• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Jungle Boogie

Memphis

Főkertész
aktuális kép:

IMG_0351.JPG



A Kezdet:

IMG_0120.JPG




Sziasztok!

Nagyon sokat olvasgattam a fórumot, szinte függőség mostanában a naplók figyelése. Mondanom sem kell, hogy rengeteg szép munkával találkozik az ember ezen az oldalon, ami kedvet, bátorítást ad a magamfajta lelkes amatőröknek. Hát így vágtam bele első nanomba. A kiindulási alapot egy Aquael Shrimp Set 30 adja. Voltak már páran akik ezzel a "készlettel" próbálkoztak, Lacos naplóját nagy figyelemmel kísértem, hasonló elképzelései voltak mint most nekem, az ott leírt tanácsokat, tapasztalatokat igyekszem hasznosítani saját akim esetében.
Olvastam, hogy lehet fűzfa ágakat is betenni az aksiba, hát én ezzel próbálkoznék meg. Az akvárium gyári felszereltségén jelenleg nem akarok, tudok változtatni, ezért próbáltam kevésbé igényes növényeket össze válogatni. Tudom, inkább várni kéne míg össze tudok hozni legalább egy akasztós szűrőt, komolyabb világítást, vagy egy egyszerű CO2 rendszert, de sajnos a lelkes amatőrök már csak ilyenek :) Világítást próbáltam, de sajnos mint később kiderült amit rendeltem nem passzol a csipeszes lámpába, de még a másik akváriumom fedelébe se. Így marad a gyári set egyenlőre.
 
nah sikerült feltölteni egy képet :), kép telóval készült,szóval bocsi a minőségért. Az aljzat kialakításán még agyalok, de valahogy követni kéne a "gyökér" vonalát. bal első sarokba gondoltam teszek egy kis homokot majd. Az aljzatom manado lenne, erről is sokat olvastam már, nehéz bele az ültetés, de most sajnos drágábbra nem futja.
A növényeget a Green Aqua oldalról néztem ki, igyekeztem a kevésbé igényes fajokat össze szedni.
Pogostemon helferi
Limnobium laevigatum
Riccia fluitans
Taxiphyllum sp. "Spiky"
Bacopa australis
Hydrocotyle tripartita japan
Anubias barteri v. nana petite
Vasicularia dubyana "christmas" TC
Eleocharis parvula mini
Marsilea hirsuta
Elatine hydropiper

Persze nem az összes növényt tömném bele az akiba. Kíváncsian várom a véleményeket, kritikákat.
 
Szia,

Először is üdv az akvakertészek világában. ;)
Szerintem egy jó választás volt a shrimp set, van akinek nem tetszik, de nekem is megvan még, kezdésnek tökéletes. Én annyival egészítettem ki, hogy vettem még egy ugyanilyen 11 W-os világítást hozzá, és élesztős CO2-t készítettem. Ekkora akváriumnál egy zselés CO2 rendszer, 22 W világítás, tápozás, megfelelő növényválasztással tetszetős eredménnyel járhat. ;)

Gondoltam megmutatom, hogy nekem is volt: dobti 30 literes növényes-garnélása | Magyar Akvakertész Fórum
Sajnos a későbbi képeket nem találom (pedig nagyon dúrva lett a végére, csak iszonyat sokat kellett nyírbálni :D), költözés miatt szét lett szedve az aki, pedig nagyon a szívem csücske volt, az ágy melletti éjjeliszekrényen volt elhelyezve. :D Garnéláknak csináltam, komolyabb algásodás se volt. Egy kis zöld pontalga, pici ecset, de csak az anubiason, meg egyszer volt fonál, de az el is tünt.
Akkor még a Happy Carbo meg Happy Plant-tel tápoztam.
Ha gondolod és érzel magadban annyi erőt és kreativitást, akkor javaslom egy zselés CO2 rendszer elkészítését, hogy egy kicsit ráérezz az egész ízére. :)

Olvasd sokat a fórumot, szinte mindenre találsz választ, ha meg nem kérdezz nyugodtan! :) Sok sikert!
 
