• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Ma szomorú hírt kell megosztanom. @GJade nem rég megosztotta, hogy némi profito után pár garnija elpusztult. Én nagy mellénnyel állítottam, hogy nem lehet gond a profito adagolása. Sajnos elképzelhető, hogy igaza van. Tegnap a szokásos adagot nyomtam az akvába, 1 ml profito, 0.6 ml fosfo, 0,5 ml carbo és kicsivel később egy csipetnyi mironekuton. Az igaz, hogy valamivel előbb kapták mint általában, szóval nem telt el annyi idő az előző koktél óta. De valami sok lehetett nekik, mert ma délutánra 4 blue garnéla ledobta a láncot. :mad: Érdekes, hogy a tangerineknek és az amanoknak nincs baja. Sőt, ugyanezt az adagot nyomtam a kis 20 literesbe is és ott sincs elhullás. Na ezt magyarázza meg nekem valaki... :( Vagy a blue garnélák ennyire intoleránsak, vagy valami egész más miatt hullanak. De ahogy már korábban is írtam és tapasztaltam, ha volt 1-1 elhullás akkor tápozás után fordult elő. Talán most sikerült átlépnem azt a határt, amit még tolerálnak a kékek. És akkor most mi lesz, zero tápozással próbáljam megoldani az egészséges akva fenntartását?
Gyors vízcsere ment friss RO-val, remélem ezzel kellően felhígult a víz. :cautious:

Mindeközben bekerült az új perlon és egy 100 ml-es Seachem Purigen, az elhasználódott aktív szén helyére.

Nálam azon az oldalon voltak elfeküdve, ahol beadagoltam azt a kis mennyiséget, lehet megfürödtek benne és kicsik is voltak. Rejtélyesek ezek a kis lények nagyon. Nálad is picik voltak?
 
Nálam azon az oldalon voltak elfeküdve, ahol beadagoltam azt a kis mennyiséget, lehet megfürödtek benne és kicsik is voltak. Rejtélyesek ezek a kis lények nagyon. Nálad is picik voltak?
Kifejlett peldanyok voltak. Kis garnelak csak a tigrisekbol vannak, szerencsere kozuluk nem lattam hogy elhullott volna. Bar oket nehezebb is kiszurni. Ugyanazokat a tuneteket produkaltak mint nalad. Oldalukra fekve kapaloznak, neha egy ket ugralassal. Ha jol remlik ez tipikus mergezeses halal. :(
 
Kifejlett peldanyok voltak. Kis garnelak csak a tigrisekbol vannak, szerencsere kozuluk nem lattam hogy elhullott volna. Bar oket nehezebb is kiszurni. Ugyanazokat a tuneteket produkaltak mint nalad. Oldalukra fekve kapaloznak, neha egy ket ugralassal. Ha jol remlik ez tipikus mergezeses halal. :(
Igen, jól tudod. Sajnálom amúgy a történteket.
 
Fura ez a Profitos dolog. Mikori gyártmány, mikor vettétek? Lehet, hogy megváltoztattak valamit az összetételben, amit nem tolerálnak a pöttömök? Tavaly használtam, egy félreszámolás miatt a heti adagot adtam be naponta hosszú hetekig, tömeges pusztulásnak kellett volna jelentkeznie.
Mindenesetre sajnálom a garnikat, drukkolok, hogy megoldódjon. :( Esetleg próbáljatok ki másik tápot.
 
Fura ez a Profitos dolog. Mikori gyártmány, mikor vettétek? Lehet, hogy megváltoztattak valamit az összetételben, amit nem tolerálnak a pöttömök? Tavaly használtam, egy félreszámolás miatt a heti adagot adtam be naponta hosszú hetekig, tömeges pusztulásnak kellett volna jelentkeznie.
Mindenesetre sajnálom a garnikat, drukkolok, hogy megoldódjon. :( Esetleg próbáljatok ki másik tápot.
Enyémre 2017 május van írva. Én nem veszek több tápot, hébe-hóba kapnak ebből egy minimálisat, nem tápozok, úgyis nő minden szerencsére. Ha meg kiürül a táptalaj, akkor meg úgyis bontva lesznek az akváriumok.
 
Lehet tápozni garnélás akvában is, én is azt teszem.

Emiatt még SOHA nem volt elhullásom.

Excel/Carbo bekavarhat, de a normál tápozás (EI-ig bezárólag) sanszosan nem csinálhat galibát.
 
Sziasztok!

Ma etetés után sajnos elfelejtettem egy ideig visszanyomni a szűrőt, ami elég amatőr hiba. De talán ennek köszönhető egy kisebb csoda is. Egy magabiztosan az üveg mellett úszkáló kis 3-4 milliméteres halacska is lakja az akváriumot. :) A méretéből tippelve pár hetes lehet, így sanszos hogy egy normani poronty lesz. Vajon vannak tesók is? :rolleyes: Sajnos képet nem tudtam készíteni róla, de igyekszem majd megosztani veletek ha legközelebb is előbújik. Ugyan nem tudom mit evett eddig, de láthatóan nem halt éhen. Ezentúl igyekszem a moha közelében némi Sera micron-t adagolni.

