• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Jungle Boogie

Gratula, ég és föld a kettő. :) Ami a növéyneket illeti, majd bővíted ha lesz rá keret, már most is jól néz ki ;) Lesz zselés CO2-d? :)
 
növényre még lenne keret. Csak nem tudom hogy mit és hova lenne érdemes tenni. Hétvégén megyek melózni abból kijön bőven pár gaz. CO2 reményeim szerint lesz. Ami még mozgat az a tápozás. Tettem be a növények alá tabit, és jelenleg jbl ferropol24el csepegtetek, de jó lenne valami komolyabb táp. Felkeltette az érdeklődésemet a GA-s akció, micro macro carbo wellnesscsomag. az 500ml ebbe a 30 literes aksiba elég sokáig elég lenne:p
 
ritka szép gyepem van :D

IMG_0163.JPG
 
9 napos lett az nanom, az elmúlt egy hétben elég nagy változáson esett keresztül. Szépen kizöldült, vettem bele pár cserép növényt. Az anubias hozott egy levelet, a riccia is megindult, lassan de biztosan. Ma sikerült szert tenni 120ft értékben folyami "kavicsra" ennyi fért a hátizsákomba, volt vagy 6-8 kg. Holnapi vízcsere alatt meglesem hogyan mutat a fa alatt.
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Pár hete kiírtam egy kérdést, de nem igen lettem okosabb azóta.
Egy reményteli akvakertész kezdeti botladozásai! | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum
Az tuti, hogy 40 literes lesz az akvárium, az is tuti, hogy belső szűrő lesz benne, de nem tudom melyiket válasszam a kettő közül:
Tetratec EasyCrystal Box 600, JBL CristalProfi i80

Világításból ezeket néztem:
Hagen Glomat T8 1 x 40W, Hagen Glomat T8 2 x 20W

A tápozás Green Aqua wellness csomaggal lesz. Szerintetek ilyen feltételekkel tudok gyepet csinálni?

OFF: Nem kellett volna ezt ide írni szerintem... Írtam privátot.

ON: remélem jönnek ma a képek :)
 
van itt minden:D Lényeg hogy a kolléga segítségben részesült :)
Elbizonytalanodtam a köveket illetően, így azok egyenlőre nem kerülnek bele az akiba.
Megvolt a vízcsere, még 3 naponta 30-40%
Sajnos se ioncserélt víz se RO nincs, viszont szeretnék érdeklődni hogy van-e valaki még aki Műgyantázik? Néztem neten de elég drága a beszerzése, hátha van valami olcsóbb módja is. Én 1800-2000 ft értékben találtam 1 litert. Jó lenne ennél olcsóbban...
Került még az aksiba pár növény. Egy két növénynek megvan a neve, de van pár ami kérdéses, ha gondoljátok nyugodtan írjátok hogy szerintetek melyik melyik. Mondjuk a moha a két ág találkozásánál, a fű szerű növény elől, ezt talán tudom melyik, elvileg lassan nő, illetve a fű mögötti kis leveles növényke.
És akkor pár kép
 
IMG_0214.JPG



Uzsiznak az RC-k



IMG_0229.JPG



valamiért színesedik a fám, szerintetek miért lehet? Talán nem volt eléggé előáztatva, érdekes lesz lila fával az akim :D
IMG_0245.JPG



IMG_0246.JPG



IMG_0247.JPG



IMG_0248.JPG
 
Türelmesek vagyunk ;)
Ami a műgyantás lágyítást illeti, én még űzöm a sportot, bár már egyre ritkábban (legkésőbb januártól RO készülék), a mostani garniállomány már elvan a 9-10 nk körüli vízben, de egyébként jobb helyeken, ahol megveszed az 1 liter kevertágyas műgyantát ott ki is cserélik majd pár száz Ft-ért. Nem kerül mindig 2000 Ft-ba. ;)
 
Várom a kritikákat, megjegyzéseket!:)
Jah és sikerült szerezni csapvizes RC-ket, gondoltam beleteszem őket. A vízcserénél használtam a másik akváriumom vizét is, gondoltam nem lesz baj. Szerintem jól érzik magukat, elmatatnak, és leették a fáról is a szokásos penészt. Szóval teszik a dolgukat.
 
A 2000ftos gyantát neten találtam, így nem hiszem h olcsón kicserélnék. Ha esetleg valaki tud Tolna megyében esetleg Pécsen műgyantabeszerző helyet pls küldje el pmben!
 
A 2000ftos gyantát neten találtam, így nem hiszem h olcsón kicserélnék. Ha esetleg valaki tud Tolna megyében esetleg Pécsen műgyantabeszerző helyet pls küldje el pmben!
Pécsen nézted a boltokban? Ficánkában elég sok minden kapható, vagy a Szaffi uránvárosban, bár az inkább sokmindent beszerez, de gyantával nem hiszem hogy foglalkozik (aztán fene tudja, amikor még Pécsen laktam ez a két hely volt ahova jártam, a Tesco-s az felejtős, az eladó akár hentes is lehetne a szaktudásával.)
 
Nem néztem még pécsen, de odajártam suliba 5 évig, így ismerem a várost. Majd belesek, csak gondoltam megkérdem mi a helyzet. Diák nélkül nem a leggazdaságosabb már pécsre járni, oda vissza majdnem 2000, így felmerül a kérdés h megéri-e:D
 
Várom a kritikákat, megjegyzéseket!:)
Jah és sikerült szerezni csapvizes RC-ket, gondoltam beleteszem őket. A vízcserénél használtam a másik akváriumom vizét is, gondoltam nem lesz baj. Szerintem jól érzik magukat, elmatatnak, és leették a fáról is a szokásos penészt. Szóval teszik a dolgukat.
Az RC-k elvannak egy pohár vízben is. :) Persze minél jobb körülményeket kell nekik biztosítani. Nekik nincs gondjuk általában a csapvízzel, bár nem tudom milyen kemény a víz Nálad. Azért vízelőkészítőt nem árt használni, nem vészes az ára, sokáig elég, és sok káros anyagot megköt)
Az akvárium tetszik, bár egy kicsit nagy lesz az előtéri növényed, remélem nem takar ki majd sokmindent de tényleg látványosan alakul ;)
A microsorum ugye nincs elültetve?
 
Nem néztem még pécsen, de odajártam suliba 5 évig, így ismerem a várost. Majd belesek, csak gondoltam megkérdem mi a helyzet. Diák nélkül nem a leggazdaságosabb már pécsre járni, oda vissza majdnem 2000, így felmerül a kérdés h megéri-e:D
Akkor felejtős, hagyd a fenébe. Hamarabb összegyűjtesz egy RO rendszerre. ;)
 
A hátsókra gondolsz? Mert azok igen el vannak ültetve, gondoltam hátha elkezd felfele nőni, lenne valami háttérnövényem.
 
Előtéri növényemmel meg nem tudom mit fogok még kezdeni, gondoltam még nem nyírom meg, hagyom kicsit erősödni, de természetesen vissza lesz vágva.
 
A hátsókra gondolsz? Mert azok igen el vannak ültetve, gondoltam hátha elkezd felfele nőni, lenne valami háttérnövényem.
A microsorumot nem szokás elültetni, ha az. A rizomát nem szabad elültetni mert tönkremegy a növény. Kövekre, fára szokás kötözni, ott szépen egy idő után meg is marad. ;)
 
Back
Oldal tetejére