Először is, üdv a clubban! :D
Valami rémlik, hogy anno Én is szemeztem a fűzfával, de valamiért lebeszéltek róla, csak sajnos már nem emlékszem miért. Talán viszonylag hamar elkorhad, de nem biztos. Egyébként nagyon jó, arányos az az (ha jól látom 2 db) ág, próbáld kicsit szem előtt hagyni majd. Mivel nagyon kevés talaj kell egy ekkora akiba, szerintem ne manadót vegyél. Szánd még rá azt a párszáz forintot, és vegyél minőségit, hidd el, hosszú távon mindenképp megéri. 25*25-ös területed van, a szűrés miatt érdemes kicsit vastagabban használni a talajt (rengeteg hasznos baci elfér egy jó minőségű agyagos talajban), így kb 3,5-4l re lesz szükséged, nem fog hazavágni az árkülönbség.
Állatvilág terén mik a tervek?
 
Köszi szépen!
Van még egy ilyen lámpám de ha elmondom h milyen akvárium felet világít akkor félek h megköveznek... :D Viszont amíg nem találok más megoldást, a képen látszik egy íróasztali lámpa, egy halogén "max35W" ha más nem azzal is besegítenék a világításba.
Co rendszer nagyon mozgat, szeretek "kotyvasztani", de eddig még nem sikerült meggyőzni mutert. Panelba lakom, és a legelső reakció az volt h "büdös". De semmi sincs veszve, majd eldugom az régi pc-m házába XD. Ha tudnál mutatni pár képet a zselés CO-dról azt nagyon megköszönném, nem nagyon találtam erről a dologról használható forrást.
 
Valóban jobb az agyagos talaj, ha megengedheted magadnak. :) Ha nem akkor meg indítsd el az akváriumot, és gyűjtögess a technikára. Később bármikor újra indíthatod, tapasztaltabban, jobb technikai háttérrel. A fa, világítás, akvárium stb az mind meglesz már akkor. Először egy kis külső szűrőre gyűjtögetnék, mert saját tapasztalatból: ezt a belső szűrőt elég sokat kell takarítani. Én annyit csináltam, hogy vettem hozzá másik szivacsot, nagyobbat (lehet méretre kapni díszállatkereskedésekben). Azt húztam rá, így egy kicsit még nagyobb szűrőfelületet kaptam (ráadásul a gyári nagyon apró lyukakkal van tele, és Neked nem igazán biológia, hanem mechanikai szűrést kell végezned ezzel a szűrővel). Még annyi, hogy ha egy mód van rá, ne kék szivacsot vegyél rá, hanem feketét. :D
 
Köszi szépen!
Van még egy ilyen lámpám de ha elmondom h milyen akvárium felet világít akkor félek h megköveznek... :D Viszont amíg nem találok más megoldást, a képen látszik egy íróasztali lámpa, egy halogén "max35W" ha más nem azzal is besegítenék a világításba.
Co rendszer nagyon mozgat, szeretek "kotyvasztani", de eddig még nem sikerült meggyőzni mutert. Panelba lakom, és a legelső reakció az volt h "büdös". De semmi sincs veszve, majd eldugom az régi pc-m házába XD. Ha tudnál mutatni pár képet a zselés CO-dról azt nagyon megköszönném, nem nagyon találtam erről a dologról használható forrást.

Szentgyo mester garnis blogjában egyszer leírtam annak a "rendszernek" az elkészítését, amit ehhez az akváriumhoz használtam: Magyar Garnéla Fórum • Téma megtekintése - CO2

Büdösnek nem büdös, kicsit macerás, de csak 1-1,5 hetente kell megcsinálni. A zselét meg ami marad az edényben egy kicsi meg lehet enni, csak nagyon édes :D
 
Először is, üdv a clubban! :D
Valami rémlik, hogy anno Én is szemeztem a fűzfával, de valamiért lebeszéltek róla, csak sajnos már nem emlékszem miért. Talán viszonylag hamar elkorhad, de nem biztos. Egyébként nagyon jó, arányos az az (ha jól látom 2 db) ág, próbáld kicsit szem előtt hagyni majd. Mivel nagyon kevés talaj kell egy ekkora akiba, szerintem ne manadót vegyél. Szánd még rá azt a párszáz forintot, és vegyél minőségit, hidd el, hosszú távon mindenképp megéri. 25*25-ös területed van, a szűrés miatt érdemes kicsit vastagabban használni a talajt (rengeteg hasznos baci elfér egy jó minőségű agyagos talajban), így kb 3,5-4l re lesz szükséged, nem fog hazavágni az árkülönbség.
Állatvilág terén mik a tervek?