Garnéla fronton brutál bébibumm van. Végre előmerészkedtek az 1 centis 3. generációs tangerin tigrisek, hemzsegnek az aljzaton. És látok már egészen apró 4. generációs kicsiket is. Úgy látszik a halak nem eszegetik őket. :) Mindezen felül 10 petés tigrist és 2 petés blue-t számoltam. A venti egész nap megy, 24 fokos a vizük. Szó mi szó, nagyon nagy élet van az akváriumban. :)

Néhány kép:

28853119057_2f24bebe94_h.jpg
28853118737_7f77e3cf91_h.jpg
28853118317_6eb36f8ae4_h.jpg
28853118097_e77578e6a1_h.jpg
42886017835_829827e27a_h.jpg

Látható, hogy tangerine fronton elég változó az állomány. Lehet, hogy a nagyon kirívóan halványabb egyedeket átdobálom majd a snowball garnikhoz, csak akkor oda is hegesztenem egy ventit, mert náluk 26-27 fok van...

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Érdekes, nekem nem kell szelektálnom, mégis szép erős színű az egész tangerine állomány...

De a fotón valóban van nálad egy szinte fehér egyed.

(25 fokig jó a víz nekik, fölötte tényleg hűteni kell.)
 
Sziasztok!

A SunSun lámpa dimmelését nem tudtuk megoldani, így most tesztként napi 5 órával megy teljes fényerőn. Úgy látom a növényeknek tetszik, illetve az üvegen megjelenő zöldes algarétegnek is. Nem vészes, ha csak ennyire fog algásodni az üveg, akkor a vízcsere alkalmával simán le tudom törölni.

Új lakókkal bővült a fauna, 3 db süncsiga és 1 hím algázó géb személyében. A törpe kolibrikat pótolni kellet, mert a lámpa felhelyezés óta az esti lekapcsolás olyan stresszt okozott nekik, hogy 3 db kiugrott. Az akvárium sarkait folpakkal fedtem, mert úgy láttam ott tudnak kiugrani.

Garnéla fronton minden okés, rengeteg a kicsi tigris és snowball, a blue dreamek viszont nem akarnak szaporodni. Több eresztés kicsinek kellene lenni, de nem látok sehol egyet sem. :(

A mai képek a gyönyörű algázó gébről készültek:
43986293172_36c60fc4a4_h.jpg
44034986061_ab1b271a63_h.jpg
42225595150_3b6e390688_h.jpg

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Sziasztok!

A SunSun lámpa dimmelését nem tudtuk megoldani, így most tesztként napi 5 órával megy teljes fényerőn. Úgy látom a növényeknek tetszik, illetve az üvegen megjelenő zöldes algarétegnek is. Nem vészes, ha csak ennyire fog algásodni az üveg, akkor a vízcsere alkalmával simán le tudom törölni.

Új lakókkal bővült a fauna, 3 db süncsiga és 1 hím algázó géb személyében. A törpe kolibrikat pótolni kellet, mert a lámpa felhelyezés óta a lekapcsolás olyans tresszt okozott nekik, hogy 3 db kiugrott. Az akvárium sarkait folpakkal fedtem, mert úgy láttam ott tudnak kiugrani.

Garnéla fronton minden okés, rengeteg a kicsi tigris és snowball, a blue dreamek viszont nem akarnak szaporodni. Több eresztés kicsinek kellene lenni, de nem látok sehol egyet sem. :(

A mai képek a gyönyörű algázó gébről készültek:
View attachment 61190
View attachment 61191
View attachment 61192

Köszi, hogy benéztél! :)
Milyen lámpád van pontosan? A dimmeléssel kapcsolatban kérdem.. csak
 
Sziasztok!

Amilyen gyorsan jött a géb, olyan gyorsan is ment. Mire hazaértem ököl nagyságú gödröket ásott... ezzel rengeteg mulmot keverve a vízbe. És nem mellesleg a gondosan eligazgatott aljzatot szépen szétbombázta. Nem sokáig gondolkodtam rajta hogy visszavigyem-e. Rövid kapcsolat volt a gébekkel, sajnálom hogy ennyire ásós fajta. :(
 
Sziasztok!

Amilyen gyorsan jött a géb, olyan gyorsan is ment. Mire hazaértem ököl nagyságú gödröket ásott... ezzel rengeteg mulmot keverve a vízbe. És nem mellesleg a gondosan eligazgatott aljzatot szépen szétbombázta. Nem sokáig gondolkodtam rajta hogy visszavigyem-e. Rövid kapcsolat volt a gébekkel, sajnálom hogy ennyire ásós fajta. :(
Hehe ... Nem láttad az én hasonló próbálkozásomat. Az is hasonló egy éjszakás kaland volt. [emoji23]
 
Back
Oldal tetejére