• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Jungle Boogie

Értem, köszönöm az infót!!
Akkor valamit ki kell találnom, mert elég sok van és nem akarom mind arra az egy fára felkötözni. Keresgéltem maradék ágak között, lehet beteszek valamit oda hátra és arra felkötözöm, hátha akkor megmarad.
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Sikerült megrendelni egy wellness csomagot a GAból. Szerintetek mennyit kéne tápozzak?
Napi 7 órát világítok, 15-22ig, 11wattal. Az akvárium 30 literes. Vízcsere eddig 3 naponta volt 30%, de mivel már több mint 2 hete megy, gondoltam átállok az 5 naponta 30% még két hétig, majd mehet a heti vízcsere. CO2 nincs, darabig még nem is lesz, előbb valami jóféle külső szűrőt fogok beszerezni.
 
Nálam kicsit előbb jött a télapó, volt zsákjába micro macro nah megy egy kis carbo :ROFLMAO:.
Gézsé jóvoltából ismét hozzá jutottam egy nagy adag növényhez. Köszönöm szépen!
Hátul még elég kaotikus az állapot, és már értem hogy miért utálnak az emberek manadoba ültetni. Elöl még a "fű" szerű növényt ültettem szálanként mint a bolond, de a hátsó nagy köteg növények... egy borzalom volt, nem is sikerült úgy ahogy terveztem, de majd még alakul, türelem nanot terem :).
És akkor pár kép.

IMG_0285.JPG


IMG_0286.JPG


IMG_0288.JPG


Jah és a ricciahoz volt még kötöző cérna is, Gézsé még arra is gondolt :D
 
Az a gond ami nálam is, hogy nem emeltem meg a talajt hátul, + ez a manado tényleg horror... amúgy jó lesz!
 
meg van emelve kicsit, az baj, hogy 5 liter helyett csak 3 litert kaptam, abból gazdálkodtam, hátul van pár kő talajemelés miatt, de azok is csak nehezítik az ültetést. De hát erről szól ez az egész, minden nap egyre okosabb leszek, hogy mit hogy, és hogy ne....
 
Igen ez ilyen hobby. Nem egyszerű, de tanul az ember és közben elszöszöl. Inkább ez, mint a kocsmában ülni... :D
 
háát, nemtom, én azért ma is elmegyek és "ülök egyet" egy sör mellet ;)
De az tény hogy sok mindenre megtanítja az embert ez a hobby....
 
Gratula, egesz szepen alakul az akvarium. ;) :)

Küldve Tapatalk 2-ről

Köszi Dobti! Hétvégén teszek majd fel friss képeket.
Lehet hogy csak képzelődöm, de mintha ez a pár nap is elég lett volna a tápoknak, hogy meglóduljanak a növények. Főleg a riccia.
A rotala friss hajtásai sajnos zöldek, gondolom kevés neki a fény, de legalább az is hajt :)
Azt kell majd még kitalálnom, hogy hova kössem fel a fissidens-t, össze szedem ami van az akiban elszórtan, és egy helyen össze kéne kössem, hogy mutasson is valamit. Esetleg valami tipp, hogyan szoktatok Fissidenst kötni?
 
Ahova szeretnéd, oda kötöd :) ugyanúgy mint a többi mohát :) Egyébként biztos sokat jelent a tápozás, de azért óvatosan mert CO2 és több fény nélkül csak keveset kelll ;) Várom a képeket, egész szépen alakul.
 
Napi 1 ml micro macro és 1,5 ml carbo, eddig bevált de ha nem jó akkor változtatol. Fissidessel az a bajom hogy ha odakötöm a szálakat akkor sehogyse áll, arra gondoltam hogy egy adagot megkötök a tövénél, majd a köv adagot kicsit feljebb szintén csak a tövénél, fedésbe.
 
Napi 1 ml micro macro és 1,5 ml carbo, eddig bevált de ha nem jó akkor változtatol. Fissidessel az a bajom hogy ha odakötöm a szálakat akkor sehogyse áll, arra gondoltam hogy egy adagot megkötök a tövénél, majd a köv adagot kicsit feljebb szintén csak a tövénél, fedésbe.
A fissi kisebb csomókban mutat jól,főleg az ág végeken szerintem.De ha végig kötözöd az ágon(úgy jó ahogy te írod) akkor is el kezd hajtani csak nyírd meg.Próbáld minél közelebb a fényhez mert akkor kicsit gyorsabban fejlődik(nem egy futó bajnok).Ha megjelennek a pici világoszöld hajtások nyert ügyed van.....;) lehetőleg ne kapja a pofájába a flow-t.

üdv:gzs
 
A fissi kisebb csomókban mutat jól,főleg az ág végeken szerintem.De ha végig kötözöd az ágon(úgy jó ahogy te írod) akkor is el kezd hajtani csak nyírd meg.Próbáld minél közelebb a fényhez mert akkor kicsit gyorsabban fejlődik(nem egy futó bajnok).Ha megjelennek a pici világoszöld hajtások nyert ügyed van.....;) lehetőleg ne kapja a pofájába a flow-t.

üdv:gzs

Sajnos ágvégem csak 1 van, ugyhogy megpróbálom a "fedős" sztorit:) vannak már kicsi zöld hajtások rajta, pedig el van dugva a sarokba szegény. Kicsit majd átrendezem a vízszintes ágat, legyen neki helye, ahol látszik is. :)
 
Ma volt egy vízcsere, kis nyírás, igazítás, lepucoltam az üveget, sajnos most csak kívül, majd pózolt egyet a nano :D

IMG_0313.JPG


IMG_0293.JPG


IMG_0316.JPG


IMG_0321.JPG


IMG_0328.JPG


IMG_0331.JPG


IMG_0351.JPG


tudom hogy még közel se tökéletes, szerintem amúgy sincs olyan akvárium, de én nagyon szeretem. Bal alsó sarokba leszúrtam pár HM-et, hátha megmarad, és előbb utóbb gyep is lesz belőle :) jah és középen épp vacsoráztak a srácok, az egy spirulina kicsit elolvadva.
 
Szerintetek mennyire érné meg egy 30 literes akváriumba egy tetratec EX 600 külső szűrő? Még csak agyalok a szűrőn, nincs semmi eldöntve. Azért is gondoltam egy kicsit nagyobb szűrőre, ha esetleg a későbbiekben lenne egy másik, kicsit nagyobb akva akkor ahhoz is tudnám használni. Vagy ez már túl nagy lenne?
 
Back
Oldal tetejére