30x30as az aki, tervezek talajszint emelést is harisnyás kavicsokkal. Sajnos véges az anyagi forrás, pályakezdő munkanélküli helyzetben csak annyit tok ráfordítani amit pizzafutárkodással össze szedek :) Milyen talajra gondoltál a minőségi alatt? Én szeretnék valami dombot kialakítani, így ha meg is emelem szerintem kell 5 liter. Igen 2 ágból hoztam össze.
A fűzfáról van egy külön bejegyzés, elvileg a 0.5cmnél nagyobb ágak már nem mállanak el.
Garniknak tervezem az akváriumot elsősorban, de van egy halacska ami nagyon megtetszett, a Microrasbora kubotai, beszéltem is a helyi állatkereskedés tulajával, és mondta h tud ilyet szeretni, így gondoltam h ha már készen áll az akis akkor olyan 8 darabot még beleengednék. Algázásra gondoltam két otot.
 
Erjedő, vizes-cukros élesztőgomba zselatinnal! Hmmm, a nyál is összecsordult a számban! :D:ROFLMAO:
 
Valóban jobb az agyagos talaj, ha megengedheted magadnak. :) Ha nem akkor meg indítsd el az akváriumot, és gyűjtögess a technikára. Később bármikor újra indíthatod, tapasztaltabban, jobb technikai háttérrel. A fa, világítás, akvárium stb az mind meglesz már akkor. Először egy kis külső szűrőre gyűjtögetnék, mert saját tapasztalatból: ezt a belső szűrőt elég sokat kell takarítani. Én annyit csináltam, hogy vettem hozzá másik szivacsot, nagyobbat (lehet méretre kapni díszállatkereskedésekben). Azt húztam rá, így egy kicsit még nagyobb szűrőfelületet kaptam (ráadásul a gyári nagyon apró lyukakkal van tele, és Neked nem igazán biológia, hanem mechanikai szűrést kell végezned ezzel a szűrővel). Még annyi, hogy ha egy mód van rá, ne kék szivacsot vegyél rá, hanem feketét. :D


Nézegettem már a külső szűrőket, de még nem döntöttem.
 
30x30as az aki, tervezek talajszint emelést is harisnyás kavicsokkal. Sajnos véges az anyagi forrás, pályakezdő munkanélküli helyzetben csak annyit tok ráfordítani amit pizzafutárkodással össze szedek :) Milyen talajra gondoltál a minőségi alatt? Én szeretnék valami dombot kialakítani, így ha meg is emelem szerintem kell 5 liter. Igen 2 ágból hoztam össze.
A fűzfáról van egy külön bejegyzés, elvileg a 0.5cmnél nagyobb ágak már nem mállanak el.
Garniknak tervezem az akváriumot elsősorban, de van egy halacska ami nagyon megtetszett, a Microrasbora kubotai, beszéltem is a helyi állatkereskedés tulajával, és mondta h tud ilyet szeretni, így gondoltam h ha már készen áll az akis akkor olyan 8 darabot még beleengednék. Algázásra gondoltam két otot.

Ami fontos a zselés CO2-vel kapcsolatban, ha már nem olyan jó hatásfokkal dolgozik, akkor az élesztős lötyit óvatosan ki kell róla önteni a wc-be (Szerk.: a zselé tetejéről). Na ilyenkor ne legyen anyud a közelben, mert asszem nem fog örülni annak a cefre szagnak ami akkor ott lesz. :D Az erjedés eredménye, de egyébként az akváriumi használatkor nem büdös.
Ilyenkor csinálsz megint egy élesztős-vizes cuccot, beleöntöd a megmaradt zselére és mehet is a téma.
Annyi még, hogy érdemes még egy visszaváltós cola-s palackot fenntartani a cuccra, mert amikor már látod, hogy vége lassan a CO2-nek, a zselé is elfogy lassan belőle, akkor megcsinálhatod a másik palackba a zselét. Mikor meghül rárakod az élesztős lötyit és csak lecseréled a másikra. Azt eltakarítod. Így még jobban kitudod küszöbölni a CO2 ingadozását. Én teszterrel néztem, elég szépen tudtam egy állandó szintet biztosítani, éjszakára meg kiengedtem a levegőbe, vagy toltam be egy kis oxigént egy kis légpumpával, porlasztókővel. ;)
 
Köszi szépen!
Van még egy ilyen lámpám de ha elmondom h milyen akvárium felet világít akkor félek h megköveznek... :D Viszont amíg nem találok más megoldást, a képen látszik egy íróasztali lámpa, egy halogén "max35W" ha más nem azzal is besegítenék a világításba.

