• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

IMG_20180506_193746_HDR.jpg IMG_20180506_193716_HDR.jpg IMG_20180506_193706_HDR.jpg IMG_20180506_193654_HDR.jpg IMG_20180506_193647_HDR.jpg IMG_20180506_193629_HDR.jpg IMG_20180506_193521_HDR.jpg Sziasztok.
Volt egy kis nyiras, ultetes is.
De aminek a legjobban orulok, a tartos 22-23 fokos vizek. Ettol fuggetlenul a vizhutes a ket erzekeny akvariumba be lesz aplikalva. Jol sikerult a klima vasarlas. Le hotukroztem az ablakokat, mar csak a jovoheten ki kell vagatnom az ablakuveget, hogy a dupla ablakot szabadda tehessem es szabadon lehessen csukni es nyitni. Minden happy.
 
View attachment 54783 View attachment 54784 View attachment 54785 View attachment 54786 View attachment 54787 View attachment 54788 View attachment 54789 Sziasztok.
Volt egy kis nyiras, ultetes is.
De aminek a legjobban orulok, a tartos 22-23 fokos vizek. Ettol fuggetlenul a vizhutes a ket erzekeny akvariumba be lesz aplikalva. Jol sikerult a klima vasarlas. Le hotukroztem az ablakokat, mar csak a jovoheten ki kell vagatnom az ablakuveget, hogy a dupla ablakot szabadda tehessem es szabadon lehessen csukni es nyitni. Minden happy.
Na ez kemény te az akva köré építed a lakást.
 
Na ez kemény te az akva köré építed a lakást.
Hat kb. Azota ulok csak a lakasban amiota vannak az akvariumok. Fuggetlen attol, hogy albiba lakunk a lakas vagy haz, vagy autonak sosem tudtam rabszolgaja lenni. Csak a celt szolgalja es annyi. Az autoim is olyanok ahogy legyartottak. Egy magnot se vettem egyikbe sem mert nem erdekel. Vigyen a-bol, b-be. A lakas ugyanez. Legyen hol aludni... Enni meg tudunk ahol van hely. Ezt mar tobben lattatok
 
Proba uzem... Most inditasnak nem az utolag raepitett termosztattal kenem neki, ami az akvarium vizet meri, hanem van rajta egy durvabb, ami egybol a spiralt, es egyben a hutovizet figyeli. Nemtudom milyen tartomanyban dolgozik, gyarilag volt a spiralon. Szigeteles kesobb. Az mar ugy is csak javit a dolgon. Csokkenti az uzemidot. IMG_20180508_185850.jpg
 
Proba uzem... Most inditasnak nem az utolag raepitett termosztattal kenem neki, ami az akvarium vizet meri, hanem van rajta egy durvabb, ami egybol a spiralt, es egyben a hutovizet figyeli. Nemtudom milyen tartomanyban dolgozik, gyarilag volt a spiralon. Szigeteles kesobb. Az mar ugy is csak javit a dolgon. Csokkenti az uzemidot. View attachment 54930
Hát nem tudom miért de nekem a Végső Állomás című film jutott az eszembe.(n)
 
Nyomatom nyomatom de itt valami nem stimmel. Kicsit tobb mint 3 oraja megy, a hutoviz 18-nal nem ment lejjebb. Az akvarium 22-n es 24-en all miota osszeraktam. Reggel meglatjuk mi a sztori.
Gyanitom a ket akvarium szuroje jobbam futi a ladaban a vizet, mint ahogy az hutene a szuroket.
Majd reggel meglatjuk a tutit.
 
Szia Henrik!
En az edeny szigetelesevel kezdenek. Jelenleg ugy mukodik mint a huto nyitva felejtett ajtoval. Az edeny meretet is minimalisra mereteznem, minel kevesebb legyen a hutoviz. Sajna ezek a kis kompresszorok nem tudnak ekkora mennyiseget jelentosen lehuteni. Mivel az edenyben nincs vizmozgas, keringtetes, a spiralt a hutoviz felso reszeben helyeznem el. A kompresszor hutojet elkulonitenem, mert eleg jo kis hot tud termelni, ami velemenyem szerint akar 2 fokot is emel a helyseg homersekleten.
 
Szia Henrik!
En az edeny szigetelesevel kezdenek. Jelenleg ugy mukodik mint a huto nyitva felejtett ajtoval. Az edeny meretet is minimalisra mereteznem, minel kevesebb legyen a hutoviz. Sajna ezek a kis kompresszorok nem tudnak ekkora mennyiseget jelentosen lehuteni. Mivel az edenyben nincs vizmozgas, keringtetes, a spiralt a hutoviz felso reszeben helyeznem el. A kompresszor hutojet elkulonitenem, mert eleg jo kis hot tud termelni, ami velemenyem szerint akar 2 fokot is emel a helyseg homersekleten.
Amikor a 60 literes akvariumba csak bele volt martva a spiral, 9 fokra tudta levinni 1 ora alatt, 35 fok szobahomersekleten. Termosztattal tartottam 23 fokon. A ladaban kb 9 liter viz van, a tobbit a szurok kiszoritjak. Van benne egy picike 600l/h-s powerhead ami mozgatja a vizet. A szigeteles kesobbre marad, tudom, hogy szamit sokat, de biztosan nem a szigeteles miatt nem hutott ejjel. Mindent bekalkulalva raktam ossze itt valami mas van. Szerintem valamit elkotottem de nagyon. Reggel a nagy hovezeto racs szinte szobahomersekletu volt. Mivel halk csak ugy latom, hogy megy, hogy vilagit egy pici led. Ma 5-utan hazamegyek es atnezem. Szerintem a termosztat cserenel neztem be valamit de nagyon. Egy biztos, a spiral korul nem lattam jeget. Az kb a bekapcsolastol szamitva 2 perc alatt lejegesedik.
 
Amikor a 60 literes akvariumba csak bele volt martva a spiral, 9 fokra tudta levinni 1 ora alatt, 35 fok szobahomersekleten. Termosztattal tartottam 23 fokon. A ladaban kb 9 liter viz van, a tobbit a szurok kiszoritjak. Van benne egy picike 600l/h-s powerhead ami mozgatja a vizet. A szigeteles kesobbre marad, tudom, hogy szamit sokat, de biztosan nem a szigeteles miatt nem hutott ejjel. Mindent bekalkulalva raktam ossze itt valami mas van. Szerintem valamit elkotottem de nagyon. Reggel a nagy hovezeto racs szinte szobahomersekletu volt. Mivel halk csak ugy latom, hogy megy, hogy vilagit egy pici led. Ma 5-utan hazamegyek es atnezem. Szerintem a termosztat cserenel neztem be valamit de nagyon. Egy biztos, a spiral korul nem lattam jeget. Az kb a bekapcsolastol szamitva 2 perc alatt lejegesedik.
Ha a 60 liter vizet lehutotte, akkor a jelenlegi edenyt is vissza kell tudja huteni.. max nem 9 fokosra, mivel folyamatosan vissza melegiti a szuro.. igen valoszinu valami elkotes lesz.. jo lesz az, jo kell legyen!
 
Back
Oldal tetejére