• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

- Mivel a tápegység utáni csatlakozó törpefeszültségű, ezért kizártnak tartom, hogy a LED szalag 220V-os legyen.
- A kínai felirat "kellően kevés" adatot tartalmaz, ezt Európában biztos nem tudnák forgalomba hozni.
- A netes képek alapján, a LED szalag nem tartalmaz ellenállásokat, ezért feltehetően áramgenerátoros meghajtású. Ha rákötöd a 12V-os tápegységedet, akkor két dolgot várható:
- nem fog világítani
- a LED elég gyorsan elfüstöl. Hogy a kettő közül melyik történik, az a sorba kötött LED-ek számától függ.
A fényerő semmi képpen sem a 230V-os primer oldalon szabályozható, hanem a törpefeszültségű oldalon. Ha tényleg szabályozni akarod, akkor az előzetes mérés elkerülhetetlen. A LED szalag csatlakozási pontján kellene mérni egy feszültséget. Látatlanban úgy gondolom, hogy 30-34V-ot lehet majd mérni. Általában 10-11 db LED-et szoktak sorba kötni. De láttam már olyat is, hogy csak 5db-t kötöttek sorba, és ezekből képeztek csoportokat.
A még fontosabb mérés az árammérés. Ugyanis az áramot kell majd szabályoznod. A mérhető áram várhatóan 600-900mA között lesz. De ezt ne vedd készpénznek, mert a LED-ek kötésétől függ!
Én egy ilyet használok (de persze lehet dobozolt formában is kapni):
Tehat nem 230V es nem is 12V? A lenyeg hogy a 12V tapot ne nagyon probaljam meg... megprobalok nezni akkor valahol ilyen dimmert. Mindenkeppen kene mert se CO2, se kello mennyisegu tapanyag. Igy csak az algaknak kedvez ez a sok feny. :(
 
Tehat nem 230V es nem is 12V? A lenyeg hogy a 12V tapot ne nagyon probaljam meg... megprobalok nezni akkor valahol ilyen dimmert. Mindenkeppen kene mert se CO2, se kello mennyisegu tapanyag. Igy csak az algaknak kedvez ez a sok feny. :(
Igen, ez egy energiatakarékosabb lámpa, mint a 12V-os LED szalagokkal készített. Viszont (mint írtam) mérések nélkül nem lehet kitalálni, hogy milyen driver kell valójában.
 
Sziasztok!

Mivel a Galaxy razbórák egy éjszaka alatt felzabálták az összes fél centinél kisebb snowball garnélát ezért menniük kellett. Helyettük megpróbálkozom pár boraras merah-val. Első benyomásra kevésbé érdeklődnek a garnélák iránt, mondhatni egyáltalán nem. A galaxy-k már behelyezés után egyből lopakodtak a garnélák után. Még egy plusz pont a boraras-oknak, hogy folyamatosan cibálják ki a férgeket a talajból. Ez nagyon bejön, ugyanis etető tálka ide vagy oda van féreg bőven a talajban. Remélem ők jobban ellesznek a garnikkal. :)

42566860795_252df4694e_h.jpg
43423387312_7a618d6670_h.jpg
 
Na bakker.. én is razbórára gondoltam hogy az lesz benne... de akkor tárgytalan lesz...:cry:

Moha dzsungelnél jók az esélyek a garnéláknak, de a velük azonos méretűeknek is oda-oda csíptek. Szóval ha a garnélák jóléte is fontos akkor nem jó ötlet őket együtt tartani szerintem.
 
Neocaridinák mellé mehet hal, caridina mellé én csak otot és hasonló algázókat rakok. Meg boszorkányharcsát a planaria miatt.
 
Sziasztok!