Megkövezni nem fogunk :). Háát nem lehetne inkább cserélni? Azért ide a 11+ "max 35 W" még rendes CO2 mellett is sok lehet. :)
 
Elolvastam amit írtál a zselés CO-ról. Nagyon bejön a dolog. És valószínűleg ki is fogom próbálni.
Amit adtak az akváriumhoz, vízmelegítőt, azt ha bedugom akkor gondolom dolgozik, de magától ki nem kapcsol mert nincs rajta termosztát. Te azt hogy használtad, ha használtad egyáltalán? A fa elrendezéséhez mit szóltok?
 
Van egy társas akváriumom. 30x60x50, úgy rendeltem meg az üvegestől. 6os kirakatüvegből van állítólag :D, nah ez fölött pislákól az a 11w, gyárilag bele volt rakva 1 fedélbe ami 30x60as, délután lövök képet az aksiről.
De ahogy néztem neked 2 csipeszes lámpád volt, én kérdeztem, ahonnan rendeltem azt mondták h nincs ilyen tartójuk külön.
 
Elolvastam amit írtál a zselés CO-ról. Nagyon bejön a dolog. És valószínűleg ki is fogom próbálni.
Amit adtak az akváriumhoz, vízmelegítőt, azt ha bedugom akkor gondolom dolgozik, de magától ki nem kapcsol mert nincs rajta termosztát. Te azt hogy használtad, ha használtad egyáltalán? A fa elrendezéséhez mit szóltok?

Azt hiszem használtam, legalábbis kipróbáltam. Kicsit zavaró, hogy nem lehet állítani a hőfokot. A gyártó szerint "pont erre az akváriumra találták ki", de ha jól emlékszem a kisebb aksiba is ez van. Veszel egy hőmérőt pár száz Ft-ért, és látod, hogy mennyire fűt. Megfőni nem fognak a garnélák meg halak, tehát paprikázni nem kell a vizet :D
Azért érdemes figyelni, hogy mennyire melegíti fel, de gondolom nem lesz 30 fok a szobádban, amire még rádolgozik télen. ;)
 
A szűrő az nagyon hurka lesz (és ezt tényleg saját tapasztalatból mondom, nem okoskodásból) - felszínmozgatásra persze jó -, és a világítás kevés, ha pl. HC-t szeretnél. Nekem a microsorium, anubias, sagittaria subulata, és a vesicularia ferriei 'weeping' TC úgy nőttek mint a gomba a 11W alatt is, viszont a külső szűrő az tényleg kell majd, ezeket leszmítva szerintem is nagyon jó kiindulás ez a szet, pláne az árát tekintve. Sok sikert és örömöt hozzá! :)

Ja és még valami: jó ez a fűtő csak nem szabályozható, nálam jelenleg stabil 23 fok van a szobában és ha ez a fűtő megy a hőfok meg sem áll 30-ig, így jelenleg nekem nem üzemel, de szerintem a garniknak külön jó az a 23 fok...
 
A szűrő az nagyon hurka lesz, felszínmozgatásra persze jó, és a világítás kevés. Bár nekem a microsorium, anubias, sagittaria subulata, és a Vesicularia ferriei 'Weeping' TC úgy nőttek mint a gomba a 11W alatt is, viszont a külső szűrő az tényleg kell majd, de szerintem is nagyon jó kiindulás ez a szet. Sok sikert és örömöt hozzá! :)

Köszi!
Sokat olvastam a naplódat, és örülök h új képet töltöttél fel :D Ha jól sejtem te is próbálkoztál a sethez járó lámpa helyett egy 24 Watossal ? Mert annó írtad h nincs erősebb, hát nekem kiküldték, a fénycsővet, és most van 1 palnt 8000k 24wos fölös lámpám amit még egyenlőre sehova se tudok feldobni. Neked milyen lámpád van a gyári mellett? Írtad hogy elégedett vagy a külső szűrővel, hát várok még 1 kicsit és ha meglesz rá a keret akkor lehet h én is olyat rendelek majd.
 
Meghagytam a gyárit ami mellé raktam egy Haqos Stellars 13 -at (de ez a plusz lámpa nem régóta üzemel). Ebbe már belemegy a sima 13W-os izzó is. Az Aquaelbe nem cserélhető, csak gyárit lehet venni kábellel mindennel együtt. Ez negatívum. Úgy tervezem, ha a gyári kiég akkor veszek még egy Haqost mellé.

http://www.webshop link moderálva/images/big/haqos-stellars13.png

Remélem nem kapok ki a fotóért. Próbálok figyelni, hogy ne linkeljek webshopot.
 
Back
Oldal tetejére