hiszen így már biztosan nem kellene a lakást fűteni. Elég csak a vizet...
:D
 
CKPeter said:
hűűha!

Ez kezd nagyon szépen kinézni. Nem vagyok a hátteres akik híve, de ez mégis tetszik. A mérete pedig lenyűgöző. A fa, amit "beszereltél" milyen fajta? Az alul futó csövek szűrő beszívó ágához tartoznak? Amúgy a 8000 litert mivel fogod fűteni? :)

Gratula és csak így tovább! :clap: :clap: :clap:

Szia!

Köszi! Már "csak" 5000l +1200 szűrő, a fűtése: 1 hőcserélőn keresztűl a kazán fűti a szűrő vizét. Költsége mondhatni 0 mivel hővesztesége a lakást fűti! (1 5000l-es 28 fokos "radiátor")A csövek igen beszívóág.

Üdv:Z.
 
bitumen said:
ez az akváriumfűtés az igazi DIY :lol:

Ezt én inkább alternatív energiahasznosításnak hívnám :lol: , Egyébként jól alakul a"kicsike" nem kell unatkoznod mellette!
Sok sikert és kitartást!
 
w-rig said:
bitumen said:
ez az akváriumfűtés az igazi DIY :lol:

Ezt én inkább alternatív energiahasznosításnak hívnám :lol: , Egyébként jól alakul a"kicsike" nem kell unatkoznod mellette!
Sok sikert és kitartást!

Köszi!

Jól látod, sok időm megy rá! De talán már kifele megyek az erdőből! :)

Üdv:Z.
 
zoltan2000

Ne engedj az erő sötét csábításának, egy akvárium háttér nélkül olyan mint egy férfi öltönyben cipő nélkül. :)

Ha a retróba visszajött az üveg csövezés, meg az üveg DC, stb. felszerelés akkor a retro háttérnek is van létjogosultsága.Ne hagyjuk elveszni az igazi értékeinket. :)

Hidd el, jó a háttered.
 
jojo said:
zoltan2000

Ne engedj az erő sötét csábításának, egy akvárium háttér nélkül olyan mint egy férfi öltönyben cipő nélkül. :)

Ha a retróba visszajött az üveg csövezés, meg az üveg DC, stb. felszerelés akkor a retro háttérnek is van létjogosultsága.Ne hagyjuk elveszni az igazi értékeinket. :)

Hidd el, jó a háttered.

Szia!

Köszi! Örülök , hogy van azért akinek így is tetszik rajtam kívül is. Őszintén én "homogén, sötétebb" háttérrel úgy vagyok , mint a szakmámban amikor most úgynevezett minimál stílusú bútorajtókat kérnek , ez fából úgy néz ki, a keret szögletesre kigyalulva benne egy lemez betét és most ez a divat ( nem kell hozzá nagy szaktudás sem profilkések ) emlékszem amikor tanuló voltam ezek voltak a legegyszerűbb villanyóra szekrényajtók. Jelenleg ez a trendi sok pénzért ;)
Kinek a pap, kinek a lánya

Üdv! Zoli
 
Az összkép úgyis teljesen más lesz, amikor be lesz növényesítve.

Lehet a háttérrel legtöbbünknek az a baja, hogy túlságosan struktúrált, nem természetes. Oliver akiját amit linkeltél a háttér struktúrája sokkal finomabb, változatosabb.
Nah nem osztalak tovább a háttér miatt, nagyon érdekel a folytatás és lehet észre sem fogjuk venni a kész akváriumban hogy ott van ez a dolog. ;)

Nem feltétlen a teljes minimalizmus a cél, de a természetesség, vagy a különböző elemek (dekorok, növények) megfelelő kiemelése fontos dolog.
Kár lenne, ha egy olyan rész lenne figyelemfelkeltő az akváriumban, aminek semmi más szerepe nincs csak hátteret és némi mélységet adjon az akváriumnak szinte észrevehetetlenül.
 
Viktor ,az én medencémben,olyan feltűnő a háttér? :? Ha megfelelően kevés fényt kap a háttér fényképezésnél,akkor teljesen sötét,így láthatatlan.Eredetiben pedig sok esetben dob is a képen ,nem ront.Nyilván ízlés kérdése.
 
De egyébként nem akarom lehúzni az akváriumot, csak észrevétel volt. Nehogy letépjétek a fejem :lol:
Gyakorlatilag nem sokat árul el magáról egy építés alatt lévő akvárium. Az összhatást pedig csak a végén látjuk majd.
Én mindenesetre drukkolok a projecthez, mert ritkán látni ilyen böszme méretű megvalósításokat. :thumbup:
 
viktorlantos said:
Oliver akiját amit linkeltél a háttér struktúrája sokkal finomabb, változatosabb.

Szia!

Ebben 100% osan igazad van, ezt a képet valamikor Te linkelted Nekem, de sajna Nekem a hátterem már akkor szinezve kész volt. Ennek az akinak a hatására döntöttem úgy hogy felemelem az enyém alját az üveghez , meg az aljzat elválasztót koppintottam, többet már nem lehetett ( végeredményben ezt Neked köszönhetem ) köszi .

Írtad , hogy nem biztosan előnyös, ha a háttér elvonja a figyelmet esetlek dekorációról , növényekről. Az érmének két oldala van, ezt vehetem dícséretnek is már csak ha annyira jó , nem annyira rossz hogy elvonja a figyelmet ;) .

De most is sikerült adnod egy jó ötletet a most belinkelt akváriummal, ha Nekem is sikerülne úgy benövényesítenem , hogy azok eltakarják a háttér 90% akkor talán már elmegy, ez a variáció sokkal jobban tetszene, mint a háttér levésése :D

Üdv! Zoli

U.i.: Oliver profi , Zoliver meg sajnos csak amatőr :lol:
 
bitumen said:
Mennyit fejlődött a medence egy hónap alatt? Hogyan muzsikál a technika?

Szia!

Az aki semmiben nem változott, jelenleg a szűrő akváriumot , helyiséget készítem , mivel a tenyészetbe szükséges ozmóvizet abba a tarályba gyűjtöttem ami a nagynak a szűrőének szántam. De mivel vagy szűrő vagy gyűjtő tartály kellett volna másik, így úgy döntöttem hogy szűrőt csinálok másikat mivel az eslő magassága 120cm volt azt nagyon kényelmetlen lett volna karban tartani. Így jelenleg folyamatban van egy 220x 80x 80 as szűrőakvárium ragasztása, jelenleg ezzel foglalatoskodom.

Üdv! Zoli
 
Back
Oldal tetejére