Ma megérkeztek a kis buce palánták, így felkerültek a fára a 20 literesben. A nagyobbakat kötöztem, a kicsiket pillanat ragasztóztam. Feltettem a caloglossát is ami 2 napot volt befőttes üvegben az ágyneműtartóban egy kis carbós vízben :D, szerintem azért is lett ilyen vörös. Remélem nem fog elrohadni vagy ilyesmi, mert nagyon hasonlít arra a színre amit a szakáll és ecsetalga produkál a carbózás hatására. Elvégre a caloglossa tulajdonképp alga és nem moha... viszont a közte lévő cérna jellegű alga szépen eltűnt a blackout kúra hatására. A maradékot megoldják a garnélák.

A nagy akvában vízcsere után valamiért nem akart menni a szűrő, alig nyomta a vizet és nem akarta kidolgozni magából a levegőt, így muszáj voltam szétszedni. Nem volt tervezett, ezért perlonom sem volt úgyhogy jól kiöblítettem a régit, és visszaraktam. Igyekeztem mindennel, remélem a szűrőbacik nagy része életben maradt. :(

Pár kép. :)

42588410235_aad22e3651_h.jpg
42588410005_50ad051abf_h.jpg
42588409805_5fc467fdd8_h.jpg

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok!

Ma megérkeztek a kis buce palánták, így felkerültek a fára a 20 literesben. A nagyobbakat kötöztem, a kicsiket pillanat ragasztóztam. Feltettem a caloglossát is ami 2 napot volt befőttes üvegben az ágyneműtartóban egy kis carbós vízben :D, szerintem azért is lett ilyen vörös. Remélem nem fog elrohadni vagy ilyesmi, mert nagyon hasonlít arra a színre amit a szakáll és ecsetalga produkál a carbózás hatására. Elvégre a caloglossa tulajdonképp alga és nem moha... viszont a közte lévő cérna jellegű alga szépen eltűnt a blackout kúra hatására. A maradékot megoldják a garnélák.

A nagy akvában vízcsere után valamiért nem akart menni a szűrő, alig nyomta a vizet és nem akarta kidolgozni magából a levegőt, így muszáj voltam szétszedni. Nem volt tervezett, ezért perlonom sem volt úgyhogy jól kiöblítettem a régit, és visszaraktam. Igyekeztem mindennel, remélem a szűrőbacik nagy része életben maradt. :(

Pár kép. :)

View attachment 59628
View attachment 59629
View attachment 59630

Köszi, hogy benéztél!
ugye tudod hogy az alga, és a carbo megöli? Ez a vörös szín erősen emlékeztet a karbóval irtott színre... ha a garnélák rámennek akkor elhalálozott és épp megeszik.
 
oh most így reggel hogy ki is látok a fejemből láttam hogy te is mindent leírtál a post-ban amit emlegettem :D
De szerintem bármikor szerzek neked egy adagot ha megölted és hiányozna ;)

Köszönöm, remélem túléli, mert nagyon tetszik. :) Rendeltem jómessziről egy kis műanyag mohás labdát is, abba is kellene majd valami moha fajta, ami ki tud nőni a műanyag rácsokon. Melyik moha fajta lenne alkalmas egy ilyen cuccba? Ezt látom, hogy fissidens de még nem döntöttem el milyen kellene. A sima jávais verzió is bejön. :)

uarium-Fish-Tank-Media-Moss-Ball-Filter-Decor-For-DIY-Live-Plant-Aquarium-Decoration.jpg_640x640.jpgs-l500.jpg
 
nekem nem nagyon akarta a fissi az igazat az ilyenben.... bár lehet csak túl kevés volt a fény nálam bárminek is az aljzaton.
mini xmas jól mutatna szerintem. ha van elég fényed weeping.
Túl nagyra növő mohák nem tudom mennyire tudnának ilyen helyes kis tömött gombócot képezni.
 
Sziasztok!

Az elmúlt két napban bővült a létszám. Sajnos a normani halak az új lámpa tesztje alatt valószínűleg az esti lekapcsoláskor kiugráltak, így csak 5 db maradt belőlük. Mindenképpen pótolni szerettem volna az uszonyos brigádot. Törpe kolibrik érkeztek, most ők az új kedvencek. :) Teljesen mások mint a normanik, mégis sokszor együtt bandáznak.
Érkezett még 7 db növendék amano is, kb 1.5-2 centisek, szóval még bőven van hova nőniük. Raktam kettőt a snowballok közé is, azt hiszem a "tűt a szénakazalban" hasonlatot lecserélhetjük "amano növendéket a snowball garnélák között"-re. :D

Technikai oldalról annyit, hogy úton van egy doboz gyári perlon a szűrőbe és némi Seachem Purigen. :)

A ma esti etetésnél kiszúrtam őket, ritka az ilyen odaadó apuka a tangerinek között:
43595742081_3d43128938_h.jpg

És a kolibrik:
43595741901_9294aff508_h.jpg
43595741631_7fade63b02_h.jpg

Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Sziasztok!

Ma szomorú hírt kell megosztanom. @GJade nem rég megosztotta, hogy némi profito után pár garnija elpusztult. Én nagy mellénnyel állítottam, hogy nem lehet gond a profito adagolása. Sajnos elképzelhető, hogy igaza van. Tegnap a szokásos adagot nyomtam az akvába, 1 ml profito, 0.6 ml fosfo, 0,5 ml carbo és kicsivel később egy csipetnyi mironekuton. Az igaz, hogy valamivel előbb kapták mint általában, szóval nem telt el annyi idő az előző koktél óta. De valami sok lehetett nekik, mert ma délutánra 4 blue garnéla ledobta a láncot. :mad: Érdekes, hogy a tangerineknek és az amanoknak nincs baja. Sőt, ugyanezt az adagot nyomtam a kis 20 literesbe is és ott sincs elhullás. Na ezt magyarázza meg nekem valaki... :( Vagy a blue garnélák ennyire intoleránsak, vagy valami egész más miatt hullanak. De ahogy már korábban is írtam és tapasztaltam, ha volt 1-1 elhullás akkor tápozás után fordult elő. Talán most sikerült átlépnem azt a határt, amit még tolerálnak a kékek. És akkor most mi lesz, zero tápozással próbáljam megoldani az egészséges akva fenntartását?
Gyors vízcsere ment friss RO-val, remélem ezzel kellően felhígult a víz. :cautious:

Mindeközben bekerült az új perlon és egy 100 ml-es Seachem Purigen, az elhasználódott aktív szén helyére.
 
Sziasztok!

Ma szomorú hírt kell megosztanom. @GJade nem rég megosztotta, hogy némi profito után pár garnija elpusztult. Én nagy mellénnyel állítottam, hogy nem lehet gond a profito adagolása. Sajnos elképzelhető, hogy igaza van. Tegnap a szokásos adagot nyomtam az akvába, 1 ml profito, 0.6 ml fosfo, 0,5 ml carbo és kicsivel később egy csipetnyi mironekuton. Az igaz, hogy valamivel előbb kapták mint általában, szóval nem telt el annyi idő az előző koktél óta. De valami sok lehetett nekik, mert ma délutánra 4 blue garnéla ledobta a láncot. :mad: Érdekes, hogy a tangerineknek és az amanoknak nincs baja. Sőt, ugyanezt az adagot nyomtam a kis 20 literesbe is és ott sincs elhullás. Na ezt magyarázza meg nekem valaki... :( Vagy a blue garnélák ennyire intoleránsak, vagy valami egész más miatt hullanak. De ahogy már korábban is írtam és tapasztaltam, ha volt 1-1 elhullás akkor tápozás után fordult elő. Talán most sikerült átlépnem azt a határt, amit még tolerálnak a kékek. És akkor most mi lesz, zero tápozással próbáljam megoldani az egészséges akva fenntartását?
Gyors vízcsere ment friss RO-val, remélem ezzel kellően felhígult a víz. :cautious:

Mindeközben bekerült az új perlon és egy 100 ml-es Seachem Purigen, az elhasználódott aktív szén helyére.
Sajnálom.
Remélem a vízcsere megoldja hirtelen a problémát..
És ha a tápozást 1 napon több időpontra osztanád. Nem lenne akkora hirtelen sok nekik..de ez csak egy felvetés....
 
Back
Oldal tetejére